Bölgesel zayıflama cihazları özellikle göbek, bel, kollar, sırt, kalça ve uyluk gibi bazı bölgelerdeki yağlar için verimli sonuçlar verir. Sadece egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek işe yaramayabilir. Vücut şekillendirme cihazları veya kavitasyon makineleri burada devreye giriyor. Bunlar yağ yakmak, selüliti azaltmak ve gevşek cildi sıkılaştırmak için ısı ve ses dalgalarını kullanan non-invaziv ve ağrısız cihazlardır.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama uygulamaları olmadan, yapılan diyetlere, farklı egzersizlere ve çeşitli bitkisel tedavilere rağmen bölgesel yağlanmadan kurtulmak mümkün olmayabilir. Bu durumda bölgesel incelme için estetik operasyonların kullanılması oldukça yaygın hale gelmiştir. Bölgesel inceltme karın, sırt, göğüs, kollar ve bacaklardaki yağlara müdahale etmek için kullanılır. Bu bölgelerdeki inceltme operasyonları sizi çok daha yalın, daha sağlıklı ve genç görünmenizi sağlayacaktır.

Bölgesel İncelme

Öncelikle bölgesel zayıflama isteyen kişi ve doktoru tarafından detaylı bir planlama yapılması gerekmektedir. Yağ miktarına, yağın tutulduğu bölgeye ve vücudunuzun kendine özgü özelliklerine göre operasyon için uygun bir yöntem belirlenmelidir.

Bölgesel Kilo Kaybı Nedir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri nedir sorusunun cevabına gelecek olursak; vücudun farklı bölgelerinde biriken yağların farklı yöntemlerle yakılması ve atılmasıdır. Bölgesel zayıflama hareketleri dışındaki yöntemler denilince akla ilk soğuk lipoliz işlemi ve ameliyatsız liposuction işlemleri gelir. Her birinin farklı işlevleri vardır.

Kadın ve erkek fark etmeksizin bölgesel zayıflama konusuna büyük ilgi var. Bölgesel yağlamanın birçok nedeni olabilir. Kullanılan ilaçlar diyet veya genetik olabilir. Zayıflama sürecinin başlangıcında bölgesel zayıflama seviyeleri takip edilmelidir.

Bölgesel Yağlar

Bölgesel zayıflamaya gidenler, bu sürecin sabır gerektirdiğini unutmamalıdır. Diyet, egzersiz ve bölgesel zayıflama prosedürlerinden sonra diyete uyulmadığı sürece yeniden yağ alınması normaldir.

Kişilerin vücut yapısına bağlı olarak farklı bölgelerde yağlanma olması doğaldır. Bölgesel zayıflama fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bazıları bel ve kalçadan kilo alabilirken, birkaçı bacaktan, bir başkası karın bölgesinden ve bir başkası da kalça bölgesinden kilo alabilir ve fiyatlar bölgeye göre değişir.

Araştırmalar, bu bölgesel zayıflama cihazları için bel çevresini 2-4 cm, yağ tabakasını% 13 azaltmaya ve cildi gençleştirmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. En iyi yanı, artık evinizde bir tane alabilirsiniz! İşte, taşınabilir, kullanımı kolay, güvenli, iz bırakmayan ve tıbbi spa tedavilerinden daha ucuz olan çevrimiçi olarak mevcut en iyi 11 kavitasyon makinesi.

Ultrasonik Kavitasyon Makinesi Nedir?

Ultrasonik kavitasyon makinesi, göbek, bel, uyluk, kalça, üst kol ve yüz gibi sorunlu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak için kozmetik ve güzelleştirme işlemleri için kullanılan lokalize bir bölgesel zayıflama cihazları yağ yakma makinesidir.

Bu makineler, liposuctiona karşı non-invaziv ve ağrısız bir alternatiftir. Yağ hücrelerini parçalamak için cildinize nüfuz eden yüksek frekanslı ısı ve ses dalgaları kullanırlar. Küçük ve portatif ultrasonik kavitasyon makineleri, tonlanmış ve yontulmuş bir gövde elde etmek için evde kullanılabilir.

Nasıl Çalışır?

Ultrasonik kavitasyon makinesi, deri altı yağ tabakasını ısıtarak çalışır. Bunlar, cildinizin yüzeyinin altında bulunan yağ hücreleridir. Bölgesel zayıflama cihazları, yağ hücrelerinde titreşim sağlamak için 40 kHz veya 5 MHz frekans kullanırlar. Bu hava kabarcıkları, oluşan basınç nedeniyle yağ hücrelerini parçalar. Basınç, bu yağ hücrelerini patlatır ve sıvılaştırır, böylece hücrelerin içeriğini vücuda bırakır. Bel veya uyluk bölgelerine 30-45 dakikalık kısa bir tedavi uygulanır. İdeal olarak, çoğu hasta 10-12 tedaviye ihtiyaç duyar ve çoğu, yalnızca 5 tedaviden sonra 2 inçlik yüzey azalması görür. Ancak her vücudun farklı olduğunu ve sonuçların buna göre değiştiğini anlamalısınız.

Nokta Azaltma ve Tüm Vücut Azaltma İçin İyi

Kavitasyon makineleri vücudunuzun fazladan yağ olan herhangi bir bölgesinde – uyluklar, karın, sırt, bacaklar, kollar, omuzlar, boyun veya kalçalar – kullanılabilir. Çene ve göz çevresi gibi daha küçük alanlarda da kullanılabilirler.

Ameliyat Sonrası İz Yok

Liposuction gibi cerrahi prosedürlerin aksine, kavitasyon makineleri herhangi bir invaziv teknik içermez. Kesinlikle hiçbir bandaj, anestezi veya kan yoktur. Piyasadaki en güvenli kilo verme tedavilerinden biridir.

Kimyasal İçermeyen Teknik

Bir kavitasyon makinesi bölgesel zayıflama cihazları, yağ hücrelerini sıvıya ayıran ultrasonik dalgaları kullanır. Yağ hücreleri sıvılaştırıldığında, lenfatik drenaj yoluyla sisteminizden atılırlar.

Ağrısız İşlem

İşlem süresince herhangi bir ağrı hissedilmez. Cildinizde hafif bir ısınma hissi hissedebilirsiniz.

Hızlı ve Kısa Prosedür

Kavitasyon makineleri ile vücut şekillendirme hızlı bir işlemdir. Her terapi seansı, bölgesel zayıflama cihazları satan şirketin verdiği talimatlara bağlı olarak 30-60 dakika veya daha kısa sürebilir.

Etkili ve Hızlı Sonuçlar

Sonuçlar genellikle hemen görülebilir. Bazı insanlar ilk tedavide değişiklikleri fark edebilir. Ancak genellikle sonuçlar üç gün gibi kısa bir sürede veya 2-3 seanstan sonra fark edilir. Vücut tipinize bağlı olarak, istediğiniz sonuçları almak için en az 6-12 seansa ihtiyacınız olabilir.

Kolay Prosedür

Kavitasyon ile bölgesel zayıflama cihazları tedavisi basit bir işlemdir. Tek yapmanız gereken cihaz ile sorunlu bölgeye 10-12 seans 10-20 dakika masaj yapmaktır. Çoğu vücut tipinde işe yarayan ve minimum çaba gerektiren bir çözüm sunar. Tabii bununla birlikte sağlıklı bir diyet uygulamalı, su alımınızı artırmalı ve ılımlı bir egzersiz rejimi sürdürmelisiniz.

Bir kavitasyon makinesi satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel özellikler vardır:

  • Tip – EMS, kızılötesi, ultrasonik, RF
  • Yoğunluk seviyeleri
  • Isı düzenleme
  • Ayrıntılı kullanım kılavuzu
  • İşlem Sonrası Kilo Alımı

Bölgesel zayıflama cihazları kullanmak isteyenler, herkesin farklı bir yağ bölgesine sahip olduğunu ve her birinde farklı bir yöntem kullanıldığını bilmelidir. Her bireyin vücut yapısına göre farklı bölgelerde yağ bulunması doğaldır. Bölgesel Kilo Verme Adımlarında atılması gereken adımlardan biri vücuttaki yağ yüzdesinin ölçülmesidir. Bazıları belden ve kalçadan kilo alırken, bir kısmı bacaktan, bir kısmı da karın bölgesinden kilo alabilir. Diyet, egzersiz ve bölgesel zayıflama prosedürlerinden sonra diyet uygulanmadıkça yağ birikiminin yeniden kazanılması normaldir.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Kilo verme ile ilgili bölgesel yorumlar, bu yöntemi kullanarak kilo vermek isteyenlerin merak konusu. Büyülü şekillendirme, en iyi bölgesel zayıflama cihazları arasında bilinir. Çoğunlukla göbek ve göbek yağlarında yapılır. Etkili sonuçlar için bunu 3 aya kadar düzenli olarak yapmanız önerilir. Asıl sorun, bir kişinin bu uygulamayı gerçekleştirirken günde 2,5 litre su içmesinin çok önemli olmasıdır. Bu şekilde kırılan yağlar vücuttan idrarla atılır. Ultrason kullanıldığı için bölgesel incelme de depolanan yağları parçalamaktadır. Vücut yapısına ve yağ oranına bağlı olarak sonuca ulaşmak herkes için farklı süreler alır. Bölgesel zayıflama yorumları baz alınırsa isteyenler bu yöntemi hamilelik sonrası ve hamilelik sırasında kullanabilir.

Bölgesel Zayıflama Sorusu

Vücudun farklı bölgelerinde biriken yağların farklı yöntemlerle yakılması ve atılmasıdır. Bölgesel zayıflama hareketleri dışındaki yöntemler denilince akla ilk soğuk lipoliz işlemi ve ameliyatsız liposuction işlemleri gelmektedir. Herkesin farklı işlevleri vardır.

Kadın ve erkek fark etmeksizin bölgesel zayıflama konusuna büyük ilgi var. Bölgesel yağlamanın birçok nedeni olabilir. Kullanılan ilaçlar diyetetik veya genetik olabilir. Zayıflama sürecinin başında bölgesel zayıflama cihazları ve seviyeleri gözlemlenmelidir.