Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyeleri arasında oldukça popülerdir. Doktorlar, gelişmiş liposuction ve yağ transferi tekniklerini kullanarak karın, sırt, kalça ve uyluktaki istenmeyen yağları kaldırabilir ve kum saati şekli oluşturacak şekilde kalçalara aktarabilir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı

Brezilya tipi popo kaldırma, hem liposuction hem de yağ transferi tekniklerinin kullanıldığı iki bölümlü bir kozmetik cerrahi işlemdir. İlk olarak, kalçalar için mükemmel bir “çerçeve” oluşturmak amacıyla, karın, sırt, aşk kolları ve / veya uyluklar üzerinde liposuction yapılır. Daha sonra toplanan yağlar toplanır ve gluteal bölgenin cildi ve yumuşak dokularını büyütmek, şekillendirmek ve kaldırmak için dikkatlice kalçalara aktarılır veya “aşılanır”. Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatı, herhangi bir kare, düz, çocuksu görünümlü arka tarafı kıvrımlı, yuvarlak, yüksek ve sıkı bir kalçaya dönüştürebilir. Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyelerine göre sonuçları uzun ömürlüdür ve liposuction yapılan bölgelerde yağ birikimi olmaz.

Herhangi bir Brezilya popo kaldırma ameliyatından önce, doktor her hastayı dikkatle inceler ve özel kaygı ve arzularına titizlikle dikkat eder. Doktorlar, birçok hasta “Kardashian popo” isteyebilirken, diğerlerinin ameliyat sonrası daha ince veya atletik bir Brezilya popo kaldırma sonucunu tercih edebileceğini biliyor.

Brezilya Poposu Kaldırma Sırasında Ne Kadar Yağ (Kaç CC) Enjekte Edilecek

Doktorlara Brezilya popo kaldırma konsültasyonu sırasında sorulan en yaygın sorulardan ikisi “Ne kadar büyük olmalıyım” ve “Kaç CC yağ enjekte etmeliyim”. Bununla birlikte, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, cevap her hastaya, arzusuna, ameliyat öncesi anatomisine ve mevcut yağ rezervlerine bağlı olarak kişiselleştirilir.

Örneğin, ideal vücut ağırlığı aralığında, standart bir Brezilya kalçası kadınlar kulübü yorumlarına göre kaldırma sonucu isteyen ortalama büyüklükteki bir kadın, her kalçasına yaklaşık 400cc ila 600cc işlenmiş yağ enjekte edilmesini bekleyebilir (yani, toplam 800cc ila 1200cc). Çok küçük, zayıf bir hasta, Brezilya popo kaldırma sırasında her kalçaya 250cc ila 350cc işlenmiş yağ enjeksiyonu ile aynı sonucu alabilir (yani, toplam 500cc ila 700cc). Öte yandan, daha büyük bir hasta için veya Brezilya popo kaldırma ameliyatı sırasında daha büyük, daha abartılı bir sonuç isteyen biri için her bir kalçaya 700cc ila 1000cc yağ (yani toplam 1400cc ila 2000cc) enjekte etmek alışılmadık bir durum değildir.

Ancak endişelenmeyin; Brezilya tipi popo kaldırma sırasında enjekte edilecek yağın son boyutuna veya miktarına karar vermek sadece hastaya bağlı değildir. Doktorunuz, her hastayı dikkatlice inceler, benzersiz istek ve endişelerini dinler ve her hastayla kapsamlı ve ayrıntılı bir görüşmeden sonra, Brezilya popo kaldırma ameliyatı sırasında enjekte edilecek ideal boyut aralığı ve yağ miktarına karar vermenize yardımcı olur.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatına Kimler Adaydır?

Brezilya tipi popo kaldırma için en iyi aday, karın, sırt, aşk kolları, kalçalar ve / veya uyluklarında istenmeyen yağların da bulunduğu küçük, kare, düz veya sarkık kalçaları olan bir hastadır. Popo kaldırma hastaları ideal vücut ağırlıklarında veya buna yakın olmalı ve genellikle iyi cilt kalitesine sahip olmalıdır. Orta dereceli cilt gevşekliği veya gluteal sarkma Brezilya tipi popo kaldırma ile tamamen düzeltilebilir ve dönüştürülebilir. Ancak aşırı kilo kaybını takiben şiddetli cilt gevşekliği ve sarkmalar, liposuction ve yağ transferine ek olarak cerrahi eksizyon gerektirebilir. Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyeleri arasında oldukça popülerdir.

Mükemmel Sonuçlar

Her hastaya en iyi sonuçları ve mümkün olan en güvenli Brezilya popo kaldırmayı garanti etmek için doktorunuz, liposuction ve yağ transferi veya yağ grefti prosedürlerini göz önünde bulundurarak her hastaya kapsamlı bir geçmiş ve fizik muayene yapar. Her Brezilya popo kaldırma ameliyatı konsültasyonu sırasında, doktorunuz ve ekibi ameliyatı ayrıntılı olarak açıklamak, beklenen sonuçları açıklamak ve olası her soruyu yanıtlamak için zaman ayırır. Doktorlar hastalarının her birinin bilgili, rahat ve güvende olmasını istiyor.

Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyelerince ameliyatı geçiren hastalar ayrıca ameliyat öncesi laboratuvar çalışması ve yaşa bağlı olarak göğüs röntgeni, EKG ve birinci basamak doktorlarından tıbbi izin alacaklar.

Liposuction ve Vücut Şekillendirme Ameliyatına Kimler Aday Değildir

Elbette her hasta Brezilya tipi popo estetiği için iyi bir aday değildir. Brezilya popo kaldırma ameliyatı sırasında vücutlarında sınırlı miktarda fazla yağ bulunan hastalar kalçalara transfer edecek kadar yağ alamayabilir. Bu nadiren görülse de (yani çoğu hasta, ne kadar ince olursa olsun, genellikle Brezilya tipi popo kaldırma gerçekleştirmek için yeterli miktarda yağa sahiptir), aşırı yağ içermeyen ve aşırı derecede zayıf olan hastalar implantlarla (popo implantları) gluteal büyütme gerektirebilir. ) istenen sonucu elde etmek için. Ek olarak, mide baypas ameliyatı veya aşırı kilo kaybından kaynaklanan şiddetli cilt gevşekliği veya aşırı gluteal sarkması olan hastalar, liposuction ve kalçaya yağ transferine ek olarak cilt eksizyonu veya daha düşük vücut germe gerektirebilir. Brezilya kalçası kadınlar kulübü yorumları genelde pozitiftir.

Sigaranın Etkisi

Sigara içen, karmaşık tıbbi sorunları olan (örn. Kalp hastalığı, diyabet, kan pıhtıları) veya vücut kitle indeksi> 30 olan obez hastalar da liposuction için aday değildir. Doktorlar, Brezilya popo kaldırma, liposuction veya yağ transferi ameliyatına başlamadan önce hastaların en az 6 ay ile 1 yıl arasında sigarayı bırakmalarını, tıbbi durumlarını iyi kontrol etmelerini ve ideal vücut ağırlıklarına ulaşmalarını şart koşuyor. Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyelerine göre ameliyat öncesi sigarayı bırakmak oldukça önemlidir.

Ek olarak, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için, yakın zamanda bebek sahibi olan kadınların Brezilya popo kaldırma ameliyatını düşünmeden önce cilt ve yumuşak dokularının kasılmasına izin vermek için ameliyatı en az 6-9 ay ertelemeleri gerekir. Brezilya kalçası hareketleri de ameliyata alternatif sonuçlar verebilir.

Brezilya Popo Kaldırma İzleri

Popo kaldırma işlemi için gereken tek iz, liposuction kanülünü vücuda sokmak için gerekli olan izler olduğundan, ortaya çıkan brezilya kalçası kaldırma izleri çok küçük ve incedir. Brezilya tipi popo kaldırma izleri çok kısadır, genellikle yalnızca 1/2 inç uzunluğundadır ve vücudun iyi gizlenmiş bölgelerine yerleştirilir. Doktorlar, her Brezilya popo kaldırma izini vücudun en az görünür olacağı ve en az yara izi ile iyileşeceği bir bölgeye yerleştirmeye büyük özen gösterir. Bir yıl sonra, bir plastik cerrah veya hatta hastanın ortaya çıkan Brezilya tipi popo kaldırma izlerini bulması genellikle zordur. Ameliyatı gerçekleştirmek için gerekli Brezilya popo kaldırma izlerinin sayısı ve tam yeri, liposuction için hedeflenen vücut bölgesine bağlıdır. Bu izlere ek olarak, kalçaya gerçek yağ transferine izin vermek için kalçaların üzerindeki çukurlara veya kalça kıvrımına iki ila dört küçük giriş izi yerleştirilebilir. Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyelerine göre iz sorunu yaşanmaz.

Brezilya Poposu Kaldırma Riskleri ve Sorunları

Yıllara dayanan eğitimi, deneyimi ve uygun hasta seçimi ile doktorlar, Brezilya popo kaldırma risklerini ve komplikasyonlarını minimumda tutabilmektedir. Bununla birlikte, Brezilya kalçası ameliyatı, liposuction ve yağ transferi veya tamamen ortadan kaldırılamayan yağ enjeksiyonları ile ilişkili hala riskler ve bilinen sorunlar vardır. Brezilya kalçası estetiği ve liposuction ameliyatı ile ilişkili en yaygın sorunlar, büyüklük ve ameliyat sonrası dalgalanma veya asimetrilerle ilgili endişelerdir. Küçük sorunlar genellikle kompresyon giysileri, zaman ve lenfatik masaj terapisi ile tedavi edilebilir. Bununla birlikte, Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyelerine göre birkaç hasta nihayetinde postoperatif boyut endişelerini veya deformiteleri düzeltmek için revizyon ameliyatı isteyebilir.

Liposuction

Liposuction’ın diğer küçük riskleri, ameliyat sonrası kan, sıvı veya yağ alımlarıdır ve genellikle uzun süreli drenajlarla veya küçük ofis içi prosedürlerle yönetilebilir. Bazen, klinikte antibiyotiklerle tedavi edilebilen Brezilya tipi popo kaldırma işleminin ardından yüzeysel enfeksiyonlar ortaya çıkabilir.

Brezilya kalçası operasyonu daha ciddi riskleri veya komplikasyonları arasında yara iyileşme sorunları, bacaklarda veya akciğerlerde kan pıhtıları veya intravenöz antibiyotikler için hastaneye yatış ve muhtemelen ek ameliyat gerektiren daha ciddi enfeksiyonlar bulunur. Tüm bu riskler, uygun hasta seçimi ve postoperatif bakım ile en aza indirilebilir. Bu nedenle, doktorlar ve diğer güvenilir plastik cerrahların çoğu, yüksek riskli tıbbi sorunları olan veya aşırı kilolu hastalara Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatı yapmayacaktır. Brezilya kalçası kadınlar kulübü üyelerine göre ameliyat sonrası çok kolay geçmektedir.

Plastik cerrahlar, sadece kozmetik cerrahi konusunda değil, aynı zamanda kozmetik kalça estetiği, liposuction ve yağ transferi prosedürleri ile ilişkili komplikasyonları ve riskleri teşhis etme ve uygun şekilde tedavi etme konusunda da eğitilmiştir.