Bölgesel zayıflama aletleri, kişinin zayıflamak istediği bölgeye göre değişir. Kilolarından memnun olmayan herkes, zayıflamak için her türlü yolu dener. Zayıflamak için bazı besinlerden uzak durmak şarttır.  Sadece aletlere güvenerek kilo vermek imkansızdır. Bölgesel zayıflama çoğu kişi tarafından en çok tercih edilen yöntemdir.  Hangi bölge de daha fazla yağlanma var ise, ö bölgeye yönelik zayıflama aletleri ve hareketleri uygulanarak, istenen sonuca ulaşmaya çalışılır.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri Nelerdir?

Adından da anlaşılacağı gibi, belirli bölgelerdeki yağlanmayı ve ödemi vücuttan atmak için yapılan hareketlerdir. Üst bacak ve göbek çevresinde ki yağları eritmek için birbirinden çok farklı hareketler uygulanması gerekmektedir. Köprü hareketi daha çok karın ve kalça bölgesindeki kasları çalıştırır. Şınav hareketi öncelikle göğüs kasları ve kol kaslarını çalıştırır. Bölgesel zayıflamaya gidenler, kendi vücutlarında hangi kasları çalıştırmak istiyorlarsa, buna uygun hareketleri ve aletleri kullanmalıdır.

Spor Aletleri

Zayıflamak isteyen kişiler, yaptıkları diyet programlarının yanında spor merkezlerine de gider. Hem spor hem diyet ile daha hızlı kilo verileceği herkes tarafından bilinir. Spor salonlarındaki aletleri kullanmadan önce hangi bölgelerde zayıflama hedeflendiğinin yetkililere bildirilirse,  sizi doğru aletleri kullanmanız için yönlendireceklerdir. Spor salonlarındaki bölgesel zayıflama aletleri kullanılırken gereğinden fazla süre yapmak, daha çok kilo verdirmek yerine, sakatlanma ve incinmelere sebep olabilir. Bu yüzden size söylenen süreleri veya hareket sayılarını geçmemek en doğrusudur.  Bir diğer önemli konu ise, spora ısınma hareketleri ile başlanılması, kasların zorlanmaması için en doğrusudur.

Göbek Eritme

Bölgesel zayıflama aletleri içinde vücuttaki tüm kasları çalıştıran koşu bantı, hem spor salonlarında hem de evlerde rahatlıkla kullanılır. Göbek çevresinde ki yağlanmaları eritmek için bölgesel hareketler ve titreşim ile masaj yapan aletler kullanılabilir. Genellikle yaz mevsimine girmeden önce, bayanlar kilo verme çabasına girerler.  Vücudun hangi bölgesinde incelme isteniyor ise, o bölgeye yönelik hareketler yapılması ve mutlaka spor yapılması önerilir. Ancak spora başlamadan önce ısınma hareketleri ile başlanırsa, sakatlanma ihtimali azalacaktır. Göbek eritmek için satılan çayları içmeden önce doktorunuza danışmanızı öneririz. Söz konusu çayların içinde size faydadan çok, zararı olabilecek maddeler ihtiva ediyor olabilir.

Lipomasaj Nedir?

Cildin gergin olmasını sağlayan dokuların zaman içinde zayıflamasından dolayı sarkıklık ve buruşukluk olur. Lipomasaj bu dokulara yapılan müdahale yöntemidir. Selülit tedavisinde de çok başarılı bir yöntemdir. Lipomasaj FDA onaylı olduğu için bölgesel zayıflama aletleri içinde tercih edilen yöntemlerin başında gelir. Bir diğer tercih sebebi de cerrahi bir işlem olmadığı içindir. Başarılı olabilmesi için düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Haftalık 10-12 seans alınabilir. Masaj yapılırken cildin zarar görmemesi için bölgeye koruyucu bir ped kullanılır. Acı ve ağrısız bir yöntemdir. LPG şekillendirme tedavisi olarak bilinir. Zayıflama merkezlerinde uygulanan bu tedavinin, uzman kişiler tarafından işlem yapılması gerekmektedir. Tedavi sonrasında cilt toparlanır, elastik bir görünüm alır.

Bölgesel zayıflama fiyatları düşünüldüğünde, her uygulama merkezinin ve yöntemin farklı fiyat çizelgesi olabileceği için, çok geniş çaplı araştırma yapılması önerilir. Öncelik sağlık olduğu için, bu tür işlemleri yaptırmadan önce, gidilecek merkezin ve işlemi yapacak olan kişilerin araştırılması sizi daha sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumlardan korumuş olur.

Masaj Zayıflatır Mı?

Bölgesel zayıflama aletleri birçok yerde satılmaktadır. Düzenli beslenme ve bu tarz aletlerle zayıflamak isteyenlerin, bu süreci masaj ile tamamlayabilirler. Masaj yapılan yerdeki kan dolaşımı hızlandığı için dokular ve hücreler yenilenir. Selülit tedavisinde, düzenli masaj uygulamasının faydalı olduğu bir gerçektir. Bölgesel zayıflama hareketleri ve uygulanan diğer yöntemlerin yanında düzenli masaj yaptırılması, zayıflama sürecini hızlandırır. Masaj yapılırken kullanılan jel ve kremler, cildin yumuşaması ve sağlıklı olmasını sağlar. Kaliteli bir uyku için, uzman kişiler tarafından yapılan masajın etkiliği olduğu kanıtlanmıştır.

Diyet

Kas yapmaya çalışan kişiler, protein ağırlıklı diyetleri tercih ederler. Bölgesel zayıflama aletleri kullanılsa da, sağlıklı kilo verilmesi açısından kişinin günlük alması gereken kalori miktarı, vücut endeksine göre belirlenir. Belirlenen miktardan daha fazla kalori alınması durumunda kişi şişmanlamaya başlar.  Bölgesel zayıflama yorumları okunduğunda diyet yapan kişilerin, hızlı kilo verememesinden dolayı kısa süre içerisinde diyetlerini bozduklarını görürüz. Oysa diyetisyen aracılığı ile önerilen en sağlıklı ve doğru diyet programı dikkate alınsa, diyet ile beraber spor yapılsa, bölgesel zayıflama süreci kısalacaktır. Kişinin kendi kendine uyguladığı diyetler, vücudun ihtiyacı olan vitaminlerin eksik alınmasına sebep olabilir. Kullanılan ilaçlar, kilo vermenizi yavaşlatıyor olabilir. Doktor kontrolünde yapılan diyet ve bölgesel zayıflama yöntemleri, kişinin beden ve ruh sağlığı açısından önemlidir.

İnsülin Direnci

Hareketsizlik, düzensiz beslenme insülin direncini doğuran etkenlerden biridir. Bölgesel zayıflama aletleri ile günlük yapılması gereken hareketleri eğlenceli hale getirebilirsiniz. İnsülin direnci genetik olabildiği için, aile de insülin direnci var ise, kişinin kendinde olup olmadığını kontrol ettirmesi, önlem açısından zaman kazandıracaktır. Bunun için kan şekeri seviyesi kontrol edilmelidir. İnsülin direncinden en çok karaciğer ve kas dokuları etkilenir.  İnsulin direncini tedavi etmek için, yaşam tarzının, beslenme tarzının değiştirilmesi gerekir. İdeal kilonun belirlenmesi için doktor ve diyetisyenler yardımcı olabilir.

İnsülin direncinin tedavi edilmemesi durumunda, bazı önemli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kalp krizi, böbrek hastalıkları, felç bunlardan sadece birkaçıdır.  Bölgesel zayıflama aletleri ile yapılan egzersizler, düzenli ve sağlıklı beslenme ile insülin direncinin önüne geçilebilir. İnsülin direnci tedavisi herhangi bir ilaç ile geçmediği için beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi önerilir. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, lif ve mineralleri uygun besinlerden almak gerekir.  Öğün atlamamak ve günlük kalori miktarından ne daha az ne daha fazla almamak hem insülin direnci hem de kilo kontrolu açısından önem arzeder.

Protein Diyeti

Diğer tüm diyetlerde olduğu gibi, protein diyetlerinde de maximum sürenin 1 ay olması idealdir. Protein diyeti yapan kişilerin, en çok böbrekleri zorlanır. Diyet esnasında mutlaka bol su içilmelidir. Böbrek hastalığı olanların protein diyetini yapması son derece sakıncalıdır. Protein diyeti yapan kişiler, diyet sonunda spor ve egzersizi ve tabiî ki dengeli beslenmeyi bırakır ise, verdiği kiloları tahmininden çok daha hızlı bir şekilde geri alacaktır. Bu yüzden diyetisyenler, protein, karbonhidrat, vitamin, yağ içeriği olan diyetleri tercih etmektedirler. Bölgesel zayıflama aletleri ile diyet programını birlikte yürütmek en sağlıklı kilo verme şeklidir.

Gıda Alerjilerinin Saptanması

Kilo vermek isteyen kişiler, birçok farklı yönteme başvururlar. Herkes için farklı yöntemler faydalı olabilir. Kimi bölgesel zayıflama aletleri ile kilo verebilir, kimi diyet ile kilo verebilir. Ama bazen kişi ne yaparsa yapsın, bir türlü zayıflayamaz. Zayıflayamamanın en büyük sebebi kişinin metabolizma hızıdır. Metabolizmanın zayıf çalışması kilo verme hızını negatif yönde etkiler. Metabolizmanın hızlı çalışması için beslenme ve spor dengelenmelidir.

Kilo verememenin bir başka sebebi de, verilen diyetlerde ki yiyeceklerin kişiler de alerjik reaksiyonlar gösterdiğinde, bu gıdaları almamalarıdır. Diyetisyen ve doktor yardımı ile hangi gıdalara alerjiniz olduğunu saptamanız ve uygulanan diyette, yerine farklı bir gıda koymanız durumunda, sağlıklı kilo vermeye başlarsınız. Hangi gıdalara alerjiniz olduğunu belirlenmesi için yapılan testlere gıda intoleransı testi denir. Çok basit bir testtir. Kan alınarak yapılan bu testlerde, laboratuarlarda gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, vücudunuzun alerjisi olan gıdalar tespit ediliyor. Buna uygun olarak beslenme şeklinizi düzenleyebilirsiniz.