Burun estetiği Kadıköy ve çevresinde oldukça yaygın uygulama merkezlerinde yapılabilmektedir. Rinoplasti, burnun şeklini değiştiren ameliyattır. Rinoplasti için motivasyon burnun görünümünü değiştirmek, nefes almayı iyileştirmek veya her ikisini birden yapmak olabilir. Burun yapısının üst kısmı kemik, alt kısmı kıkırdaktır. Rinoplasti kemiği, kıkırdağı, cildi veya üçünü de değiştirebilir.

Cerrahınızla rinoplastinin size uygun olup olmadığını ve neler başarabileceğini konuşun. Rinoplastiyi planlarken cerrahınız diğer yüz özelliklerinizi, burnunuzdaki cildi ve neyi değiştirmek istediğinizi dikkate alacaktır. Ameliyat adayı iseniz, cerrahınız size özel bir plan geliştirecektir. Burun estetiği fiyatları tedavinin yapılacağı merkezlere göre değişmektedir.

Neden Uygulanır

Burun estetiği Kadıköy bölgesinde sık uygulanmaktadır. Rinoplasti burnunuzun boyutunu, şeklini veya oranlarını değiştirebilir. Bir yaralanmadan kaynaklanan deformiteleri onarmak, doğum kusurunu düzeltmek veya bazı solunum güçlüklerini iyileştirmek için yapılabilir. Burun estetiği fiyatları 2020 yılında da oldukça makul seviyelerdedir.

Riskler

Burun estetiği Kadıköy uzman kadro barındıran merkezler ile riskleri en aza indirir. Herhangi bir büyük ameliyatta olduğu gibi, rinoplasti aşağıdaki gibi riskler taşır: Kanama. Enfeksiyon. Anesteziye ters tepki. Rinoplastiye özgü diğer olası riskler, bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir: Burnunuzdan nefes almada güçlük. Burnunuzun içinde ve çevresinde kalıcı uyuşma. Düzensiz görünen bir burun olasılığı. Devam edebilecek ağrı, renk değişikliği veya şişme. Yara izi. Septumda bir delik (septal perforasyon). Ek ameliyat ihtiyacı. Bu risklerin sizin için nasıl geçerli olduğu konusunda doktorunuzla konuşun. Burun estetiği sonrası risklerin azaltılması için doktor tavsiyelerine uyulması gerekir.

Nasıl Hazırlanılır

Burun estetiği Kadıköy merkezleri operasyon öncesi muayene ile riskleri en aza indirir. Rinoplasti planlamadan önce, ameliyatın sizin için işe yarayıp yaramayacağını belirleyen önemli faktörleri tartışmak için cerrahınızla görüşmelisiniz. Bu toplantı genellikle şunları içerir: Tıbbi geçmişiniz. Doktorunuzun size soracağı en önemli soru ameliyat motivasyonunuz ve hedefleriniz hakkındadır.

Doktorunuz ayrıca burun tıkanıklığı geçmişi, ameliyatlar ve aldığınız ilaçlar dahil olmak üzere tıbbi geçmişiniz hakkında sorular soracaktır. Hemofili gibi bir kanama bozukluğunuz varsa rinoplasti adayı olmayabilirsiniz. Fiziksel bir muayene. Doktorunuz, kan testleri gibi herhangi bir laboratuvar testi de dahil olmak üzere eksiksiz bir fizik muayene yapacaktır. Ayrıca yüz hatlarınızı ve burnunuzun içini ve dışını da inceleyecektir.

Fiziksel muayene, doktorunuzun hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini belirlemesine yardımcı olur ve cildinizin kalınlığı veya burnunuzun ucundaki kıkırdağın gücü gibi fiziksel özelliklerinizin sonuçlarınızı nasıl etkileyebileceğini belirler. Fizik muayene, rinoplastinin nefesiniz üzerindeki etkisini belirlemek için de kritik öneme sahiptir. Fotoğraflar. Doktorunuzun muayenehanesinden biri burnunuzun farklı açılardan fotoğraflarını çekecektir. Cerrahınız, size ne tür sonuçların mümkün olduğunu göstermek için fotoğrafları işlemek için bilgisayar yazılımı kullanabilir. Doktorunuz bu fotoğrafları öncesi ve sonrası değerlendirmeler, ameliyat sırasında referans ve uzun vadeli incelemeler için kullanacaktır. En önemlisi, fotoğraflar ameliyatın hedefleri hakkında belirli bir tartışmaya izin veriyor. Beklentilerinizin tartışılması. Siz ve doktorunuz motivasyonlarınız ve beklentileriniz hakkında konuşmalısınız.

Burun estetiğinin sizin için neler yapıp yapamayacağını ve sonuçlarınızın neler olabileceğini açıklayacaktır. Görünüşünüz hakkında konuşurken kendinizi biraz bilinçli hissetmeniz normaldir, ancak cerrahınızla ameliyat için arzularınız ve hedefleriniz konusunda açık olmanız çok önemlidir. Çeneniz küçükse, cerrahınız sizinle çenenizi büyütmek için ameliyat yapma konusunda konuşabilir. Bunun nedeni, küçük bir çenenin daha büyük bir burun yanılsaması yaratmasıdır. Bu durumlarda çene ameliyatı olmak gerekli değildir ancak yüz profilini daha iyi dengeleyebilir. Ameliyat planlandıktan sonra, ayakta tedavi ameliyatı geçiriyorsanız sizi eve götürecek birini ayarlamanız gerekecektir.

Anesteziden sonraki ilk birkaç gün hafızanızda boşluklar olabilir, reaksiyon süresi yavaşlayabilir ve muhakeme gücünüz azalabilir. Bu nedenle, ameliyattan sonra kişisel bakım işlerine yardımcı olmak için bir aile üyesi veya arkadaşının bir veya iki gece sizinle kalmasını sağlayın. Burun estetiği ne kadar basit bir operasyon olsa da her cerrahi operasyon gibi risk barındırır.

Yiyecek Ve İlaçlar

Burun estetiği Kadıköy en fazla uygulamanın yapıldığı merkezlere sahiptir. Ameliyattan iki hafta önce ve sonra aspirin veya ibuprofen (Advil, Motrin IB, diğerleri) içeren ilaçlardan kaçının. Bu ilaçlar kanamayı artırabilir. Yalnızca cerrahınız tarafından onaylanan veya reçete edilen ilaçları alın. Ayrıca bitkisel ilaçlardan ve reçetesiz satılan takviyelerden kaçının. Sigara içiyorsanız, sigarayı bırakın. Sigara içmek ameliyattan sonra iyileşme sürecini yavaşlatır ve enfeksiyon kapma olasılığınızı artırabilir. Burun estetiği İstanbul ve çevresinde çok sık uygulanmaktadır.

Ne Bekleyebilirsiniz

Burun estetiği Kadıköy sıklıkla başvurulan bölgededir. Rinoplasti sıralı adımlara sahip değildir. Her ameliyat benzersizdir ve ameliyatı geçiren kişinin spesifik anatomisine ve hedeflerine göre özelleştirilir. Burun estetiği Anadolu yakası merkezli olarak çok yaygındır.

Ameliyat Sırasında

Burun estetiği Kadıköy merkezleri personelleri işlem sonrası da takibi sürdürmektedir. Rinoplasti, ameliyatınızın ne kadar karmaşık olduğuna ve cerrahınızın neyi tercih ettiğine bağlı olarak sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi gerektirir. Burun estetiği ameliyatı öncesi doktorunuzla sizin için en uygun anestezinin hangisi olduğunu tartışın. Sedasyon ile lokal anestezi. Bu tür anestezi genellikle ayakta tedavi ortamında kullanılır. Vücudunuzun belirli bir alanıyla sınırlıdır. Doktorunuz burun dokularınıza ağrı kesici bir ilaç enjekte eder ve sizi intravenöz (IV) hattan enjekte edilen ilaçla yatıştırır. Bu sizi sersemletiyor ama tam olarak uyumuyor. Genel anestezi. İlacı (anestezik) soluyarak veya elinizdeki, boynunuzdaki veya göğsünüzdeki bir damara yerleştirilen küçük bir tüp (IV hattı) yoluyla alırsınız.

Genel anestezi tüm vücudunuzu etkiler ve ameliyat sırasında bilinçsiz kalmanıza neden olur. Genel anestezi için solunum tüpü gerekir. Rinoplasti burnunuzun içinden veya burnunuzun dibinde, burun delikleriniz arasından küçük bir dış kesi (kesi) ile yapılabilir. Cerrahınız muhtemelen cildinizin altındaki kemiği ve kıkırdağı yeniden ayarlayacaktır. Cerrahınız burun kemiklerinizin veya kıkırdağınızın şeklini ne kadar çıkarılması veya eklenmesi gerektiğine, burnunuzun yapısına ve mevcut malzemelere bağlı olarak birkaç şekilde değiştirebilir. Küçük değişiklikler için cerrah burnunuzun daha derinlerinden veya kulağınızdan alınan kıkırdağı kullanabilir.

Daha büyük değişiklikler için cerrah, kaburganızdaki kıkırdağı, implantları veya vücudunuzun diğer bölgelerindeki kemiği kullanabilir. Bu değişiklikler yapıldıktan sonra cerrah burun derisini ve dokusunu geri yerleştirir ve burnunuzdaki kesileri diker. Burnun (septum) iki tarafı arasındaki duvar bükülmüş veya eğri (sapmış) ise, cerrah nefes almayı iyileştirmek için duvarı düzeltebilir. Ameliyattan sonra, personelin uyanıklığa dönüşünüzü izlediği bir uyanma odasında olacaksınız. O gün daha sonra ayrılabilirsiniz veya başka sağlık sorunlarınız varsa, gece kalabilirsiniz.

Ameliyattan Sonra

Burun estetiği Kadıköy ameliyattan sonra destek sağlamaktadır. Burun estetiği ameliyatı sonrası sonra kanamayı ve şişmeyi azaltmak için başınız göğsünüzden yukarıda olacak şekilde yatakta dinlenmeniz gerekir. Ameliyat sırasında burnunuzun içine yerleştirilen atel veya şişlik nedeniyle burnunuz tıkanabilir. Çoğu durumda, iç sargılar ameliyattan sonra bir ila yedi gün arasında yerinde kalır. Doktorunuz ayrıca koruma ve destek için burnunuza bir atel bantlar. Genellikle bir hafta kadar yerinde kalır.

Ameliyattan birkaç gün sonra veya pansumanı çıkardıktan sonra hafif kanama ve mukus ve eski kan drenajı yaygındır. Doktorunuz drenajı emmesi için burnunuzun altına bir “damla pedi” – bantla yerinde tutulan küçük bir gazlı bez parçası yerleştirebilir. Gazlı bezi doktorunuzun önerdiği şekilde değiştirin. Damlama pedini burnunuza sıkıca yerleştirmeyin. Kanama ve şişme olasılığını daha da azaltmak için doktorunuz ameliyattan sonraki birkaç hafta önlemleri uygulamanızı isteyebilir.

Doktorunuz sizden şunları isteyebilir: Aerobik ve koşu gibi yorucu aktivitelerden kaçının. Burnunuzda bandaj varken duş yerine banyo yapın. Burnunu sümkürmeyin. Kabızlığı önlemek için meyve ve sebze gibi yüksek lifli yiyecekler yiyin. Kabızlık, ameliyat bölgesine baskı uygulayarak zorlanmanıza neden olabilir. Gülümseme veya gülme gibi aşırı yüz ifadelerinden kaçının. Üst dudağınızın hareketini sınırlamak için dişlerinizi nazikçe fırçalayın. Önden sabitlenen giysiler giyin. Gömlek veya kazak gibi kıyafetleri başınızın üzerinden geçirmeyin. Ayrıca burnunuza baskı yapmamak için ameliyattan sonra en az dört hafta boyunca burnunuza gözlük veya güneş gözlüğü koymayın. Burnunuz iyileşene kadar yanak desteği kullanabilir veya gözlükleri alnınıza bantlayabilirsiniz. Dışarıda, özellikle burnunuzda SPF 30 güneş kremi kullanın. Çok fazla güneş, burnunuzun cildinde kalıcı düzensiz renk değişikliğine neden olabilir.

Burun ameliyatından iki ila üç hafta sonra göz kapaklarınızda geçici bir şişlik veya siyah-mavi renk değişikliği meydana gelebilir. Burun şişliğinin geçmesi daha uzun sürer. Diyet sodyumunuzu sınırlandırmak, şişliğin daha hızlı geçmesine yardımcı olacaktır. Ameliyattan sonra burnunuza buz veya soğuk paket gibi şeyler koymayın. Ameliyat olsanız da olmasanız da hayatınız boyunca burnunuz değişir. Bu nedenle, “nihai sonucunuzu” ne zaman aldığınızı söylemek zor. Ancak şişliğin çoğu bir yıl içinde geçer. Burun estetiği ameliyatsız yapılabilse de tercih edilmemektedir.