Brezilya kalçası yaptıran hastalar tecrübesi ve estetik gözü nedeniyle bakımları için klinik doktorlarını tercih ediyor. Cerrahlar prosedürler sırasında, alışılmadık derecede çekici sonuçlar üreten detaylara odaklanır.

Brezilya Popo Kaldırma Operasyonu

Ayrıca, klinik doktorları Türkiye’de gelişmiş vaser teknolojisini kullanan plastik cerrahlardan bazılarıdır. Bu araç, hastaları için konforu, iyileşme hızını ve olağanüstü sonuçları artırır.

Brezilya kalçası işlemi, basit bir işlemdir. Ameliyattan hemen sonra, iyileşmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir kompresyon giysisi kullanılacaktır. Hastalar hem yağ aldırma bölgelerinde hem de kalçalarda şişlik ve morarma yaşarlar ancak bu yan etkiler sadece geçicidir ve zamanla azalması gerekir. İşlemden sonraki birkaç hafta boyunca, hastalardan otururken arka taraftaki baskıyı daha iyi dağıtmak için özel bir yastık kullanmaları istenebilir.

Doktorunuz, kalçaya optimal yağ aşılamasını sağlamak için hastaların kalçalarından uzak durmalarını ve iki ile altı hafta midelerinde dinlenmelerini önermektedir. Doktorunuzun kapsamlı deneyiminden, en iyi sonuçlar, hastalar altı hafta kalçalarından uzak kalabildiklerinde elde edilir. Hastalar oturmakta zorlanırlar ve ilk başta bunu yapmaktan kaçınmaları gerekir, ancak şişlik geçtikten sonra bunu yapmaya teşvik edilirler. Şişlik azaldığında bile, tamamen iyileşene kadar kalçalara doğrudan baskı yapılmaması önerilir.

Çoğu hasta kalça estetiği operasyonundan dört ila altı hafta sonra işe ve günlük yaşamlarına dönebilirken, vücudun iyileşmesi ve yeni kontur ve şekle uyum sağlaması yaklaşık üç tam ay sürecektir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatına Kimler İdeal Aday Olarak Görülür?

Brezilya tipi popo kaldırma için en iyi aday, karın, sırt, aşk kolları, kalçalar ve / veya uyluklarında istenmeyen yağların da bulunduğu küçük, kare, düz veya sarkık kalçaları olan bir hastadır. Popo kaldırma hastaları ideal vücut ağırlıklarında veya buna yakın olmalı ve genellikle iyi cilt kalitesine sahip olmalıdır. Orta dereceli cilt gevşekliği veya gluteal sarkma Brezilya tipi popo kaldırma ile tamamen düzeltilebilir ve dönüştürülebilir. Ancak aşırı kilo kaybını takiben şiddetli cilt gevşekliği ve sarkmalar, liposuction ve yağ transferine ek olarak cerrahi eksizyon gerektirebilir. Brezilya kalçası ameliyatı oldukça popülerdir.

Prosedür Nasıldır

Kalçanın daha fazla öne çıkması için öncelikle kalçayı çevreleyen alanlar liposuction ile şekillendirilir ve yağ aşılama materyalinin yağ hücrelerinin bütünlüğünü koruyacak şekilde alınması gerekir. Kalça estetiği uygulanan yaygın alanlar arasında alt sırt (doğrudan kalçanın üstü), mide, bel ve uyluk yer alır. Yeterli kalitede yağ elde etmek için, doktorunuz tipik olarak vücudunuzun en az iki bölgesinde liposuction yapmak zorundadır. Bu bölgelerden emilen yağ daha sonra dikkatlice işlenir ve kalçaya yeniden enjeksiyon için saflaştırılır. Doktorunuz, yalnızca en iyi donör yağ hücrelerinin büyütmede kullanılmak üzere kalçalarınıza yeniden enjekte edilmesini sağlamak için özel bir yağ enjeksiyon tekniği kullanır. Doktorunuz, Brezilya kalçası hareketleri için arındırılmış yağı kalçalarınızın farklı bölgelerine ve katmanlarına enjekte ederek kalçalarınızın tek tip, pürüzsüz, doğal bir görünüme kavuşmasının yanı sıra aşılanmış yağın uzun vadede daha uzun süre hayatta kalmasını sağlar.

Ameliyat Süresi Ne Kadardır?

Yağ transferi yoluyla Brezilya kalçası estetiği (Brezilya popo kaldırma) genellikle aynı gün eve giden hastaların ayaktan tedavi olarak genel anestezi altında yapılır. Prosedürün tamamlanması yaklaşık doksan ila yüz yirmi dakika arası sürer. Cerrahi sonucun başarısı, doktorunuzun kullandığı teknikle çok ilgilidir. Başarılı bir sonuç elde etmelerine yardımcı olmak için işlem yaptırmadan önce bir miktar kilo almaları önerilebilir.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma Acıtır mı?

Birçok ameliyat gibi, Brezilya kalçası yanında beklenecek bir miktar ağrı vardır. Ancak, Doktorlar hastaları için mümkün olan en rahat deneyimi üretmek için ortak bir çaba sarf ediyor. Tüm BBL ameliyatlarımız genel anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında uykuda olacaktır. İyileşme sizi ağrılı ve şişmiş hissetmenize neden olsa da, genellikle birkaç haftadan fazla sürmez.

Her ameliyatta olduğu gibi, en iyi ve en güvenli bakımı sağlamak için saygın ve deneyimli bir hekimle çalışmak çok önemlidir. Genel olarak Brezilya kalçası güzel duruyor mu sorusunun yanıtı olarak, silikon bazlı popo implantlarından daha düşük enfeksiyon riski sağlar. Bununla birlikte, akciğerlerde veya kalpte potansiyel olarak ölümcül bir yağ embolisi dahil olmak üzere hala ciddi yan etki riskleri vardır. Herhangi bir endişeniz varsa, benzersiz sağlığınız ve geçmişiniz hakkında doktorunuz ile bir konuşma yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Brezilya Popo Kaldırmanın Faydaları

Tamamen özelleştirilmiş vücut şekillendirme: Brezilya kalçası ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre kişiselleştirilmiştir. Kurul sertifikalı plastik cerrahlar sizi en çok rahatsız eden bölgelerden istenmeyen yağları giderebilir, doğal şeklinizi düzleştirmek için kalçaların etrafındaki alanı şekillendirebilir ve istediğiniz dolgunluk ve şekle ulaşmak için doğru miktarda yağı kalçalara aktarabilir.

Doğal ve kalıcı sonuçlar: Kendi doğal yağınız kalçayı iyileştirmek için bir “dolgu” olarak kullanıldığından, sonuçlar tamamen doğal görünür ve hissedilir ve yıllarca sürecek etkiler yaratır. Popo implantlarından neredeyse aynı doğal görünümü elde edemezsiniz.

Neredeyse hiç görünmez yara izi: Brezilya kalçası sebepli yara izleri küçüktür plastik cerrahlar liposuction yapmak için bir alanda yalnızca bir veya iki yarık benzeri kesi yapar. Bunlar göze çarpmayan yerlere yerleştirilir ve o zaman bile, iyileştikten sonra siz ve doktorunuz dışında hiç kimse tarafından neredeyse tespit edilemez.

Brezilya Popo Kaldırma İyileşme Süresi Ne Kadar

Brezilya kalçası prosedüründen sonra, yaklaşık olarak altı hafta boyunca kompresyon giysisi giyilir. Ayrıca düz, sert yüzeylerde oturmamak ve uzun süre oturmaktan kaçınmak ve yaklaşık dört hafta boyunca kalçalara aşırı baskı uygulamak önemlidir. Çoğu hasta, yaklaşık bir hafta boyunca ağrılı ve sert hissettiğini bildirir.

Doktorunuz ile görüştükten sonra seçeneklerinizi ve Brezilya kalçası prosedürünün sizin için doğru olup olmadığını veya başka bir kozmetik prosedürden yararlanıp yararlanamayacağınızı açıklayacaktır.

Riskler ve Komplikasyonlar

Yağ transferiyle Brezilya kalçası daha az invaziftir ve daha az risk içerirken, hasta yine de potansiyel riskler ve komplikasyonlar hakkında tam bilgiye sahip olmalıdır. Ameliyatla ilgili risk ve faydaları değerlendirdikten sonra iyi düşünülmüş bir karar verebilirler.

Brezilya Popo Kaldırma İzleri

Brezilya kalçası kaldırma işlemi için gereken tek iz, liposuction kanülünü vücuda sokmak için gerekli olan izler olduğundan, ortaya çıkan Brezilya popo kaldırma izleri çok küçük ve incedir. Popo kaldırma izleri çok kısadır, genellikle yalnızca yarım inç uzunluğundadır ve vücudun iyi gizlenmiş bölgelerine yerleştirilir. Doktorunuz, her brezilya kalçası izini vücudun en az görünür olacağı ve en az yara izi ile iyileşeceği bir bölgeye yerleştirmeye büyük özen gösterir. Bir yıl sonra, bir plastik cerrah veya hatta hastanın ortaya çıkan Brezilya tipi popo kaldırma izlerini bulması genellikle zordur. Ameliyatı gerçekleştirmek için gerekli Brezilya popo kaldırma izlerinin sayısı ve tam yeri liposuction için hedeflenen vücut bölgesine bağlıdır. Bu izlere ek olarak, kalçaya gerçek yağ transferine izin vermek için kalçaların üzerindeki çukurlara veya kalça kıvrımına iki ila dört küçük giriş izi yerleştirilebilir.