Brezilya kalçası yaptıran ünlüler sosyal medyada, ateşli ve seksi görünme arzusu, birçok kadına uykusuz geceler yaşatıyor. Sonuç olarak, popüler brezilya popo kaldırma prosedürüne başvuran kadın sayısında, özellikle de ünlülerde bir artış oldu.

Kim Kardashian

Çekici kıvrımları ve düzgün poposuyla tanınan Brezilya kalçası yaptıran ünlüler arasında en popüler olanı, bu akımın öncülerinden biri olarak kabul ediliyor. Ancak, poposunun röntgen fotoğraflarını ortaya çıkaracak kadar bile olsa, popo implantı olduğu iddialarını her zaman reddetti. Ancak sunduğu kanıtlara rağmen, pek çok insan figürünü geliştirmek için Brezilya popo kaldırma ameliyatından geçtiğine inanıyor. Silikon popo implantları bir röntgende açıkça görünürken, Brezilya tipi popo kaldırma, bir hastanın kendi vücut yağının kullanılmasını içerdiği için olmaz.

Virginia Gallardo

Ünlü bir Arjantinli manken ve dansör olan Virginia Gallardo, diğer kadın ünlülerin aksine, Brezilya popo kaldırma deneyimi konusunda çok açık davrandı. Aslında Brezilya kalçası yaptıran ünlüler arasında olmasıyla övünüyor, kendine daha çok güvenmesini sağladığını ve modellik kariyerinde daha başarılı olmasını sağladığını ısrarla söylüyor. Halen kendi uluslararası moda markasını inşa ediyor.

Amber Rose

“Yıldızlarla Dans” realite TV şovundaki rolüyle tanınan Amber Rose, sık sık Brezilya’da popo kaldırma prosedürü geçirdiği söyleniyor. Birçok plastik cerrah, onun öldürücü eğrilerinin popo kaldırma prosedürünün bir sonucu olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, 2015 yılında “Walk of No Shame with Amber Rose” filminde rol aldığında poposunun şeklinin değişmeye başladığını iddia ediyorlar. Brezilya kalçası yaptıran ünlüler arasında olduğunu hiç kabul etmemiş olmasına rağmen, tedavinin onun doğal kıvrımlarını vurguladığı ve ona düzgün bir şekilde posterior verdiği açıktır.

Kylie Jenner

Popüler reality TV programı “Keeping with the Kardashians” daki rolüyle tanınan Kylie Jenner, çok kısa bir süre içinde büyük bir dönüşüm geçiren kıvrımlı vücuduyla her zaman birçok kişiyi şaşırttı. Bu değişiklikler 2016’da poposu büyüdüğünde ve belinin önemli ölçüde kasılmasıyla ortaya çıktı. Bu, hayranlarının çoğunun Brezilya kalçası yaptıran ünlüler arasında olabileceğine dair spekülasyon yapmasına neden oldu.

Kare (H-Biçimli)

Bazı kadınlar daha yuvarlak bir ganimet için can atıyor olsa da, kare bir kalçayı sevecek çok şey var. Şekil, alt orta bölümdeki (aşk kolları) yağ dağılımının ve dış uyluklarla mükemmel bir uyum içinde çalışan daha yüksek kalça kemiğinin sonucudur. Brezilya kalçası yaptıran ünlüler kare biçimi popoya oldukça sıcak bakıyorlar.

Kalp (A Şeklinde)

Şüphesiz kalp şeklindeki alt kısım çoğu kadın için en çok istenen şekildir. Ve nedenini anlamak kolaydır: Kalça ve uyluklara dağılan yağ ile birlikte inceltilmiş bir bel çizgisi, doğal hacim ve yuvarlak bir şekil sağlar. Görsel olarak inanılmaz derecede çekicidir ve herhangi bir giysinin harika görünmesini sağlayabilir. Brezilya kalçası yaptıran ünlüler bu şekli çokça tercih ediyor.

Yuvarlak (O-Biçimli)

Sevgiyle bir “balon popo” olarak da bilinen bu şekil, eğrisiyle kabul edilir; Kalçanın yanaklarının etrafındaki yağ dağılımının sonucu, bölümün doğal olarak yuvarlak bir şekil almasını sağlar. Brezilya kalçası yaptıran ünlüler bu yuvarlak biçimli kalçaları çok sık tercih ediyor.

Ters (V-Şekilli)

“Süper model” popo, keskin, köşeli şekli ile büyük beğeni topluyor, bu da onu pist için mükemmel kılıyor! Bu şekil, hacim ve şekil doğrudan kalçalardan geldiğinden daha küçük bir bel ile tanımlanır. Bazı Brezilya kalçası yaptıran ünlüler v şekli kalçalarla şuanki görünümlerine kavuşmuşlardır.

Brezilya Poposu Kaldırma Nedir

Brezilya kalçası ameliyatı prosedürü, popoya hacim kazandıran, kalçaların daha yuvarlak, daha dolgun ve daha genç görünmesini sağlayan bir tedavidir. Ameliyatın anahtarı, vücudun başka yerlerinden alınan yağ kullanılarak popoya hacim kazandırılmasıdır. Bu ameliyat sırasında hastanın kendi vücudundan liposuction kullanılarak yağ alınır. Daha sonra yağ rafine edilir ve boyut, şekil, kontur veya profilde istenen değişiklikleri elde etmek için yağın kalça bölgesine enjekte edilmesiyle şekillendirici bir ortam olarak kullanılır.

Liposuction ile alınan yağ vücudun herhangi bir yerinden gelebilir çene, kollar, sırt, karın, yanlar veya aşk saplarının yanı sıra iç ve dış uyluklar. Liposuction için alanların sayısı BBL için gereken yağ miktarına, hastanın “ceplerinin” veya fazla yağ alanlarının olduğu ve hastanın vücut şekillendirme isteğinin nerede olduğuna bağlıdır.

Birlikte bu bölgelere liposuction ve kalçaya yağ enjeksiyonu daha geleneksel olarak kadınsı bir kontur oluşturur ve kalça-bel oranı arasındaki kontrastı artırır. Bu nedenle birçok kişi Brezilya kalçası estetiği, hastalara kalçalarda daha iyi bir görünüm ve genel olarak daha şekilli bir vücut estetiği sağlayan “bire bir” ameliyat olduğunu düşünmektedir.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma Can Acıtır mı

Birçok ameliyat gibi, Brezilya kalçası işlemi yanında beklenecek bir miktar ağrı vardır. Ancak, Doktorlar hastaları için mümkün olan en rahat deneyimi üretmek için ortak bir çaba sarf ediyor. Tüm BBL ameliyatlarımız genel anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında uykuda olacaktır. İyileşme sizi ağrılı ve şişmiş hissetmenize neden olsa da, genellikle birkaç haftadan fazla sürmez.

Her ameliyatta olduğu gibi, en iyi ve en güvenli bakımı sağlamak için saygın ve deneyimli bir hekimle çalışmak çok önemlidir. Genel olarak Brezilya kalçası yaptıran ünlüler nasıl yaptırdı sorusunun yanıtı olarak, silikon bazlı popo implantlarından daha düşük enfeksiyon riski sağlar. Bununla birlikte, akciğerlerde veya kalpte potansiyel olarak ölümcül bir yağ embolisi dahil olmak üzere hala ciddi yan etki riskleri vardır. Herhangi bir endişeniz varsa, benzersiz sağlığınız ve geçmişiniz hakkında doktorunuz ile bir konuşma yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Uzun Ömürlü Sonuçlar

Kalça estetiği prosedürünüz tamamlandıktan sonra, birkaç haftalık iyileşme süreniz olacak. Vücudunuz iyileştikten sonra, kalçalarınız bitmiş konturlarına sahip olacak ve muhteşem kıvrımlarını kalıcı olarak koruyacak, çekici ve kendinden emin hissetmeniz için size bir ömür verecektir.

Brezilya Popo Kaldırma İzleri

Brezilya kalçası kaldırma işlemi için gereken tek iz, liposuction kanülünü vücuda sokmak için gerekli olan izler olduğundan, ortaya çıkan Brezilya popo kaldırma izleri çok küçük ve incedir. Popo kaldırma izleri çok kısadır, genellikle yalnızca 1/2 inç uzunluğundadır ve vücudun iyi gizlenmiş bölgelerine yerleştirilir. Doktorunuz, her Brezilya kalçası hareketleri izini vücudun en az görünür olacağı ve en az yara izi ile iyileşeceği bir bölgeye yerleştirmeye büyük özen gösterir. Bir yıl sonra, bir plastik cerrah veya hatta hastanın ortaya çıkan Brezilya tipi popo kaldırma izlerini bulması genellikle zordur. Ameliyatı gerçekleştirmek için gerekli Brezilya popo kaldırma izlerinin sayısı ve tam yeri liposuction için hedeflenen vücut bölgesine bağlıdır. Bu izlere ek olarak, kalçaya gerçek yağ transferine izin vermek için kalçaların üzerindeki çukurlara veya kalça kıvrımına iki ila dört küçük giriş izi yerleştirilebilir.

İstenmeyen Vücut Yağlarının Alınması

Yağ enjeksiyonu ile Brezilya kalçası, bu teknikte liposuction, donör bölgelerden yağ alınması için kullanılır. Bu, kalçalar ve uyluklar gibi sorunlu bölgelerden yağ çıkarıldığı için ek vücut şekillendirmenin bir yan faydasını ekler. Daha sonra yağ işlenir ve çok küçük enjeksiyonlar halinde, artırılacak alan boyunca tekdüze olarak kalçalara enjekte edilir.