Blog

Blog Yazıları ve Sektörden Haberler

Buz Lazer İlk Seans
Buz lazer ilk seans, çoğu kişiye ürkütücü gelebilmektedir. Oysaki uygulanan lazer epilasyonlar içinde en hızlı ve en acısız olanıdır. Ayrıca en son teknolojisidir.  Çalışma şekli 3 dalga boylu lazer teknolojisidir. Son çıkan teknolojilerde mevsim olarak bir değişiklik yoktur, ister yazın ister iseniz kışın bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Buz Lazer Nedir? Buz Lazer rahat bir ortamda masaj yaptırır gibi ve çok uzun olmayan zaman dilimlerinde uygulanabilir. Cildinde sedef hastalığı olmayan, akne tedavisi görmeyen, hormonal bir rahatsızlığı olmayan ve 18 yaşından büyük herkese uygulanabiliyor.
Buz Lazer
Buz lazer bir epilasyon çeşididir. Ne olduğunu merak edenler için bu işlem şu şekilde açıklanabilir: Buz ile lazer epilasyon, kıl folikülündeki farklı kıl yapılarını hedef alan ve dalga boylarını bu farkla orantılı olarak ayarlayarak hassas hale getiren bir buz ile lazer epilasyon türüdür. İstenmeyen tüylere kalıcı çözüm sağlar. Buz ile lazerler, diğer lazer epilasyon türlerine kıyasla çok faydalıdır. Bu tip lazer epilasyonu faydalı kılan, tek seferde çok daha geniş bir yüzey alanını etkilemesidir. Kayıtlardan etkilenen geniş yüzeyler, diğer lazer epilasyon türlerine göre seans süresini kısaltır.
Buz Lazer Fiyatları 2021
Buz Lazer fiyatları 2021 yılında diğer yıllara kıyasla kur farkından oluşabilecek fiyat farklılıkları görülebilir.  Fiyatlar kadın ve erkeklerde operasyon yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Lazer Epilasyon İçin Kimler Uygundur? Lazer epilasyon 12 yaşını dolduran ve renk tonu epilasyona uygun olan herkese uygulanabilir. Tüy parlak renkli ise yani pigment az ise lazer ışığını absorbe etmediği için lazer epilasyondan etkilenmez. Buz lazer epilasyon yöntemi kullanılır ise açık renkli tüyü görme olasılığı artabilir.
Buz Lazer Faydaları
Buz lazer faydaları ise masaj hissi veren buz yöntemi ile lazer son derece konforlu epilasyon sunar. Geleneksel lazer epilasyon yöntemleri ile oluşabilecek yaya geçitleri gibi istenmeyen sonuçları engeller. Kullanım sırasında cildi buz gibi soğutan, kontak soğutma sistemi aynı zamanda neredeyse ağrısız epilasyona olanak sağlar. Buz Yöntemi ile Lazer ve Epilasyon, Yaklaşık 7-8 yıl öncesine kadar diyot lazer cihazlarının 810 nm'deki uzun dalga boylarından dolayı çok daha iyi sonuçlar verdiği ve yaz aylarında çok ağrılı ve kullanılamaz olarak değerlendirildiği yazılmış ve çizilmiştir.
Buz Lazer Etkili Bir Yöntem Mi?
Buz lazer rahat bir ortamda masaj yaptırır gibi ve çok kısa zamanda uygulanabilir. Hormonal bir rahatsızlığı ve cildinde sedef hastalığı olmayan, akne tedavisi görmeyen ve 18 yaşından büyük herkese uygulanabiliyor. Her iki sistem kıyaslandığı zaman hız ve konfor ve başarı oranı konusunda buz lazer ilk sırayı alıyor. Tüm cilt tiplerinde ve herhangi bir mevsimde uygulanabiliyor.
Buz Lazer Cihazları
Buz lazer cihazları, yenilikçi teknolojileri ile lazer epilasyonun acısına son veren ve seans süresini yarı yarıya azaltan Ice Laser, epilasyon kolaylığını bir üst seviyeye taşıdı. Kadın ve Erkeğin tercih ettiği bu yöntem ülkemizde sadece belirli kliniklerde kullanılmaktadır. Buz ile Lazer Cihazları, Buz lazer cihazları farklı kategorilere, kullanıcıların almak istediği hizmete ve yine kullanıcının hangi cihaza uygun olduğuna göre değişir.
Buz Lazer Acıtır Mı
Buz lazer, uygulanan lazer epilasyonlar içinde en hızlı ve en acısız olanıdır. Ayrıca en son teknolojidir.  Çalışma şekli 3 dalga boylu lazer teknolojisidir. Lazer epilasyonda genel olarak farklı yöntemler vardır, bunları Buz Lazer, Diode Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Yag Lazer Epilasyon olarak sayabiliriz. Son çıkan teknolojilerde ister yazın ister iseniz kışın bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.
Lazer Öncesi Uzman Seçimi
Lazer öncesi uzman seçimi fazlasıyla dikkatli olmanız gereken bir noktadır. Sonuçta bu işlemde ortaya bedeninizi ve görünümünüzü koyarsınız. Bu yüzden işlerin ters gitmesi sizler için fazlasıyla sinir bozucu olacaktır. Fakat eğer deneyimli ve doğru kişiler tarafından bu tedavi yapılırsa lazer öncesi sonrası farka inanamayacaksınız. İster lazer tedavilerine başlamaya karar olun, ister lazer epilasyon şirketini seçeceğinize kararsız olun, bu yazı tam size göre!
Lazer Öncesi Klinik Seçimi
Lazer öncesi klinik seçimi bu sürecin en önemli noktalarından birisidir. Gelin bu seçimi nasıl yapacağınızı anlatmadan önce biraz lazer epilasyon işlemi hakkında konuşalım. Tedavi Ne İçin Kullanılır, Lazer işleminde amaç tüy azaltma tedavisidir. Daha koyu ten tonları da dahil tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Aynı zamanda daha açık tüylerde ve daha koyu tüylerde etkilidir. Ayrıca, yüzdeki hassas tüy alma için daha hafif bir aplikatör ile vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilir. Bu işlem lazer öncesi uyuşturucu krem sayesinde neredeyse tamamen acısızdır.
Lazer İşlemi Yararları
Lazer işlemi yararları olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aşağıda, lazer epilasyondan elde edebileceğiniz en önemli faydalardan bazılarının bir listesi bulunmaktadır: Bu liste sadece lazer hakkındaki yararları anlatır. Lazer işleminden sonra duş alınır mı gibi teknik soruları uzmanınıza danışmanız önerilir. Lazer Epilasyon Çok Hızlıdır, Düşük hazırlık süresi ve tutarlı etkinliği nedeniyle (yani aynı alanda birden fazla ağda uygulaması yapılmaması) santimetrekare başına lazer epilasyon, bazı seanslar 20 dakika kadar kısa süren çok hızlı bir işlemdir.
Lazer İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusuna göz atmadan önce gelin hep beraber lazer epilasyonu enine boyuna inceleyelim. En İyi Modern Lazer Epilasyon Sistemleri Ağrılı Değildir, Lazer epilasyon nasıl yapılır artık hepimiz biliyoruz ancak hala tam olarak bilmediğimiz bir konu var, en güncel sistemler neredeyse ağrısızdır. Çoğu hasta, tedavi edilen bölgede sadece hafif bir ısınma hissi yaşar ve biraz da çok hafif bir karıncalanma hissi yaşar. Diğer lazer sistemleri, hafiften ağrı seviyelerine sahiptir!
Buz Lazer Yaptıranlar Ne Diyor
Buz lazer yaptıranlar ne diyor bilmek çok önemlidir ancak öncelikle buz lazerin avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım. Buz Lazer, Buz lazer epilasyon saç köklerine konsantre bir lazer ışını yönlendirilerek yapılan bir işlemdir. Lazer, kıl foliküllerinin tüy uzatma kabiliyetini engellemek veya gelecekteki kıl büyümesini geciktirmek için ışık enerjisini ısıya dönüştürerek çalışır. Buz lazer nedir sorusunun cevabı budur.
Buz Lazer Öncesi Uzman Seçimi
Buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken dikkatli olmanız gereken bazı durumlar vardır. Günümüzde buz lazer epilasyon gelişen teknolojilerle birlikte çok kolay ve acısız bir işlem haline geldi. Fakat yine de buz lazer öncesi uzman seçimi yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. Lazer Epilasyonunu Akıllıca Bir Karar Yapan Nedir? Aşırı kıllanmaya neden olan bir durumunuz mu var? Taze ve pürüzsüz bir görünüm mü istiyorsunuz? Her iki durumda da lazer epilasyonun seçilmesi hayatınızı büyük ölçüde iyileştirebilir. Bu nasıl mümkün olabilir?
Buz Lazer Öncesi Klinik Seçimi
Buz lazer öncesi klinik seçimi yaparken oldukça dikkatli ve titiz davranmanız gerekmektedir. Son on yılda lazer epilasyon sunan kliniklerde büyük bir patlama yaşandı. Çoğu buz lazer makinası her tüy ve cilt tipi için etkili tüy almanın harika bir yolu olduğu kanıtlandı. Ancak epilasyon lazerlerinin yanlış kullanımının bir sonucu olarak cildin yaralandığı veya kalıcı olarak renginin değiştiği bir dizi kötü deneyim de gördük. Bu yüzden Buz lazer öncesi klinik seçimi çok önemlidir.
Buz Lazer Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Buz lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler günümüzde ürünlerin ilerlemesi sayesinde oldukça azalmıştır. Epilasyon Neden Yapılmalı? Buz lazer makinası seçenekleri üç dalga boyunu ve özel bir soğutma ucunu birleştiren benzersiz patentli teknolojiyi kullanır. Soprano ile üç lazerin avantajını bir arada elde edersiniz. Üç Dalga Boyu Neden Önemlidir? Buz lazer nedir konusunda dalga boyları çok önemlidir.
Buz Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Buz lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler iyileşme sürecinizin daha hızlı ve rahat geçmesini sağlayacak önerileri içerir. Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Buz lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüyleri ağda yapmaktan, cımbızlamaktan veya tıraş etmekten bıkmış kişiler için popüler bir seçenektir. Buz lazer nedir sorusunun cevabı kısaca budur. Son yıllarda en sık uygulanan kozmetik işlemlerden biri haline gelmiştir.
Alexandrite Lazer Öncesi Uzman Seçimi
Alexandrite lazer öncesi uzman seçimi lazer epilasyon yaptıracağınız klinik kadar önemlidir. Laper epilasyon yapacak uzmanın eğitimlerini tamamlamış ve uluslararası onaylı belgesini almış olması gerekmektedir. Lazer Epilasyondan Endişelenmeli Miyim? Endişelenmeniz tamamen gereksizdir. Alexandrite lazer makinası kullanılarak yapılan lazer epilasyon ile tüm tüy ve kıl sorunlarınızdan kolay ve kalıcı bir şekilde kurtulacaksınız. Eğer alexandrite lazer öncesi uzman seçimi doğru yapabilirseniz, asla endişelenmeniz gerekmez.
Alexandrite Lazer Öncesi Klinik Seçimi
Alexandrite lazer öncesi klinik seçimi konusunda oldukça dikkatli olmalıyız. Lazer epilasyonu uygulayacak olan kliniğin şartlarının standartlara uygun olması ve lazer epilasyonu yapacak olan personelin eğitimlerini tamamlamış ve uluslararası onaylı belgesini almış olması gerekmektedir. Lazer Kıl Sökme, Fazla ve istenmeyen tüyler birçok insan için Türkiye'de olduğu gibi tüm dünyada da yıllardır can sıkıcı, utanç verici ve devam eden büyük bir sorundur.
Alexandrite Lazer Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler konulu yazımızı okumadan lazer epilasyon yaptırmayın. Lazer Epilasyon Nedir? Alexandrite lazer nedir sorusu aslında tüm lazer epilasyonlar için geçerlidir. Ancak daha çok kıl kökünü yok etme yeteneğine sahip olması ve nerdeyse sıfır kılsızlığı sağlaması ayırt edici özelliğidir. Tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler gibi geçici epilasyon yöntemlerinin aksine hem erkekler hem de kadınlar tercih edilmekte
Alexandrite Lazer Nedir
Alexandrite lazer nedir son zamanlarda lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyen hastaların en çok sorduğu sorudur. Alexandrite Lazer ile Lazer Epilasyon, İstenmeyen tüylerinizi cımbızlamaktan, tıraş etmekten veya ağda yapmaktan yoruldunuz mu? Bu istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulabileceğiniz kalıcı bir çözüm mü arıyorsunuz? O zaman Lazer epilasyon sizin için mükemmel bir çözüm olacaktır.
Alexandrite Lazer İşlemi Yaptıranlar Ne Diyor
Alexandrite lazer işlemi yaptıranlar ne diyor sorusunun cevabını internette forum sayfalarından ulaşabilirsiniz. Alexandrite Lazer Nasıl Çalışır? Alexandrite lazer nedir sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Alexandrite Lazer bir alexandrite kristali aracılığıyla odaklanmış ışık enerjisi yayar. Işık alexandrite kristalinden geçerken 755 nm uzunluğunda bir ışık huzmesi üretilir. Bu ışık, ışığa sahip pigmentli alanları seçici olarak hedef alarak onların parçalanmasına ve solmasına neden olur.
Alexandrite Lazer İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler uygulanan lazer epilasyonun istenilen sonuçlara daha kolay ve sorunsuz bir şekilde ulaşılmasını sağlar. Lazer Epilasyon Nedir? Tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler gibi geçici epilasyon yöntemlerinin aksine hem erkekler hem de kadınlar tercih edebilmekte, cilde zarar vermeden köklerin yeniden oluşması engellenmektedir.
Penis Büyütme Operasyonu Sonrası Erken Boşalma
Penis büyütme operasyonundan sonrası erken boşalma sorunuyla karşılaşılıp karşılaşılamayacağı erkeklerin operasyon hakkındaki bir diğer odak noktasıdır. Penis büyütme operasyonu sonrasında hastaların erken boşalma gibi problemler yaşayıp yaşamayacağı merak edilen konulardandır. Belirtmek gerekir ki insanın yaratılış şekli ile erkeklerin kadınlardan daha erken boşalması söz konusudur. Bunun sebebi yumurtanın döllenebilmesinin sağlanmasıdır.
Penis Büyütme Operasyonu Sonrası Değişiklikler
Penis büyütme operasyonu sonrasında yaşanacak olan değişimler hastalar açısından çok önemlidir. Penis büyütme estetiği günümüzde hastaların sıkça başvurduğu operasyonlardandır. Bu operasyonlara başvurulmasından sebebi penis boyutunun normalin daha altında olmasından kaynaklanır. Dolayısıyla hastalar sırf bu yüzden birçok sıkıntı ile karşılaşabilmektedir. Bahsedilen sıkıntılar genel olarak hastanın psikolojik olarak yaşadığı