Boyun estetiği fiyatları 2021 diğer yıllara göre belirli oranda değişim göstermiştir. Bu değişimin baş faktörlerinden birisi de döviz kurlarındaki dalgalanma olarak görülmektedir.

Boyun Estetiği Nedir?

Sıkı ve genç çene hattından göğse kadar uzanan boyun yapısı, kadınlar için en çok ihtiyaç duyulan görsel unsurlardan biridir. Yaşın ve yer çekiminin etkileri birleştiğinde boyun gibi yumuşak cilt bölgeleri gevşer ve sarkmaya başlar. Uygun kozmetik krem ​​ile bakım yapılır ancak bu sarkma önlenemez. Sadece yaş faktörleri değil, genetik faktörler ve sık kilo alıp verme boyun sarkmalarına neden olur. Boynun sarkması ve gevşemesi de yüzün estetik açıdan hoş görünmesini sağlayabilir. Deformasyon yaşla birlikte artar. Boyun estetiği fazla yağ ve cildi alarak sarkma ve sarkmaları ortadan kaldırır.

Boynunuz İçin Estetik Cerrahiye Nasıl Karar Verilir?

Genelde 55 yaş üstü kadınların yüz ve boyun bölgelerinde belirgin yaşlanma belirtileri vardır. Boyun estetiği fiyatları 2021 sizlerin taleplerine göre değişim gösterebilmektedir. Gözlerde ve alında derin kırışıklıklar, gözlerin altında çınlama, açık kahkaha çizgileri, ağzın alt kenarları, cilt birikimine bağlı çene köşesi kareleri, boyun kaslarının gevşemesi sonucu oluşan dikey bantlar ve çok sayıda kesesi, çene altındaki deri gibi. Bu bulguları tespit ettikten sonra, yüzünüzü, göz kapaklarınızı ve boynunuzu birlikte kaldırmak için adımları uygulayın.

Boyun Estetiğinde Liposuction

Vücudumuzun ince derisinin kapladığı alan, kırışıklıkların ve sarkmaların ana bölgesidir. Hassas ve ince cilt sarkması kolaydır. Vücudun yer çekiminin etkisi altında sarkan kısımları göğüs, göz kapakları, yüz cildi ve boyundur. Boyun estetiği yaptıranlar için boyun ve yüzün alt kısmında görülen sarkmanın nedeni genetik bir faktör olabilmekte ve aşırı kilo alıp verme boyun bölgesinde sarkmalara neden olmaktadır.

Boyun bölgesine liposuction yapılması için az miktarda bir kanüle gerek duyulmaktadır. Bu kanüller boynunuzdaki yağı alır. Yağın atılması sayesinde boyun kısmı ince görünür. Söz konusu işlem ameliyatsız boyun estetiği tekniklerindendir.

Liposuction Ne Kadar Sürer?

Boyun yağına liposuction uygulamak ortalama 1 saat sürer. Liposuction sonrası iyileşme süreci çok hızlıdır. Liposuction sonrası birkaç gün içinde normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Boyun estetiği fiyatları 2021 kategorisinde olan bu işlem de bu yıl fiyatı değişen opeasyonlardandır.

Cerrahi Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Yaygın inanışın aksine boyun yağlanması, fazla kilo ile doğrudan ilişkili değildir. Boyun bölgesinde yaş faktörleri ve yer çekiminin etkisiyle deformasyon görülür. Boyun estetiği ameliyatı ile boynun estetik olmayan görünümü ortadan kaldırılır. Yaş faktörlerine bağlı olarak vücuttaki kolajen doku azalır ve cildin elastikiyeti azalır. Cilt doğal olarak yenilenemediği için boyun sarkması kaçınılmazdır.

Boyun germe ameliyatı kulak arkasından saç köküne doğru küçük bir kesi yapar. Daha genç görünmesi için fazla deriyi kesin. Son olarak kalan deri gerilir ve tekrar dikilir. Boyun estetiği fiyatları 2021 herkese uygun olabilecek şekildedir. Önemli olan işlemin sizin içinize sinmesidir.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

Bu ameliyattan sonraki en önemli sorunlardan biri de iki hafta yastıksız uyumaktır. Yastıklar, boynun onarılan yapısının iyileşmeden önce gerilip gevşemesini sağlar. Ancak boyun bölgesi çok çabuk iyileşen kısımdır. Boyun estetiği egzersizleri ile daha hızlı bir iyileşme söz konusudur. Bir veya iki hafta içinde işinize dönebilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı İçin Uygun Muyum?

Yukarıdaki sorunlardan bir veya daha fazlasına sahipseniz ve herhangi bir kronik sağlık sorununuz veya ilişkili bir hastalığınız yoksa bu ameliyatı düşünün. Tabi bu ameliyat öncesi ve sonrasında sigara içmemek çok önemlidir. Boyun estetiği fiyatları 2021 güncel bilgisini almak ve doktorla görüşmek için kliniklere gitmeniz önemlidir.

Botulinum Toksini

Sadece platisma kası denen bir kas boyunda kırışıklıklara neden olabilir, ancak çene altında sarkma veya yağ yoksa botulinum toksini enjeksiyonu bu kası gevşetebilir ve kırışıklıkların tedavisi sırasında ilerlemesini engelleyebilir. Bu işlem bir ameliyat değil klinikte yapılan bir iğne enjeksiyon işlemidir. İşlem sonrası boyun estetik bir görünüm kazanır.

İp Asma Tekniği

Son yirmi yılda boyun sarkmaları için çeşitli ameliyatsız ip asma yöntemleri tarif edilmiştir. Bunların çoğu, iplik kopması, iplik reaksiyonu ve dokudan ayrılma gibi önemli sorunlara yol açma olasılığı yüksektir ve kliniğimizde uzun süredir kullanım için elverişsizdir. Son birkaç yılda geliştirilen yeni nesil tıbbi silikon kaplı taşıyıcı halatlar, bu sorunlara farklı düzeylerde çözümler bulmuştur. Boyun estetiği fiyatları 2021 için hangi tekniği seçtiğiniz önemlidir.

Scarlet S Altın İğne Radyo Frekansı

En etkili ameliyatsız işlemlerden biri Scarlet S Altın İğne Yüksek Frekans Yöntemidir ve boyun estetiği fiyatları açısından makuldür. Yüksek frekans bir enerji türüdür. Radyasyon dahil değildir. Belirli bir alanda kontrollü sıkma sağlar. En sık kullanılan alanlardan biri de burun etinin küçültülmesidir. Alın, yüz ve boyuna uygulanan 25 mikrogold iğne uygulama alanına kontrollü mikroenerji sağlar.

Her seansta alın, yüz ve tüm boyuna 1500-2000 atış yapılır. Böylece mikro sıkılaştırma toplam 30.000 ile 50.000 noktada gerçekleşir ve alın, yüz ve tüm boyunda gözle görülür bir etkiye sahiptir. İdeal olarak, aylık aralıklarla 3-4 seans öneriyoruz. Daha etkili sonuçlar için trombosit seviyeleri uygunsa PRP ile kombine edilebilir ancak bu durumda boyun estetiği fiyatları biraz yükselmektedir.

Boyun Germe Ameliyatının Maliyeti Nedir?

Boyun germe ameliyatı fiyatı tercih edilen işleme bağlıdır. Fiyatlar ise aynı iş yüküne sahip tüm hastalar için aynı oranda geçerlidir. Boyun estetiği fiyatları 2021 yılında da adil olarak hesaplanmıştır. Aksi takdirde, daha fazla ödeyenler kendilerini kötü hissedebilir ve bu tutum etik değildir. Bu şekilde, normal enflasyonist koşullar altında sizden sonra hiç kimsenin aynı iş miktarı için daha az ödeme yapmayacağından emin olabilirsiniz. İlgili yasa ve yönetmelikler nedeniyle boyun germe ameliyatı fiyatı ile ilgili bilgileri web sitemizde paylaşamıyoruz.

Boyun estetiği fiyatları 2021 için net bir bilgi sağlamak için, sonuç olarak ihtiyacınız olan teknolojiyi belirlemek için önce ayrıntılı bir incelemeden geçmelisiniz.

Boyun Germe İçin Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction boyun estetiği nasıl yapılır? Boyunda biriken yağlar ince bir kanül ile alınır. Geleneksel yöntemlerle boyundan kilo vermek çok zordur. Bu kısmı inceltmek isteyenler için liposuction önerilir. Boyun bölgesinden yağ almak için Vaser Liposuction yöntemi önerilir. Aynı zamanda Vaser uygulamasında yağ önce eritilir sonra çekilir. Bu nedenle hasta için daha konforlu bir operasyondur. Vaser Liposuction ile sarkan cilt görüntüleri sıcaklığın etkisiyle sıkılaştırılır.

Hastada çok fazla sarkıklık varsa, boyun askısı yapmak için kulak arkasına küçük bir çentik açabılabilir. Süspansiyon yöntemi cildi kaldırır. Boyun estetiği hareketleri ile sıkılaştırma sağlamlaştırılır.

Ameliyat Öncesi Görüşme

Toplantıda öncelikle güncel şikayetler ve ameliyat sonrası beklentiler değerlendirilecektir. Ameliyata karar verdiğinizde asistanım size uygun bir ameliyat tarihi planlayacaktır. Boyun estetiği fiyatları 2021 hakkında size bilgi verilecek ve talepleriniz doğrultusunda bir maliyet çıkarılacaktır.

Ameliyata Hazırlık Süreci

  • Aspirin ve türevleri ameliyattan bir hafta önce kesilir. (Kullanmaya devam ettiğiniz ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)
  • Ameliyat öncesi ve sonrası dönemde tütün kullanmamanızı tavsiye ederiz.
  • Ameliyattan yaklaşık 2 saat önce hastaneye kaldırılmanız gerekir.
  • Ayrılmış odaya geldiğinizde, rahatlamanız için gerektiğinde size ağızdan ilaç verilecektir.

Boyun estetiği Ankara ilinde size yukarıdaki bilgiler doğrultusunda rehberlik edebilecek doktorlara ve kliniklere sahiptir. Ancak ihtimaliniz olması durumunda İstanbul kliniklerinden de görüş ve fiyat almanız önerilmektedir.

Operasyon Tekniği

1-Eğer jauldaki gevşeklik fazla kilolu ise liposuction’ı sadece fazla yağı almak ve jauldaki gevşekliği gidermek için kullanın. Genç ve hafif kişilere uygulandığında iyi sonuçlar alınabilir ve kuğu boyun estetiği görünümü kazanılabilir.

2-Hem kas hem de fazla yağlara sarkma eşlik ediyorsa yağları almalı ve kas yapmalısınız. Bu bölgedeki fazla yağ çene altından 2-3 cm’lik bir kesi yapılarak ve gevşek kaslar orta hatta yaklaştırılarak onarılır. Aynı seansta çene küçükse yüzün estetik yapısını iyileştirmek için çene üzerine küçük bir protez yerleştirilir.

3-Sarkmaya kas, yağ ve deri eşlik ediyorsa fazla deriyi germek için bir yöntem uygulamanız gerekir. Yüz germe ameliyatına benzer şekilde kesi kulak önünden başlar, kulak arkasındaki saçlı deriye kadar uzanır ve çene altındaki boyun cilt bölgesine kaldırılır. Çıkarılan deri kulakların kenarlarına doğru gerilir. Boyun estetiği fiyatları 2021 bu işlemler sonucu biraz değişim gösterebilmektedir ancak sizler için en iyi fiyat ve teknik bilgisi kliniklerde doktorlarda bulunmaktadır.