Ben aldırma fiyatları 2020 yılında gerek kolay bir operasyon olması gerekse de genellikle kısa sürmesi ve komplikasyonlarının az olması nedenleriyle oldukça düşük meblağlara tamamlanmaktadır.

Ben aldırma operasyonu devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. Ancak ameliyat dışı uygulamalara da başvurmak mümkündür. Bunlar benin dondurulması, lazerle alınması ve kurutulması gibi işlemlerdir.

İz bırakmadan ben aldırma çeşitleri özellikle yüz bölgesindeki benlerini aldırmak isteyenler için önemli bir husus olmaktadır. Ben aldırmayı düşünmek ürpermenize neden olabilir, ancak bazen sağlığınız için gereklidir. Örneğin, doktorunuzun biyopsi yoluyla şüphelendiğini veya onayladığını bir ben kötü huylu ise, ben alınması herhangi bir kanserin potansiyel olarak daha fazla büyümesini önlemeye yardımcı olabilir. Ancak insanların kozmetik nedenlerden veya rahatsız edici bir noktada olmaları nedeniyle de ben aldırmak için başvurabilmektedirler. Ben aldırma fiyatları 2020 operasyon yapılacak ben sayısına göre de farklılık gösterebilmektedir.

Bir ben aldırma ameliyatı sonrası gerçekleşen süreç herkes için hemen hemen aynıdır.

Lazerle Ben Aldırma

Lazer ile ben aldırma, benin aldırılması için en etkili yöntemlerden biridir ve benler dışında yaşlılık lekeleri ve diğer cilt renk değişimleri için de kullanılabilir. Bunlara güneşe aşırı maruz kalma, yaşlanma veya doğal cilt pigmentasyonu neden olabilir. Lazerle ben aldırma fiyatları 2020 yılında teknolojinin gelişmesi nedeniyle iz bırakmadan ben aldırmak isteyenler için merak konusu olmaktadır. Lazer prosedürü, derinin alt kısmında kalan daha sağlıklı cildi ortaya çıkarmak için hasarlı cildin en üst katmanlarının çıkarılmasını içerir. Bir lazer işleminden sonra hasta diğer yan etkilerle birlikte kızarıklık ve tahriş yaşayabilir ve bazı tedaviler uygulanması gerekebilir. Çoğu zaman, bu tür tedaviyi seçen insanların güneş ışınlarından kaçınmaları gerekir, bu da benlerin geri gelmesine neden olabilir. Uzman görüşünün alınması gerekliliği nedeniyle cildiye ben aldırma fiyatları ne kadar yüksek olabilse de daha güvenli olması nedeniyle göz ardı edilmemelidir.

Cilt rengini ve yaşlılık lekelerini gidermek için tropikal tedaviler de mevcuttur, ancak bunlar genellikle benlerde etkili değildir. Lazer epilasyon ben aldırma fiyatları iz bırakmadan uygulanması nedeniyle uygun seviyelerde kabul edilmelidir.

Ben Biyopsisi

Biyopsi genellikle laboratuarda analiz edilecek benden hücre veya numune alınmasını içerir. Benler genellikle sadece melanosit denilen pigment hücreleri kümeleridir, ancak bazen kanserli hale gelebilirler. Biyopsi, deri kanserinin oluşup oluşmadığı belirlemeye yardımcı olur. Cerrahi ben aldırma fiyatları, benin alınmaması nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuzluklara göre oldukça düşüktür.

Doktorunuz tipik olarak beni almak etmek için usturaya benzer bir alet kullanarak, benin bir bölümünü çıkarmak için dairesel bir cihaz kullanarak veya her şeyi çıkarmak için bir neşter kullanarak cilt biyopsisi yapar.

Dermatoloğunuza bir benin biyopsiye ihtiyacı olup olmadığını sormanız gereken bazı açık işaretler vardır. Beniniz asimetrikse, düzensiz köşelere sahipse, farklı renkler içeriyorsa, kalem silgisinden daha büyük bir çapa sahipse veya bir şekilde büyüyorsa, doktorunuza söylemelisiniz. Ben aldırma fiyatları 2020 riskli benlerini aldırmak isteyenler için karşılanabilir seviyededir.

Bir ben aldırma işlemine karar verilince amaç benin tamamını çıkarmaktır. Uzmanlar köstebeğin kanserli olduğunu zaten belirlediyse, doktorunuz çevresindeki cildin bir kısmını da temizlemek amacıyla alabilir.

Tipik uygulamada, çıkarılan her bir ben mikroskop altında da incelenir, bu yüzden sık sık ben çıkarma ve biyopsi terimlerini birbirinin yerine kullanabilmektedir. Bir hastada kozmetik nedenlerden ötürü görünüşte bir ben çıkarılmış olsa bile, patolojiden bağımsız olarak değerlendirmemek gerekmektedir.

Ben Aldırma İşlemi

Ben aldırmak isteyenler, ben aldırmak için hangi bölüme gidilir merakını taşıyabilirler. Ben aldırmak için plastik cerrahi bölümüne başvurulmalıdır. Doktorunuz beninizin çıkarılmasına ihtiyacınız olacağını belirledikten sonra (muhtemelen bir deri muayenesi ve / veya biyopsi yoluyla), sizi ayakta tedaviye hazır edebilmek için bazı prosedürler uygular. Ben aldırma fiyatları kolay bir işlem olması nedeniyle oldukça düşüktür.

Ben alınma ameliyatı öncesi doktorunuz beni ölçecek, haritalandıracak ve bazen fotoğraflandıracaktır. Doktorunuz ayrıca prosedür sırasında tam olarak ne yapmayı planladıklarını açıklayacaktır.

Daha sonra, doktorunuz cildinizin yüzeyini, genellikle bir alkol pedi ile temizleyecek ve bölgeye lidokain gibi lokal anestezikler enjekte edecektir. Bu uygulama sırasında hafif bir yanma olabilmektedir. Bundan sonra anestezi başlamalı ve ben çevresi uyuşmuş olacaktır. Ben aldırma fiyatları 2020 miktarı ben aldırılacak merkez daha tecrübeli doktorlar ile çalışıyor ise yüksek olabilmektedir.

Ben Aldırma Ağrılı Mı

Ben aldırma cerrahi yöntem ile yapılmaktadır. Anestezi uygulanırken iğne nedeniyle ağrı ve yanma olabilir. Doktor, genellikle gerekirse gerçek ben ve çevresindeki dokuyu çıkarmak için neşter gibi bir alet kullanacaktır. Anestezik sayesinde, işlem sırasında ağrı veya keskinlik hissedilmez. Plastik cerrahi uzmanı ben aldırma operasyonu için başvurulması gereken bir uzmandır. Plastik cerrahi ben aldırma fiyatları, operasyonun yapılacağı merkezle göre değişken fiyatlara sahiptir.

Prosedür, benin büyüklüğüne ve doktorunuzun kesmesi gereken derinliğe bağlı olarak birkaç dakikadan bir saate kadar sürebilir. Daha derin bir kesim yapılması gerekiyorsa, muhtemelen ben kesildikten sonra dikişe ihtiyaç olur. Ancak bu sadece birkaç dakika sürer.

İyileşme Süresi

Genel iyileşme zamanı söz konusu olduğunda, benin ne kadar büyük olduğuna ve doktorunuzun ne kadar derin kesmek zorunda olduğuna bağlı olarak birkaç günden birkaç haftaya kadar değişebilmektedir. Dikişler genellikle iki hafta içinde çıkarılır. Biyopsi nedeniyle masraflı bir işlem gibi görünse de ben aldırma fiyatları 2020 tarifeleri oldukça uygun seviyelerdedir.

Ağrı veya kaşıntı ile karşılaşılabilir. Yaptırılan ben aldırma türü ne olursa olsun, doktorunuz bölgeyi mümkün olduğunca temizler. Dikişsiz hastalar için yaranın üzerine günde en az bir kez su ve yumuşak sabun karışımı sürülmesi faydalıdır. Hafifçe operasyon bölgesini kurulayın, ardından vazelin veya anti-bakteriyel krem ​​gibi kalın bir merhem sürmeniz önerir. Yapışkanlı bandaj ile bölge sarılabilir. Kaliteli bir merkezde ben aldırma fiyatları 2020 tarifeleri yüksek olsa da kaliteli bakım için tercih edilmelidir.

Dikişleriniz varsa, doktorunuz birkaç gün boyunca bölgeyi mümkün olduğunca kuru tutmanızı ve ağır egzersiz yapmaktan kaçınmanızı önerecektir. Oldukça hızlı ve kolay bir aldırma işlemi yaptıysanız, ertesi gün egzersiz yapmak gibi alışkanlıkları yerine getirebilirsiniz ancak bunu da doktora danışmanız tavsiye edilmektedir. Ben aldırma fiyatları 2020 ortalaması yüksek olmasa da benin tamamen temizlenmesinin gerekmesi ve bunun da tecrübe gerektirmesi nedeniyle başarılı bir merkezde uygulanmalıdır.

Son olarak, ben çıkarıldıktan sonra muhtemelen bir tür yara izi kalabileceği bilinmelidir. Yara izinin boyutu nihayetinde beninizin büyüklüğüne ve yaptığınız prosedürün türüne bağlıdır, ancak bu neredeyse her ben aldırma operasyonu ile meydana gelir.

Ben alındıktan sonra ağrı yaşıyorsanız veya beninizin yeniden büyüdüğünü fark ederseniz, başka bir muayene için doktora ulaşmanız gerekmektedir. Ben alındıktan sonra biyopsisi yapılırsa, sonuçları bir hafta içinde alabilirsiniz. Böylece her şeyi arkada bırakabilir veya gerekirse bir tedavi planıyla ilerleyebilirsiniz. Ben aldırma fiyatları 2020 her ne kadar korkutucu gelebilse de gerekli bir işlem olması nedeniyle karşılanmalıdır.