Bölgesel zayıflama yaptiranlar veya yaptırmak isteyenler işlemden önce mutlaka bir uzman ile görüşmesi gerekiyor doktorunuzun yönlendirmesiyle, medikal olarak operasyonu olumsuz etkileyecek bir rahatsızlığınız yoksa işlem uzman yönlendirmesiyle yapılabilir.

Bölgesel Kilo Kaybı

Fazla kilosu olmayan ancak vücudun belli kısımlarında fazla biriken yağdan arınmak için kısa zamanda gerçekleşen bir işlemdir. Yağ hem kadınlarda hem de erkeklerde vücudun belirli bölgelerinde birikir. Bu, kadınlarda erkeklerden çok daha yaygındır. Kadınların genellikle kalçalarında ve kalçalarında yağ birikimi olur. Kadınlarda %30’dan fazla, erkeklerde %25’ten fazla yağ varsa sağlık riski vardır. Bu nedenle bölgesel incelme yöntemleri olarak bunun için bazı çözümler mevcuttur. Bölgesel zayıflama yaptiranlar işlemin yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterdiğini belirtmektedirler.

Bölgesel incelme, hızlı ve sert yaşam koşulları içerisinde kişilerin tercih edeceği bir kişisel bakım metodudur. Çağımız toplumlarında kadın ve erkekler hem estetik kaygılarla hem de sağlık açısından bedenlerine iyi bakmanın bilincindedirler. Sağlıksız beslenen ve yoğun çalışma temposunda olan kişiler, obezite sorunları ile karşılaşmaktadır.

Ayrıca insanlar estetik görünümlerini kolay ve ameliyatsız yöntemlerle değiştirmenin yollarını araştırmaktadır. Hızla artmakta olan obezite problemine çözüm olarak uygulanan cerrahi yöntemlerin haricinde, kişiler için uygulama kolaylığı olan, düşük riskli, bölgesel incelme yöntemleri tercih edilmektedir.

Yağ Aldırma Yöntemleri

Zayıflama yöntemleri arasında bulunan. Kavistasyon çok yüksek ses dalgalarıyla cilt altında bulunan yağlara parçalama, ulaşabilme veya yer değiştirebilme işlemidir.

Yağ aldırmak ve zayıflamak için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Önemli olan bu yöntemin size uygunluğu ve ileri derecede teknolojik aletlerin kullanılmasıdır. Bölgesel zayıflama aletleri bu yöntemlerden biridir. Bölgeye göre sonuç verdiği unutulmamalıdır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel inceltici liposuction gibi işlemlere alternatif olarak kabul edilmektedir. Uygulamasının yüzbinlerce kişi tarafından denenmiş lazer ve ultraviyole ışık gibi diğer ameliyatsız yağ azaltma uygulamalarına göre daha fazla yağ kaybı sağladığı gösterilmiştir.

Bölgesel incelme ile yağ dokusu diğer dokulara zarar vermeden dondurulur ve ardından ölü yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılır. Bu durumda hastalar ayrıca bölgesel inceltme işleminin cilt sıkılaştırmayı sağlayıp sağlamadığını merak ederler. Uygulamalar sonrasında hastaların önemli kilo kaybından sonra bile cilt gevşekliğinin artmadığı görülebilmektedir. Bu durumda bölgesel incelme ve bölgesel yağlanma ile mücadele edilirken cilt de sıkılaştırılır.

Bölgesel incelme uygulamasının temel amacı, bölgesel yağları azaltmak ve vücut şekillendirmeye katkı sağlamaktır. Böyle bir durumda cilt sıkılaştırma ek bir faydadır ve her hastada aynı oranda gerçekleşmeyebilir.

Bölgesel incelme sürecinde donup zarar gören yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılır. Bu, sürecin kalıcılığını gösterir. Aynı zamanda vücuttan yağ atılımı da 1 ila 5 ay sürer ve hasta giderek zayıfladığını not eder. Bu durumda hastanın diyetine dikkat etmesi ve aktif bir yaşam tarzı benimsemesi de önemlidir. Çünkü yağ hücreleri vücuttan kalıcı olarak çıkarılsa da yenilenebilirler ve genellikle yetersiz beslenme ile ortaya çıkarlar.

Bölgesel incelme uygulamasından sonra sonuçların daha etkili olmasını istiyorsanız sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek önemlidir. Öte yandan bölgesel incelme seanslarının sayısının da kişiye özel olduğunu bilmelisiniz.

Bölgesel zayıflama yaptiranlar ise belirli bölgelerdeki yağ birikimini ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalarla ilgili, Besi, insanların vücut şeklini bozan görüntüler oluşturduğu için bu yönteme başvurduklarını belirtirler. Ameliyat gerektirmeden birçok yöntemle yağ alınabilir bunlar;

  • Lipoliz yöntemi ile liposuction
  • Mezoterapi yöntemi
  • Karboksiterapi yöntemi
  • Ultrashape yöntemi
  • Radyo frekansı yöntemi

Karboksiterapi

Karboksiterapi, karbondioksitin faydalı etkileri kullanılarak geliştirilmiş bir yöntemdir. Bölgesel zayıflama yaptiranlar bu işlemin ideal bölgesel incelme yöntemlerinden biri olduğunu belirtmektedirler. Bu bölgedeki sirkülasyonu sağlamak ve bölgesel metabolizmayı hızlandırmak için özel bir cihaz yardımı ile bölgeye saf karbondioksit gazı verilir.

Radyo Frekansı

Bu bölgesel incelme yöntemlerinden biridir. Yüksek frekanslı bir uygulamadır. Bu süreçte vücudun su molekülü iyonlarının radyo dalgaları yardımıyla harekete geçirilmesi beklenir. Ciddi zayıflama ve incelme yaparken, o bölgedeki selüloidi de yok eder. Bölgesel zayıflama yaptiranlar selülit tedavisi için de ayrı zamanda bu yöntemi tercih edebilirler.

Liposuction

Liposuction işlemi artık ameliyatlı veya ameliyatsız yapılmaktadır. Vücudun belirli bölgelerinde toplanan yağlar emilerek şekillendirilir. Lokal anestezi ve yağ birikimi ile vücut bölgelerine serum enjeksiyonu o bölgedeki yağları uzaklaştırır. Bölgesel zayıflama yaptiranlar ameliyatlı veya ameliyatsız olarak uzman yönlendirmesi ile bu yöntemi tercih edebilmektedirler.

Lazer Liposuction

Bölgesel zayıflamaya gidenler hem sıkılaştığı hem de zayıfladığı için bu yöntemi tercih ettiklerini sık sık ifade etmektedirler.

Bu işlem yalnızca eritme işlemi sırasında gerçekleşmez; Deri altı yağların olduğu ve lokal incelmenin istendiği her yerde de kullanılabilir.

Kırılan yağ vücut tarafından 1.5-2 ayda eritilir. Bölgesel zayıflama yorumları arasında 6-7 aydan sonra şişliğin kaybolduğu kişiler tarafından belirtilmiştir. Kişiler operasyondan sonra sonucu koruya bilmek için doktorunuzun tavsiyesi ile yeme ve içme programı ile birlikte egzersizlerini aksatmadan devam ettirmeleri gerektirmektedir.

VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili yöntemlerden biridir. Bu sistem, vücuttaki yağları hedef alan radyo frekansı ve ultrason teknolojilerini birleştirmektedir. VShape operasyonu, başka dokulara zarar vermeden hedef bölgeye kitlenir. Tek kutuplu yüksek frekans fonksiyonu ile cildin sıkılaşmasına ve yapısının düzeltilmesine yardımcı olan sistem vücudun her yerinde kullanılabilir. Bölgesel zayıflama yaptiranlar özellikle bu yöntemi kullananlar sonuçtan oldukça memnun kalmaktadırlar.

Uygulamada ağrı veya sızı en minimum düzeyde hissedilmektedir. VShape, güneş ışığına karşı hassasiyeti artırmadığı ve lekelenmeye neden olmadığı için yılın her zamanında kullanılabilen bir tedavidir. En iyi sonuçlar için 10-15 gün arayla 5 seans yapılması tavsiye edilir.

Ultrashape

Ultrashape yöntemi, bölgesel kilo vermeyi de içeren, ultrasonik dalgalar ile yağ hücrelerinin parçalanabildiği bir yöntemdir. Bölgesel zayıflama yaptiranlar işlemin hızlı gerçekleşmesinden dolayı bu işlemi daha sık tercih edebilmektedirler.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, çok kullanılan bölgesel incelme yöntemlerinden biridir. Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağları uzaklaştırır. İlaçlı ince iğneler vücudun belirli bölgelerine enjekte edilerek yağ hücrelerinin erimesi sağlanır. Bölgesel zayıflama yaptiranlar veya yaptırmak isteyenler operasyondan çekindikleri için, bu yöntem iğneli bir tedavi olduğu için en çok tercih edilen işlemler arsındadır.

Mezoterapi

Mezoterapi, bölgesel incelme ek olarak kalça ve selülit tedavisinde kullanılan yöntemler arasındadır. Yağ çözücü maddeler deri altına uygulanarak bu bölgede kan akışı sağlanır. Liposuction ameliyatı ile aynı şey değil. Bölgesel zayıflama yaptiranlar bu yöntemi liposuction ile benzer yanları olduğunu belirtmektedir ama yöntem aynı değildir.

Bölgesel Kilo Verme Fiyat Listesi

Fiyatları elbette hangi yöntemin kullanıldığına bağlı olarak değişecektir. Bölgesel incelme fiyatları için en doğru bilgi, uzmanınız ile konuşarak seans sayısı belirlemek ve hangi yöntemin uygulanacağını görüşmektir.

Kişilerin belirli bir hastalığı, rahatsızlığı yok ise bölgesel zayıflama hareketleri için birçok spor salonu ile iletişime geçer veya evde kendi bu hareketleri yapmaktadır. Sonuç alamadıkları zaman ise ameliyatla veya ameliyatsız işlemler için doktora başvurmaktadırlar.

Metinde bahsi geçen tüm tedavi yöntemleri sadece bilgilendirme amaçlıdır kişiden kişiye yöntem değişikliklerinin değiştiği unutulmamalı, şikayetleriniz var ise mutlaka bir doktora başvurmanız önemle tavsiye edilir.