Loading...

Burun estetiğinde fiyatlar, ameliyatı dünya çapında en sık yapılan işlem olduğu göz önüne alınırsa oldukça uygun seviyelerdedir. Yüzün ortasında yer aldığı için hem yüz ifadenizde hem de doğal güzelliğinizde en büyük etkiye sahip organdır. Bu nedenle iyi yapılmış bir burun operasyonu hem sağlık hem de estetik açıdan çok önemlidir. Burun ameliyatının amacı profilinize uygun bir burun yapmaktır. Kişinin tercihine göre burun ucu, burun köprüsü, burun kökü veya burun delikleri yeniden şekillendirilebilir. Solunumla ilgili sorunlar da düzeltilebilir.

Burun estetiği fiyatları hayat kalitesini arttırması dikkate alınırsa düşüktür. Burun operasyonu kişiye özel planlanmalıdır. Herkese aynı burnu yaptırmak istemek yanlış olur. Yüz bütün bir birliktir. Bu nedenle burun ameliyatında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, burnun hem doğal görünümüne hem de işlevselliğine dikkat etmektir. Burun estetiği fiyatları erkek hastalar için de uygundur. Estetik burun ameliyatı, köprünün veya burun ucunun şeklini değiştirebilir, boyutunu küçültebilir veya artırabilir, burun deliklerinizin boyutunu küçültebilir veya köprü ile alın veya koltuklar ve dudaklar arasındaki mesafeyi ayarlayabilir. Polip, sinüzit, burun eti ve septal deviasyon gibi solunum problemlerinin tedavisine de yardımcı olabilir. Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) en yaygın estetik ameliyatıdır.

Estetik burun ameliyatının (rinoplasti) amacı, burnu yüzle aynı hizaya getirmek için değişiklik yapmaktır. Hasta solunum güçlüğü çekiyorsa bunlar operasyon sırasında düzeltilebilir. Burun uzatılabilir veya kısaltılabilir, küçültülebilir veya büyütülebilir, burun deliklerinin şekli veya burun köprüsü değiştirilebilir, burun asimetrisi düzeltilebilir. Burun ucu yükseltilebilir, daraltılabilir veya genişletilebilir.

Rinoplasti Öncesi Değerlendirme

Herhangi bir estetik ameliyattan önce, en önemli faktörlerden birinin psikolojik hazırlık olduğu unutulmamalıdır. Burun% 90 büyüdüğünde önerilen minimum yaş 16-17’dir. İlk konsültasyonda doktorunuz size cerrahi tekniğin detaylarını, anesteziyi, operasyonun nerede yapılacağını ve operasyon sırasında gerçekte neler yapabileceğini açıklayacaktır. Burun estetiği fiyatları 2019 yılında da ortalama olarak her merkezde benzerdi. Yılda yüzlerce başarılı rinoplasti yapılmaktadır. İlk düzeltme operasyonu sırasında komplikasyonlar (enfeksiyon vb.) Nadirdir. Kötü iyileşme ikinci bir ameliyat gerektirir. İyileşme sürecinde doktor tavsiyesine uyulursa enfeksiyon riski düşüktür. Burun estetiği fiyatları oldukça uygun seviyelerdedir.

Rinoplasti Yöntemi

Estetik Rinoplasti (Burun estetiği), burun şeklini değiştirmek, burnun boyutunu küçültmek veya büyütmek, ucu yeniden şekillendirmek, tümsekleri gidermek, üst dudak ile burun arasındaki açıyı düzeltmek için yapılır. Bazı durumlarda konturu düzeltmek için doku eklemek gerekir. Bu değişikliklerin biri veya tamamı tek bir operasyonda gerçekleştirilebilir. Çoğu burun ameliyatında kesiler burun kanatlarına yapılır ve oradan çalıştırılır. Kesi, cerrahın kemiği ve kıkırdağı kesmesine, tıraş etmesine, yeniden şekillendirmesine ve görünümünü değiştirmesine izin verir. Burun yumruğu bir keski veya testere benzeri bir alet kullanılarak çıkarılır ve daha sonra her iki taraftaki burun kemikleri daha dar bir köprü oluşturmak için birbirine yaklaştırılır. Kıkırdak küçültme, burun ucunu küçülterek daha iyi bir kontur sağlar.

Burun estetiği ameliyatı çoğunlukla oldukça başarılı geçmektedir. Burun kökü ile üst dudak arasındaki açıyı düzeltmek için burun ucu çıkarılır. Bu, kanatlara yapılan kesi ile burun ortasındaki kıkırdak tıraş edilerek yapılır. Büyük bir yumru çıkarılırsa burun tabanı orantısız şekilde geniş olacaktır. Tabandan küçük deri üçgenler çıkarılırsa burun kanatları orta hatta yaklaşır. Burun estetiği fiyatları her bütçeye uygundur.

Farklı Burun Ameliyatı Türleri Nelerdir?

Burun estetiği erkek hastalar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik burun ameliyatı (Rinoplasti) iki farklı teknikle yapılabilir: açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti. Açık rinoplasti tekniğinde burun delikleri arasındaki deride küçük bir kesi yapılarak burun derisi çıkarılır. Kapalı rinoplasti tekniği direkt olarak burun deliklerinden yapılır. İki teknik birbirinden çok farklıdır ve deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Kapalı rinoplasti tekniğinde tüm kesiler burun içinden yapılır ve burun derisine dışarıdan kesi yapılmaz. Kapalı teknik çoğunlukla burun ucu tipindeki problemleri düzeltmek için yapılır.

Bu teknikte burun ucundaki kıkırdaklar daha az travmatize olur, ödem ve şişlik daha çabuk geçer, asimetri daha az görülür. Açık rinoplasti kapalı rinoplastiye tercih edilebilir çünkü en çok nazal septal deviasyon revizyonları için yapılır. Kapalı rinoplastiye göre kısmen daha kolaydır; çünkü burun derisinin ucu açılır ve operasyon yapılırken kıkırdaklar görülebilir. Burun estetiği fiyatları oldukça uygundur.

Estetik Burun Ameliyatı İçin İdeal Bir Yaş Var Mı?

Burun estetiği ameliyatsız yapılamamaktadır. Rinoplasti, burnun görünümünü düzeltmek ve iyileştirmekle ilgili olduğu için, bunu yapmak için en iyi zaman, maksimum fayda sağlamak için yaşamın erken dönemleridir. Rinoplasti yapmadan önce, tipik olarak 18 yaş civarında olan kemiklerinizin tam olarak büyümesine ulaşmış olmanız önemlidir. Bunu söyledikten sonra, bazı insanlar daha çabuk olgunlaşır ve 16 yaş kadar genç rinoplasti yapmak mümkündür. Burun estetiği fiyatları uygulanacak işleme göre de değişir.

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlıklar Nelerdir?

Estetik burun ameliyatı için hazırlanan kişilerin işlemden en az 1 ay önce şekil ve teknik konusunda doktor ile anlaşmaları gerekmektedir. İşlemden bir ay önce aspirin, vitamin, homeopatik ilaç, enerji içecekleri veya yeşil çay almayınız. Morluklara ve şişmeye neden oldukları kanıtlanmıştır. Nikotin ve alkolden de kaçınılmalıdır. Ameliyat günü hastanın soğuk algınlığı, grip veya dudak uçuğu olmamalıdır. Burun estetiği korona nedeniyle de dikkatle uygulanmalıdır. Burun estetiği fiyatları makul seviyelerdedir.

Estetik Burun Ameliyatı Prosedürü Nedir?

Burun operasyonu genel anestezi altında yapılır ve yakl. 1.5-2 saat. Operasyon sonrası ağrı hissedilmez. Hasta bir gece kalır ve ertesi gün taburcu edilir. Burun estetiği sonrası genellikle hastalar hijyen konusunda uyarılır.

Estetik Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Ameliyattan sonra ilaçla tedavi edilen hafif ağrı hissedilebilir. Morlukları ve şişlikleri önlemek için hastanın yüksek bir yastık üzerinde uyuması ve gözlerine buz koyması önerilir. Burun alçısı genellikle bir hafta sonra alınır ancak 10 güne kadar sürebilir. Cerrahınız alçı bir gecede takmanızı isteyebilir. Burun tamponları da birkaç gün takılmalıdır. Göz çevresindeki morluklar birkaç gün sonra kaybolur. Çürüğün renkleri de 2-3 hafta sonra kaybolur. Burun şişmesi yavaş yavaş kaybolur, bazen birkaç ay sürer. Burun içinde birçok estetik rinoplasti yapıldığı için gözle görülür iz kalmaz. Burnun geniş kanatları daraltılacak ise her iki yayda da küçük kesiler açılır, ancak bunlar daha sonra pek görünmez. Hastanın tekrar doktora gitme zorunluluğunu hesaba katması gerekmez. İyileşme süreci oldukça uzun olabilir. Nihai sonuçları görmek haftalar, aylar ve bazı hastalar için bir yıla kadar sürebilir. Burun estetiği fiyatları hemen hemen herkes için ulaşılabilirdir.