Bölgesel zayıflamaya gidenler için sorulması gereken bir çok soru var. Kilonuzla mücadele ediyor musunuz? Kilonuz sağlık sorunlarına yol açıyor mu? Karın ve bel bölgesinde yoğun bir yağlanma söz konusu mu? Tıbbi bir destek ekibiyle çevrelenerek kilo verme yöntemlerine açık mısınız? Uzun süreli başarı sağlamak için mümkün olan en güvenli ve en etkili şekilde kilo almanıza veya vermenize yardımcı olmaya kendini adamış ekiplerle çalışmayı hiç düşündünüz mü?

Risk Faktörlerinizi Düşürün

Bölgesel zayıflama yöntemleri ile yollarına devam etmek isteyenler; tedaviniz, kişisel ihtiyaçlarınıza ve risk profilinize göre uyarlanır. Bölgesel zayıflamaya gidenler için birincil hedefimiz, düşük kilolu veya obez olmanın ilgili sağlık sorunlarını azaltmak ve refahınızı ve sosyal işlevinizi iyileştirmektir.

Obezite ile ilişkili birçok tıbbi komplikasyon, kasıtlı kilo kaybı ile iyileştirilebilir ve çok mütevazı kilo kayıplarının bile kardiyovasküler ve metabolik risk belirteçlerini etkilediği gösterilmiştir. Bölgesel zayıflamaya kararlı olanlar, uzman ekiplerle çalışarak daha aktif olabilir, ameliyat öncesi ve sonrası kilo verme ameliyatı bakımı için veya şunlara sahip olma şansınızı düşürmek için daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz:

 • Diyabet
 • Yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol
 • Eklem veya sırt ağrısı
 • Uyku apnesi
 • Bazı kanserler

Kişiselleştirilmiş kilo yönetimi programınızın temelini oluşturmak için ilk ziyaretinizde eksiksiz bir değerlendirme için bir dahiliye doktoruna danışmanızı tavsiye ediyoruz. Bölgesel zayıflamaya gidenler, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için kanıta dayalı tavsiyelere başvurmanız son derece önemlidir.

Başlamadan Önce Şunları Yapın

Düşük kilolu veya fazla kilolu olmanıza neden olabilecek sağlıkla ilgili sorunları arayın.

Kilo kaybına veya almaya neden olabilecek ilaçlarınızı gözden geçirin.

Yemek değişimlerinin uygun bir seçenek olup olmadığını değerlendirin.

Bir diyetisyen, fizyoterapist veya akıl sağlığı danışmanı içerebilecek ihtiyaçlarınız etrafında bir uzman ekibi oluşturarak kilo yönetimi hedeflerinizi desteklemek için önerilerde bulunun. Bölgesel zayıflama yorumları ile ilgili makaleleri inceleyin.

Uzman Ekibiniz

Hedeflerinize ulaşmak ve ilerlemenizi sürdürmek için destek ve teşvik için bilgili sağlayıcılarımızla ortak olun. Kilo kaybını veya kilo alımını sürdürmek için ilerlemeyi izlemek ve yaşam boyu sağlıklı alışkanlıklar öğrenmek için, bölgesel zayıflamaya gidenler ile yapılan toplantılara katılın ve ekibinizle düzenli olarak görüşün.

Diyetisyen

Diyetisyen hekimler, bölgesel zayıflamaya gidenler ile yaptıkları periyodik görüşmelerde, kişilerin yaşam tarzı davranışlarında uzun vadeli başarıya neden olabilecek küçük değişiklikler yapmanın yollarını bulmalarına yardımcı olacaklardır. Hekimlerle birlikte, bireysel yiyecek ve aktivite alışkanlıklarınızı keşfedeceksiniz, böylece çabalarınızı aksatabilecek alışkanlıkları belirleyebileceksiniz.

Fazla kaloriyi azaltmak ve aktivite yoluyla daha fazla kalori yakmak için gerçekçi hedefler belirlemenize yardımcı olacağımıza güvenin.

Uygun bir kilo verme planı geliştirmek size şunları sağlar:

Diyetisyen hekimler, bölgesel zayıflamaya gidenler ile yaptıkları periyodik görüşmeler sonucunda kişiye özel, farklı beslenme ve sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler ortaya koyarlar. Bu öneriler bireysel yaşam tarzınıza uygun olmakla birlikte, tüm yiyecek gruplarından çok çeşitli yiyecekler içerir. Bölgesel zayıflamaya gidenler için beslenmede yaşam boyu gerçekçi değişikliklere odaklanmak önemlidir.

Nihai hedef, gıda ile daha sağlıklı bir ilişki kurmanıza ve sürdürülebilir sağlıklı alışkanlıklar geliştirmenize yardımcı olmaktır.

Sağlıklı Yaşam

Terapi hizmetleri aracılığıyla bölgesel zayıflama programına katılımınız, sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için bölgesel zayıflama hareketleri hayatınıza sokmanız gereken önemli bir faktördür. Tüm sözü edilen öneriler; Bölgesel zayıflamaya gidenler için aşağıdaki araçlara erişimi sağlar:

Gücünüzü, esnekliğinizi, kardiyovasküler dayanıklılığınızı ve dengenizi ele almak için özel olarak ayarlanmış bir ev egzersiz programı geliştirmek için bir fizik tedavi değerlendirmesi gereklidir. Bu değerlendirmelerin sonucunda sizin için uygun olan bölgesel zayıflama aletleri belirlenecektir. Fiziksel özellikleriniz ve kapasiteniz doğrultusunda detaylandırılacak olan programlarda seçilecek olan alet ve uygulama tekniklerinin kişiye özel olduğu unutulmamalıdır. Bölgesel zayıflama fiyatları tüm bu detaylar ışığında değişkenlik göstermektedir.

İlerlemenizi izlemek ve programı ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde uyarlamak için bir eğitmenle 60 günlük takip ziyaretleri programlanmalıdır.

Yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunu veya ağrıyı ele almak için 30. ve 60. günlerde bir fizyoterapistle takip ziyareti planlanmalıdır.

Akıl Sağlığı

Uzman hekimler, bölgesel zayıflamaya gidenler için hazırladıkları programlarda, kilo vermenize engel olabilecek düşünce ve davranışları anlamanıza ve yönetmenize yardımcı olmak için sizi konusunda uzman psikologlara yönlendirebilirler. Psikologlar ile zihinsel sağlık danışmanlığı, kilo verme çabalarınızı sabote eden davranış ve inanç türlerini belirlemenize yardımcı olmaya odaklanır.

Zorluklar üzerinden konuşmak, sağlıklı seçimler yapmada ve sağlıksız seçimleri harekete geçiren tetikleyicileri belirlemede yardımcı olabilir. Danışmanlık, size yiyecekle baş etme ihtiyacını azaltacak ve sağlıklı beslenme ve kilo yönetimini kolaylaştıracak araçlar sağlayabilir. Alacağınız psikolojik destekler sayesinde sadece yeme bozukluklarınız için değil, hayatınızı olumsuz etkileyen tüm faktörler için çözümler bulabilirsiniz. Farkında olduğunuz ya da olmadığınız tüm içsel sorunlarınıza bulacağınız yanıtlar ile kilo verme sağlık programlarınız için çözümlere ulaşabileceksiniz. Unutmayın; bilinçaltımızdan gelen birikmiş, yanlış veriler tüm hayatımıza bedellenebilmektedir. Bölgesel zayıflama niyeti ile çıktığınız bu yolculukta önerilen tüm yöntemler sizin ruhsal ve bedensel sağlığınıza ulaşabilmeniz içindir.

Kilo Sağlığınızı Etkiliyor mu?

Kilo yönetimi programı danışmanları obezite ve aşağıdaki kilo ile ilgili hastalıkları ele almaktadır:

 • Astım, KOAH ve uyku apnesi gibi solunum problemleri
 • Diyabet
 • Kalp hastalığı
 • İnme
 • Yüksek tansiyon
 • Yüksek kolestorol
 • Kısırlık
 • Eklem ağrısı
 • Düşük testosteron
 • Kiloya bağlı kanser riski

Sağlıklı Yaşam Tarzı ile Yaşam Kalitesi İyileşir

Sağlıklı bir yaşam tarzına ilk adımı atın ve konusunda uzman bir ekibin yardımıyla yeni davranışları belirleyin ve öğrenin. Bölgesel zayıflamaya gidenler gibi kararlarınızın sonuna kadar arkasında durun. Zaman içinde kademeli değişiklikler büyük faydalar sağlayabilir:

 • Kilo kaybı
 • Artan enerji
 • Gelişmiş özgüven
 • Stres yönetimi sağlanması
 • Psikolojik rahatsızlıklarda çözümleme
 • Gıda ile geliştirilmiş ilişkinin azalması
 • Ağırlık yönetimini kişinin ele alması
 • Fiziksel sağlık sorunlarında çözülmeler
 • Uyku düzeni
 • Bedensel ve ruhsal beden uyumu
 • Sağlıklı bireylerden oluşan, sağlıklı toplum kazançları

Randevu

Doktorların önerileri ile daha iyi sağlık ve kilo yönetimi yapma yolculuğuna başlayan bölgesel zayıflamaya gidenler içerisinde tüm bireylerin amacı; programlarında sürekliliği sağlamaktır. Bu amaçla her bireyden beklenen; aylık hayat programları içerisinde zayıflama programlarına yer açmaları ve önceden alacakları randevular ile bu çalışma programını kesinleştirmeleridir. İnternet üzerinden oluşturulan randevu programları ile hasta takibi sağlanmalıdır. Randevu günü öncesi hastaya belli periyotlarda hatırlatmalarda bulunulmalı ve randevuya zamanında ve sürekli gelmesi sağlanmalıdır. Çünkü bölgesel zayıflamaya gidenler için süreklilik programın başarısı için gerekli koşuldur.

Sonuç

Bölgesel zayıflama modern çağımız insanının, hızlı ve sert yaşam koşulları içerisinde tercih edeceği bir kişisel bakım metodudur. Çağımız toplumlarında gerek kadın, gerek erkek olsun bireyler hem estetik kaygılarla, hem de sağlık açısından bedenlerine iyi bakmanın bilincindedirler.

Sağlıksız beslenen ve yoğun çalışma temposunda olan dünya nüfusunda, obezite sorunları hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde artmaktadır. Ayrıca bireyler estetik görünümlerini kolay yöntemlerle değiştirmenin yollarını aramaya başlamıştır. Hızla artmakta olan obezite problemine çözüm olarak uygulanan cerrahi yöntemlerin haricinde, kişiler için uygulama kolaylığı olan, düşük riskli, bölgesel zayıflama yöntemleri tercih edilmektedir.