Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi oldukça önemli ve atlanmaması gereken bir husustur. Deneyimsiz, işinin ehli olmayan doktorlarda yapılan işlemler geri dönülmesi zor hasarlar bırakabilir ve hatta ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.

Brezilya Poposu Nedir?

Brezilya kalçası nedir? Dik ve yuvarlak şekli nedeniyle kadınlarda en çok tercih edilen estetik ölçümlerden biridir. Kalça kası egzersizlerinin, uygun ve sağlıklı beslenme ile birleştirildiğinde kalçaların görünümünü değiştirdiği söylenirken, bunun yapılması uzun zaman alabilir. Kalça ve popoya yapılan estetik ameliyatlar ile çok daha dolgun, daha çekici ve daha canlı görünen kalçalara sahip olabilirsiniz. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi için mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Bu işlem ile vücut şeklinizi daha kıvrımlı hale getirebilirsiniz. Popo kaldırma operasyonu, kalçalarınızı kaldırmanıza ve estetik olarak feminen şekiller almanıza olanak tanır.

Yağ Enjeksiyonu ile Operasyon

Dünyanın en estetik ameliyatlarından biri olan Brezilya kalçası (Brezillian Butt Lift-BBL), teknolojideki ilerlemeler ile çok daha kolay yapılabilmektedir. Enjeksiyon yöntemi ile çoğunlukla iz kalmadığı için işleme aynı zamanda izsiz popo kaldırma işlemi de denene biliyor.

Kadınlarda yaşla birlikte veya doğuştan faktörlere bağlı olarak kalça sarkması meydana gelebilir. Brezilya popo estetiğinde ilk adım kişinin hangi bölümünden ne kadar yağ alındığını belirlemektir. Özel kanüllerle vücuttan alınan yağ hücreleri kademeli olarak kişinin kalça bölgesine enjekte edilir. Katmanlı yağ enjeksiyonu estetiğin dayanıklılığını artırır. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi bu yüzden çok önemlidir. Fazla yapılacak bir yağ enjeksiyonu vücutta istenmeyen bir görüntüye neden olabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Operasyon Herkes için Uygun mu?

Bu tur işlemler herkes için uygun olmayabilmektedir. Bazı insanların kalça hacmi çok geniş değildir. Bu kişilerde yağ enjeksiyonu istenen cevabı vermeyebilir. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi bu yüzden önemli işlemler arasındadır. İşinde uzman olmayan bir doktor, uygun olunmadığı halde size bu işlemi önerebilir. Kalça hacmi düşük olan kişiler için kalça içine yerleştirilebilen silikon protez ile yeterli hacim sağlana bilir. Kalçasında sarkma oranı yüksek olan kişiler için popo kaldırma ameliyatı yaptırmak kalıcı bir güzellik yaratacaktır. Zayıf kişiler için yağ enjeksiyonları önerilmez. Popo büyütme ameliyatı sırasında kişinin kalça bölgesinde yeterli miktarda yağa sahip olması gerekir. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi için uzman bir görüşten bilgi almanız bu nedenlerden dolayı önem arz etmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile İşlem Kalıcı mıdır?

Gresle doldurulmuş popo büyütme kalıcı olmayan bir işlemdir ve düzenli olarak tekrarlanması önerilir. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi bu nedenle önemlidir uzman olmayan kişiler tarafından yapılan işlemde bu süre doğru ayarlanamayabilir ve vücutta istenmeyen sorunlar oluştura bilmektedir. Kalçaya yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra 1.5 ile 2 yıl içerisinde yağ dokusunda azalma ve yağ dokusu kaybı olur. Kalça bölgesine yağ transfer edildiğinde kişiden alınan yağ her iki kalçaya da eşit olarak aktarılır. Yani kalça büyümesi kişiden alınan yağ miktarına bağlı olarak değişmektedir.

1000cc alınan yağ =250cc +250cc

2000cc alınan yağ =500cc+500cc

3000cc alınan yağ =750cc+750cc

4000cc alınan yağ = 1000cc+1000cc

Yağ oranı düştükten sonra kalan yağlar kalıcı hale gelir. Bu yağ kaybından sonra hastanın kalçaları onu tatmin edemezse, hastanın vücudundan ikinci bir yağ alma işlemi ile uygulama tekrar edilebilir. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi istenilen vücudun sağlanması için önemlidir. Yuvarlak, çıkıntılı ve şekilli kalçaların olması durumunda Brezilya kalça tekniğindeki yağ dolgusu işlemi düzenli aralıklarla yapılması zorunlu bir işlemdir. Bu şekilde kişinin mükemmel görünen kalçaları olur.

Popo Kaldırma için 2 Yöntem

Uzman doktorlar kalça operasyonu için yöntemin, kişinin vücut yapısı ve yağ oranının etkilediğini belirtmektedirler. Kalça bölgesi, silikon implantlar ve genellikle yağ enjeksiyonu olmak üzere iki yöntemle şekillendirilebilinirler. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi hangi yöntemin size uygun olduğunun belirlenmesi için önemlidir.

‘’Brazilian Butt Lift ” veya Türkçe“ brezilya popo kaldırma ”“ Brezilya Poposu ”yağ enjeksiyonu ile yapılır. Kişide yeterince yağ dokusu bulunmayan durumlarda silikon implant seçeneği devreye girmektedir.

Yöntemler Nasıl Uygulanıyor

İşlem liposuction yöntemi ile sırt, kalça, bel ve karın bölgelerinden alınan yağların popo bölgesine enjekte edilerek kalçalarda daha kabarık ve net çizgiler oluşturulmasını içerir. Yağlar enjekte edildikleri bölgede yaşamanın bir yolunu bulur ve bölgeyi şekillendirir. Yağ enjeksiyon işleminin en büyük faydasından biri, yağın çekildiği yerde bir seyreltme oluşturmasının olmasıdır. Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi istenilen vücut şeklinin elde edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Uzmanlar, büyük cerrahi girişimler içermeyen bu yöntemin, kişinin dokusundan alınan yağın kendi vücuduna enjekte edilmesi ve herhangi bir alerjik reaksiyon göstermemesi açısından oldukça güvenilir bir işlem olduğunu belirtmişlerdir.

Cerrahi işlem ve Enjeksiyon Arasındaki Farklılıklar

Brezilya kalçası işlemi öncesinde klinik seçimi hangi yönteme daha uygun olduğunuzu doğru bir biçimde öğrenmeniz için önemlidir. Protez kalçanın implantlar olmadan (silikon kalça protezi) büyütülmesidir. Brezilya Poposu (BBL) ameliyatı net sonuçları olan çok doğal görünümlü bir ameliyattır.

Ancak kişi fazla zayıfsa vücuttan alınacak yağ yeterli miktarda olmayacaktır ve istenilen görüntüyü elde etmenin tek yolu Brezilya kalçası ameliyatı olabilir. Silikon pistonlu protezler bazı kişiler için daha iyi bir seçenek olabilir; Bununla birlikte, kapsüler kontraktürler ve daha yüksek enfeksiyon riski dahil olmak üzere implantların (kalça protezleri) ek risklerini anlamak önemlidir. Kalça implantları, ustaca Brezilya popo cerrahisine (BBL) kıyasla daha az doğal görünebilir.

Operasyon Öncesi

Brezilya kalçası operasyonu öncesi doktorunuzun tavsiyesi ile öncelikle ameliyatı veya enjeksiyonu önleyecek herhangi bir sağlık sorununuz olmadığından emin olmanız gerekmekte ve operasyon öncesi varsa kullandığınız ilaçlar yine doktorunuzun tavsiyesiyle belirtilen ilaçların varsa bitkisel içeceklerin bırakılması gerekebilir.

Operasyon Sonrası

Uzmanlar, diğer bir kalça büyütme yönteminin silikon implantlar olduğuna dikkat çekmektedir. “Kalçaya göre tasarlanan silikon implantlar, tatmin edici sonuçlar elde etmeyi amaçlıyor. Piston silikon protezler kalça bölgesine üç şekilde yerleştirilebilir kas altına, kas içine ve kas zarının altına. Yerleştirilen implantlar dışarıdan hissedilmese de herhangi bir ağrıya neden olmazlar. Ortalama iyileşme süreci hastanın genel durumuna göre 1 hafta – 10 gün olarak belirlenebilmektedir.

Uzun Bacaklar ve Brezilya Kalçaları için 1 dakikalık egzersiz.

Brezilya kalçası ne demek? Brezilya popoları veya kalçaları, dik ve yuvarlak şekli nedeniyle kadınlarda en çok tercih edilen estetik ölçümlerden biridir.

Deneyimli spor eğitmenleri, kadınların hayali olan uzun bacakların ve Brezilya kalçalarının sırrını paylaştı.

Uzun bacaklar ve düzgün, sıkı kalçalar her zaman olağanüstü bir güzelliğin ana rolleridir.

Tecrübeli fitness eğitmenleri, Brezilya poposuna sahip olmak ve bacaklarınızın daha sıkı ve daha uzun görünmesini sağlamak için yapmanız gereken ilk şeyin gluteal olarak adlandırılan “kalça kaslarını” sıkılaştırmak olduğunu ve böylece kalçaların daha yükseğe çıktığını söylüyorlar. En iyi sonuçları veren Brezilya kalçası hareketleri için aşağıda yazanlara göz atmayı unutmayın. İşte birkaç örnek;

Pilates topunu duvara ve sırtınızı topa yaslayın, oturun, ayağa kalkın ve 1 dakika boyunca sürekli çömelin. Hamle hareketi de bacaklar için önemli bir egzersizdir. Elinizde 1 kg ağırlık varken önce sağ bacağınızı öne doğru oturtun. Sonra oturun, sol bacağınızı öne doğru atın. Sırt üstü yat Bacaklarınızı kalçalarınıza doğru çekin ve önce gövdenizi, sonra sol bacağınızı bacaklarınızın üzerinden kaldırın. Sağ bacağınız için aynı hareketi tekrarlayın. Her hareket için 3 set yapın.

Brezilya kalçası kadınlar kulübü sitesinde sıkça araştırılan konulardan biridir. Ameliyat araştırmalarının yanında spor egzersizleri içinde mutlaka fikir alışverişi mevcuttur.

Metinde konu edilen tüm bilgiler ve egzersizler bilgilendirme amaçlı olup, karar vermek ve operasyonla ilgili kendinize uygun işlemin prosedürlerini öğrenmek için mutlaka bir uzman doktora başvurmanız gerektiği unutulmamalıdır.