Brezilya kalçası ameliyatı veya kısaca BBL, daha dolgun, daha şekilli kalçalar elde etmek ve göbek, kalçalar, uyluklar veya beldeki yağları azaltmak için yağ grefti ile liposuction’ı eşleştirir.

Brezilya Popo Kaldırma Faydaları

Gluteal yağ transferi olarak da adlandırılan Brezilya tipi popo kaldırma, düz kalçalara dolgunluk katmanıza ve vücudunuzun alt kısmına daha kadınsı, “kola şişesi” şeklini almanıza yardımcı olmak için harika bir seçenek olabilir.

Tamamen özelleştirilmiş vücut şekillendirme: Brezilya kalçası ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre kişiselleştirilmiştir. Kurul sertifikalı plastik cerrahlar sizi en çok rahatsız eden bölgelerden istenmeyen yağları giderebilir, doğal şeklinizi düzleştirmek için kalçaların etrafındaki alanı şekillendirebilir ve istediğiniz dolgunluk ve şekle ulaşmak için doğru miktarda yağı kalçalara aktarabilir.

Doğal, kalıcı sonuçlar: Kendi doğal yağınız kalçayı iyileştirmek için bir “dolgu” olarak kullanıldığından, sonuçlar tamamen doğal görünür ve hissedilir ve yıllarca sürecek etkiler yaratır. Popo implantlarından neredeyse aynı doğal görünümü elde edemezsiniz.

Neredeyse görünmez yara izi: Brezilya kalçası sebepli yara izleri küçüktür plastik cerrahlar liposuction yapmak için bir alanda yalnızca bir veya iki yarık benzeri kesi yapar. Bunlar göze çarpmayan yerlere yerleştirilir ve o zaman bile, iyileştikten sonra siz ve doktorunuz dışında hiç kimse tarafından neredeyse tespit edilemez.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma İşlemini Neden Düşünmelisiniz

Vücudun pek çok parçası gibi, biz de kalçalarımızın nasıl şekillendiği konusunda çok fazla kontrole sahibiz. Belinize, kalçalarınıza veya uyluklarınıza kıyasla kalçalarda doğal olarak daha düşük oranda yağ depolarsanız, poponuz düz veya şekilsiz görünebilir.

Brezilya kalçası, temelde bel, kalça ve uyluktaki yağları alarak ve bir kısmını kalçalarınıza taşıyarak bu oranı tersine çevirmeye yardımcı olur. Sonuç, daha yuvarlak, daha dolgun bir kalça çevresi ve tüm alt gövdeye daha hoş bir şekildir. Kalçanızı güçlendirmek için kendi yağınızı kullanmak birçok fayda sağlar:

  • Kilonuzu koruduğunuz sürece sonuçlar kalıcı olacaktır
  • Kalçalar giyimin içinde ve dışında doğal görünür ve hissedilir
  • Liposuction için sadece birkaç küçük kesi gereklidir; kalçalarda cerrahi iz olmaz
  • Mayolar, kot pantolonlar ve forma uyan giysiler daha güzel bir uyum sağlar
  • Kalçanızı büyütürken aynı zamanda istenmeyen yağları da kaybedebilirsiniz.

İyi Bir Aday

Kalçanızın şeklinden (veya eksikliğinden) rahatsızsanız ve daha dolgun, daha yuvarlak bir şekil istiyorsanız, Brezilya kalçası ameliyatı tam da bunu başarmanıza yardımcı olabilir. Ancak işlemden yararlanabilmek için belli niteliklere sahip olmanız gerekir:

Sağlıklı ve sabit bir vücut ağırlığında olmalısınız. Ağırlık dalgalanmaları sonuçları olumsuz etkileyebilir.

İyi bir cilt kasılmanız var olmalı. İsmine rağmen, Brezilya kalçası hareketleri bir vücut germe işlemi değildir ve fazla veya sarkık cilde hitap etmez.

Daha yuvarlak ve daha dolgun kalçalar istiyor olmalısınız. Bu prosedür kalça hacmini artıracaktır; tek başına liposuction, boyutu büyütmeden şekli iyileştirebilir.

Kullanmak için yeterli vücut yağınız olmalı. Çok zayıf hastalar, prosedürü en iyi şekilde tamamlamak için yeterli yağa sahip olmayabilir.

Tüm bu nitelikleri karşılamıyorsanız endişelenmeyin, doktorunuz prosedür seçeneklerinizi sizinle tartışacak ve aradığınız iyileştirmeleri yapmak için en iyi eylem tarzına karar vermenize yardımcı olacaktır. Brezilya kalçası ne demek sorusu en çok sorulan sorulardan biridir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Çalışır

Doktorunuz, kalçayı çevreleyen alanlara odaklanarak sizi en çok rahatsız eden bölgelerden yağları alarak başlar. Daha eski tekniklere kıyasla yağ hücrelerini temiz ve çevre dokulara daha az travma ile gideren daha az invaziv bir liposuction teknolojisi kullanır. Liposuction için ortak alanlar şunları içerir:

  • Alt göbek
  • Kalça
  • Sırt ve yanlar
  • İç ve dış uyluklar

Liposuction’ı takiben, çıkarılan yağın uygun kısmı saflaştırılır ve doktorunuz, daha dolgun, daha yuvarlak, ancak doğal görünen bir kontur oluşturmak için bu yağı kalçanın etrafındaki çeşitli noktalara stratejik olarak enjekte eder.

Brezilya Popo Kaldırma Hakkında

Brezilya kalçası operasyonu sonrası iyileşme, sizin açınızdan bazı benzersiz değişiklikler gerektirir. Ameliyatla aynı gün hareket halinde olacaksınız ve sık sık kalkıp dolaşmaya teşvik edileceksiniz.

Bununla birlikte, kalça estetiği ameliyatından sonra yaklaşık 2 hafta boyunca doğrudan kalçanızın üzerine yerleştirmenize izin verilmeyecektir. Banyoyu kullanmak dışında her şey için karnınızın üzerine çıkmanız veya uzanmanız gerekecek. Bu ilk iyileşme döneminin ardından, bir “halka” yastığa veya değiştirilmiş başka bir pozisyonda oturmanıza izin verilecektir; doktorunuz, bu kısıtlamaları ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

Çoğu hasta, doktorun modifikasyon talimatlarına uydukları için 1 ila 2 hafta içinde işe dönebilir. İlk hafta kadar evden çalışmanız gerekebilir. 3 ila 4 hafta sonra egzersize yavaş yavaş devam edilebilir.

Brezilya tipi Popo Kaldırma ve Kalça İmplantları

Yakın zamana kadar, daha büyük, daha yuvarlak kalçalar isteyen kadınlar, kalıcı sonuçlar elde etmek için popo implantlarını düşünmek zorundaydı. İmplantlar bazıları için tatmin edici sonuçlar verebilirken, enfeksiyon veya kapsül kontraktürü (çevredeki dokunun sertleşmesi) gibi komplikasyonlar için risk taşırlar ve birçok hasta, implantların sahip olabileceği doğal olmayan sertlik hissinden hoşlanmazdı.

Brezilya kalçası, kalçayı güçlendirmek için kendi doğal dokunuzu kullanarak implantların eksikliklerini giderir. Yetenekli, deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında, Brezilya popo kaldırma ameliyatı güvenlidir ve prosedürler kalıcıdır. Yağ tamamen doğal görünür ve hissedilir, vücudunuzun onu reddetme şansı yoktur ve periyodik olarak değiştirilecek bir implant yoktur.

Brezilya Popo Kaldırma İyileşme Süresi Ne Kadar

Brezilya kalçası prosedüründen sonra, yaklaşık altı hafta boyunca kompresyon giysisi giyilir. Ayrıca düz, sert yüzeylerde oturmamak ve uzun süre oturmaktan kaçınmak ve yaklaşık dört hafta boyunca kalçalara aşırı baskı uygulamak önemlidir. Çoğu hasta, yaklaşık bir hafta boyunca ağrılı ve sert hissettiğini bildirir.

Doktorunuz ile görüştükten sonra seçeneklerinizi ve Brezilya kalçası prosedürünün sizin için doğru olup olmadığını veya başka bir kozmetik prosedürden yararlanıp yararlanamayacağınızı açıklayacaktır.

BBL Prosedürü Ne Kadar Sürer

Brezilya kalçası prosedürü, alınan ve kalçaya aktarılan yağ miktarına bağlı olarak iki ila üç saat sürebilir. Ayakta tedavi prosedürü sırasında genel anestezi altına alınacaksınız.

Liposuction ile alınan yağ, doğrudan hava geçirmez steril bir toplama kabına alınır. Yağ, enjeksiyondan önce sadece saf yağ elde etmek için steril bir salin işlemi kullanılarak bu kutuda hazırlanır. Hazırlanan yağ daha sonra şırıngalar ve iğneler yerine doğrudan bir enjeksiyon kanülü kullanılarak enjekte edilir. Enjeksiyon, tamamen kapalı steril bir enjeksiyon sistemi kullanılarak yapılır.

Brezilya Popo Kaldırma Prosedürü Hakkında Diğer Bilgiler

Brezilya kalçası prosedürü herkes için değildir. Büyütme ameliyatı için gereken yeterli yağa sahip değilseniz, kalça implantı ameliyatı için daha iyi bir aday olabilirsiniz. İşlemden önce sağlıklı bir kiloya sahip olduğunuzdan da emin olmak istersiniz. Büyütme ameliyatı sonrası kilo dalgalanmaları sonuçları etkileyebilir. Çok miktarda kilo vermeniz veya aşırı miktarda kilo almanız, kalçalarınızın görünümünü ve şeklini potansiyel olarak etkileyebilir.

Dahası, bu estetik cerrahi kilo verme ameliyatı geçirmiş kişilerde yaygın olan kalçadaki fazla ve gevşek deriyi almak için değildir. Brezilya kalçası cerrahınızla fazla veya gevşek deriyi çıkarmak ve daha dolgun kalçalar için yağı transfer etmek için Brezilya kalçası estetiği gluteoplasti yaptırmanız hakkında konuşabilirsiniz.