Boyun Germe Maskesi Nedir? Boyun germe maskesi, boynumuzdaki kırışıklıklar ve sarkmalar için uygulanan güzellik yöntemidir. Yaş aldıkça ve yer çekiminin etkisine de bağlı olarak boyun çevremizde elastikiyet kaybı dolayısıyla sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Gıdımız sarkar. Bu kusurları önlemek ve ortadan kaldırmak için uygulanan maske ilk seferde de sonuç verir fakat düzenli bir şekilde uygulanmaya devam etmesi gerekir.

  Maske için Malzeme Listesi:

  • 1 çay kaşığı kuru maya
  • 1 tatlı kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı un
  • 3 tatlı kaşığı yoğurt

  Maskenin Yapılışı: 1 çay kaşığı kuru mayayı, 1 tatlı kaşığı su ile ıslatıyoruz ve kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Sonra, boyun germe maskesi aynı zamanda yüz ve boyun germe maskesi olarak da kullanılabilir. Direkt yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Maya karıştıktan sonra başka bir kapta 1 tatlı kaşığı unu, 3 tatlı kaşığı yoğurt ile karıştırıyoruz. Sonrasında mayayı da üzerine döküyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Maske hazır olduktan sonra el yardımıyla boyun bölgemize uyguluyoruz.Maskeyi sürdükten sonra yaklaşık 40 dakika bekletiyoruz ve daha sonra yıkıyoruz. Maskeyi uyguladıktan sonra hafifçe masaj yaparak etkisini arttırabilirsiniz.

  Boyun Germe Maskesinin Faydaları Nelerdir?

  Özellikle belirli bir yaştan sonra boyun bölgemiz yaşadığımız stres dolu ve yorucu günler dolayısıyla elastikiyetini kaybeder ve yaş alımına da bağlı olarak boynumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Boyun germe maskesi uygulamanın avantajlarını sayacak olursak; insan ilişkilerimizde en çok göze çarpan bölgelerden biri de boynumuzdur ve görünümünden dolayı kendimizi iyi hissetmiyorsak ve boyun germe operasyonu yaptırmak istemiyorsanız kendi evinizde kolayca uygulayabilir ve memnun kalacağınız, etkili sonuçlar alabilirsiniz. Boyun geren maske çeşitlerini düzenli olarak uyguladığınızda fark gözle görülür biçimde ortaya çıkacaktır.

  Ameliyatsız Boyun Germe Yöntemleri

  Boyun germe işlemini operasyona girmeden, ameliyatsız biçimde halletmek istiyorsanız birkaç seçeneğiniz vardır. Bu seçeneklerden en bilineni botokstur. Botoks yöntemi yüzdeki sorunlu bölgeleri tespit ederek, buralara minik iğneler yardımıyla yeniden yapılandırma uygulanması ve daha sıkı bir genç görünüm kazanılmasının sağlanmasıdır. Evimizde uyguladığımız basit yöntemli olan boyun germe maskesi haricinde hiç acı duymadan güzel sonuçlar alabileceğiniz bir yöntemdir. Boyun germe ameliyatsız olarak yapılırsa alacağınız sonuçlar belirli bir süre devam eden geçici sonuçlar olacaktır.

  Bir diğer ameliyatsız yöntem ulthera yöntemidir. Ulthera yönteminde ses dalgaları aracılığıyla sorunlu bölgelere ulaşılır ve kolajen üretiminin tetiklenmesi sağlanır.


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz  Bir başka ameliyatsız boyun germe yöntemi, lazer ile yapılan boyun germe işlemleridir. Bu yöntemlerle yüzünüze küçük de olsa hiçbir işlem uygulanmadan daha sıkı ve gergin bir boyun bölgesine kavuşmuş olursunuz.

  Boyun Germe Bantları Ne İçin Kullanılır?

  Boyun germe bandı, kozmetik marketlerden alabileceğiniz kimyasal barındırmayan uygun fiyatlı ürünlerdir. Alırken en dikkat etmeniz gereken şey, boyun germe maskesi uygularken de yapacağınız gibi kullanma talimatlarını izlemektir. Örnek resimli açıklamalar da size yardımcı olacaktır. Uygun fiyatlı, kimyasal içermeyen ve operasyon sonucu kapabileceğiniz enfeksiyon tehlikesi olmadan kullanabileceğiniz bu bantlar boyun germe işleminde istediğiniz sonuca ulaşmak için etkili bir yöntemdir.

   İple Boyun Germe Yöntemi

  Ameliyatsız boyun germe yöntemlerinden biri de iple boyun germe yöntemidir. Sorunlu olan bölgeler belirlendikten sonra medikal minik iğneler yerleştirilir ve bu alerji yapmayan medikal iğneler aracılığıyla deri altınıza medikal iplikler yerleştirilir. İplikler birbirine çapraz gelecek şekilde koyulur. Bu sayede çok kısa, ağrısız bir işlem sayesinde boyun bölgesinin elastikiyeti yeniden kazandırılmış olup, yeniden yapılandırılma sağlanır.

  Boyun germe maskesi, bantlar ve diğer ameliyatsız germe yöntemleri sayesinde daha ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

   Boyun Germe İşlemi Sonrası Neler Olur?

Maskeyi, bantları ya da bahsedilen diğer ameliyatsız yöntemleri kullandığınızda günlük hayat rutininize kolayca dönüş sağlayabilirsiniz. İple germe işlemi sonrası yüzünüzde hafif şişlik ve morluklar olabilecek olsa da bunları soğuk presle kolayca önleyebilirsiniz. 1 hafta süreyle kendinizi stresten ve yorucu işlerden uzak tutarak bu süreci daha basit bir şekilde atlatabilirsiniz.

  İple germe işleminden sonra oluşabilecek olumsuzluklardan biri ipliğin görünür olması ya da asimetrik durması olabilir. İşlem sırasında fark edilirse doktorunuz hemen müdahale edecektir. Fark edilmezse birkaç seansta sorun düzeltilebilir. Boyun germe maskesi ise yöntemler içerisinde en kolay biçimde uygulayıp, sonuç alabileceğiniz yöntemdir.

  Boyun Germe Hareketleri

  Vücudunuza yapılan operasyonlar ya da kendinizin uyguladığı yöntemler haricinde bir de boyun germe hareketleri vardır. Bu egzersizler boyun bölgesini sıkılaştırmak ve kas oluşturmak için yapılır. Birkaç basit hareket ile boyun bölgenizin elastikiyetini güçlendirebilir, boyun ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle masa başı bir işte çalışıyorsanız ve stresli bir hayatınız var ise boyun bölgeniz en çok etkilenen yerlerden biri olacaktır. Burada sert yumru şeklinde kulunçlar oluşur ve hayatınızı olumsuz yönde etkiler. Boyun germe egzersizleri ile daha sağlıklı bir duruşa kavuşabilir, sağlık sorunlarınız var ise onlardan kurtulabilirsiniz.

  Boyun Germe Maskesi ve Ameliyatsız Yöntemlerin Sonuçları

  Büyük maliyetler altına girmeden, kendi evinizde otururken televizyon izlerken ya da çok basit operasyonlar sonucu da boyun bölgenizde oluşan sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Boyun germe öncesi ve sonrası oluşan farkları ilk günden hissetmeye başlarsınız. Sizi olduğunuzdan daha yaşlı, yorgun ve mutsuz gösteren, bu sebeple de duygusal dünyanızı da olumsuz etkileyen bu tür bölgesel sarkmalar, günümüz teknolojisi ve imkanlarıyla önüne geçilebilir sorunlar olmuştur. En basitinden maskeyi uyguladığınızda daha ışıltılı bir görünüme sahip olacak, kendinize güveniniz artacaktır. Küçük maliyetlerle, hızlı ve kesin çözümler için maskeler, bantlar, iple germe yöntemi ve diğer ameliyatsız yöntemler kadınlar için heyecan verici imkanlar ve muhteşem sonuçlar yaratır.