Botoks sonrası göz kapağı düşüklüğü ne kadar sürer oluşacak sorunlardan biri göz kapağı düşüklüğüdür. Göz kapağı düşüklüğü iyileşme sürecine önem verilirse pek uzun sürmeyecektir.

Botoks Kırışıklıkları Önler

Statik kırışıklıklar, aşırı kırışıklıklar ve alt göz kapağı kızamıkçıklarından muzdarip hastalar dikkatli tedavi edilmeli ve ciltte oküli kasının aşırı gevşemesini önlemek için doz azaltılmalıdır. Botoks bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Yapılan araştırmalar sonucunda botox yaptırdıktan sonra badem şeklinde şişlik gösteren tüm hastalar 55 yaşın üzerindeydi ve yüz tarafında aşırı kırışıklıklar vardı. Her durumda şişlik üçüncü haftada kayboldu. Çalışmamızda kaş seviyesi ortalama 2,4 mm artmış, enjeksiyon hacmi 8-10 birim kaş dış teneke seviyesinin hemen üzerinde olmuştur. Uzmanlar botulinum toksininin kaşları 1-2 mm kaldırabileceğini öne sürdü.

Gülümserken kırışıklıkların en büyük olduğu bölgeye suborbital bölgeye 2 ünite botulinum enjekte etmek, göz çevresindeki çizgileri düzeltip göz kapağı çatlağını büyütebilir, ancak gecikmiş hızlı atımlar gösteren hastalar botoks yaptırırken ekstra dikkatli olmalıdır.

Daha önce botoks yaptırmış olanlar için Alt göz kapağı ameliyatı geçiren hastalarda enjeksiyon kemik çıkıntısının üzerinde olmalı, alt enjeksiyon noktası kemik kenarının altında olmamalıdır çünkü botulinum difüzyonu kemiği felç ederek hastanın gülüşünü etkileyecektir. Kasların harika düzeni bozulmaması gerekir.

Botoks Sonrası Morluklar

Botoks sonrası göz kapağı düşüklüğü ne kadar sürer, Botoks sonrası morluklar bir diğer söylemle vücuttaki çürükler, yörünge dışındaki derinin yüzeysel damarlarından birinin hasar görmesinden kaynaklanır. Bu yüzden botoks yaptırırken İyi ışık altında enjeksiyon yapmaktan kaçının. İğneyi çıkardıktan sonra iğneyi bir süre sıkıştırmak morarmayı önlemeye yardımcı olacaktır. Hafif morarma öyküsü olan yaşlı hastalarda şiddetli morarma olabilir.

Botoks yaptıranlar arasında hastalarımızın%8’inde morluk var. Bir çiftin raporuna neredeyse yakın Tedaviyi kontrol etmek için körü körüne kontrollü çalışmalar Botulinum toksini ile tedavi edilen ayak hastaları %11 ile%25 arasında morarma bildirdi. inanıyoruz Daha az yan etkiye sahip olmalıyız Sadece kaz ayaklarına odaklanıyoruz çünkü Verilerimizi hastalardan topladılar.

Hemen hemen tüm tedavi edilen alanlar (alın, kaş arası,) Aşağıdaki kaş sarkıklığının derecesidir Aralık%1 ila%5’tir. Araştırmamızda alnı tedavi etmeyi tercih ediyoruz infraorbital bölge, kemik bölgesi dışı ve kemik bölgesinin iç kısmında badem şeklinde jöle şişmesi olabilir. Botoks kremi yardımıyla tedavinize devam edebilirsiniz.

Botoks İşlemleri

En düşük lateral enjeksiyon hacmi ve lateral enjeksiyon dozundaki artış zaman zaman bazı hastalarda yarı saydam ark üzerinde badem jeli benzeri bir yapının görünümü punktum deformitesini artırabilir, botoks tedavisi sırasında eğer devam ederse punktum içine dolgu maddeleri enjekte edilerek tedavi edilebilir.

Hastaların%16’sı enjeksiyondan önce sadece lokal anestezi aldı. Bazı hastalar ağrının bir kısmını gidermek için tedaviden bir saat önce%5 Emla kremi kullanmalıdır. Botoks fiyatları açısından zaman zaman tek başına küçük faydalar sağlayabilir.

Krem ​​kullanmak bazı kırışıklıkları giderebileceği ve doktorun farklı kısımlar için uygun dozu kullanma kararını değiştirebileceği için botoks kremleri kullanım esnasında son derece dikkatli olmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Çalışmamızda sıfır pitoz vakası vardı. Botoks zararları zaman zaman ortaya çıkabilir. Orbitanın kenarından en az 1 cm yukarıdan enjekte edilerek, kitle enjeksiyonu yapılmadan (2,5 cc serum fizyolojik içinde hazırlanmış) ve hasta 3 saat dik tutularak pitoz önlenebilir. Araştırma sahipleri, çok merkezli bir çalışmada 265 hastanın%5,4’ünde pitoz olduğunu bildirdi.

Botulinum Etkisi Botoks

Botulinum toksininin frontal lobun arka kısmına enjeksiyon ve aşırı kas kasılmasından kaynaklanabileceğini öne sürdüğümüz için, hastaların bazı yazarların önerdiği gibi kaslarını aşırı çalıştırmalarını önermiyoruz çünkü bunun bildirilen üst göz kapağı olabileceğini düşünüyoruz. Sarkmanın nedeni. Aşağı hareket ettirin. Botoks yaptırırken botoks kampanya takip edilebilir fakat uzman bir ekip daha öncelikli olmalıdır.

Çalışmamızda botulinum toksin enjeksiyonu öncesi ve botoks sonrası gözyaşı hacmi ve kuru gözlerde anlamlı bir fark yoktur. Tedavi sonrası gözyaşı drenajı azaldığı için kuru göz tedavisinde botulinum toksinin kullanılması önerilmektedir.

Oftalmopleji, tübüllere etki eder ve göz kırpma sırasında pompa işlevinin azalmasına neden olur. Bu nedenle botoks etkisiyle botulinum toksin enjeksiyonları 3 hafta içinde göz kırpma çıktısını önemli ölçüde azaltır.

Botulinum’un lakrimal bez üzerindeki direkt farmakolojik etkileri, botulinumun sistemik performansı sırasında sadece nöromüsküler bağlantıyı etkilemediğini, aynı zamanda otonomik sinirin kolinerjik iletimini de etkilediğini gösteren azaltılmış botoks testi ile keratin botoks görülebilir. Klinik belirtiler arasında genişlemiş pupiller, adaptif parezi, azalmış tükürük ve azalmış yırtılma bulunur.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araştırma sonuçlarında uzmanlar botoks sonrası hiçbir hastada göz içi basınç problemi yaşamadı ve çok nadir akut açı kapanması glokomu vakaları bildirdiler.

Pitozisli hastalar için periorbital bölgeye botulinum toksini enjekte etmenin gözlerin estetik görünümünü iyileştirdiği ve kaş seviyesinin yükselmesine yardımcı olduğu sonucuna vardık. Alt göz kapağının mastoid sürecini arttırmaktan kaçınmak için yörüngenin alt yarısına enjeksiyon dikkatle yapılmalıdır.

Göz altı damarlarının kötü görünmesini engellemek için botoks etkili krem kullanılabilir. Orta göz bebeği düzleminin dışındaki alın bölgesine 1-2 ünite enjekte edilmelidir. Üst göz kapağındaki Belfacholera enzimi öne çıktığında iç ve dış kaş bastırıcılara konsantre olmaya çalışmalı ve banner enjeksiyonlarından kaçınmalıyız.

Tedavi sonrası sigara içmemeye özen gösterilmesi cildinizi zorlayacak aktivitelerden kaçınmayı kendinize sorumluluk edinmelisiniz. Sağlınıza daha kısa sürede kavuşmak için doktorunuzun tavsiyelerini tek tek uygulamalısınız.

Günlük hayatınızda oluşabilecek programları gözden geçirmelisiniz. İş yoğunluğunuzun stres yapmanıza sebebiyet vermemesine özen gösterin. Beslenme düzeni cilt bakım rutinleri gibi planlar hazırlayarak yeni yaşam stilleri oluşturup stresten uzak kalmalısınız. Eskisinden daha güzel bir görünüme kavuşacağınız için bu durum sizi oldukça olumlu etkileyecektir.