Brezilya kalçası ameliyatı veya kısaca BBL, daha dolgun, daha şekilli kalçalar elde etmek ve göbek, kalçalar, uyluklar veya beldeki yağları azaltmak için yağ grefti ile liposuctionı eşleştirir.

Brezilya Popo Kaldırma

İlk randevunuz sırasında, doktorunuz sizi estetik hedeflerinizi paylaşmaya davet edecek. Tipik olarak Brezilya kalçası estetiği işlemini diğer prosedürlerle aynı anda gerçekleştirebilir, bu nedenle düşünebileceğiniz diğer tedavileri tartışmaktan çekinmeyin.

Konsültasyon bir sağlık geçmişi ve bir muayene içerecektir. Brezilya kalçası hastalarının çoğu, sağlıklı olmaları ve tekniğin beklentilerini karşılayacak kadar yağa sahip olmaları gerekse de, Brezilya popo kaldırma için iyi adaylardır.

Doktorunuz, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre bir Brezilya kalçası tedavi planı önerecektir. Bazı hastalar istedikleri boyuta sahiptir, ancak şekle sahip değildir. Diğerlerinin arkası düzdür ve daha fazla projeksiyon ister. Bazıları hafif bir artışı tercih ederken, diğerleri önemli ölçüde daha fazla projeksiyon istiyor. Doktorunuz, ideal sonuçlarınızın yanı sıra yağlardan kurtulmak istediğiniz alanları belirlemenize yardımcı olacaktır.

Prosedür

Kalçanın daha fazla öne çıkması için öncelikle kalçayı çevreleyen alanlar liposuction ile şekillendirilir ve yağ aşılama materyalinin yağ hücrelerinin bütünlüğünü koruyacak şekilde alınması gerekir. Kalça estetiği uygulanan yaygın alanlar arasında alt sırt (doğrudan kalçanın üstü), mide, bel ve uyluk yer alır. Yeterli kalitede yağ elde etmek için, doktorunuz tipik olarak vücudunuzun en az 2 bölgesinde liposuction yapmak zorundadır. Bu bölgelerden emilen yağ daha sonra dikkatlice işlenir ve kalçaya yeniden enjeksiyon için saflaştırılır. Doktorunuz, yalnızca en iyi donör yağ hücrelerinin büyütmede kullanılmak üzere kalçalarınıza yeniden enjekte edilmesini sağlamak için özel bir yağ enjeksiyon tekniği kullanır. Doktorunuz, Brezilya kalçası için arındırılmış yağı kalçalarınızın farklı bölgelerine ve katmanlarına enjekte ederek kalçalarınızın tek tip, pürüzsüz, doğal bir görünüme kavuşmasının yanı sıra aşılanmış yağın uzun vadede daha uzun süre hayatta kalmasını sağlar.

Ameliyat Süresi

Yağ transferi yoluyla Brezilya kalçası estetiği (Brezilya popo kaldırma) genellikle aynı gün eve giden hastaların ayaktan tedavi olarak genel anestezi altında yapılır. Prosedürün tamamlanması yaklaşık 90 dakika sürer. Cerrahi sonucun başarısı, doktorunuzun kullandığı teknikle çok ilgilidir.

başarılı bir sonuç elde etmelerine yardımcı olmak için işlem yaptırmadan önce bir miktar kilo almaları önerilebilir.

Kalçadan Yağ Aktarımı Nasıl Olur

Brezilya kalçası ameliyatı, yalnızca belirli bir alana hacim verebildikleri ve bu nedenle kalçaları özel olarak şekillendirmek için çok sayıda şekillendirme ve şekillendirme yapılamayacağı için sınırlıdır. Dahası, kalça implantları, vücudun kendi yağının kullanıldığı zamandan daha az doğal hissetme eğilimindedir. Kalça implantlarında ayrıca enfeksiyon, implantın yerinden çıkması, sarkma, kapsüler kontraktür (yara dokusu oluşumu) ve kesi yerinde yara iyileşme sorunları gibi daha potansiyel komplikasyonlar vardır. Bu nedenlerden dolayı genellikle çoğu tahta sertifikalı plastik cerrah tarafından popo büyütmede kullanım için tercih edilmezler.

İdeal Aday Nelere Sahip Olmalı

Brezilya kalçası için en iyi aday, genel sağlığı iyi olan ancak vücudunda yeterli donör yağ alanlarına sahip kişidir. Bu fazla yağ, ameliyat sırasında güzel, yuvarlak bir kalça oluşturmak için yeterli yağın mevcut olmasını sağlamak için gereklidir. Çok zayıf olan hastalar kalçaya yağ transferi için uygun aday değildir ve

Brezilya Poposu Kaldırma Nedir

Brezilya kalçası operasyonu prosedürü, popoya hacim kazandıran, kalçaların daha yuvarlak, daha dolgun ve daha genç görünmesini sağlayan bir tedavidir. Ameliyatın anahtarı, vücudun başka yerlerinden alınan yağ kullanılarak popoya hacim kazandırılmasıdır. Bu ameliyat sırasında hastanın kendi vücudundan liposuction kullanılarak yağ alınır. Daha sonra yağ rafine edilir ve boyut, şekil, kontur veya profilde istenen değişiklikleri elde etmek için yağın kalça bölgesine enjekte edilmesiyle şekillendirici bir ortam olarak kullanılır.

Liposuction ile alınan yağ vücudun herhangi bir yerinden gelebilir çene, kollar, sırt, karın, yanlar veya aşk saplarının yanı sıra iç ve / dış uyluklar. Liposuction için alanların sayısı BBL için gereken yağ miktarına, hastanın “ceplerinin” veya fazla yağ alanlarının olduğu ve hastanın vücut şekillendirme isteğinin nerede olduğuna bağlıdır.

Birlikte bu bölgelere liposuction ve kalçaya yağ enjeksiyonu daha geleneksel olarak kadınsı bir kontur oluşturur ve kalça-bel oranı arasındaki kontrastı artırır. Bu nedenle birçok kişi Brezilya kalçası ameliyatının, hastalara kalçalarda daha iyi bir görünüm ve genel olarak daha şekilli bir vücut estetiği sağlayan “bire bir” ameliyat olduğunu düşünmektedir.

Brezilya Poposu Kaldırma İşleminde Neler Var

İlk konsültasyon sırasında, gerekli miktarda yağ elde etmek için liposuction yapmak için ideal yeri belirlemek için vücut değerlendirmesi yapılacaktır. Birden çok bağış sitesi düşünülebilir. Brezilya kalçası sırasında sağlıklı, etkili bir transfer için yağlar alınacak ve aşılanacaktır. Daha sonra bir şırıngayla kalçaya enjekte edilecektir. Bu işlem birkaç adımda gerçekleşecek ve istenen sonuç elde edilene kadar birçok katman kullanılabilecektir. Brezilya tipi popo kaldırma işleminden alınan kesiler çok küçüktür ve bu nedenle işlemden sonra iz kalması minimum düzeydedir.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma Acıtır mı

Birçok ameliyat gibi, Brezilya kalçası yanında beklenecek bir miktar ağrı vardır. Ancak, Doktorlar hastaları için mümkün olan en rahat deneyimi üretmek için ortak bir çaba sarf ediyor. Tüm BBL ameliyatlarımız genel anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında uykuda olacaktır. İyileşme sizi ağrılı ve şişmiş hissetmenize neden olsa da, genellikle birkaç haftadan fazla sürmez.

Her ameliyatta olduğu gibi, en iyi ve en güvenli bakımı sağlamak için saygın ve deneyimli bir hekimle çalışmak çok önemlidir. Genel olarak Brezilya kalçası nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak, silikon bazlı popo implantlarından daha düşük enfeksiyon riski sağlar. Bununla birlikte, akciğerlerde veya kalpte potansiyel olarak ölümcül bir yağ embolisi dahil olmak üzere hala ciddi yan etki riskleri vardır. Herhangi bir endişeniz varsa, benzersiz sağlığınız ve geçmişiniz hakkında doktorunuz ile bir konuşma yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kilo Alımı

Kilo dalgalanmaları ameliyatın sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. En iyi uzun vadeli sonuçlar için, hastalar sağlıklı bir diyet sürdürmeli ve rutin egzersiz yapmalıdır. Brezilya kalçası hareketleri ameliyatsız sıkı bir kalçaya kavuşmak için en ideal alternatif olacaktır.

BBL İmplant Mıdır

Brezilya kalçası, bir implant prosedüründen büyük ölçüde farklıdır hiçbir bakımdan bir implant prosedürü değildir. BBL prosedürü, daha sonra kalçaya enjekte edilen “donör bölgeden” yağ “toplar”. Bazı cerrahlar bunu, egzersizle alınamayan veya hamilelikten sonra oyalanabilen inatçı vücut yağları ile “deri zarfını doldurmak” olarak adlandırmışlardır.

Öncelikle liposuction, fazla olan bir bölgeden yağ almak için kullanılır. Ekstrakte edilen yağ saflaştırıldıktan sonra transfer için hazırlanır. Son adım, alınan yağların kalçada dikkatlice seçilmiş noktalara enjekte edilmesidir.

İyileşme Süresi

Elbette, her prosedürde olduğu gibi, Brezilya kalçası için iyileşmek için zamana ihtiyacı olması beklenir. Bununla birlikte, bu prosedürün minimal invaziv doğası göz önüne alındığında, bir hasta en fazla iki ila üç günlük iyileşme süresine ihtiyaç duyacaktır.

İyileşme süresi boyunca istenmeyen, fazla yağların alındığı bölgelerde ağrı yaşanması doğaldır. Bununla birlikte, Brezilya kalçası yaptıranlar işlemden kısa bir süre sonra hafif aktivitelere devam edebilir ve normal günlük yaşam aktivitelerini bir haftadan daha kısa sürede gerçekleştirebilir. Rahatsızlık minimum düzeydedir ve ilaçla kolayca yönetilir.

En iyi sonuçlar için, prosedürünüzün ardından sabit bir ağırlık sağlayın. Yetişkinler yeni yağ hücreleri üretemedikleri için, liposuction uygulanan bölgeler kilo alımından önemli ölçüde etkilenmeyecektir. Bununla birlikte, prosedürü takiben önemli miktarda kilo alırsanız, vücudunuz yine de orantısız hale gelebilir. Bu prosedür, kendini sağlıklı bir yaşam tarzına adamış kişiler için en uygun yöntemdir.