Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi önemli hususlardan biridir. Eğer uzman bir doktor tarafından bu işlem yapılmaz ise vücutta kalıcı hasar bırakabilir hatta ölümcül bir hal alabilir.

Popo Estetiği

Brezilya kalçası nedir? Brezilya popoları veya poposu, dik ve yuvarlak şekli nedeniyle kadınlarda en çok tercih edilen estetik ölçümlerden biridir.

Kalça estetiği, kalçanın mevcut görünümünden rahatsız olan kişilerde popo estetiğini sağlamak için kullanılan tüm uygulama ve yöntemleri kapsar. Bu yöntemler kişiden kişiye farklı şekillerde ve farklı miktarlarda kullanılmaktadır. Kalçaya yapılan estetik operasyonlar doğru uygulama ile yapılırsa, bunlar hastayı sosyal hayatında daha mutlu kılan operasyonlardır. Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi bu yüzden önemlidir.

Kalça bölgesinde ihtiyaç duyulduğunda dolgu, şekillendirme, kaldırma ve küçültme gibi seçenekleri içeren bu operasyonların temel amacı, ağırlık ve yaş veya yapı nedeniyle vücudun kalça bölgesinde ortaya çıkan estetik problemleri ortadan kaldırmaktır. Popo estetiği için yağ enjeksiyonu, protez ve askı yöntemi gibi seçenekler kullanılabilir. Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi hangi uygulamanın sizin için doğru olduğunu saptamak için önemlidir.

Egzersizler

Tecrübeli fitness eğitmenleri, Brezilya poposuna sahip olmak ve bacaklarınızın daha sıkı ve daha uzun görünmesini sağlamak için yapmanız gereken ilk şeyin gluteal olarak adlandırılan “kalça kaslarını” sıkılaştırmak olduğunu ve böylece kalçaların daha yükseğe çıktığını söylüyorlar. En iyi sonuçları veren Brezilya kalçası hareketleri için uzman bir eğitmenden size uygun olan hareketleri öğrenebilir ve ders alabilirsiniz.

Kimlere Bu Uygulamalar Yapılabilir?

Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi önemlerinden biri de size uygun olan yöntemin belirlenmesi ve doğruluğudur aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Sadece darbe estetiği değil, herhangi bir estetik operasyonun nedeni, yapılacak bölgede çeşitli nedenlerle oluşan deformitelerdir. Bu deformitelerin ardından gelen süreçte hasta bundan rahatsız olduğu için sosyal hayatında başarısız olduğuna inanmaya başlar. Popo estetiği ameliyatları aynı zamanda yaş ve kilo problemleri ile genetik yatkınlığın birleşimine bağlı olarak meydana gelen sarkma ve şekilsiz büyüme gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir operasyondur. Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi vücudunuzdaki sorunların önceden belirlenmesi için önemlidir.

Sadece darbe estetiği değil, herhangi bir estetik operasyonun nedeni, yapılacak bölgede çeşitli nedenlerle oluşan deformitelerdir. Bu deformiteleri takip eden süreçte hasta bundan rahatsız olduğu için sosyal hayatında başarısız olduğuna inanmaya başlar. Estetik bir popo ile yapılan operasyonlar, kalça bölgesinde meydana gelen aşağıdaki gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır:

Yaş ve kilo problemleri ile genetik yatkınlığın bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan sarkma ve şekilsiz büyüme.

Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi işlemin belirlenmesi için önemlidir, yağ enjeksiyonu gibi yöntemlere ek olarak hasta üzerinde protez piston ve sling gibi çeşitli cerrahi teknikler kullanılabilir. Hastaya özel yöntemi seçmek, başarının anahtarıdır. Liposuction ile vücuttan alınacak yağ miktarının yetersiz olduğu durumlarda hastaya sadece popo protezi uygulanabilir. Her iki yöntem de işe yaramadığında askıya alma yöntemi devreye girer. Sonuç olarak kendisi için özel olarak seçilen yöntem sayesinde hasta kalçaların ideal görünümüne kavuşur. Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi kendinize seçilecek özel yöntemler için oldukça önemlidir.

Operasyon Nasıl Gerçekleştirilir?

Popo estetiği sağlamanın dört ana yöntemi vardır. Bu yöntemlerden ilki, sorunların oluşmasını engelleyecek veya geciktirecek egzersizdir. Fiziksel egzersizin artık yeterli olmadığı durumlarda cerrahi yöntemler devreye girer. Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi oldukça önemlidir.

Bu yöntemlerden ilki yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu yönteminde kanüller yardımı ile vücudun başka bir yerinden alınan yağ dokusu konsantre edilerek kalçada önceden belirlenmiş noktalara enjekte edilir. Bu enjeksiyon, dolgun bir popo görüntüsü için tasarlanmıştır. Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi bu noktada önem arz eder. Yanlış uygulanacak bir işlem istenmeyen bir görüntüye yol açabilir

İkinci yöntem ise popo protezidir. Popo protezi uygulamasının temel amacı, vücudun diğer bölgelerinin tüketilen yağ miktarını veya yağ enjeksiyonu yönteminde fazla yağ ihtiyacını karşılayamamasıdır. Böyle bir durumda yağ transferi yapılmadan silikon protezler kullanılarak kalçalar şekillendirilir. Kalçanın belirli bölgelerine silikon protezler yerleştirilerek dolgun ve dik bir görünüm verilir.

Üçüncü yöntem ise süspansiyon yöntemidir. Bu yöntemin işe yaraması için hastaların ciddi cilt sarkması olması gerekir. Sarkma durumunda karın ve popo bölgesinden deri alınır ve kalan deri sarkıtılarak popo bölgesi şekillendirilir. Operasyonun sonucu dolgun ve düz bir vücut görüntüsüdür. Brezilya kalçası işlemi öncesinde doktor seçimi önemi şekillendirilmede de büyük önem taşır. Uzman olmayan ellerde gerçekleştirilen bu yöntemler ölümle bile sonuçlanabilir.

Her üç yöntemin de asıl amacı, poponuzu dik, genç ve dolgun döstermektir.

Enfeksiyon

  • Büyük enfeksiyon nedeniyle tedavi edilen bölgelerde gerçekleşen cilt kaybı
  • Brezilya kalçası ameliyatı sırasında enjekte yapılan bölgelerde yanlış uygulamadan dolayı cilt altında dalgalı (topaklı) görüntü riski
  • Enjekte ile alınan bölgede çok fazla yağ alınır ise tekrar bir operasyonla bölgenin düzeltilmesi gerekebilir.
  • Akciğerde veya kalpte ölümcül olabilecek yağ embolisi

Brezilya kalçası operasyonu olan hastaların incelemeleri, ödem geçtikten ve tamamen iyileştikten sonraki 6 ay içinde sonuçların görülebileceğini göstermektedir. VaserLipo ile emilen yağ, bel boşluğunu keskinleştirir, bacak hatlarını iyileştirir ve kalça çıkıntısına daha estetik bir görünüm kazandırır.

Profesyonel bir plastik cerrahi işlem gerçekleştirilirse kalıcılık uzun süreli olabilir.

Enjeksiyon ile İşlem Kalıcılığı

Brezilya kalçası ne demek? Brezilya popoları veya kalçaları, dik ve yuvarlak şekli nedeniyle kadınlarda en çok tercih edilen estetik ölçümlerden biridir. Yayılan yağın türü ve miktarı kas şeklini gölgeler, düz, köşeli, ters bir üçgen veya artık bacağa bitişik olmayan düzleştirilmiş bir kalça oluşturur.

Gresle doldurulmuş popo büyütme kalıcı olmayan bir işlemdir ve düzenli olarak tekrarlanması önerilir. Brezilya kalçası operasyonunda kalçaya yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra 1.5 ile 2 yıl içerisinde yağ dokusunda azalma ve yağ dokusu kaybı olur. Kalça bölgesine yağ transfer edildiğinde kişiden alınan yağ her iki kalçaya da eşit olarak aktarılır. Yani kalça büyümesi kişiden alınan yağ miktarına bağlı olarak değişmektedir.

Yağ oranı düştükten sonra kalan yağlar kalıcı hale gelir. Bu yağ kaybından sonra hastanın kalçaları onu tatmin edemezse, hastanın vücudundan ikinci bir yağ alma işlemi ile uygulama tekrar edilebilir. Yuvarlak, çıkıntılı ve şekilli kalçaların olması durumun da Brezilya kalça tekniğindeki yağ dolgusu işlemi düzenli aralıklarla yapılması zorunlu bir işlemdir. Bu şekilde kişinin mükemmel görünen kalçaları olur.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatında Anestezi

Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatını genel anestezi altında gerçekleştirebilmektedir. Kadınlar kulübü yorumları arasında işlem yaptıran kişiler anestezi altında işlem yapıldığı zamanki etkilerini yorumlar arasında sıkça bahsedilmiştir.

Ameliyat Öncesi Önemli ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon öncesi doktorunuzun tavsiyesi ile öncelikle ameliyatı veya enjeksiyonu önleyecek herhangi bir sağlık sorununuz olmadığından emin olmanız gerekmekte ve operasyon öncesi varsa kullandığınız ilaçlar yine doktorunuzun tavsiyesiyle belirtilen ilaçların varsa bitkisel içeceklerin bırakılması gerekebilir.

Ameliyat Sonrası Önemli ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzmanlar, diğer bir kalça büyütme yönteminin silikon implantlar olduğuna dikkat çekmektedir. “Kalçaya göre tasarlanan silikon implantlar, tatmin edici sonuçlar elde etmeyi amaçlıyor. Piston silikon protezler kalça bölgesine üç şekilde yerleştirilebilir kas altına, kas içine ve kas zarının altına. Yerleştirilen implantlar dışarıdan hissedilmese de herhangi bir ağrıya neden olmazlar. Ortalama iyileşme süreci hastanın genel durumuna göre 1 hafta – 10 gün olarak belirlenebilmektedir

İşlem Sonrası İyileşme

Operasyon sonrası için dikkat edilmesi gereken bazı özel uygulamalar gerektirir. Brezilya sonrası kalça ağrısı genellikle minimaldir ve ağrı kesicilerle kolayca kontrol edilebilir.

Brezilya Popo Estetiğine (BBL) göre tuvalet haricindeki tüm aktiviteler için karnınızın üzerinde veya yanınızda durmanız gerekmektedir. Hazır olduğunuzda, çörek tarzı bir koltuk kullanarak değiştirilmiş bir pozisyonda oturabilir veya kalçalarınıza baskı yapmamak için uyluklarınızın altına bir yastık yerleştirebilirsiniz. Brezilya Popo Estetiğine (BBL) göre normal oturma aktivitesine normalde 8 hafta sonra izin verilir.

Metinde konu edilen tüm bilgiler ve egzersizler bilgilendirme amaçlı olup, karar vermek ve operasyonla ilgili kendinize uygun işlemin prosedürlerini öğrenmek için mutlaka bir uzman doktora başvurmanız gerektiği unutulmamalıdır.