Boyun estetiği sizlere genç görünüm kazandıracak bir uygulamadır. Deri sarkmalarının birçok sebebi olabildiği gibi tedavi için de birçok alternatif bulunmaktadır. Sizler için derledik.

Boyun Germe Nedir?

Boyun estetiği için boyun germe; sarkmalarını önlemek ve eski haline getirmek için boyundaki cildin gerilmesi işlemine verilen isimdir. Yaşa bağlı sarkma girişimleri sonucunda pürüzsüz bir görünüm sağlamaya çalışıyoruz. Boyun estetiği denilebilir. Boyun bölgesi, gözler ve çevresi ile birlikte erken yüz yaşlanmasının görüldüğü yerlerden biridir.

Sıkı bir boyun genellikle gençliğin, enerjik görünümün ve güzelliğin bir işaretidir. Boyun çevresindeki sarkmalar hem kadınlarda hem de erkeklerde göz çevresine ve yanaklara göre daha belirgindir. Boyun estetiği yaptıranlar için boyun bölgesi ve yüz bölgesi çoğu hastanın ilk şikayetidir. Moda fotoğraflarına bakarsanız gergin boynuzlu modellerin tercih edildiğini görebilirsiniz. Özellikle bayan modeller için boyun bölgesi vurgulanmıştır.

Yaşlandıkça boynunuzdaki çenenizin altındaki deri sarkmaya başlar. Hasta çenesinin altında yağ olduğunu ve bundan kurtulmak istediğini belirterek başvurur. Boyun estetiği fiyatları genellikle sizin talebinize göre şekillenmektedir. Özellikle çene kemikleri ve posterioru zayıf olan hastalarda çene görünümü daha çok boyunda olur ve sarkma daha erken başlar. Çeneli güzel bir boynun temel unsurlarından biri, çenenin yan köşeleridir.

Sonuç olarak güçlü olan hastalarda daha sonra boyun sarkması meydana gelir ve ameliyatla daha iyi sonuçlar alınır. Boyun estetiği için erken ameliyatsız işlemler uygulanabilir. Süspansiyon işlemi cilt sarkması olan hastalar için bir miktar gerginlik ve iyileşme sağlar. Şiddetli sarkması olan hastalarda cerrahi işlemler kaçınılmazdır.

Kesi İzi Boyun Germe Estetiğinde Belirgin Midir?

Yanak bölgesi gerilmiş ve boyun bölgesine müdahale edilmemişse uygun yüz gençleştirme işlemi henüz yapılmamıştır. Boyun estetiği bölgesinde gevşeyen sadece cilt değil, cilt altındaki boyun kaslarıdır. Boyun kasları gevşer ve orta hatta uzanan bir bant oluşturur. Gerekirse çene altından sarkık orta hattın tamiri için bir kesi daha açılabilir. Zamanla saç, kafa derisindeki kesiden büyüdükçe izler neredeyse görünmez hale gelir.

Çene altındaki kesi asla önden görünmez. Boyun estetik operasyonu yaklaşık 3-4 saat sürer. Ameliyattan sonra yüz sıkı bir pansumanla sarılır. Ödemi önlemek için ilk gece yastığınızı kaldırmanız ve hafif oturma pozisyonunda uyumanız önemlidir. Hastanın pansumanı açılır ve hasta taburcu edilir.

Yaklaşık 2 hafta kadar yüzde şişlik ve hafif morarma olması normaldir. 2 hafta sonra erimemişse kalan dikişleri alın. Hastalar ameliyattan 5 gün sonra yüzlerini yıkayabilirler. Boyun estetiği ameliyatı başarılı sonuçlar açısından hasta için oldukça tatmin edicidir ve ameliyat sonuçları kalıcıdır.

Ameliyatsız Boyun Germe Nedir?

Ultherapy ameliyatsız boyun estetiği yüz ve boyundaki cildi sıkılaştırmak için günümüzde en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Bu uygulama sırasında, termal uyarı sayesinde dokudaki kolajen üretimini arttırarak cildi sıkılaştıran, cildin taşıyıcı bağ dokusu tabakasını nokta ısıtmak için ultrason kullanılır. Ultherapy, cildin gevşek ve gevşek olduğu çene, yanak, göz çevresi, alın, dekolte gibi bölgelerde ameliyatsız etkili sıkılaşma sağlamak için kullanılabilir.

Ameliyatsız Boyun Germe İşlemlerinde Kaç Seans Uygulanır?

Boyun estetiği cerrahi müdahale olmaksızın tedavisi uygulama alanına göre değişmekle birlikte 1 / 30-60 seans olarak uygulanmakta ve işlemin etkisi 18-24 ay sürmektedir. Sadece göz çevresine uygulama 15 ila 20 dakikada tamamlanabilir ancak tüm yüze veya boyuna uygulandığında uygulama süresi 60 dakikaya kadar çıkabilir. Etkili sonuçlar için uygulama alanı ne olursa olsun tek seans yeterlidir.

Ameliyatsız Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Ulthera cihazının uygulama başlığı ultrasonik özelliklere sahiptir. Bu başın deri ile temas ettirilmesi ile derinin altındaki bağ dokusu görünür hale gelir ve aynı başın ürettiği ultrason ile istenilen derinlikte küçük termal hasar oluşturarak kolajen üretimi sağlanır. Boyun estetiği işlemi sırasında ciltte hafif bir yüklenme ve yüksek bir sıcaklık hissi vardır, ancak çoğu hasta işlemi ağrı kesiciye ihtiyaç duymadan tamamlayabilir.

Uygulama Sonrası Süreç Ve Ultherapy Sonuçları

Terapiden sonra hızlı bir şekilde günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Uygulama cilt lekeleri veya morarma gibi tahrişe neden olmaz. Ultherpy uygulandıktan hemen sonra ciltte bir miktar gerginlik olur, ancak işlemin beklenen sonuçları birkaç ay içinde kademeli olarak ortaya çıkar. Boyun estetiği hareketleri ile işlem sonrası toparlanma daha hızlı olur.

İp İle Yüz Ve Boynu Gençleştirin

İp askı sistemi ile yüz ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkları gidermek için bu boyun estetiği alternatifini çok kısa sürede lokal anestezi kullanabilirsiniz.

Günümüzün hızla hızlanan günlük yaşamında zamanın her geçen gün daha değerli hale gelmesi, tüm cerrahi bölümlerde olduğu gibi, yüz estetik cerrahisinde doku hasarını azaltan “minimal invaziv” tekniklerle ilgilenmektedir. Boyun estetiği egzersizleri ek hızlandırma için kullanılabilir.

İp asma tekniği ilk uygulandığında çok popülerdi ancak 6-12 ay gibi kısa bir sürede etkinliğini önemli ölçüde kaybeder ve bazı ip türleri ciltten sıyrılır.

Bu negatifler hesaba katıldığında, çalışma sonucunda geliştirilen yeni askı ipleri üzerine düzenli aralıklarla yerleştirilen koniler veya çiviler sayesinde etki önceki tekniklere göre önemli ölçüde daha kalıcıdır. Kuğu boyun estetiği elde edilmeye başlanmış olur. İple yüz gençleştirme teknolojisi bir kez daha popüler.

İpler Arasındaki Fark Nasıl?

Şu anda kullanımda olan, bazıları çözülmeyen (kalıcı), bazıları zamanla kısmen çözülen ve bazıları zamanla tamamen çözülen farklı iplik türleri vardır. Kalıcı iplikler biraz daha uzun çalışma süreleri avantajına sahiptir, ancak zamanla, özellikle açık ten üzerinde daha görünür hale gelme dezavantajına sahiptir. Boyun estetiği için eriyen ipler kısa bir etki süresine sahiptir ancak uygulama yapılan bölgedeki dokularda kolajen üretimini uyararak cilt gerginliğine katkıda bulunurlar.

İplikler arasındaki diğer bir fark, uygulama yöntemidir. Bazı ipler cilt üzerinde herhangi bir yere sabitlenmeden uygulama alanına serbestçe yerleştirilir ve her iki yandaki çivi veya koniler uygulama bölgesinde cilt sıkılaştırma işlevini yerine getirir. Bu gruba ip yerleştirmek çok kolay olup, uygulama çok hızlı ve lokal anestezi altında çalıştırılması kolaydır.

Boyun estetiği için ip kaldırma etkileri ve bir ucunda sabitlenmiş dayanıklı doku ile ortaya çıkan dayanıklılık, serbest halatlara göre daha yüksektir, ancak bu uygulamalardan bazıları fiksasyon sürecinde küçük cerrahi müdahale gerektirir. Olan hastalar tarafından tercih edilmeyebilir.

İple Yüz Gençleştirme Hangi Alanlarda Uygulanabilir?

Başlangıçta çene çizgisi ve burun ucundaki gevşeklik için iplik yükseltme teknolojisi kullanılmış, ancak son yıllarda geliştirilen yeni iplik teknolojisi, yüz ve boynun hacmini arttırmak, cildi sıkılaştırmak, gerdirmek gibi çeşitli amaçlara sahiptir. Kaşlar için kullanılabilir. Kaşları kaldırmak ve şekillendirmek, burnu kaldırmak. Bu işlemler için boyun estetiği Ankara klinikleri sizleri beklemektedir. Ancak işlem için il değiştirme ihtimalin varsa bunu İstanbul’dan yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

İp Yüzey Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Peki bu alternatif boyun estetiği nasıl yapılır? İpler ancak tedavi edilecek bölgeye lokal anestezi uygulandıktan sonra yerleştirilebilir. Tedavi süresi, tedavi edilen bölgeye göre 15-45 dakika olabilir ve bu da hastanın tedaviden hemen sonra günlük yaşantısına dönmesine olanak sağlar.

İp ile Gençleştirmenin Kalıcılığı Nedir?

Doku etkileri 2 yıla kadar sürer ancak hastalar arasında cilt özelliklerinde farklılıklar olması ve normal yaşlanma sürecinin devam etmesi boyun estetiği işleminin sonucunun kalıcılığında farklılıklara yol açabilir.

Kullanılan iplerin cilt altı dokuda çözünmesi, doku içinde yenilenmeyi sağlayan mekanizmaları harekete geçirmesi ve yeni kollajen sentezini tetiklemesi, modern iplik sistemlerinde etkilerin kalıcılığını artırmanın temel faydalarından biridir.