Brezilya kalçası yaptıran hastalar tecrübesi ve estetik gözü nedeniyle bakımları için doktorları tercih ediyor. Prosedürler sırasında, alışılmadık derecede çekici sonuçlar üreten detaylara odaklanır.

Ameliyattan Ne Beklemeli?

Doktorunuz, kalçalarının mevcut boyutundan, şeklinden veya dolgunluğundan memnun olmayan hastalar için Brezilya kalçası estetiği prosedürleri uygular. Yaklaşımı, estetik sorunlu noktalardan doğal yağı alır ve dolgunluk, yükseklik ve çekici bir eğri eklemek için derriere taşır.

Prosedürün Uygulanması

Kalçanın daha fazla öne çıkması için öncelikle kalçayı çevreleyen alanlar liposuction ile şekillendirilir ve yağ aşılama materyalinin yağ hücrelerinin bütünlüğünü koruyacak şekilde alınması gerekir. Kalça estetiği uygulanan yaygın alanlar arasında alt sırt (doğrudan kalçanın üstü), mide, bel ve uyluk yer alır. Yeterli kalitede yağ elde etmek için, doktorunuz tipik olarak vücudunuzun en az 2 bölgesinde liposuction yapmak zorundadır. Bu bölgelerden emilen yağ daha sonra dikkatlice işlenir ve kalçaya yeniden enjeksiyon için saflaştırılır. Doktorunuz, yalnızca en iyi donör yağ hücrelerinin büyütmede kullanılmak üzere kalçalarınıza yeniden enjekte edilmesini sağlamak için özel bir yağ enjeksiyon tekniği kullanır. Doktorunuz, arındırılmış yağı kalçalarınızın farklı bölgelerine ve katmanlarına enjekte ederek kalçalarınızın tek tip, pürüzsüz, doğal bir görünüme kavuşmasının yanı sıra aşılanmış yağın uzun vadede daha uzun süre hayatta kalmasını sağlar.

Kalça Yağı Aktarımı

Brezilya kalçası ameliyatı, yalnızca belirli bir alana hacim verebildikleri ve bu nedenle kalçaları özel olarak şekillendirmek için çok sayıda şekillendirme ve şekillendirme yapılamayacağı için sınırlıdır. Dahası, kalça implantları, vücudun kendi yağının kullanıldığı zamandan daha az doğal hissetme eğilimindedir. Kalça implantlarında ayrıca enfeksiyon, implantın yerinden çıkması, sarkma, kapsüler kontraktür (yara dokusu oluşumu) ve kesi yerinde yara iyileşme sorunları gibi daha potansiyel komplikasyonlar vardır. Bu nedenlerden dolayı genellikle çoğu tahta sertifikalı plastik cerrah tarafından popo büyütmede kullanım için tercih edilmezler.

Ne Kadar Yağ…

Brezilya kalçası işlemi sırasında her taraf için aktarılabilecek tanımlanmış minimum veya maksimum yağ miktarı yoktur. Nihai miktar, liposuction ile elde edilebilecek kaliteli yağın hacmine bağlıdır. Vücutlarında daha fazla yağ bulunan hastalar genellikle daha yüksek bir hacim enjekte edebilirler, bu her taraf için 200 cc ila 1000 cc arasında değişebilir. Enjekte edilen gerçek yağ miktarından daha önemli olan, yağı uygun şekilde hazırlamak ve enjekte etmek için kullanılan tekniktir, böylece uzun vadeli hayatta kalması iyileştirilir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı

Brezilya tipi popo kaldırma, hem liposuction hem de yağ transferi tekniklerinin kullanıldığı iki bölümlü bir kozmetik cerrahi işlemdir. İlk olarak, kalçalar için mükemmel bir “çerçeve” oluşturmak amacıyla, karın, sırt, aşk kolları ve / veya uyluklar üzerinde liposuction yapılır. Daha sonra toplanan yağlar toplanır ve gluteal bölgenin cildi ve yumuşak dokularını büyütmek, şekillendirmek ve kaldırmak için dikkatlice kalçalara aktarılır veya “aşılanır”. Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatı, herhangi bir kare, düz, çocuksu görünümlü arka tarafı kıvrımlı, yuvarlak, yüksek ve sıkı bir kalçaya dönüştürebilir. Brezilya kalçası sonuçları uzun ömürlüdür ve liposuction yapılan bölgelerde yağ birikimi olmaz.

Herhangi bir Brezilya popo kaldırma ameliyatından önce, doktor her hastayı dikkatle inceler ve özel kaygı ve arzularına titizlikle dikkat eder. Doktorlar, birçok hasta “Kardashian popo” isteyebilirken, diğerlerinin ameliyat sonrası daha ince veya atletik bir Brezilya popo kaldırma sonucunu tercih edebileceğini biliyor.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatına Kimler İdeal Adaydır

Popo kaldırma için en iyi aday, karın, sırt, aşk kolları, kalçalar ve / veya uyluklarında istenmeyen yağların da bulunduğu küçük, kare, düz veya sarkık kalçaları olan bir hastadır. Brezilya tipi popo kaldırma hastaları ideal vücut ağırlıklarında veya buna yakın olmalı ve genellikle iyi cilt kalitesine sahip olmalıdır. Orta dereceli cilt gevşekliği veya gluteal sarkma Brezilya tipi popo kaldırma ile tamamen düzeltilebilir ve dönüştürülebilir. Ancak aşırı kilo kaybını takiben şiddetli cilt gevşekliği ve sarkmalar, liposuction ve yağ transferine ek olarak cerrahi eksizyon gerektirebilir. Brezilya kalçası oldukça popülerdir.

Brezilya Popo Kaldırma İzleri Nelerdir

Popo kaldırma işlemi için gereken tek iz, liposuction kanülünü vücuda sokmak için gerekli olan izler olduğundan, ortaya çıkan brezilya kalçası kaldırma izleri çok küçük ve incedir. Brezilya tipi popo kaldırma izleri çok kısadır, genellikle yalnızca yarım inç uzunluğundadır ve vücudun iyi gizlenmiş bölgelerine yerleştirilir. Doktorlar, her Brezilya popo kaldırma izini vücudun en az görünür olacağı ve en az yara izi ile iyileşeceği bir bölgeye yerleştirmeye büyük özen gösterir. Bir yıl sonra, bir plastik cerrah veya hatta hastanın ortaya çıkan Brezilya tipi popo kaldırma izlerini bulması genellikle zordur. Ameliyatı gerçekleştirmek için gerekli Brezilya popo kaldırma izlerinin sayısı ve tam yeri, liposuction için hedeflenen vücut bölgesine bağlıdır. Bu izlere ek olarak, kalçaya gerçek yağ transferine izin vermek için kalçaların üzerindeki çukurlara veya kalça kıvrımına iki ila dört küçük giriş izi yerleştirilebilir. Brezilya kalçası hareketleri yapanlara göre iz sorunu yaşanmaz.

Brezilya Poposu Kaldırma Riskleri

Yıllara dayanan eğitimi, deneyimi ve uygun hasta seçimi ile doktorlar, Brezilya popo kaldırma risklerini ve komplikasyonlarını minimumda tutabilmektedir. Bununla birlikte, Brezilya kalçası operasyonu, liposuction ve yağ transferi veya tamamen ortadan kaldırılamayan yağ enjeksiyonları ile ilişkili hala riskler ve bilinen sorunlar vardır. Brezilya kalçası estetiği ve liposuction ameliyatı ile ilişkili en yaygın sorunlar, büyüklük ve ameliyat sonrası dalgalanma veya asimetrilerle ilgili endişelerdir. Küçük sorunlar genellikle kompresyon giysileri, zaman ve lenfatik masaj terapisi ile tedavi edilebilir. Bununla birlikte, Brezilya kalçası yaptıran birkaç hasta nihayetinde postoperatif boyut endişelerini veya deformiteleri düzeltmek için revizyon ameliyatı isteyebilir.

Brezilya Poposu Faydaları

Tamamen özelleştirilmiş vücut şekillendirme: Brezilya kalçası ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre kişiselleştirilmiştir. Kurul sertifikalı plastik cerrahlar sizi en çok rahatsız eden bölgelerden istenmeyen yağları giderebilir, doğal şeklinizi düzleştirmek için kalçaların etrafındaki alanı şekillendirebilir ve istediğiniz dolgunluk ve şekle ulaşmak için doğru miktarda yağı kalçalara aktarabilir.

Doğal, kalıcı sonuçlar: Kendi doğal yağınız kalçayı iyileştirmek için bir “dolgu” olarak kullanıldığından, sonuçlar tamamen doğal görünür ve hissedilir ve yıllarca sürecek etkiler yaratır. Popo implantlarından neredeyse aynı doğal görünümü elde edemezsiniz.

Neredeyse görünmez yara izi: Brezilya kalçası sebepli yara izleri küçüktür plastik cerrahlar liposuction yapmak için bir alanda yalnızca bir veya iki yarık benzeri kesi yapar. Bunlar göze çarpmayan yerlere yerleştirilir ve o zaman bile, iyileştikten sonra siz ve doktorunuz dışında hiç kimse tarafından neredeyse tespit edilemez.

İyileşme Süresi Ne Kadardır

Brezilya kalçası nasıl olur sorusundan sonra, yaklaşık altı hafta boyunca kompresyon giysisi giyilir. Ayrıca düz, sert yüzeylerde oturmamak ve uzun süre oturmaktan kaçınmak ve yaklaşık dört hafta boyunca kalçalara aşırı baskı uygulamak önemlidir. Çoğu hasta, yaklaşık bir hafta boyunca ağrılı ve sert hissettiğini bildirir.

Doktorunuz ile görüştükten sonra seçeneklerinizi ve Brezilya kalçası prosedürünün sizin için doğru olup olmadığını veya başka bir kozmetik prosedürden yararlanıp yararlanamayacağınızı açıklayacaktır.