Botoks fiyatları 2020 yılında ne kadar olduğu merak konusu olmaya başladı. Artık herkesin günlük hayatının bir parçası olan oldu.

Botoks ücretleri nedeniyle birçok soru işaretleri kafalarda oluşmaya başladı. Kadın erkek fark etmeden botoks fiyatları 2020 senesinde bir artış olup olmadığı merak konusu oldu. Botoks hayatımıza gireli çok olsa da bir zamanlar çok gizleniyordu ve insanlar saklama gereksinimi duyuyordu. Genelde ünlü kişiler bu konuda çok hassas davranır, yapıldığında ise çok görünmek istemezlerdi bu durumlar artıkça gündelik hayatta yaptıran kişilerde bunu gizlemeye çalışmıştı.

Ancak bu durum artık tersine dönmüş durumda. Çünkü botoks yaşadığımız bu çağın tam ortasında yer almaya başladı hatta herkesin dilinde dolaşmaya başladı bunun sebebi ise işlemi basit olması hatta tedavi amaçlı kullanılmasıdır. O zaman gelin botoks nedir? Nasıl uygulanır? Onlara bir göz atalım.

Botoks Nedir?

Botoks yüzdeki kırışıklıkları ve derideki istenmeyen çizgilerden kurtulmanızı sağlar. Etki süresi ise 4-6 ay arasıdır. Etki süresi, uygulanan kişinin hangi bölgeye yaptırdığı ve yaptıran kişinin kaç yaşında olduğunun büyük bir önemi vardır. Hamile kadınların ya da anne olup emziren bir kadının dışında hemen hemen herkes botoks yaptırabilir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks işlemi 15 dakikalık kısa bir süre içerisinde uygulanır ve uygulanan kişi sosyal hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam edebilir. Botoks işlemi alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırma için yapılır. İşlem sırasında ağrı ya da sızı hissedilmez. Ancak bu operasyon gerçekleştirildiği zaman bir takım yerlere gidilmemeli ve uyku pozisyonuna dikkat edilmelidir kişi yüz üstü yatmamalı ve kuaför, sauna, spor salonuna ve 3-4 gün havuz gibi yerlere gitmemesi gerekir.

Tam etkisi ise 5 ile 7 gün arasında görülür. Botoks yaptırıldığında yüz ifadesinin kaybolduğu söylenir ama bu gerçek değildir sanıldığının aksine botoks işlemi gerçekleştiğinde donuk ya da ifadesiz surat olması mümkün değildir. Uygulanan doz ve seçilen yer doğru ise doğal bir görünüm vermek mümkündür ayrıca botoks yüz şişirmez botoks bir dolgu maddesi değildir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizHerkes yüzünün güzelliğinin bozulmamasını ister ve genç, güzel, pürüzsüz kalmanın yollarını arar ama maalesef bu çokta mümkün olmayabilir.  Zaman ilerledikçe yüzümüzde kırışıklıklar ve bir takım çizgiler oluşmaktadır bu biraz moral bozucu bir durum olsa da, artık bu çizgilerden ve kırışıklıklardan kurtulmanın yolu var hem de çok kısa bir süre içerisinde ve bıçak altına yatmadan.

Peki, botoks fiyatları 2020’de ne kadar oldu? Botoks, estetik olmak üzere, bir çok tıbbi alanda da kullanılır. Yüzde oluşan çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmanın ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en basit yoludur. Botoks  fiyatları 2020 ve botoks tedavisi hangi amaçla uygulanır onlara göz atalım.

Botoks Terlemeyi önlemek için terleme tedavisinde kullanılır ya da göz çevresinde bulunan kırışıkları yok etmek ya da dudak dolgusu gibi işlemlerde uygulanır. Botoks fiyatları 2020,ve uygulama aşamaları nasıl oluyor sırayla inceleyelim.

Terleme Tedavisi

Botoks fiyatları 2020 yılında merak edilirken diğer merak ettiğimiz konu ise terleme botoks 2020 fiyatları. Yaz aylarına girdiğimiz bu zamanlarda havaların ısınmasıyla beraber birçoğumuz. Terleme sıkıntısını yüksek dozda yaşamaya başlıyoruz bu sorunu çözmek için terleme tedavisi yapılabilir. El, ayak, koltuk altı terlemeleri botoks yöntemiyle sadece 6 ay gibi bir sürede tamamen yok edilebilir. Bu işlem acısız bir şekilde gerçekleşir. Krem ile lokal olarak uyuşturulduktan sonra ter bezlerinin yoğun olduğu yere işlem gerçekleşir.

Dudak Dolgusu

Kadınlar daha güzel gözükmek ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için yüzlerine bir çok işlem yaptırırlar bunlardan birisi ise dudak dolgusudur. Peki dudak botoks 2020 fiyatları ve uygulanması nasıl olur bir göz atalım.

Hyalüronik asit derinin temelidir yaşlanmaya başlanıldığı zaman ise bu asit yavaş yavaş azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Hyalüronik asit uygulandığı zaman doğal bir görünüm elde edilir. Bu uygulama işlemi gayet basit olduğu için öğle tatilinizden zaman ayırabilirsiniz ve sonrasında rahat bir şekilde normal hayatınıza dönüp yemek yiyebilir ve bir şeyler içebilirsiniz.

Dudak dolgusunda en çok merak edilen konu ise dolgu yaptırıldıktan sonra his kaybı gerçekleşiyor mu konusu. Eskiden yapılan kalıcı dudak dolgularında bu mümkündü ama günümüzde uygulanan hyalüronik  asit içerikli uygulamada bu mümkün değildir. Uygulanan bu dolgu diffüz bir şekilde dağıldığı için sinirlere olumsuz bir etkisi yoktur. Bu yüzden dudaklarda his kaybı yaşanmaz. Ayrıca bazı hastaların korktuğu gibi mimik kaybı da gerçekleşmez.

Göz Çevresine Botoks

Fazla mimik kullanımı, yapısal olarak göz etrafındaki kas dokularının kırışıklığın artması gibi nedenler göz çevresindeki kırışıklıklara yol açabilir. Göz çevresi cildi ince olduğu için kırışmaya erken başlayabilir.

Bu kırışıklıkları düzetmek için botoks tedavisi kullanılır merak edilen konu ise Botoks fiyatları 2020 ve göz çevresi botoks 2020 fiyatları. Göz çevresi botoks uygulaması, iki kaş arasındaki kırışıklıkların, yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kırışıklıklarının yok edilmesinde etkilidir. Diğer bölgelere rahatlıkla uygulanabilir göz çevresi botoks uygulaması iğneyle yapılır. Etkisi 4-7 gün içinde ortaya çıkar 3. Hafta da kontrol yapılır ve 6 aydan önce tekrar edilmemesi gerekir.

Görüldüğü gibi botoks uygulaması birçok yere uygulanabilir ve istediğiniz görünüme kolayca ulaşabilirsiniz. Botoks, son zamanlarda çok yaygın bir hale gelmektedir bunun sebebi ise tedavinin kolay ve kısa olmasıdır. Botoks ayrıca bazı cilt rahatsızlıkları yaşayan kişilerin tedavisinde kullanılır. Ayrıca 2010 yılında botoks baş ağrısı yaşayan kişilerin tedavisinde kullanılmaya başlamıştır. Peki, Botoks fiyatları 2020 yılında bir artış gördü mü biçiminde soruların cevabını sağlık merkezlerinden ya da estetik yapan kuruluşlardan kolayca öğrenebilirsiniz.