Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında bölgenizde yağ fazlalığı varsa oradan aldığı yağı kalcınıza enjekte eder ve böylece vücudunuzun kıvrımlarını ortaya çıkararak hem fazla yağdan kurtulursunuz hem de istediğiniz kalça görünümüne kavuşmuş olursunuz.

BBL Estetiği Nedir?

Brezilya kalçası nedir? Brezilya popoları veya poposu, dik ve yuvarlak şekli nedeniyle kadınlarda en çok tercih edilen estetik ölçümlerden biridir. Yağın yayılması ve miktarı, kas şeklini gölgeleyecek ve bacakla sınır olmaksızın düz, köşeli, ters üçgen veya düzleştirilmiş kalça görüntüsü oluşturacaktır.

Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında işlem sonrası kıyafetlerinizin vücudunuza daha rahat oturduğunu görmenizi sağlamaktadır.

Liposuction, kalçanız, mideniz, beliniz veya uyluklarınızdaki fazla yağı alır ve ardından bu yağın bir kısmını kalçanıza enjekte eder. Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında silikon malzeme kullanılmadan kendi vücudundaki yağı kullanması avantaj gösterebilecek nedenler arasındadır.

Brezilya popo Cerrahisi (BBL) veya Brezilya popo büyütme, hastanın “sorunlu bölgelerinden” yağı alırken ve kalçaları vurgulayarak alt vücudun tüm oranlarını iyileştirmemizi sağlar. Orantısız orantılı alanlarda, orantılı bütünlüğü ve üstünlüğü koruyabiliriz. Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında vücudun orantılı bir şekil almasını sağlamak önemli etkilerinden biridir.

BBL Kimlere Uygulanabilir?

Sağlıklı beslenme ve egzersiz, sağlıklı kilonun korunmasına ve kasların güçlendirilmesine yardımcı olabilir. Fakat birçok hasta yaptığı egzersize ve diyetlere rağmen kalçalarından memnun olmayabiliyor. Brezilya kalçası işlemi avantajları, egzersiz ve diyetle istediği görünüme kavuşamayan kişilerin istediği görünüme kavuşmasını sağlamasıdır.

Brezilya popo protezi ameliyatı, kalçaları ve kalça, bel ve uyluk gibi çevreleyen alanları yeniden şekillendirerek genetik faktörlerin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında genetik olan görünümü istenilen görüntüye çevirebilme özelliği taşımasıdır.

BBL Faydaları Nelerdir?

Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında birçok neden gösterebiliriz. Bu avantajlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Alt bedeninizin kıvrımlarını iyileştirir.
 • Kalçalar düz iken kalça çıkıntısı elde ederek daha genç, estetik açıdan daha hoş bir şekil verir. Bu da Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında önemli bir yer almaktadır.
 • Üst ve alt vücut arasındaki dengeyi sağlamaya yardımcı olur.

Egzersiz ile Şekillenme

Eğer genetik açıdan herhangi bir engeliniz yok ise belirli Brezilya kalçası hareketleri ile şekillenme sağlanabilir bazı hareketler;

 • SQUAT
 • LUNGE
 • KİCK BACK
 • PEEİNG DOGS

BBL Ameliyatına Kimler Uygun?

Genel olarak, aşağıdaki özelliklere sahip kişilerin Brezilya popo kaldırma için iyi adaylar olması muhtemeldir:

 • Protez (implante) kalça büyütme ameliyatı istiyorsanız,
 • Kalçalar aşırı sarkması,
 • Vücudun diğer bölgelerinde yağın kalçadan atılmasına yetecek kadar yağ olduğunda.

Brezilya Popo Estetiği ismine rağmen, Brezilya popo kaldırma operasyonu olan BBL adından farklı olarak geleneksel bir “kaldırma” işlemi değildir. Yani kalça sarkık cildi varsa buna müdahale edilmez. Bacaklarda veya yüzeyde sarkık cilt varsa, popo ve uyluk kaldırma operasyonu daha uygun bir seçenek haline gelebilir. Brezilya kalçası işlemi avantajları arasında sarkık cildimiz yoksa istediğiniz görüntüye ulaşmanız kısa sürer.

Brezilya Popo Cerrahisi ve Silikon Kalça Protezindeki Farklılıklar

Brezilya kalçası işlemi avantajları, kalçanın implantlar olmadan (silikon kalça protezi) büyütülmesidir. Brezilya Poposu (BBL) ameliyatı net sonuçları olan çok doğal görünümlü bir ameliyattır.

Ancak kişi fazla zayıfsa vücuttan alınacak yağ yeterli miktarda olmayacaktır ve istenilen görüntüyü elde etmenin tek yolu silikon kalça operasyonu olabilir. Silikon pistonlu protezler bazı kişiler için daha iyi bir seçenek olabilir; Bununla birlikte, kapsüler kontraktürler ve daha yüksek enfeksiyon riski dahil olmak üzere implantların (kalça protezleri) ek risklerini anlamak önemlidir. Kalça implantları, ustaca Brezilya popo cerrahisine (BBL) kıyasla daha az doğal görünebilir.

Popo Cerrahi İşlemi

Brezilya popo kaldırma veya büyütmek için belirli opsiyon (seçenekler) vardır.

 • Brezilya kalçası ameliyatı ilk aşamada karın, bel, uyluk, kalça veya diğer bölgelerdeki yağ fazlalıklarının alınması için yapılan bir liposuction işlemidir. Bu amaçla vaser liposuction ile yağ aldırmayı tercih ediyoruz. Vaser liposuction, yağ dokusuna minimum zarar verme ve maksimum saygı prensibi ile çalışan, yağların ses dalgaları ile zarar görmeden vücuttan toplanmasını ve gerekli alanlara aktarılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu nedenle kalçadan alınan ve uygulanan yağın hayatta kalma oranı çok yüksektir.
 • Brezilya kalçası için Çıkarılan yağlar temizlenir ve transfer için hazırlanır.
 • Estetik cerrah, kalçayı büyütmek, hacim kazandırmak ve kalçaya istenilen şekli vermek için belirli alanlara “popo yağı” enjeksiyonları yapacaktır.

Belirtilen yağların tümü belirtilen aralıkta kalmaz, ancak bir kısmı erir. Bundan dolayı, bu mine fraksiyonu göz önüne alındığında, birçok cerrah olması gerekenden biraz daha fazla yağ enjeksiyonu yapar.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatında Anestezi

Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatını genel anestezi altında gerçekleştirebilmektedir. Brezilya kalçası kadınlar kulübü yorumları arasında işlem yaptıran kişiler anestezi altında işlem yapıldığı zamanki etkilerini yorumlar arasında sıkça bahsedilmiştir.

BBL Sonrası İyileşme

Brezilya kalçası operasyonu sonrası için dikkat edilmesi gereken bazı özel uygulamalar gerektirir. Brezilya sonrası kalça ağrısı genellikle minimaldir ve ağrı kesicilerle kolayca kontrol edilebilir.

Brezilya Popo Estetiğine (BBL) göre tuvalet haricindeki tüm aktiviteler için karnınızın üzerinde veya yanınızda durmanız gerekmektedir. Hazır olduğunuzda, çörek tarzı bir koltuk kullanarak değiştirilmiş bir pozisyonda oturabilir veya kalçalarınıza baskı yapmamak için uyluklarınızın altına bir yastık yerleştirebilirsiniz. Brezilya Popo Estetiğine (BBL) göre normal oturma aktivitesine normalde 8 hafta sonra izin verilir.

Doktorunuzun önerilerine göre işlemden sonra belirtilen süre sonrası hareket etmeye başlayabilir yaklaşık üç hafta bir ay sonrası genel durumunuza göre günlük aktivitelerinizi yapmaya dönebilirsiniz.

İşlem Sonrası Kalıcılık

Brezilya popo kaldırma operasyonu sonrasında kalçaya aktarılan ve erimeyen yağ hücreleri yıllarca tutulur. Fakat sürekli kilo alıp kilo vermek kalça görünümünü olumsuz etkileyeceği için cerrahınız tarafından önerilmez ve kilo kontrolünüze çok ciddi şekilde dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cerrahi Riskler

Brezilya kalçası ne demek? Brezilya popoları veya kalçaları, dik ve yuvarlak şekli nedeniyle kadınlarda en çok tercih edilen estetik ölçümlerden biridir. Yayılan yağın türü ve miktarı kas şeklini gölgeler, düz, köşeli, ters bir üçgen veya artık bacağa bitişik olmayan düzleştirilmiş bir kalça oluşturur.

Brezilya popo kaldırma ameliyatı, silikon kalça protezi gibi diğer ameliyatlara göre daha düşük riske sahip olabilir. Ek olarak tüm ameliyatlarda geçerli olduğu gibi bu ameliyatlarda da risk mevcuttur. Ameliyat öncesi doktorunuzla risk analizi yapmanız önem teşkil etmektedir.

Enfeksiyon

 • Büyük enfeksiyon nedeniyle tedavi edilen bölgelerde gerçekleşen cilt kaybı
 • Enjekte yapılan bölgelerde yanlış uygulamadan dolayı cilt altında dalgalı (topaklı) görüntü riski
 • Enjekte ile alınan bölgede çok fazla yağ alınır ise tekrar bir operasyonla bölgenin düzeltilmesi gerekebilir.
 • Akciğerde veya kalpte ölümcül olabilecek yağ embolisi

Brezilya popo kaldırma ameliyatı olan hastaların incelemeleri, ödem geçtikten ve tamamen iyileştikten sonraki 6 ay içinde sonuçların görülebileceğini göstermektedir. VaserLipo ile emilen yağ, bel boşluğunu keskinleştirir, bacak hatlarını iyileştirir ve kalça çıkıntısına daha estetik bir görünüm kazandırır.

Profesyonel bir plastik cerrahi işlem gerçekleştirilirse kalıcılık uzun süreli olabilir.

Metinde konu edilen tüm bilgiler ve egzersizler bilgilendirme amaçlı olup, karar vermek ve operasyonla ilgili kendinize uygun işlemin prosedürlerini öğrenmek için mutlaka bir uzman doktora başvurmanız gerektiği unutulmamalıdır.