Brezilya kalçası işlemi plastik cerrahi hastaları arasında en popüler prosedürlerden biri haline geldi. Amacınız tam ve sıkı bir popoysa, Brezilya popo kaldırma size göze çarpan, doğal ve seksi sonuçlar sunabilir.

Daha Seksi, Daha Kıvrımlı Bir Figür

İnsanlar çeşitli nedenlerle Brezilya kalçası yaptırmaya karar verirler. Zamanla arkalarında dolgunluğunu kaybetmiş olabilirler. Yine de diğerlerinin kalçaları tamdır, ancak kalçaların, sırtın ve kalçaların etrafındaki çevresel yağlar nedeniyle istedikleri şekle sahip değildirler.

Brezilya popo kaldırma ile hastaları aynı cerrahi seansta kalp şeklinde bir arka uç ve düzeltici bir figür elde edebilir. Doktorunuz prosedürü şu amaçlarla kullanır:

  • İstemediğiniz bölgelerdeki yağları alın ve ihtiyacınız olan yere ekleyin.
  • Daha zayıf, daha az kıvrımlı vücuda sahip hastalar için bile projeksiyon ve dolgunluk verin.
  • Kalp deseninde hacmi artırarak sarkık ve şekilsiz kalçaları iyileştirir, böylece bölgeyi kaldırır ve şekillendirir.
  • Daha kum saati benzeri bir figür için kalçanın üstündeki ve altındaki geçişleri tanımlayın.

Doktorunuz, Brezilya kalçası estetiği prosedürlerinde uzmandır ve kariyerini güvenli, çekici ve hastalarının hedefleriyle uyumlu sonuçlara adamıştır. Doktorunuz tarafından Brezilya popo kaldırma ameliyatı yaptıran kadınlar, kıyafet ve mayo giyerken artan bir güven ve memnuniyet bildirdi.

Prosedürün Uygulanması

Kalçanın daha fazla öne çıkması için öncelikle kalçayı çevreleyen alanlar liposuction ile şekillendirilir ve yağ aşılama materyalinin yağ hücrelerinin bütünlüğünü koruyacak şekilde alınması gerekir. Brezilya kalçası hareketleri uygulanan yaygın alanlar arasında alt sırt (doğrudan kalçanın üstü), mide, bel ve uyluk yer alır. Yeterli kalitede yağ elde etmek için, doktorunuz tipik olarak vücudunuzun en az 2 bölgesinde liposuction yapmak zorundadır. Bu bölgelerden emilen yağ daha sonra dikkatlice işlenir ve kalçaya yeniden enjeksiyon için saflaştırılır. Doktorunuz, yalnızca en iyi donör yağ hücrelerinin büyütmede kullanılmak üzere kalçalarınıza yeniden enjekte edilmesini sağlamak için özel bir yağ enjeksiyon tekniği kullanır. Doktorunuz, arındırılmış yağı kalçalarınızın farklı bölgelerine ve katmanlarına enjekte ederek kalçalarınızın tek tip, pürüzsüz, doğal bir görünüme kavuşmasının yanı sıra aşılanmış yağın uzun vadede daha uzun süre hayatta kalmasını sağlar.

Brezilya Popo Kaldırma Operasyonu

Brezilya kalçası işlemi, basit bir işlemdir. Ameliyattan hemen sonra, iyileşmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir kompresyon giysisi kullanılacaktır. Hastalar hem yağ aldırma bölgelerinde hem de kalçalarda şişlik ve morarma yaşarlar ancak bu yan etkiler sadece geçicidir ve zamanla azalması gerekir. İşlemden sonraki birkaç hafta boyunca, hastalardan otururken arka taraftaki baskıyı daha iyi dağıtmak için özel bir yastık kullanmaları istenebilir.

Doktorunuz, Brezilya kalçası işlemi sonrası kalçaya optimal yağ aşılamasını sağlamak için hastaların kalçalarından uzak durmalarını ve 2-6 hafta midelerinde dinlenmelerini önermektedir. Doktorunuzun kapsamlı deneyiminden, en iyi sonuçlar, hastalar altı hafta kalçalarından uzak kalabildiklerinde elde edilir. Hastalar oturmakta zorlanırlar ve ilk başta bunu yapmaktan kaçınmaları gerekir, ancak şişlik geçtikten sonra bunu yapmaya teşvik edilirler. Şişlik azaldığında bile, tamamen iyileşene kadar kalçalara doğrudan baskı yapılmaması önerilir.

Çoğu hasta kalça estetiği operasyonundan dört ila altı hafta sonra işe ve günlük yaşamlarına dönebilirken, vücudun iyileşmesi ve yeni kontur ve şekle uyum sağlaması yaklaşık üç tam ay sürecektir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatına Kimler İdeal Aday Olarak Görülür

Brezilya kalçası işlemi için en iyi aday, karın, sırt, aşk kolları, kalçalar ve / veya uyluklarında istenmeyen yağların da bulunduğu küçük, kare, düz veya sarkık kalçaları olan bir hastadır. Popo kaldırma hastaları ideal vücut ağırlıklarında veya buna yakın olmalı ve genellikle iyi cilt kalitesine sahip olmalıdır. Orta dereceli cilt gevşekliği veya gluteal sarkma Brezilya tipi popo kaldırma ile tamamen düzeltilebilir ve dönüştürülebilir. Ancak aşırı kilo kaybını takiben şiddetli cilt gevşekliği ve sarkmalar, liposuction ve yağ transferine ek olarak cerrahi eksizyon gerektirebilir. Brezilya kalçası işlemi oldukça popülerdir.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma Acıtır mı

Birçok ameliyat gibi, Brezilya kalçası işlemi yanında beklenecek bir miktar ağrı vardır. Ancak, Doktorlar hastaları için mümkün olan en rahat deneyimi üretmek için ortak bir çaba sarf ediyor. Tüm BBL ameliyatları genel anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında uykuda olacaktır. İyileşme sizi ağrılı ve şişmiş hissetmenize neden olsa da, genellikle birkaç haftadan fazla sürmez.

Her ameliyatta olduğu gibi, en iyi ve en güvenli bakımı sağlamak için saygın ve deneyimli bir hekimle çalışmak çok önemlidir. Genel olarak Brezilya kalçası işlemi zor bir işlem mi sorusunun yanıtı olarak, silikon bazlı popo implantlarından daha düşük enfeksiyon riski sağlar. Bununla birlikte, akciğerlerde veya kalpte potansiyel olarak ölümcül bir yağ embolisi dahil olmak üzere hala ciddi yan etki riskleri vardır. Herhangi bir endişeniz varsa, benzersiz sağlığınız ve geçmişiniz hakkında doktorunuz ile bir konuşma yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Brezilya Popo Kaldırmanın Faydaları

Tamamen özelleştirilmiş vücut şekillendirme: Brezilya kalçası işlemi ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre kişiselleştirilmiştir. Kurul sertifikalı plastik cerrahlar sizi en çok rahatsız eden bölgelerden istenmeyen yağları giderebilir, doğal şeklinizi düzleştirmek için kalçaların etrafındaki alanı şekillendirebilir ve istediğiniz dolgunluk ve şekle ulaşmak için doğru miktarda yağı kalçalara aktarabilir.

Doğal ve kalıcı sonuçlar: Kendi doğal yağınız kalçayı iyileştirmek için bir “dolgu” olarak kullanıldığından, sonuçlar tamamen doğal görünür ve hissedilir ve yıllarca sürecek etkiler yaratır. Popo implantlarından Brezilya kalçası işlemi ile aynı doğal görünümü elde edemezsiniz.

Neredeyse hiç görünmez yara izi: Brezilya kalçası işlemi sebepli yara izleri küçüktür ve plastik cerrahlar liposuction yapmak için bir alanda yalnızca bir veya iki yarık benzeri kesi yapar. Bunlar göze çarpmayan yerlere yerleştirilir ve o zaman bile, iyileştikten sonra siz ve doktorunuz dışında hiç kimse tarafından neredeyse tespit edilemez.

Ameliyattan Ne Beklemeli

Doktorunuz, kalçalarının mevcut boyutundan, şeklinden veya dolgunluğundan memnun olmayan hastalar için Brezilya kalçası estetiği prosedürleri uygular. Yaklaşımı, estetik sorunlu noktalardan doğal yağı alır ve dolgunluk, yükseklik ve çekici bir eğri eklemek için derriere taşır.

Kalça Yağ Aktarımı

Brezilya kalçası ameliyatı, yalnızca belirli bir alana hacim verebildikleri ve bu nedenle kalçaları özel olarak şekillendirmek için çok sayıda şekillendirme ve şekillendirme yapılamayacağı için sınırlıdır. Dahası, kalça implantları, vücudun kendi yağının kullanıldığı zamandan daha az doğal hissetme eğilimindedir. Kalça implantlarında ayrıca enfeksiyon, implantın yerinden çıkması, sarkma, kapsüler kontraktür (yara dokusu oluşumu) ve kesi yerinde yara iyileşme sorunları gibi daha potansiyel komplikasyonlar vardır. Bu nedenlerden dolayı genellikle çoğu tahta sertifikalı plastik cerrah tarafından popo büyütmede kullanım için tercih edilmezler.

Ne Kadar Yağ?

Brezilya kalçası işlemi sırasında her taraf için aktarılabilecek tanımlanmış minimum veya maksimum yağ miktarı yoktur. Nihai miktar, liposuction ile elde edilebilecek kaliteli yağın hacmine bağlıdır. Vücutlarında daha fazla yağ bulunan hastalar genellikle daha yüksek bir hacim enjekte edebilirler, bu her taraf için 200 cc ila 1000 cc arasında değişebilir. Brezilya kalçası işlemi sırasında enjekte edilen gerçek yağ miktarından daha önemli olan, yağı uygun şekilde hazırlamak ve enjekte etmek için kullanılan tekniktir, böylece uzun vadeli hayatta kalması iyileştirilir.