Brezilya kalçası ameliyatı, yapılan en yaygın işlemdir. Erkekler ve kadınlar benzer şekilde, hastanın kendi yağını kalçaya aktaran Brezilya tipi popo kaldırma yoluyla kıskançlık uyandıran kalça şekline kavuşabilirler.

Vaser Liposuction

Doktorlar, vaser liposuction tekniğini vücudun tüm bölgelerinden bol miktarda yağla almak, nazikçe arındırmak ve kalçaya enjekte etmek için kullanır. Doktorlar, daha iyi görünen bir sonuç elde etmek için sadece kalçalara değil aynı zamanda çevredeki alanlara da odaklanırlar. Görünümü tamamlamak için kalça, karın, sırt, bel, ön ve yan göğüs duvarı, kolları ve uylukları gerektiği gibi şekillendirirler ve böylece sonuç orantılı ve güzel olur. Bu sadece oldukça teknik bir operasyon değildir, aynı zamanda cerrahın güzel normali tanıması ve anlayabilmesi için estetik bir göze sahip olması gerekir, böylece onu yeniden yaratabilir.

Cerrahi Teknik

Hastanın Brezilya kalçası ameliyatı prosedürü için iyi bir aday olduğundan emin olmak için vücut ilk olarak değerlendirilecektir. Ayrıca hangi bölgelere liposuction yapılacağı da değerlendirilecektir. Kalçayı doldurmak ve şekillendirmek için gereken yağ miktarına bağlı olarak, vücuttaki birden fazla donör bölge dikkate alınır. Brezilya kalçası ameliyatı yapıldıktan sonra yağ dokusunun toplanması için kapalı steril bir sistem kullanılır ve minimum düzeyde havaya maruz bırakılır. Bu, kalçayı yeniden enjeksiyon için güvenli ve saf tutar. Ameliyathanede, doktorunuz yağ için üçlü antibiyotik solüsyon yıkama kullanır. En iyi kalitede enjekte edilebilir yağ elde etmek için yağ minimum düzeyde işlenir, fazla sıvı, yağlar ve lifli bantlar çıkarılır. Yağ, şekillendirme ve güçlendirme için kalçanın derin ve yüzeysel yağlarına enjekte edilir.

Brezilya kalçası ameliyatı için yağ enjeksiyonu karın, yan göğüs duvarı, ön bel ve kalçalara vücut şekillendirmesi bittikten sonra yapılır ve yağın vücut dışında kalma süresini en aza indirmek için hasta yüzüstü pozisyona getirilir getirilmez enjekte edilir. Benzer şekilde sırt, bel, kalçalar şekillendirilir ve hazırlanan ilave yağ enjekte edilir. Bu, kum saati figürlü yuvarlak kalp şeklinde bir kalça oluşturur. Bu, gençliği, sağlığı, doğurganlığı ve seksiliği yansıtan en çok arzu edilen kadınsı bir şekildir.

Ameliyat Sırası ve Sonrası

Bu ameliyat ayakta tedavi prosedürü olarak kabul edilir ve şişen teknik ile intravenöz sedasyon kullanılır. Brezilya kalçası ameliyatı doktorunuz tarafından şekillendirilecek alanlara göre ortalama 4-6 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra, şişmeye yardımcı olmak ve aynı zamanda kalçaların ve şekillendirilmiş alanların şekillendirilmesine yardımcı olmak için bir kompresyon giysisine yerleştirileceksiniz. Sıvının cilt altında sıkışmasını ve istenmeyen deformiteler yaratmasını önlemek için hem öne hem de arkada drenler kullanılır. Çoğu cerrah bu kesileri kapatır ve nihai sonuç tehlikeye atılır. Hastalara ameliyatı takip eden ilk 10-14 gün popo bölgesine ağırlık uygulamamaları tavsiye edilir. Oturmak ya da yatmak, küçük bir yastık kullanılarak daha çok uyluk üzerinde olacak şekilde yapılmalıdır. Şişlik geçtikten sonra nihai sonuçlar genellikle ortalama 3-6 ay içinde görülebilir.

Doğal mı Sentetik mi

Birçok hasta daha güvenli ve doğal olduğunu düşündükleri için Brezilya kalçası ameliyatı tercih eder. Bazıları için, kalçalarına yerleştirilen implantlar veya yabancı bir cihaz konusunda rahat değillerdir. İmplantların doğal mı yoksa implantlarla mı kullanılacağını seçerken, her birinin artılarını ve eksilerini anlamak önemlidir. İmplantlar kalıcı bir çözüm değildir, bu nedenle hastaların ameliyatın uzun vadeli etkilerini dikkatlice düşünmesi gerekecektir. Yağ, Brezilya kalçası için kalıcı bir çözümdür, ancak enjekte edilen yağların bir kısmı hayatta kalmayacaktır.

Sarkıklıklar

Doğru yapıldığında, Brezilya kalçası ameliyatı sonucu doğal görünmeli ve hissettirmelidir. Bu ameliyatı düşünenlerin, bu tür ameliyatlarla mümkün olan en iyi doğal sonuçları elde etmek için ileri vücut şekillendirme tekniklerinde deneyimli bir plastik cerrah bulması çok önemlidir. “Vücut şekillendirme” terimini kullanan pek çok klinik ve cerrah vardır, ancak doğal görünmesi için şekillendirici kısmı ve / veya kalçayı şekillendiremezler. Çoğu, sadece yağ aldırma veya küçültme liposuctionı yapar. Bu, çok tekniğe bağlı bir prosedürdür ve cerrahın güzel normali anlaması ve hastaya verebilmesi gerekir.

Çoklu Bağış

Yağ aşılaması için birden fazla donör bölge, üst alt arka taraf, karın, bel, yan göğüs duvarı, kollar ve uylukları içerebilir. Bu bölgelerde yapılan liposuction, kalçayı çevreleyen bölgelerin konturlanmasına yardımcı olur ve bu da bir kum saati silueti ile sonuçlanır. Kalçayı çevreleyen çevre bölgelere liposuction yapmak, tek başına yağ enjeksiyonundan daha önemlidir. Kötü konturlu bir gövde, sonuçlardan büyük ölçüde uzaklaşır. Ne yazık ki, ikincil bir Brezilya kalçası estetiği prosedürü için artan sayıda hasta gözlemlenmektedir ve sebebi ilk cerrahın başarısız olduğu yerde, neredeyse her zaman hastanın vücudunu şekillendirme yetersizliğidir. Yine, kişi onu yaratmadan önce güzel normali tanımalıdır.

Ameliyat Sonrası Kilo Alımı

Brezilya kalçası ameliyatı için ideal adaylar, ideal vücut ağırlıklarında veya buna çok yakın olanlardır. Maksimum 30 BMI ile 22-28 arasında bir BMI idealdir. Hem önemli miktarda kilo alımı hem de kaybı ameliyatın sonuçlarını tehlikeye atacaktır, ancak şeklinizi korumanızı sağlar. Bu prosedürü geçiren hastalar, uygun diyet ve egzersizle sağlıklı bir yaşam tarzına bağlı kalmalıdır.

Ameliyat Ne Kadar Sürer

Brezilya kalçası ameliyatı, ayakta tedavi prosedürü olarak kabul edilir ve akredite bir cerrahi tesiste genel anestezi altında yapılır. Tüm ameliyatın tamamlanması, kaç tane donör bölgesinin kullanıldığına ve istenen dolgunluğa ulaşmak için kaç katman gerektiğine bağlı olarak tipik olarak yaklaşık 3–6 saat sürer.

Brezilya Popo Kaldırma ve Kurtarma

Brezilya kalçası operasyonu, basit bir işlemdir. Ameliyattan hemen sonra, iyileşmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir kompresyon giysisi kullanılacaktır. Hastalar hem yağ aldırma bölgelerinde hem de kalçalarda şişlik ve morarma yaşarlar ancak bu yan etkiler sadece geçicidir ve zamanla azalması gerekir. İşlemden sonraki birkaç hafta boyunca, hastalardan otururken arka taraftaki baskıyı daha iyi dağıtmak için özel bir yastık kullanmaları istenebilir.

Doktorunuz, kalçaya optimal yağ aşılamasını sağlamak için hastaların kalçalarından uzak durmalarını ve 2-6 hafta midelerinde dinlenmelerini önermektedir. Doktorunuzun kapsamlı deneyiminden, en iyi sonuçlar, hastalar altı hafta kalçalarından uzak kalabildiklerinde elde edilir. Hastalar oturmakta zorlanırlar ve ilk başta bunu yapmaktan kaçınmaları gerekir, ancak şişlik geçtikten sonra bunu yapmaya teşvik edilirler. Şişlik azaldığında bile, tamamen iyileşene kadar kalçalara doğrudan baskı yapılmaması önerilir.

Çoğu hasta kalça estetiği operasyonundan 4-6 hafta sonra işe ve günlük yaşamlarına dönebilirken, vücudun iyileşmesi ve yeni kontur ve şekle uyum sağlaması yaklaşık üç tam ay sürecektir.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma Acıyor Mu

Birçok ameliyat gibi, Brezilya tipi popo kaldırma işleminin yanında beklenen bir miktar ağrı vardır. Ancak, doktorlar hastaları için mümkün olan en rahat deneyimi üretmek için ortak bir çaba sarf ediyor. Brezilya kalçası ameliyatı genel anestezi altında yapıldığı için hastalar işlem sırasında uykuda olacaktır. İyileşme sizi ağrılı ve şişmiş hissetmenize yol açabilir, ancak genellikle birkaç haftadan fazla sürmez.

Brezilya Popo Estetiği Yağ Transferi Mi Yoksa İmplant Mı Kullanır

Vücudunda yabancı bir cisim olmasını istemeyen birçok hasta tarafından tercih edilen bir yağ transferidir. Brezilya kalçası hareketleri ameliyata alternatif olarak kullanılabilecek popo kaldırma hareketleridir.