Loading...

Boyun Gerdirme Nedir? Boyun gerdirme, vücudumuzun boyun bölgesinde oluşan sarkmaların cerrahi ya da ameliyatsız operasyonlar ile giderilmesidir. Günlük hayatımızda yaşadığımız stres, yorgunluk ve olumsuz duygular vücudumuz üzerinde de etki gösterir.

Yaş aldıkça da vücudumuzun özellikle yüz bölümünde elastikiyet kaybı yaşarız. Bu da boyun bölgemizde sarkmalara ve buna bağlı olarak kötü bir görünüme yol açar. Yer çekimi de boyun bölgemizdeki sarkma ve bozulmalarda etkilidir. Boyun gerdirme operasyonları sizlere düşük maliyetlerle daha genç bir görünüm kazandırır. Boyun germe, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere farklı yöntemlere sahiptir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klasik Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Boyun germe ameliyatı yapılırken, kulak kısmının ön alt tarafından başlayarak kulak memesinin arka tarafına doğru uzanan bir kesik atılır. Boyun germe nedir sorusunun cevabı kısaca bu kesiklerin atılmasıyla yapılan ve dezenformasyon olan bölgelerin tekrar sıkılaştırılması, sabitlenmesidir. Yüzümüzdeki ve boynumuzdaki deriler kemiklerden ayrılarak serbest hale getirilir ve dikişler ile yukarıya tekrar yerleştirilir.

Boyun gerdirme, boynunuzun her iki yanındaki dikine olan bantlar çene altından açılan kesiklerle tekrar gerginleştirilir ve sabitleştirilir. Genellikle küçük çeneli insanlarda boyun sarkmaları daha çok görülür. Çenenin daha ön plana çıkması için de protez uygulamaları vardır. Genel anestezi kullanılarak yapılan ameliyat ortalama 5 ile 7 saat sürer. Yüz ve boyun germe operasyonları bazı insanlar için cesaret edilmesi zor olan ameliyatlar olsa da size daha genç bir görünüm ve ışıltı kazandırırlar.

Ameliyatsız Boyun Gerdirme Nasıl Yapılır?

Boyun gerdirme yöntemlerinin hızlı ve ağrısız bir çeşidi olan iple boyun germe işlemi sonrası hasta gündelik hayatına kısa sürede dönüş yapabilir. Boyun germe ameliyatsız yapılacağı ve Ameliyat izi olmayacağı için hiçbir iz bırakmaz ve sizi doğal görünümünüze acısız bir şekilde kavuşturur.

İple boyun germe operasyonunda boynunuzdaki sorunlu bölgeler belirlendikten sonra buralara minik medikal iğneler yerleştirilir. Bu medikal iğnelerin yardımıyla alerji yapmayan medikal iplikler cilt altınıza yerleştirilmeye başlanır ve iplikler birbirlerine çapraz şekilde yerleştirilir. Medikal iplikler de yerleştirildikten sonra, iğneler ağrısız bir şekilde konuldukları yerlerden çıkarılır.

Boyun gerdirme, ameliyatsız yöntemlerinden bir diğeri de botoks yöntemidir. Boyun bölgenizdeki sorunlu bölgeler belirlendikten sonra bu noktalara iğneler ile uygulama yapılır. İğneler boynunuzun elastikiyet özelliklerini tekrar kazanmasına yardımcı olur ve yeniden yapılanmayı tetikler. Botoksun etkisi geçicidir ve tekrarlanan bir operasyondur. İhtiyaca göre tüm yüzünüze ya da vücudunuzun farklı bölgelerine uygulanabilir. Botoksun ve ameliyatsız boyun germe yöntemlerinde amaç cildinizdeki kolajen miktarını arttırıp doğal güzelliğinize ve daha genç bir görünüme kavuşmanızdır.

Bir diğer ameliyatsız boyun germe yöntemi ulthera yöntemidir. Ulthera ses dalgaları kullanılarak sorunlu bölgeye ulaşılır. Boyun gerdirme ve acısız bir yöntemi var mıdır diye sorarsak eğer seansı uyguladıktan sonra çıkıp normal hayatınıza dönebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri ulthera yöntemidir.

Ameliyatsız boyun germe yöntemlerinden bir diğeri lazer operasyonlarıdır. Lazer operasyonları da sık tercih edilen ve yan etkisiz, hızlı bir yöntemdir. Fakat lazer operasyonlarında en dikkat edilmesi gereken konu boyun derisinin özelliğine bağlı olarak hangi teknik kullanılacağı ve cildin ne kadar derinine uygulanacağıdır. Boynumuzdaki deri vücudumuzun diğer bölümlerine göre farklılık gösterir ve lazer operasyonundan önce muayene ve testler yapılarak bir yol haritası çizilir. Eğer hatalı bir uygulama yapılırsa boyun bölgesinde kızarıklıklar, yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Boyun Gerdirme Bantları Nedir?

Boyun gerdirme bandı, kozmetik marketlerden alabileceğiniz kimyasal barındırmayan uygun fiyatlı ürünlerdir. Alırken dikkat etmeniz gereken şey, boyun germe maskesi uygularken de yapacağınız gibi kullanma talimatlarını izlemektir. Örnek resimli açıklamalar da size yardımcı olacaktır. Uygun fiyatlı, kimyasal içermeyen ve operasyon sonucu kapabileceğiniz enfeksiyon tehlikesi olmadan kullanabileceğiniz bu bantlar boyun gerdirme işleminde istediğiniz sonuca ulaşmak için etkili bir yöntemdir.

Boyun Gerdirme Egzersizleri Nasıldır?

Boyun kaslarını sıkılaştırmak, kas kitlesi oluşturmak için yapılan rutin hareketlere boyun gerdirme egzersizleri denir. Boyun çevremiz ve kaslarımız vücudumuzun gün içerisinde yaşadığımız stresi bünyesinde tutan ve biriktiren en önemli bölümlerinden biridir. Her gün düzenli bir şekilde yapılan egzersizler boyun bölgemizi güçlendirip, elastikiyet kazanmasına yardımcı olacak ve bizim için de günlük yaşantımızda rahatlık ve kolaylık oluşturacaktır.

Boyun gerdirme hareketleri, günün her saati, isterseniz çalışırken ofisinizde ya da mesai bitiminde üzerinizden yorgunluğu atabilmek için, evinizde otururken, televizyon izlerken kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizlerdir.

Boyun gerdirme, güçlü ve gergin boyun kasları, sizin gündelik yaşamınızdaki duruşunuzu da değiştirecektir. Güçlenen kaslarınız denge konusunda da size artı kazandıracak ve tansiyon hastalığınız var ise bu konuda da size yardımcı olacaktır. Boyun kaslarınızı gerginleştirmek ve esneme hareketleri yapmak nefes alıp vermenizde de kolaylık sağlayacaktır. Bu egzersizlerle soluk alıp vermeleriniz daha düzenli ve verimli olacaktır. Ayrıca vücudumuzun en fazla şikayet edilen bölümlerinden biri de boynumuzda oluşan ağrılardır.

Boyun ağrısı, gün içerisinde bulunduğumuz sağlıksız ortamlardan ve durumlardan sonra uyku düzenimizi etkileyebilir ve bozabilir. Kişi kötü bir kısır döngüye girmiş olur. Boyun germe egzersizi, sizi girdiğiniz bu kısır döngüden çıkarır

Boyun Gerdirme Ameliyatı Fiyatları Nasıldır?

Boyun germe ameliyatı fiyatları, kişiden kişiye değişen fiyatlardır. Kişilerin cilt tipleri ve boyun bölgesindeki sorunları birbirinden farklılık gösterir. 30 yaşındaki bir kadın ile 50 yaşındaki bir kadın arasında hem cilt tipi, hem de yaşlılık belirtileri açısından mevcut olan farklılıklar tedavi yöntemi için de çeşitliliği belirler. Boyun gerdirme fiyatı için en güvenilir yol referans aldığınız uzman bir doktor ile görüşüp, doktora problemlerinizi ve isteklerinizi anlatmaktır.