Bölgesel zayıflama fiyatları hem bulunan şehre, hem de uygulama yapan firmalara göre değişiklik gösterir. Her bireyin vücudu ve metabolizması farklı çalıştığı için yağlanma bölgeleri de farklı olacağından, öncelikle bölgesel zayıflama yöntemleri araştırılmalıdır. Doğum sonrası bayanların en büyük derdi alınan kiloların verilmesidir. Hem bebek hem de kendi sağlıkları için bu dönemde diyetisyene başvurmaları tavsiye edilir. Kilo vermek için sadece diyet yeterli değildir, Diyetle birlikte yapılan spor yapılmalı ve bol su içmek zayıflamayı hızlandıracaktır.

Hamilelik sonrası belli bölgelerdeki yağların yakılıp vücuttan atılmasına Bölgesel zayıflama denir. Karaciğer rahatsızlığı, kalp rahatsızlığı ve böbrek rahatsızlığı olanların ve hamilelerin bu uygulamayı yaptırmaması önerilir.

Bölgesel zayıflama da cerrahi olmayan işlemler daha çok talep edilmektedir. Cerrahi yöntemler anestezi altında yapıldığından biraz daha tedirgin edici olabilir. Bireyin vücut endeksine, yeme şekline, hatta uyku düzenine göre kilo verme hızı değişiklik gösterir. Kullanılan ilaçlar da bu hızı etkileyecektir. Bu yüzden zayıflamaya karar verildiğinde diyetisyen ve doktor kontrolünden geçilmesi en doğrusudur. Herkesin bildiği gibi kendi kendine diyet yapan bayanlar, kısa süre içinde kilo veremeyince, yaptıkları diyeti de bozar, bütün çabaları boşa gitmiş olur.

Cerrahi İşlemlerle Bölgesel Zayıflama

Liposution ve mezoterapi en çok bilinen bölgesel zayıflama için yapılan cerrahi yöntemlerdir. Hem öncesinde hem de sonrasında spor yapmak çok önemlidir. Cerrahi işlemlerden sonra uyku düzeni, beslenme şekli çok önemlidir. Spor ve beslenme şekline önem verilmemesi durumunda verilen kiloların geri alınması kaçınılmazdır.. Bölgesel zayıflamaya gidenler, cerrahi yöntemleri ikinci planda tutuklarını belirtirler.

Cerrahi Olmayan İşlemlerle Bölgesel Zayıflama

Cerrahi olmayan bölgesel zayıflama işlemlerin de en çok bilinen lenf drenaj uygulamasıdır. Pressoterapi bir drenaj uygulamasıdır. Belirli bölgeler de biriken yağ ve toksinlerin yakılarak vücuttan atılmasıdır. Vücuttaki oksijen miktarı arttırılarak hücrelerin yenilenmesi hedeflenir. Bu uyguluma esnasında herhangi bir ağrı duyulmadığı için en çok tercih edilen uygulamalardandır. Tüm yetişkinlere uygulanabilir. Bölgesel zayıflama fiyatları her işleme göre değişir. Tüm zayıflama sürecinde beslenme düzenine, spora ve günlük su ihtiyacının mutlaka karşılanmasına dikkat etmek, zayıflamayı hızlandıracaktır. Bölgesel zayıflama yorumları gösterir ki, cerrahi olmayan işlemlerle zayıflama daha çok tercih edilmektedir.

Tatlıya olan düşkünlük ve aşırı kilo almak obeziteye kadar götürür. Vucüttaki ödem de şişmanlık olarak gözükür. Genellikle basen ve üst bacaklarda bölgesel yağlanmalar çok olur. Magic Probe yüksek ses dalgalarıyla birikmiş yağları kırıp vücuttan atılması için kullanılan yağ yakma cihazıdır. Selülitli bölgelerde oldukça etkilidir.  Hangi bölgeye istenir ise o bölgeye uygulanabilmesi için farklı programları bulunmaktadır. Gıdık bölgesine uygulanabiliyor olması bayanlar tarafından tercih edilmektir. Düzenli spor ve dengeli beslenme ile birlikte bu uygulama yapılırsa istenen sonuca ulaşılması mümkündür. Her diyette olduğu gibi öncelikle doktorunuza ve diyetisyene gitmeniz tavsiye edilir.  Cerrahi olmayan yöntemler bölgesel zayıflama fiyatları kıyaslandığında cerrahi olmayan yöntemler cerrahi yöntemlere göre daha düşük olabilir.

Karın Gerdirme

Hamilelik sonrasında karın bölgesindeki sarkık cildin toparlanması için karın gerdirme operasyonu yaptıran birçok bayan, bunun zorlu bir süreç olduğunu ancak çok memnun olduklarını belirtiyor. Söz konusu yötem büyük cerrahi işlem olduğu için,  uygulama sonrası iyileşme süresi uzundur. Daha önce bu operasyonu geçiren kişilerin yorumları ve deneyimlerini öğrenmek ve buna göre karar vermek önerilir. Karın gerdirme operasyonu tüm yetişkin bireylere yapılabilir.

Bölgesel zayıflama fiyatları, karın gerdirme ve diğer uygulamalar da, uygulama yapılacak bölgeye göre belirlenir. Sigara kullanımı her cerrahi işlemdeki gibi, iyileşme sürecini yavaşlatacağı için, bu dönemde sigara içilmemesi önerilir. Sigara içilmesi komplikasyon riskini arttırır. Birden çok hamilelik geçiren ve karın etrafında sarkıklıkları olan kişiler bu yöntemi tercih edebilirler. Zor bir cerrahi müdahale olduğu için, bu yöntemi tercih etmeden önce başka zayıflama yöntemlerini denemeleri önerilir. Anestezi verilerek yapılan bu operasyon ortalama 3 saat kadar sürmektedir. Operasyon sonrasında işlem yapılan bölge de, 2-3 hafta kadar ağrı, şişlik olması normaldir. Doktorunuzun önerdiği ilaçların kullanılması bu süreyi daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır. İşlem sonrasında scar izi kalmaması için, yara üzerine sürülmesi gereken merhemlerin aksatılmadan sürülmesi oldukça önemlidir. Operasyon sonrasında vücudu zorlamadan ve doktorunuzun belirlediği süre sonrasında bölgesel zayıflama hareketleri mutlaka yapılmalıdır.

Doğum Sonrası Yaşanan Değişiklikler Nelerdir?

Bölgesel zayıflama işlemi, doğum sonrasında birçok bayanın merak ettiği ve araştırdığı konulardan biridir. Hamilelik esnasında alınan fazla kilolardan biran önce kurtulmak isteyen bayanlar, bu kiloların kalıcı olmaması için, doğum sonrasında en kısa zamanda kilo vermeye başlamalıdır. Göbek bölgesindeki çatlaklar ve sarkık cilt en çok rastlanan şikayetlerdendir. Hamilelik ve emzirme sonrasında sarkan göğüsler de bayanların en çok yakındığı konudur. Bölgesel zayıflama fiyatları düşünüldüğünde tekrar bir hamilelik isteniyorsa, hamile kalmadan önce mutlaka fazla kilolar verilmelidir.

Doğum Sonrası Estetik

Doğum sonrasında alınan kilolar için, diğer tüm zayıflama metodları denenmiş ve halen istenen kiloya ulaşılamamışsa, medikal estetik düşünülebilir. Medikal estetik bir operasyon değildir. Cilt altına yapılan enjeksiyonlardır. Bölgesel zayıflama fiyatları yapılan operasyon ve yoğunluğa göre değişir. Genel anestezi alınmaz ve dokular kesilmez, dolayısıyla zorlu bir süreç değildir.

G5 Cihazı

G5 masajı aleti selülit tedavisinde kullanılan en eski bölgesel zayıflama aletleri içinde en çok bilinen uygulamalardan biridir. Vücuda verilen titreşim ile yağların kırılması ve yakılmasını sağlar. Her cilt tipine uygun başlık ile yapılır. Bitkisel yağlar ile birlikte yapıldığında cok daha etkili sonuçlar alınır. Bu masaj yapıldığında kaslar rahatlar. Bu masaj ile kan dolaşımı hızlanır, dolayısıyla vücut esneklik kazandırır. G5 masajı bölgesel zayıflamada da etkilidir. . G5 masajı aletle yapılır,  jimnastik ve spor öncesi yapılması, yağların daha çabuk etkilenmesi açısından önemlidir. Çoğunlukla kalça, basen ve üst bacaktaki selülitlere etkilidir. Bölgesel zayıflama fiyatları, uygulanan işleme ve uygulanacak sean sayısına göre değişebilir.

G5 Masajının Faydaları

Sadece zayıflama odaklı değil, bedensel stresin atılması ve rahatlamak için birebir başarılı bir yöntemdir. Kasları güçlendirir, kan dolaşımını düzenler, sarkık ciltlere de faydalıdır, selülit için tercih edilen bir uygulamadır. Titreşim sayesinde vücuttan toksinlerin atılmasını ve zayıflamayı hızlandırır.
Bölgesel zayıflama fiyatları çoğu kişinin gözünü korkutmaktadır. Ödenecek olan paradan çok bu işlemlerin konusunda uzman yetkili kişilerin uygulaması en doğrusudur.  Bu yüzden sözkonusu işlemi yaptırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmak gerekir.  Masajla titresim verilen bölgedeki yağlar yakılır. Seanslar ortalama 15-20 dk sürer. Herhangi bir ağrı hissedilmez.  Özellikle selülitli bölgelere yapılan masajlarda olumlu sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir. Her zayıflama uygulamasında olduğu gibi, spor, beslenme alışkanlıkları ve su içmek kilo verme hızını çabuklaştıracaktır.

Kimlere Uygulanmaz

Böbrek, karaciğer hastalarına uygulanmaması gerekir. Hamilelerinde bu uygulamayı yaptırmamaları önerilir. Her türlü zayıflama işleminden önce mutlaka doktorunuza başvurun, yasaklı hareketleri veya yasaklı uygulamaları size söyleyecektir.  Kullanılan ilaçların ve kişinin kronik hastalığına göre bazı işlemler sakıncalı olabilmektedir.  G5 masajı bölgesel zayıflama fiyatları göz önüne alındığında, cerrahi operasyon fiyatlarından daha az olduğu mutlaktır.

Kavitasyon

Hamilelik veya fazla kilo alımlarında oluşan selülitlerin giderilmesi için ideal bir yöntem olan kavitasyon cilde ses dalgalarıyla uygulanır ve verilen titreşimlerle yağların yapısı bozulur. Tüm uygulanan kişiler de olmasa da, genelikle ilk seans sonrasında, gözle görülür incelme olur. Her seans yaklaşık 1,5 saat sürer. Bir hafta içinde en fazla 2 seans alınması önerilir.  Her türlü zayıflama programında, öncesi ve sonrası günde en az 2,5 litre su içilmesi zayıflamayı hızlandıracaktır. Parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılarak vücuttan idrar yoluyla atılmasından dolayı, bu işlemden sonra idrarda koyulaşma normaldir.  İşlem sonrasında beslenme konusuna dikkat edilmesi şarttır ve spor ile birlikte tekrar selülit oluşması engellenebilir. Cerrahi olmayan bu uygulamayı birçok kişi tercih etmektedir. Bölgesel zayıflama fiyatları uygulanan yönteme göre farklılık gösterir.