Brezilya kalçası operasyonu kilo kaybı, yaşlanma veya hamilelik nedeniyle popoda hacim kaybına uğramış veya popolarının boyutundan veya şeklinden memnun olmayan hastalar için yararlanılabilirdir.

Brezilya Poposu Kaldırma Nedir

Aynı zamanda “elma” şeklinde bir gövdeye sahip olanların (belirli bir bel ölçüsü veya dar kalçaları olmayan) bir kum saati şekli elde etmesine yardımcı olabilir. Bu işlem hastanın kendi vücut yağını kullanarak kalçayı güçlendirir.

Brezilya kalçası operasyonu prosedürü (BBL), popoya hacim kazandıran, kalçaların daha yuvarlak, daha dolgun ve daha genç görünmesini sağlayan bir tedavidir. Ameliyatın anahtarı, vücudun başka yerlerinden alınan yağ kullanılarak popoya hacim kazandırılmasıdır. Bu ameliyat sırasında hastanın kendi vücudundan liposuction kullanılarak yağ alınır. Daha sonra yağ rafine edilir ve boyut, şekil, kontur veya profilde istenen değişiklikleri elde etmek için yağın kalça bölgesine enjekte edilmesiyle şekillendirici bir ortam olarak kullanılır.

Liposuction ile alınan yağ vücudun herhangi bir yerinden gelebilir çene, kollar, sırt, karın, yanlar veya aşk saplarının yanı sıra iç ve / dış uyluklar. Liposuction için alanların sayısı BBL için gereken yağ miktarına, hastanın “ceplerinin” veya fazla yağ alanlarının olduğu ve hastanın vücut şekillendirme isteğinin nerede olduğuna bağlıdır.

Birlikte bu bölgelere liposuction ve kalçaya yağ enjeksiyonu daha geleneksel olarak kadınsı bir kontur oluşturur ve kalça-bel oranı arasındaki kontrastı artırır. Bu nedenle birçok kişi Brezilya kalçası operasyonu (BBL) ameliyatının, hastalara kalçalarda daha iyi bir görünüm ve genel olarak daha şekilli bir vücut estetiği sağlayan “bire bir” ameliyat olduğunu düşünmektedir.

Brezilyalı Popo Kaldırma Vücudunuz İçin Ne Yapabilir

Brezilya kalçası operasyonu ne beklediğine gelince, her hastanın farklı hedefleri olacaktır. Genelde ameliyat kalçaların şeklini ve görünümünü tamamen değiştirebilir, kalçaları konturlayabilir ve belinizi inceltebilir. Hastalar daha fazla hacme, gelişmiş simetriye, sıkılığa, gerginliğe ve çok daha gelişmiş şekle sahip bir popo bekleyebilir. Yağ enjeksiyonlarına kaynak sağlamak için yapılan liposuction işlemi sayesinde hastalar da bu bölgelerde tonlama ve zayıflamanın faydalarından yararlanacaklar.

Brezilya Poposu Kaldırma için En İyi Hastalar Kimlerdir


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizBrezilya kalçası operasyonu, kalçalarının şeklini doldurmak için doğal bir yöntem isteyen adaylar için idealdir. Diğer olası adaylar, kalçalarının boyutundan veya şeklinden memnun olmayan ve düzeltmek istedikleri bölgede derisinde hafif bir sarkma olan kişiler olabilir. Adayların ayrıca vücudun başka bir yerinden liposuction yapabilmek için yeterli yağ almaları ve cilt elastikiyetlerinin iyi durumda olması gerekmektedir. Son olarak, adayların genel sağlık durumları iyi olmalı, önemli tıbbi sorunları olmamalı ve ameliyatın sonuçları hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır. Hastaların uygun beklentilere sahip olduğundan emin olmak için, ekibimizle konsültasyon sırasında hedeflerinin tam olarak ne olduğunu tartışmaları gerekir. Doktorunuz, istenen hedeflere ulaşmak için hastalarla ortaklık kurmada mükemmel olan, gerekli tüm bilgileri dostane ve ilişkilendirilebilir bir şekilde iletmeye yardımcı olan güvenilir bir uzmandır.

Brezilya Popo Kaldırma Prosedürü

Herhangi bir tıbbi tedaviye başlamadan önce, Brezilya kalçası operasyonu tüm ayrıntılarını araştırmak akıllıca olacaktır. Brezilya popo kaldırma ameliyatı hakkında bilinmesi gereken bilgilerin çoğu burada bulunabilir. Bununla birlikte, herhangi bir sorunuz veya endişeniz olması durumunda, doktorunuz ile iletişime geçmenizi öneririz.

Brezilya Poposu Kaldırma İşleminde Neler Var

İlk konsültasyon sırasında, gerekli miktarda yağ elde etmek için liposuction yapmak için ideal yeri belirlemek için vücut değerlendirmesi yapılacaktır. Birden çok bağış sitesi düşünülebilir. Brezilya kalçası operasyonu sırasında sağlıklı, etkili bir transfer için yağlar alınacak ve aşılanacaktır. Daha sonra bir şırıngayla kalçaya enjekte edilecektir. Bu işlem birkaç adımda gerçekleşecek ve istenen sonuç elde edilene kadar birçok katman kullanılabilecektir. Brezilya tipi popo kaldırma işleminden alınan kesiler çok küçüktür ve bu nedenle işlemden sonra iz kalması minimum düzeydedir.

Ameliyat Ne Kadar Sürer

Brezilya kalçası operasyonu, ayakta tedavi prosedürü olarak kabul edilir ve akredite bir cerrahi tesiste genel anestezi altında yapılır. Tüm ameliyatın tamamlanması, kaç tane donör bölgesinin kullanıldığına ve istenen dolgunluğa ulaşmak için kaç katman gerektiğine bağlı olarak tipik olarak yaklaşık 3–6 saat sürer.

Brezilya Popo Kaldırma ve Kurtarma

Brezilya kalçası operasyonu estetiği, basit bir işlemdir. Ameliyattan hemen sonra, iyileşmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir kompresyon giysisi kullanılacaktır. Hastalar hem yağ aldırma bölgelerinde hem de kalçalarda şişlik ve morarma yaşarlar ancak bu yan etkiler sadece geçicidir ve zamanla azalması gerekir. İşlemden sonraki birkaç hafta boyunca, hastalardan otururken arka taraftaki baskıyı daha iyi dağıtmak için özel bir yastık kullanmaları istenebilir.

Doktorunuz, Brezilya kalçası optimal yağ aşılamasını sağlamak için hastaların kalçalarından uzak durmalarını ve 2-6 hafta midelerinde dinlenmelerini önermektedir. Doktorunuzun kapsamlı deneyiminden, en iyi sonuçlar, hastalar altı hafta kalçalarından uzak kalabildiklerinde elde edilir. Hastalar oturmakta zorlanırlar ve ilk başta bunu yapmaktan kaçınmaları gerekir, ancak şişlik geçtikten sonra bunu yapmaya teşvik edilirler. Şişlik azaldığında bile, tamamen iyileşene kadar kalçalara doğrudan baskı yapılmaması önerilir.

Çoğu hasta kalça estetiği işleminden 4-6 hafta sonra işe ve günlük yaşamlarına dönebilirken, vücudun iyileşmesi ve yeni kontur ve şekle uyum sağlaması yaklaşık üç tam ay sürecektir.

Brezilya Poposu Kaldırma Ne Kadar Sürer

Sonuç ömrü herkes için farklı olsa da, çoğu Brezilya kalçası operasyonu hastası popo kaldırma işleminin birkaç yıl boyunca bile oldukça uzun sürdüğünü bildirmiştir.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma Acıyor mu

Birçok ameliyat gibi, Brezilya kalçası ameliyatı yanında beklenecek bir miktar ağrı vardır. Ancak, Doktorlar hastaları için mümkün olan en rahat deneyimi üretmek için ortak bir çaba sarf ediyor. Tüm BBL ameliyatlarımız genel anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında uykuda olacaktır. İyileşme sizi ağrılı ve şişmiş hissetmenize neden olsa da, genellikle birkaç haftadan fazla sürmez.

Her ameliyatta olduğu gibi, en iyi ve en güvenli bakımı sağlamak için saygın ve deneyimli bir hekimle çalışmak çok önemlidir. Genel olarak Brezilya kalçası işlemi, silikon bazlı popo implantlarından daha düşük enfeksiyon riski sağlar. Bununla birlikte, akciğerlerde veya kalpte potansiyel olarak ölümcül bir yağ embolisi dahil olmak üzere hala ciddi yan etki riskleri vardır. Herhangi bir endişeniz varsa, benzersiz sağlığınız ve geçmişiniz hakkında doktorunuz ile bir konuşma yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Brezilya Popo Estetiği Sarsıntılı Bir Görünüm Bırakır mı

Enjeksiyonlar doğru yapıldığında sonuç doğal görünecek ve hissedilecektir. Brezilya kalçası estetiği sırasında, pürüzlü cildi düzeltmeye yardımcı olmak ve yüzeyin doğru ve eşit bir kontura sahip olmasını sağlamak için ek liposuction kullanılabilir. Brezilya popo kaldırma ameliyatını gerçekleştirme konusunda özel uzmanlığa sahip saygın ve yüksek vasıflı bir cerrah bulmak önemlidir.

Kilo Alımı Brezilya Popo Kaldırma Nasıl Etkiler

Kilo dalgalanmaları ameliyatın sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. En iyi uzun vadeli sonuçlar için, hastalar sağlıklı bir diyet sürdürmeli ve rutin egzersiz yapmalıdır. Brezilya kalçası hareketleri ameliyatsız sıkı bir kalçaya kavuşmak için en ideal alternatif olacaktır.