Bölgesel zayıflama bacak bölgesi için birçok ameliyatlı ve ameliyatsız seçenek bulunmaktadır. Evde de birçok yapılabilecek bacak hareketi bulunmaktadır. Bu hareketler ve yöntemleri doktorunuza sormadan yapmamanız tavsiye edilir.

Bölgesel İncelme Üst Bacak

Bölgesel zayıflama bacak, uyluk bölgesinde çok tercih edilen bir bölgesel incelme türüdür. Dış ve iç bacak bölgesinde bir direk görünümü oldukça yaygın gözükür. Bazı kişilerde genetik olan bu durum dengesiz beslenme, yaş ve egzersiz yapmama nedeniyle daha da kötüleşebilir.

Bölgesel İncelme İç Bacak

İç bacak gibi çok fazla yağ dokusunun olduğu bölgede bölgesel incelme yapılırsa o bölgede insülin reseptörleri bulunur. Bu insülin reseptörleri ne kadar yaygınsa sorun o kadar büyük kabul edilir. Bölgesel zayıflama bacak bölgesinde bulunan yağlar bazen dış bacaklarda birikebilir ve ikinci bir kalça taraması yaptırabilir ve kişi için sorunlara neden olabilir. Kadıların yüzleştiği sorunlar arasında egzersiz ve diyete direnen yağ kitleleridir. Vücut kütlesiyle kilo verilse bile bacak gibi bazı bölgelerde kilo kaybı olmayabilir.

Bölgesel İncelme için Yöntemler

Kilo kaybı, egzersiz ve diyet ve bölgesel operasyonlarının kullanılmasıyla gerçekleşir. Bölgesel incelme yöntemleri iç bacak, dış bacak ve uyluk gibi vücudun belirli bölgelerinde uygulanabilir. Cihaz olarak genellikle soğuk lipoliz makinesi ile yapılır. Bölgesel zayıflama bacak için genellikle kullanılan yöntem soğuk lipoliz yöntemidir.

Bölgesel zayıflama bacak, uyluk gibi bazen zor bölgelerde oldukça etkili bir yöntemdir. Diyetlerde bölgesel incelme için oldukça etkilidir. Diyet listesi, yağ yakımını hızlandıran yiyecekleri vurgulamalıdır. Diyetin düzenli takip edilmesi ve bölgesel hareketlerle diyetin desteklenmesi son derece önemlidir.

Bölgesel İncelme için Belirli Hareketler

Gün aşırı 1-2 saat düzenli olarak egzersizler yapmak bacak, karın ve kol bölgeleri gibi alanları inceltmek ve sıkılaştırmalar için oldukça etkilidir. Bölgesel zayıflama bacak, uyluk, alt bacak, iç bacak gibi diğer alanlara göre daha zor ve daha fazla disiplin gerektiren alanlardır.

Bölgesel zayıflama bacak hareketleri, bacak bölgesini sıkılaştıran ve yağ yakan hareketlerdir, örneğin: hızlı yürüyüş, bisiklet merdiven çıkıp inme ve bacak çekme. Özellikle ince ve zarif bir bacak görünümü isteyen kadınlar, bölgesel zayıflama bacak hareketlerini düzenli bir diyetle beslenme uzmanı tarafından aralıksız olarak tutmalıdır. Aksi takdirde bölgede yağ yakımı oluşmaz ve incelme sağlanamaz.

Bacak İnceltmek İçin Hareketler

Karın bölgesi hızlı bir şekilde istediğiniz şekle kavuşabilir ancak bacak inceltme işlemi beklenenden biraz daha uzun sürer. Her şeyden önce sabırlı ve kararlı olmak gerekiyor. Bölgesel zayıflama bacak hareketleri günlük olarak düzenli olarak yapılmalıdır, aksi takdirde istenilen sonuç alınamaz. Bölgesel kilo kaybı, uyluk ve alt bacak gibi ayrı hareketlerle gerçekleşir. Uyluk inceltme hareketleri genellikle ayakta yapılır. Bacaklar biraz açık ve dizler hafifçe bükülmüş. Topuklara bastırıldıktan sonra bacak yana kaldırılarak bir süre bekletildikten sonra aynı hareket diğer bacak için gerçekleştirilir. Alt bacak ise dik pozisyondadır ve bacaklar bükülerek oturma pozisyonuna ulaşılır ve bir süre beklersiniz.

İnce Bacaklar İçin Yardımcı Olacak Egzersizler

Bölgesel zayıflama bacak diğer bölgelere göre daha zor bölgelerden biridir. Bacak inceltme hareketlerine ek olarak, bazı yararlı egzersizler vardır. Günlük yürüyüş, bacak kaybetmek için en kolay egzersizlerden biridir. Günde yaklaşık 10.000 adım atmak çok faydalıdır. Koşmak, daha fazla enerji harcamak ve kalori yakmak için bu egzersizlerden biridir. Haftada en az üç kez koşarsanız, bacaklardaki yerel kilo kaybı oranı önemli ölçüde artacaktır.

Bölgesel uyluk zayıflaması için bisiklet egzersizleri yapmak oldukça faydalıdır. Yaklaşık 500-600 kalori yakılmasını sağlar. Her 2 günde bir 1 saatlik bisiklet turları kalp atışını hızlandırır, son derece hızlı kalori yakımı sağlar ve yağ yakımını artırır.

Soğuk Lipoliz ile Operasyon

Bölgesel zayıflamaya gidenler için çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağları uzaklaştırır. İlaçlı ince iğneler vücudun belirli bölgelerine enjekte edilerek yağ hücrelerinin erimesi sağlanır. Bölgesel zayıflama işlemi yaptırmak isteyenler operasyondan çekindikleri için, bu yöntem iğneli bir tedavi olduğu için en çok tercih edilen işlemler arsındadır.

Soğuk Lipolizin Faydaları

Yağ hücrelerinin donarak parçalanmasını sağlar, ameliyat gerektirmez ve hastanın iyileşme süreci yoktur. Bölgesel olarak kilo verilerek bacak bölgeleri gibi yüksek yapılı bölgelerdeki diğer dokular zarar görmez. Lipoliz yöntemi ile kas,sinir ve kemik dokular zarar görmez. Kırılan yağ hücreleri ölür ve daha sonra vücut doğal temizlik işlemlerini harekete geçirir.

Bölgesel incelmede, bacak, uyluk gibi bölgelerde vücut hatlarında değişiklikler, incelmeler ve selülit görünümünde gözle görülecek şekilde bir azalma görülmektedir. Bu oran bölgeye göre değişir ve %10 ile%12 arasındadır.

Düşük Frekans ile Ultrasonik Dalgalar

Cihaz uygulaması, bölgesel yağ birikimlerinin azaltılması ve vücudun yeniden şekillendirilmesini içerir. Ürettiği ultrasonik dalgalar, yağ hücresi zarlarını parçalayarak salınan yağ, vücuttan uzaklaştırılmak üzere kan ve lenf ile bölgeden uzaklaştırılır.

Ultra Kavitasyon

Ultra kavitasyon ile diğer yöntemler arasındaki temel fark; Uygulamalar ağrısız ve sızısız, seanstan hemen sonra günlük yaşama dönme kabiliyeti ve uygulama alanlarında morluk olmaması şeklinde özetlenebilir. Bu nedenle bölgesel zayıflama yorumları arasında bu yöntemden sıkça bahsedilmektedir

Ultra Kavitasyon Herkes Yaptırabilir mi?

Her insan için bu işlemler uygun değildir. Medikal olarak sağlıklı olmalısınız ve geçmişte geçirdiğiniz hastalıklar bu operasyonu etkilemektedir bu nedenle işlemden önce doktorunuzun istediği tetkikleri tam şekilde yaptırmanız ve hastalık geçmişiniz varsa doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. Bu işlem için uygun olmamanız başka işlemler uygulanamayacağı anlamına gelmeye bilir. Başka uygulanacak yöntemler fiyat için değişiklik göstermektedir.

  • Yüksek tansiyon ve koroner kalbi olan hastalar,
  • Diyabet hastaları, kanama bozuklukları,
  • Amaçlanan uygulama alanında yara veya dermatiti olan kişiler,
  • Amaçlanan uygulama alanında metal protez bulunan kişiler,
  • Hamileler

Akut veya kronik hastalıkları veya ağır patolojik değişiklikleri olan kişiler ile adet dönemindeki kadınlar ultrakavitasyon ile bölgesel incelme uygulayamazlar.

İşlem Gerektirmeden Evde Yapabileceğiniz Hareketler ile Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme adından da anlaşılacağı üzere spesifik bir bölgedir. Dolayısıyla birçok bölgesel hareket var. Bölgesel zayıflama hareketleri birbirinden farklıdır. Midesini ve kalçasını kaybetmek isteyen kişilerin hareketleri çok farklıdır. Bölgesel incelme hareketlerinden bazıları şunlardır:

  • Köprü hareketi
  • Çömelme hareketi
  • Yukarı hareket
  • Çekme eylemi
  • Merdiven egzersizi

Kilo vermek isteyen kişiler genellikle bölgesel incelme yöntemlerine başvurmaktadır. Bölgesel kilo verme, diğer kilo verme yöntemlerine göre çok daha az yorucu ve daha kolaydır. Birden fazla bölgesel incelme yöntemi vardır. Gerek bölgesel incelme hareketleri gerekse diyetler kişinin eritmek istediği bölgesel yağları kolayca eritmesini sağlar. Evde kendiniz kullanabileceğiniz birçok bölgesel zayıflama aletleri mevcuttur kullanıcı yorumları arasında memnun olduğunu veya memnun kalmadıklarını belirten birçok yorum bulunmaktadır.

Bölgesel İncelme Bacak İçin Fiyatlar

Bölgesel zayıflama fiyatları elbette hangi yöntemin kullanıldığına bağlı olarak değişecektir. Fiyatları için en doğru bilgi, uzmanınız ile konuşarak seans sayısı belirlemek ve hangi yöntemin uygulanacağını görüşmektir

Metinde bahsi geçen tüm tedavi yöntemleri sadece bilgilendirme amaçlıdır kişiden kişiye yöntem değişikliklerinin değiştiği unutulmamalı, şikayetleriniz var ise mutlaka bir doktora başvurmanız önemle tavsiye edilir.