Bölgesel zayıflama fiyat listesi hangi bölgeye uygulama yapılacaksa (büyüklük, küçüklük) ve zorluk seviyesi kullanılan aletler gibi değişlik göstermektedir. Bu nedenle işlem öncesi alanında uzman bir doktora danışarak işlemin kaç seans süreceği ile ilgili görüşülüp fiyat belirlenmelidir.

Ultra Kavitasyon Bölgesel Testler

Tüm dünyada hızla artan obezite, büyük bir sorun haline geldi. Obezite ve bölgesel aşırılıkların sağlığı tehdit edici boyutlara ulaşması, estetik kaygılar insanları farklı arama sorgularına yönlendirmektedir. Öte yandan, teknoloji ve sağlık kurumları sorunu çözmek için sürekli yeni teknolojiler geliştiriyor. Ultra kavitasyon, bu ihtiyacı karşılamak için tasarlanmış etkili bir yağ kaybı yöntemi olduğunu kanıtlıyor. Ultrakavitasyon ile yağların parçalanması ile bölgesel incelme mümkündür. Bölgesel zayıflama fiyat yapılacak olan yönteme ve seansa göre değişmektedir.

Ultra Kavitasyon Yöntemi ile İncelme Nedir?

Ultrakavitasyon ile bölgede incelme, ultrasonun cildin dış yüzeyinde yayılmasına ve hücre sıvısında yağ dokusunda yüksek ve ani basınç değişikliğine dayanan bir ultrasonik bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle savaşmak için ses dalgalarını kullanan ameliyatsız bir yöntemdir. Ultrakavitasyon kullanımıyla köpürme, önce bir genişleme ve sonra bir patlama yaratır. Bölgesel zayıflama fiyat listesi kavitasyonun uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterir.

Düşük Frekans ile Ultrasonik Dalgalar

Cihaz uygulaması, bölgesel yağ birikimlerinin azaltılması ve vücudun yeniden şekillendirilmesini içerir. Ürettiği ultrasonik dalgalar, yağ hücresi zarlarını parçalayarak salınan yağ, vücuttan uzaklaştırılmak üzere kan ve lenf ile bölgeden uzaklaştırılır. Bölgesel zayıflama fiyat için uygulama yapılacak cihaz fiyat farklılıklarına yol açabilmektedir.

Ultra Kavitasyonun Avantajları

Güvenli, ağrısızdır, ameliyat gerektirmez ve selülit ve yağı azaltmada son derece etkilidir. Bu nedenle Bölgesel zayıflama fiyat listesinde ultra kavitasyon yöntemi için fiyat diğerlerine göre daha fazla olabilmektedir.

Ultra Kavitasyon Farkı

Ultra kavitasyon ile diğer yöntemler arasındaki temel fark; Uygulamalar ağrısız ve sızısız, seanstan hemen sonra günlük yaşama dönme kabiliyeti ve uygulama alanlarında morluk olmaması şeklinde özetlenebilir. Bu nedenle Bölgesel zayıflama fiyat kavitasyon işlemi için farklııdır.

Ultra Kavitasyon Herkes için Uygun mu?

Her insan için bu işlemler uygun değildir. Medikal olarak sağlıklı olmalısınız ve geçmişte geçirdiğiniz hastalıklar bu operasyonu etkilemektedir bu nedenle işlemden önce doktorunuzun istediği tetkikleri tam şekilde yaptırmanız ve hastalık geçmişiniz varsa doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. Bu işlem için uygun olmamanız başka işlemler uygulanamayacağı anlamına gelmeye bilir. Başka uygulanacak yöntemler bölgesel zayıflama fiyat için değişiklik göstermektedir.

  • Yüksek tansiyon ve koroner kalbi olan hastalar,
  • Diyabet hastaları, kanama bozuklukları,
  • Amaçlanan uygulama alanında yara veya dermatiti olan kişiler,
  • Amaçlanan uygulama alanında metal protez bulunan kişiler,
  • Hamileler

Akut veya kronik hastalıkları veya ağır patolojik değişiklikleri olan kişiler ile adet dönemindeki kadınlar ultrakavitasyon ile bölgesel incelme uygulayamazlar.

Bölgesel İncelme Tedavileri

Bölgesel incelme için birçok tedavi türü mevcuttur. Tedavi yönteminize karar vermeden önce mutlaka doktorunuza danışmalı seans süresine ve yöntemine birlikte karar vermelisiniz. Seans süreleri ve uygulanacak yöntem bölgesel zayıflama fiyat için değişiklik gösterecektir.

Aşırı Fazlalıklar için Zeltiq Coolsculpting

Zeltiq sistemi farklı bir mekanizma ile çalışır ve diyete, egzersize ve hatta kilo kaybına rağmen kurtulamadığınız yerel aşırılıkları hedef alır. Coolsculpting teknolojisi ile çalışan bu sistem, yağ hücrelerini dondurarak vücudu şekillendirir. Tüm işlem boyunca jel pedler ile korunan cilt zarar görmezken, yağlı doku kontrollü bir şekilde soğutulur. CoolSculpting, tedavinin ilk birkaç dakikasında vakumlamanın neden olduğu ağrı haricinde çok rahat bir tedavidir. Donma etkisi nedeniyle süreç, yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü tetikler. Sonrasında tedavi edilen bölgenin hafif kızarması dışında hiçbir yan etkisi yoktur. Bölgesel zayıflama fiyat için doktorunuza bu işlem için ne kadar ödemeniz gerektiğini önceden danışmanız gerekir.

Yağ hücrelerini sıfıra donduran tedavi yaklaşık 35-45 dakika sürer ve tek seans yeterlidir. Bir buçuk iki hafta sonra tedavi edilen alan küçülmeye başlar, bu da ikinci ve üçüncü aylarda artar. Klinik çalışmalar, tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 20 ila 40’ının tek seansta yok edildiğini gösteriyor. Bu teknoloji sayesinde artık cerrahi müdahale olmaksızın yağ dokusuna müdahale etmek mümkün. Bölgesel zayıflama fiyat cerrahi müdahale gerekecekse artış gösterebilmektedir.

EmSCulpt Yöntemi Kullanılarak İnce ve Kaslı Bir Görünüm

FDA onaylı EmSculpt, vücut şekillendirme için çığır açan bir teknolojidir. Sistem, tedavi edilen bölgedeki kasları uyarır, kas dokusunu genişletir ve yağ hücrelerini parçalar. Karın ve kalça şekillendirmede kullanılan EmSculpt, yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile çalışır.

Bölgesel zayıflama sistem olarak daha sıkı bir mide, daha yüksek ve daha şekilli kalçalar elde etmek için eğitim programı ile elde edilemeyecek ölçüde tedavi edilen bölgedeki kasları çalıştırmayı mümkün kılar.

İşlem sadece 35 dakika sürer ve hastanın ihtiyacına göre 4-5 seanslık bir tedavi protokolü uygulanır. Son seans tamamlandıktan 2-4 hafta sonra optimal sonuçlar alınsa da hastalar işlemin etkilerini ilk seanstan itibaren hemen görmeye başlar. Bölgesel zayıflama fiyat işlemin etki süresine göre de değişim göstermektedir.

Klinik çalışmalar, dört-beş seanstan sonra tedavi edilen bölgedeki yağ dokusunun%20 azaldığını ve kas liflerinin ortalama %16 arttığını göstermektedir. EmSculpt, sosyal hayatınızdan kopmadan daha sıkı ve daha yontulmuş çizgiler oluşturmanıza olanak sağlayan bir teknolojidir.

Tedaviden hemen sonra günlük rutininize dönebilirsiniz. İşlemden birkaç gün sonra çok fazla egzersiz yaptıktan sonra hissettiğinize benzer ağrı hissetmeniz normaldir.

BodyFX Yöntemi ile Bölgesel İncelme

FDA onaylı bir sistem olan BodyFx, silueti şekillendirmek için yağ dokusuna termal enerji gönderir ve yağ hücrelerinin sıcaklığını 40-43 dereceye çıkarır. Diyet ve egzersize dirençli bölgesel aşırılıklar için tasarlanmış radyo frekansı enerjisi ve vakum kullanır. Bölgesel zayıflama aletleri uygulanan yönteme göre değişmektedir. Yapısı ısıdan zarar gören yağ hücreleri vücut tarafından metabolize edilir. Sadece 35-65 dakika süren işlem haftada en az 1 seans kullanılır, 4-9 seans yeterlidir. BodyFx teknolojisinin önemli özelliklerinden biri de tedavi edilen bölgede yarattığı cilt sıkılaştırma etkisidir. Bölgesel zayıflamaya gidenler bu yöntem ile fazla yağlarının gitmesinin yanı sıra sıkılaştıkları için bu yöntemi tercih ettiklerini belirtmişlerdir.

UltraShape Yöntemi İle Bölgesel Kilo Kaybı

Yağ hücrelerini parçalayarak başarılı sonuçlar üreten ameliyatsız vücut şekillendirme tedavisidir. Bu güvenli ve konforlu tedavi, uygulama bölgesindeki damarlara ve sinirlere zarar vermeden, cildi tahriş etmeden sadece yağ hücrelerini etkiler. Lokal fazlalıkları hedeflemek için ultrason teknolojisini kullanan UltraShape 3, yağ hücrelerini sıvılaştırarak vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Bölgesel zayıflama yorumları arasında bu yöntemden sıkça söz edilmektedir. Tedavi sırasında yağ hücrelerinin zarları kırılır ve hücre bütünlüğü bozulur. Parçalanan yağ hücreleri, karaciğer tarafından metabolik yollarla, örneğin aynı gıdalardan alınan yağlar yoluyla işlenir. UltraShape tedavisi karın, bel ve kalçalarda kullanılabilir ve bölgesel fazlalıkları etkileyerek silueti şekillendirir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren rahat bir işlemdir. Daha sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Bölgesel Kilo Verme için Uygulanan Fiyatlar

Fiyatları elbette hangi yöntemin kullanıldığına bağlı olarak değişecektir. Bölgesel incelme fiyatları için en doğru bilgi, uzmanınız ile konuşarak seans sayısı belirlemek ve hangi yöntemin uygulanacağını görüşmektir.

Kişilerin belirli bir hastalığı, rahatsızlığı yok ise bölgesel zayıflama hareketleri için birçok spor salonu ile iletişime geçer veya evde kendi bu hareketleri yapmaktadır. Sonuç alamadıkları zaman ise ameliyatla veya ameliyatsız işlemler için doktora başvurmaktadırlar.

Metinde bahsi geçen tüm tedavi yöntemleri sadece bilgilendirme amaçlıdır kişiden kişiye yöntem değişikliklerinin değiştiği unutulmamalı, şikayetleriniz var ise mutlaka bir doktora başvurmanız önemle tavsiye edilir.