Loading...

Blog

Blog Yazıları ve Sektörden Haberler

PRP Tedavisi Nedir
PRP Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? PRP, ingilizce “Platelet Rich Plasma” ifadesinin baş harflerinden türetilmiş olup, trombositten zengin plazma demektir. Trombositler, vücutta kanama olduğu zaman kanın pıhtılaşmasını ve hasarlı dokuların onarımını sağlayan, büyüme faktörleri içeren kan hücreleridir.
Cilt Lekeleri
Cilt lekeleri hepimizin korkulu rüyasıdır. Özellikle yüzümüzde daha fazla olmakla birlikte çeşitli nedenler ile farklı tipte lekeler oluşabilmektedir. Cilt lekeleri, deriye rengini veren melanin pigmentinin normalden daha fazla üretilmesi ile oluşur. Leke oluşumunun en önemli tetikleyicisi güneş ışınlarıdır.
Botoks
Botoks, dünya genelinde en sık uygulanan ameliyatsız estetik işlemdir. Halk arasında yılan zehiri olarak bilinir. Ancak yılan zehiri değildir. Clostridium Botulinum bakterisinden laboratuvar ortamında elde edilen bir toksindir. Etkisini sinir kas kavşağında, kasa kasılma uyarısının geçişini inhibe ederek gösterir ve kaslarda gevşeme sağlar.
Ödem Nedir?
Ödem Nedir? Özellikle yaz aylarında sıkça karşılaştığımız bir sorun olan ödem kısaca vücutta aşırı sıvı birikmesi olarak açıklanabilen bir sağlık sorunudur. Vücutta genellikle yüz, kol, ayak, bacak ve el bölgelerinde görülen bu şişlikler yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.
Yağ Aldırma
Yağ aldırma(liposuction) karın, kalça, uyluk, kalça, kol veya boyun gibi vücudun belirli bölgelerindeki yağları çıkarmak için bir emme tekniği kullanan cerrahi bir prosedürdür. Yağ aldırma bu alanları şekillendirir. Liposuction için diğer isimler lipoplasti ve vücut şekillendirmesidir.
Vücut Analizi Nasıl Yapılır
Vücut analizi nasıl yapılır, vücuttaki yağ oranı, su oranı ve kas ölçümleri yapılmasına denir. Vücut analizi yapılınca kişinin değerleri analiz edilir. Hastanın değerleri tedavi süresi boyunca kayıt altına alır. Analiz sonucu tablolar ve grafiklerle gösterilir ve tedavinin süreci o şekilde belirlenir.
Tırnak Batması Tel Tedavisi Fiyatları
Tırnak batması tel tedavisi fiyatları son zamanlarda bu sorunu yaşayanların çoğalması nedeniyle merak konusu olmuştur. Ayakta oluşan tırnak batması çoğunlukla ayak başparmağında görülse de diğer ayak parmaklarında da gözlenebilmektedir. Tırnağın batması ciddi ağrılara neden olabilen bir sorun olarak kabul edilmektedir.
Thulium Lazer Leke Tedavisi Fiyatları
Thulium lazer leke tedavisi fiyatları henüz yaygınlaşmaya başlamasına rağmen başarılı sonuçlar nedeniyle birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Thulium lazer, tıbbi estetik alanında kullanılan 9127 mm dalga boyuna sahip yeni nesil fraksiyonel bir lazerdir. Epidermal dokuyu sıyırmadan ciltte mikro kanalların açılmasını sağlayan tedavide cildin üst katmanı ve alt katmanı etkilenir.
Picoway Nedir
Picoway Nedir, akne izlerini, kırışıklıkları, iyi huylu pigmentli lezyonları (koyu lekeler) ve dövme çıkarma tedavilerini kapsayan FDA onaylı bir pikosaniye lazerdir. Picoway ilk olarak dövme ve pigment çıkarma yetenekleriyle tanınmıştır, ancak şimdi akne izleri ve kırışıklıklar için kullanımı gittikçe artmaktadır.
Medikal Cilt Bakımı Fiyatları
Medikal cilt bakımı fiyatları sağlıklı bir şekilde daha güzel görünüme kavuşmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Cildinizin daha iyi görünmesine yardımcı olmak ve daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için, daha sağlıklı görünen cilde ulaşırken yapabileceğiniz bazı basit değişiklikler şunlardır
Kök Hücre Tedavisi Fiyatı
Kök hücre tedavisi fiyatı uygulanma amacına göre farklılık gösteren bir olgudur. Kök hücre tedavisi fiyatı uygulanması istenen amaca göre değişmektedir.Kök hücre tedavisi çoğu kişi tarafından duyulmuştur. Geleceğin tedavisi olarak görülse de henüz uygulamaları yaygın değildir ve ispatlanmamıştır.
Kolajen Yüz Germe
Kolajen yüz germe, vücudumuzun neredeyse tamamında bulunan bir protein olan kolajen kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Yaşımızın ilerlemesiyle beraber kolajenler azalma gösterir. Kolajen yüz germe elastikiyet kaybını önlemek amacıyla kullanılır. 50 ila 60 yaş arasına girildiğinde cildimizi destekleyen kolajende büyük bir düşüş gözükür.
Saç Dökülmesi Sebepleri Nelerdir
Barbie Bebek Saçı Eskide Kaldı, Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi (androgenetik alopesi) olan kişiler için kalıcı bir tedavi yöntemidir. Saç ekiminde önemli olan, kişide yeterli saç kökünün bulunmasıdır. Yeterli saç kökü bulunan tüm kişilere başarıyla uygulanabilir. Saç ekimi uygulaması için genellikle verici alan olan enseden alınan saç kökleri (greft) toplanarak hedeflenmiş saçsız bölgeye yapılmaktadır. Saç ekiminde çok çeşitli yöntemler mevcut.
Kılcal Damar Tedavisi
Kılcal damar tedavisi, görüntüsü estetikten uzak olan kılcal damarların çeşitli yöntemler kullanılarak azaltılmasını ifade eder.Kılcal damar tedavisi için lazer kullanılması en etkili cerrahi olmayan yöntemdir. Hem örümcek damarlarının hem de dilate kılcal damarların çeşitli nedenlerden kaynaklanan zayıf dolaşımın bir sonucu olarak ortaya çıktığı düşünülmektedir.
Kılcal Damar Çatlaması Lazer Tedavisi Fiyatları
Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları tedavinin başarısı dikkate alınınca tamamen karşılanabilir bir masraf olarak görülmelidir. Çatlak kılcal damarlar yüzde, kolda ve bacakta istenmeyen bir görüntüye neden olmaktadır. Bir kez ortaya çıktıklarında, bu zor, iplik benzeri rahatsızlıklar her zaman kendi başına gitmez.
Göğüs Büyütme Fiyatları 2020
Göğüs büyütme fiyatları 2020 yılında da estetik yaptırmak isteyen kadınlar için en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.Göğüs estetiği sadece kötü görünümü düzeltmekle kalmaz aynı zamanda bu görünüş sayesinde özgüven kazanmanıza yardımcı olarak hayatınızda daha mutlu ve etkili bir dönme başlamanızı sağlar.
Fokuslu Ultrason Fiyatı
Fokuslu ultrason fiyatı son yılların en çok merak edilen sorularından biri olmuştur. Odaklı ultrason ve hifu (yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason) adlarıyla da anılan fokuslu ultrason; ağrısız, pratik ve cildin gençleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Fokuslu ultrason sayesinde deri altındaki dokular sıkılaştırılmakta, kolajen üretimi artırılmakta ve ciltteki kırışıklık ve sarkıklıklar giderilmektedir.
Burun Polipleri Lazer Tedavisi
Burun polipleri lazer tedavisi, hastaların poliplerin tedavisinde ağrısız ve cerrahi müdahale olmaksızın tedavisini sağlayan yöntemdir. Burun polipleri nedir sorusunu, burnun içinde ve burnun yan taraflarında ortaya çıkan iyi huylu, yumuşak ve ağrısız kitlelerdir şeklinde yanıtlayabiliriz.
Coolsculpting
Coolsculpting nedir sorusunu cerrahi olmayan bir vücut şekillendirme prosedürü şeklinde yanıtlayabiliriz. Plastik cerrah, cildin altındaki yağ hücrelerini dondurmak için bir cihaz kullanır. Yağ hücreleri yok edildikten sonra, yavaş yavaş parçalanır ve karaciğer tarafından vücuttan uzaklaştırılırlar. Çoğu CoolSculpting seansı yaklaşık bir saat sürer.
Ben Aldırma Fiyatları 2020
Ben aldırma fiyatları 2020 yılında gerek kolay bir operasyon olması gerekse de genellikle kısa sürmesi ve komplikasyonlarının az olması nedenleriyle oldukça düşük meblağlara tamamlanmaktadır.Ben aldırma operasyonu devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. Ancak ameliyat dışı uygulamalara da başvurmak mümkündür.
Aquafacial
Aquafacial cildi temizleme konusunda yardımcı olur ve ciltte oluşan sivilce ve buna benzer problemleri ortadan kaldırır.Kusursuz, taze bir cilde sahip olmak herkes istemektedir. Ancak, bu durum her zaman mümkün olmayabilmektedir. Gün içinde yaşadığımız birçok sebepten dolayı cildimizde yağlanma veya lekeler meydana gelmektedir.
Altın İğne Tedavisi Nedir
Altın iğne tedavisi nedir, altın iğne tedavisi son dönemlerde sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir.Mevsimsel değişiklikler, ileri yaş, hava kirliği ve yaşam boyunca maruz kaldığımız kimyasallar cildimizi yıpratır, yorar ve hızlı yaşlanmasına sebep olur. Bu etkilere bağlı olarak ise lekeler ve kırışıklıklar meydana gelmektedir.
Ozon Tedavisi Fiyatları
Ozon tedavisi fiyatları öğrenilmeden önce ozon tedavisi öğrenilmelidir. Ozon tedavisi, hastalıklarla savaşmak için ozon gazı kullanan tartışmalı bir alternatif tıp uygulamasıdır. Ozon bir oksijen şeklidir. Alternatif tıpta, ozon tedavisi uygulayanlar, tıbbi durumları tedavi etmek ve topikal bir dezenfektan olarak gaz veya sıvı ozon formları olarak kullanırlar.
PRP tedavisi Fiyatları 2020
PRP tedavisi Fiyatları 2020, prp tedavisi yaptırmak isteyen insanların google üzerinde en sık arama yaptığı başlıktır. Trombosit Zengin Plazma Tedavisi, genç ve güzel bir ışıltı elde etmenize yardımcı olacak yenilikçi bir cerrahi olmayan prosedürdür. Bu yazıda PRP tedavisi fiyatları 2020 araması yapan insanların bilmesi gereken en önemli kısımlar irdelenmiştir.