Brezilya kalçası estetiği, plastik cerrahi hastaları arasında en popüler prosedürlerden biri haline geldi. Amacınız tam ve sıkı bir popoysa, Brezilya popo kaldırma size göze çarpan, doğal ve seksi sonuçlar sunabilir.

Ne Beklemeli

Doktorunuz, kalçalarının mevcut boyutundan, şeklinden veya dolgunluğundan memnun olmayan hastalar için Brezilya kalçası estetiği prosedürleri uygular. Yaklaşımı, estetik sorunlu noktalardan doğal yağı alır ve dolgunluk, yükseklik ve çekici bir eğri eklemek için derin dokuya taşır.

Hastalar tecrübesi ve estetik gözü nedeniyle bakımları için doktorları tercih ediyor. Prosedürler sırasında, alışılmadık derecede çekici sonuçlar üreten detaylara odaklanır. Ayrıca, Türkiye’de gelişmiş vaser teknolojisini kullanan tek plastik cerrahlardan biridir. Bu araç, hastaları için konforu, iyileşme hızını ve olağanüstü sonuçları artırır.

Daha Seksi, Daha Kıvrımlı Bir Figür

İnsanlar çeşitli nedenlerle Brezilya kalçası yaptırmaya karar verirler. Zamanla arkalarında dolgunluğunu kaybetmiş olabilirler. Yine de diğerlerinin kalçaları tamdır, ancak kalçaların, sırtın ve kalçaların etrafındaki çevresel yağlar nedeniyle istedikleri şekle sahip değildirler.

Brezilyalı popo kaldırma ile hastaları aynı cerrahi seansta kalp şeklinde bir arka uç ve düzeltici bir figür elde edebilir. Doktorunuz prosedürü şu amaçlarla kullanır:

 • İstemediğiniz bölgelerdeki yağları alın ve ihtiyacınız olan yere ekleyin.
 • Daha zayıf, daha az kıvrımlı vücuda sahip hastalar için bile projeksiyon ve dolgunluk verin.
 • Kalp deseninde hacmi artırarak sarkık ve şekilsiz kalçaları iyileştirir, böylece popoyu kaldırır ve şekillendirir.
 • Daha kum saati benzeri bir figür için kalçanın üstündeki ve altındaki geçişleri tanımlayın.

Doktorunuz, Brezilya kalçası estetiği prosedürlerinde uzmandır ve kariyerini güvenli, çekici ve hastalarının hedefleriyle uyumlu sonuçlara adamıştır. Doktorunuz tarafından Brezilya popo kaldırma ameliyatı yaptıran kadınlar, kıyafet ve mayo giyerken artan bir güven ve memnuniyet bildirdi.

Brezilya Popo Kaldırma İşleminde Kendi Vücut Yağınızı Kullanmak

Brezilya kalçası estetiği, kendi vücut yağınızı kullanarak, sırtınızın boyutunu ve çıkıntısını doğal görünecek ve hissettirecek şekilde artırır. Ayrıca sırtın alt kısmı ve uyluklar gibi daha sıkı ve daha tonda sorunlu noktalar bırakır.

İşlemin estetik hedeflerinden biri de yağın alındığı bölgelerde düzgün, tutarlı eğriler oluşturmaktır. Bu sonuçlara ulaşmak için doktorunuz, Brezilya kalçası estetiği hastalarına çeşitli avantajlar sağlayan gelişmiş vaserlipo teknolojisini kullanır:

 • Vaserlipo, yağı pürüzsüz ve eşit bir düzlemde parçalayan ultrason dalgaları kullanır. Bu, doktorunuzun doğal görünümlü ve çekici özellikleri geride bırakırken yağ toplamasını sağlar.
 • Vaserlipo, yağı “eriterek” daha kolay çıkarılmasını ve daha az morarmayı sağlayarak daha hızlı iyileşme sağlar.
 • Vaserlipo sadece yağı almakla kalmaz, aynı zamanda üstteki cildi sıkılaştırarak daha iyi bir kozmetik sonuç sağlar.
 • Doktorunuz, ilk ziyaretiniz sırasında vaserlipodan neler bekleyebileceğiniz hakkında sizinle konuşacak.

Brezilya Popo Kaldırma Konsültasyonunuz

İlk randevunuz sırasında, doktorunuz sizi estetik hedeflerinizi paylaşmaya davet edecek. Tipik olarak Brezilya kalçası estetiği işlemini diğer prosedürlerle aynı anda gerçekleştirebilir, bu nedenle düşünebileceğiniz diğer tedavileri tartışmaktan çekinmeyin.

Konsültasyon bir sağlık geçmişi ve bir muayene içerecektir. Brezilya kalçası estetiği hastalarının çoğu, sağlıklı olmaları ve tekniğin beklentilerini karşılayacak kadar yağa sahip olmaları gerekse de, Brezilya Popo Kaldırma için iyi adaylardır.

Doktorunuz, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre bir Brezilya kalçası estetik tedavi planı önerecektir. Bazı hastalar istedikleri boyuta sahiptir, ancak şekle sahip değildir. Diğerlerinin arkası düzdür ve daha fazla projeksiyon ister. Bazıları hafif bir artışı tercih ederken, diğerleri önemli ölçüde daha fazla projeksiyon istiyor. Doktorunuz, ideal sonuçlarınızın yanı sıra yağlardan kurtulmak istediğiniz alanları belirlemenize yardımcı olacaktır.

Brezilya Popo Kaldırma Deneyiminiz

Hastalar, tüm deneyim boyunca uyumaları için genel anestezi alacaklardır. Ameliyat sırasında doktorunuz:

 • Sorunlu noktalardan doğal yağ toplamak için vaserlipo veya özel bir kanül kullanır.
 • Görünüşlerini şekillendirmek ve geçişleri vurgulamak için kalçayı çerçeveler.
 • Hasat edilen yağı süzer ve durular. Nazik bakım, mümkün olan en büyük projeksiyonu ve dolgunluğu üretecektir.
 • Çekici ve doğal görünümlü bir kontur oluşturarak yağı kalçaya birden fazla yerde verir.

Brezilya kalçası estetiği işleminden sonra, bu bölgeleri şekillendirmek ve şişliği azaltmak için liposuction uygulanan bölgelere kompresyon giysisi giyeceksiniz. Doktorunuz 2-3 hafta kalçalara doğrudan baskı uygulamamanızı önerecektir. Bu sürenin sonunda, etkisiz etkinliklere ve ardından altı hafta içinde tüm etkinliklere dönebilirsiniz.

Prosedürün Uygulanması

Kalçanın daha fazla öne çıkması için öncelikle kalçayı çevreleyen alanlar liposuction ile şekillendirilir ve yağ aşılama materyalinin yağ hücrelerinin bütünlüğünü koruyacak şekilde alınması gerekir. Kalça estetiği uygulanan yaygın alanlar arasında alt sırt (doğrudan kalçanın üstü), mide, bel ve uyluk yer alır. Yeterli kalitede yağ elde etmek için, doktorunuz tipik olarak vücudunuzun en az 2 bölgesinde liposuction yapmak zorundadır. Bu bölgelerden emilen yağ daha sonra dikkatlice işlenir ve kalçaya yeniden enjeksiyon için saflaştırılır. Doktorunuz, yalnızca en iyi donör yağ hücrelerinin büyütmede kullanılmak üzere kalçalarınıza yeniden enjekte edilmesini sağlamak için özel bir yağ enjeksiyon tekniği kullanır. Doktorunuz, arındırılmış yağı kalçalarınızın farklı bölgelerine ve katmanlarına enjekte ederek kalçalarınızın tek tip, pürüzsüz, doğal bir görünüme kavuşmasının yanı sıra aşılanmış yağın uzun vadede daha uzun süre hayatta kalmasını sağlar.

Ne Kadar Sürer

Yağ transferi yoluyla Brezilya kalçası estetiği genellikle aynı gün eve giden hastaların ayaktan tedavi olarak genel anestezi altında yapılır. Prosedürün tamamlanması yaklaşık 90 dakika sürer. Cerrahi sonucun başarısı, doktorunuzun kullandığı teknikle çok ilgilidir.

İdeal Aday

Brezilya kalçası estetiği için en iyi aday, genel sağlığı iyi olan ancak vücudunda yeterli donör yağ alanlarına sahip kişidir. Bu fazla yağ, ameliyat sırasında güzel, yuvarlak bir kalça oluşturmak için yeterli yağın mevcut olmasını sağlamak için gereklidir. Çok zayıf olan hastalar kalçaya yağ transferi için uygun aday değildir ve başarılı bir sonuç elde etmelerine yardımcı olmak için işlem yaptırmadan önce bir miktar kilo almaları önerilebilir.

Kalça Yağ Aktarımı

Brezilya kalçası ameliyatı, yalnızca belirli bir alana hacim verebildikleri ve bu nedenle kalçaları özel olarak şekillendirmek için çok sayıda şekillendirme ve şekillendirme yapılamayacağı için sınırlıdır. Dahası, kalça implantları, vücudun kendi yağının kullanıldığı zamandan daha az doğal hissetme eğilimindedir. Kalça implantlarında ayrıca enfeksiyon, implantın yerinden çıkması, sarkma, kapsüler kontraktür (yara dokusu oluşumu) ve kesi yerinde yara iyileşme sorunları gibi daha potansiyel komplikasyonlar vardır. Bu nedenlerden dolayı genellikle çoğu tahta sertifikalı plastik cerrah tarafından popo büyütmede kullanım için tercih edilmezler.

Hangi Bölgeler Kullanılır

Karın, bel (aşk kolları), uyluklar ve alt sırt, liposuction ile elde edilen yağların bağışlanması için kullanılan başlıca alanlardır. Brezilya kalçası hareketleri ameliyata alternatif olarak uygulanabilecek bir çözümdür.

Ne Kadar Yağ Enjekte Edilir

Brezilya kalçası işlemi sırasında her taraf için aktarılabilecek tanımlanmış minimum veya maksimum yağ miktarı yoktur. Nihai miktar, liposuction ile elde edilebilecek kaliteli yağın hacmine bağlıdır. Vücutlarında daha fazla yağ bulunan hastalar genellikle daha yüksek bir hacim enjekte edebilirler, bu her taraf için 200 cc ila 1000 cc arasında değişebilir. Enjekte edilen gerçek yağ miktarından daha önemli olan, yağı uygun şekilde hazırlamak ve enjekte etmek için kullanılan tekniktir, böylece uzun vadeli hayatta kalması iyileştirilir.