Bölgesel zayıflama yaptıranlar veya yaptırmak isteyen herkes işlemden önce mutlaka bir doktora başvurmalı ve tıbbi muayeneleri yaptırmalıdır. Testlerde herhangi bir sorun yoksa ve doktorun izni ile ameliyat yapılabilir.

Bölgesel Zayıflama

Vücudun farklı bölgelerinde biriken yağların farklı yöntemlerle yakılması ve atılması işlemidir. Bölgesel zayıflama yapmadan önce doktorunuzdan onay aldığınızdan emin olun. Dendiğinde ilk akla gelen yöntemler soğuk lipoliz ve ameliyatsız liposuctiondır. Her birinin farklı özellikleri vardır. Bölgesel zayıflama öncesinde besi bölgesi belirlenmelidir.

Şekerler ve Karbonhidratlar

Vücudun ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri alması için diyet izlenmelidir. Potasyum eksikliği mide bölgesinde yağlanmaya neden olur. Bölgesel zayıflama yaptıranlar için alınan kalori miktarı, egzersiz yaparken yaktığınız kaloriden daha az olmalıdır. Bununla birlikte, gerekenden daha az kalori yemek de kas zayıflığına yol açar.

En büyük başarı faktörlerinden birinin düzenli beslenme olduğu bilinmelidir. Bu nedenle yenmemesi gereken yiyeceklere dikkat edilmelidir. Bunlardan en önemlileri karbonhidrat içeren yiyecekler ve tatlılardır. Bölgesel zayıflama sürecinden önce şekerli ve karbonhidratlı gıdalardan uzak durulmalıdır.

Spor

Kilo vermeyi hızlandırır. Egzersiz sırasında kramplar ortaya çıkarsa günlük vitamin alımına dikkat edilmelidir. Egzersiz veya egzersiz sonrası ağrı veya ağrı olursa egzersiz durdurulmalı ve devam ederse doktora başvurulmalıdır. Bölgesel zayıflama yaptıranlar için işlem öncesinde dikkat edilmesi gerekenlerin gereken farklı konular olsa da ilk sırada sağlık koşulları gelir.

İşlem Sonrası Kilo Alımı

Bölgesel zayıflama yaptıranlar, herkesin farklı bir yağ bölgesine sahip olduğunu ve her birinde farklı bir yöntem kullanıldığını bilmelidir. Her bireyin vücut yapısına göre farklı bölgelerde yağ bulunması doğaldır. Bölgesel Kilo Verme Adımlarında atılması gereken adımlardan biri vücuttaki yağ yüzdesinin ölçülmesidir. Bazıları belden ve kalçadan kilo alırken, bir kısmı bacaktan, bir kısmı da karın bölgesinden kilo alabilir. Diyet, egzersiz ve bölgesel zayıflama prosedürlerinden sonra diyet uygulanmadıkça yağ birikiminin yeniden kazanılması normaldir.

Düzenli Diyet

Bölgesel olarak kilo vermeden önce düzenli bir diyet yerseniz, daha hızlı hareket edebilirsiniz. Bu nedenle yenmemesi gereken yiyeceklere dikkat edilmelidir. Bunlardan en önemlileri karbonhidrat içeren yiyecekler ve tatlılardır.

Egzersiz Öncesi

Bölgesel zayıflama yaptıranlar için sürecin aşamaları kişinin şikayet ettiği bölgenin belirlenmesinde dikkate alınmalıdır. Bölgesel hareketlerle bu süreci hızlandırmak mümkündür. Kişinin metabolizma hızı, yağ oranı ve egzersiz süresi gibi birçok faktör zayıflamayı kontrol eder. Bölgesel hareketlere olan incelme zamanla herkes için değişebilir. Aksi takdirde yaralanma veya yaralanma meydana gelebilir. Bölgesel kilo vermeye başlamadan önce bölgesel hareketler yaparak kilo alımını engelleyebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Kilo verme ile ilgili bölgesel yorumlar, bu yöntemi kullanarak kilo vermek isteyenlerin merak konusu. Büyülü şekillendirme, en iyi bölgesel zayıflama cihazları arasında bilinir. Çoğunlukla göbek ve göbek yağlarında yapılır. Etkili sonuçlar için bunu 3 aya kadar düzenli olarak yapmanız önerilir. Asıl sorun, bir kişinin bu uygulamayı gerçekleştirirken günde 2,5 litre su içmesinin çok önemli olmasıdır. Bu şekilde kırılan yağlar vücuttan idrarla atılır. Ultrason kullanıldığı için bölgesel incelme de depolanan yağları parçalamaktadır. Vücut yapısına ve yağ oranına bağlı olarak sonuca ulaşmak herkes için farklı süreler alır. Bölgesel zayıflama yaptıranlar bu yöntemi hamilelik sonrası ve hamilelik sırasında kullanabilir.

Bölgesel Kilo Verme Nedir?

Vücudun farklı bölgelerinde biriken yağların farklı yöntemlerle yakılması ve atılmasıdır. Bölgesel zayıflama hareketleri dışındaki yöntemler denilince akla ilk soğuk lipoliz işlemi ve ameliyatsız liposuction işlemleri gelmektedir. Herkesin farklı işlevleri vardır.

Kadın ve erkek fark etmeksizin bölgesel zayıflama konusuna büyük ilgi var. Bölgesel yağlamanın birçok nedeni olabilir. Kullanılan ilaçlar diyetetik veya genetik olabilir. Zayıflama sürecinin başında bölgesel zayıflama seviyeleri gözlemlenmelidir.

Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Bölgesel zayıflama denilince akla ilk gelen kişinin diyetidir. Düzenli beslenme hem vücut sağlığı için gerekli hem de kilo verme sürecinin kısaltılmasında önemlidir. Yemekten kaçınılmalıdır. Bunlardan ilki 3 beyazdır. Mümkün olduğunca fazla ekmek, şeker ve tuz kullanmamak en iyisidir. Uzak durmanın yanı sıra dengeli beslenme de önemli olmalıdır. Vücudun ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri alması çok önemlidir. Bu nedenle bölgesel zayıflama yaptıranlar için kişiye özel bir diyet programı oluşturulmalıdır. Potasyum eksikliği mide bölgesinde yağlanmaya neden olur. Alınan kalori miktarı, egzersiz yaparken yaktığınız kaloriden daha az olmalıdır. Bununla birlikte, gerekenden daha az kalori yemek de kas zayıflığına yol açar.

Bölgesel Yağlar

Bölgesel zayıflığı olan bir kişi, bu sürecin sabır gerektirdiğini unutmamalıdır. Diyet uygulanmadığı sürece diyet, egzersiz ve yerel kilo verme uygulamalarından sonra yeniden yağ alınması normaldir.

Kişilerin vücut yapısına bağlı olarak farklı bölgelerde yağlanma olması doğaldır. Bölgesel zayıflama yaptıranlar için adımlardan biri vücuttaki yağ miktarının ölçülmesidir. Bazıları bel ve kalçadan kilo alabilirken, bazıları bacaktan, bazıları karın bölgesinden, bazıları da kalça bölgesinden kilo alabilir.

Uyarılar

Bölgesel zayıflama incelemelerini okumak, bu rotaya gitmeden önce size bir fikir verebilir. Bu yorumlar, özellikle bölgesel zayıflama sürecinin aşamalarında dikkate alınmalıdır. Öncelikle şikayetlerinizi yetkili kişilere bildirmeniz doğru uygulamayı seçmelerine yardımcı olur.

Bölgesel İncelme

Diyetlere, egzersizlere ve çeşitli bitkisel tedavilere rağmen vücudun bazı bölgelerindeki yağlardan kurtulmak mümkün olmayabilir. Bu durumda bölgesel zayıflama yaptıranlar için estetik operasyonların kullanılması oldukça yaygın hale gelmiştir. Bölgesel inceltme karın, sırt, göğüs, kollar ve bacaklardaki yağlara müdahale etmek için kullanılır. Bu bölgelerdeki inceltme operasyonları sizi çok daha yalın, daha sağlıklı ve genç görünmenizi sağlayacaktır. Bölgesel zayıflama fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Öncelikle bölgesel zayıflama yaptıranlar ve doktoru tarafından detaylı bir planlama yapılması gerekmektedir. Yağ miktarına, yağın tutulduğu bölgeye ve vücudunuzun kendine özgü özelliklerine göre operasyon için bir yöntem belirlenmelidir.

Liposuction

Bölgesel zayıflama yaptıranlar için yüksek miktarda yağ alınması gerekiyorsa liposuction uygulanmalıdır. Liposuction yöntemi özel vakum sistemleri ile deri altındaki yağların alınması olduğu için alınacak yağ miktarı diğer uygulamalara göre daha fazla olabilir. Genel anestezi altında yapılan liposuction işleminin bir plastik cerrahi yöntemi olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle liposuction öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler diğer uygulamalara göre daha detaylı ve zahmetlidir. Tüm bu zorluklara rağmen liposuction operasyonları bölgesel zayıflamaya gidenler için risksiz cerrahi prosedürlerdir. Etki çok daha belirgindir ve dayanıklılığını daha uzun süre korur. Ameliyatın süresi, yapılacak estetik ameliyatın içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Bölgesel zayıflama aletleri olarak liposuction, lipoliz ve lazer lipoliz uygulamaları kullanılmaktadır.

Lazer Liposuction

Bu yöntem bölgesel zayıflama fiyatları dikkate alındığında, deri altı yağ dokularının lazer ışını ile çözülerek ve ardından açılacak kanül ile ciltten yağların alınması esasına dayanır ve değişkenlik gösterebilir. Daha yeni bir uygulama olan lazer liposuctionda kesiler küçültülür ve daha az iz görülür. Eriyen yağlarda lazer kullanıldığından vakum yöntemine göre çok daha az ödem ve morluk oluşur. İyileşme süresi çok daha kısa ve zahmetsizdir. Fazla yağ seviyesi liposuction’a yakın olsa da çok ağır yağ birikimlerinde standart liposuction kullanılması tercih edilebilir. Bölgesel zayıflama yorumları genelde oldukça olumludur. Unutulmamalıdır ki deri sarkıklığı kendi elastikiyetiyle düzeltilemezse fazla derinin alınması ve gerildikten sonra kesilerin kapatılması gerekebilir.