Başarısız Saç Ekiminin 5 Nedeni, Saç ekimi, birçok nedene sığabilen başarızlık ihtimalleri içermektedir. Başarısız saç ekiminin, doktor hatalarından yanlış ekipman kullanımına kadar birçok sebebi olabilir.

Saç ekimi gibi estetik cerrahide özellikle endişe verici olan insan doğasıdır. Karşılaşabileceğiniz sorunları öğrenmenin yanı sıra, bunları nasıl önleyeceğinizi öğrenmek de faydalıdır! Başarısız veya yetersiz saç ekimi oluşumunun nedenlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Neden Bazı Saç Ekimi Ameliyatları Başarısız Oluyor?

Dünyanın dört bir yanından başarısız saç ekimi ameliyatını sizin için analiz ettik ve farklı saç ekimi alıcılarından hasta memnuniyetsizliğinin beş ana nedeni belirledik, ancak sonuçlardan memnun kalmadık.

Saç Ekiminin Başarısız Olmasına Ne Sebep Olur?

Başarısız saç ekiminin 5 nedeni aşağıdaki gibi açıklanabilir; aşağıdakilerden başka nedenleri de olabilen başarısız saç ekimlerinin başlıca nedenleri aşağıdaki açıklanmıştır;

 Deneyimsiz Doktor

FUE veya DHI floklama sabır gerektiren titiz bir işlemdir. Bu tekniğe hakim olmak zaman alır ve kobay olmak hiçbir hasta için arzu edilmez.

Deneyimsiz doktorlar, ekim sırasında saç greftini düzgün bir şekilde yerleştiremeyebilir. Ancak greft yerleştirme, saç ekimi ameliyatının en önemli aşamalarından biridir ve saçın son görünümünde önemli rol oynar.

Deneyimli doktorlar, saç ekimi için doğru donör bölgesini nasıl etkin bir şekilde kullanacaklarını bilirler. Deneyimsiz doktorlar, yanlış donör bölgesini seçmek gibi hatalar yapma eğilimindedir.

Sakal ve göğüs kılı gibi ek donör alanlar da vardır. “Ense bölgesinden tek başına veya vücudun diğer bölgelerinden alınan saçlarla alınan saçlar doğal bir görünüm verir.” Farklı donör bölgelerden alınan saç köklerinin yanlış kullanımı kabul edilemez.

“Aşırı avlanma” terimi, donör bölgeden çok sayıda saç folikülünün çıkarılması anlamına gelir. Bu durum sıklıkla saçın ense bölgesinde çok zayıf ve benekli bir saç görünümüne neden olur.

Bu tür operasyonlarda tecrübe çok önemli bir faktördür.

FUE veya DHI saç ekimi ararken bu deneyimi düşünün. Saç ekimi merkezinin bir deneme yanılma kurulu olma riskini almayın. Doktorunuzun kaç yıldır ekim yaptığını ve hasta incelemelerini değerlendirebilirsiniz.

Yetersiz Postoperatif Bakım

Saç ekimi sonrası kendinize iyi bakmanız, prosedürün kendisi kadar önemlidir. Doktorunuz size talimatlar ve ameliyat sonrası günler ile haftalar arasında nakil yeri bakımı hakkında kapsamlı bir bilgi listesi sağlayacaktır.

Bazı hastaların kafa derisinde aşırı kabuklanma olduğu görülmektedir. Bu bölgenin çizilmesi ve yanlış temizlenmesi saç köklerinin ekilen bölgeye yapışmasını engelleyebilir. Diğer bazı durumlarda, kötü hijyen nedeniyle enfeksiyonla karşılaşabilirsiniz.

Ameliyat sonrası sorunları önlemek için doktorunuzun talimatlarını ve tavsiyelerini dikkatlice izleyin. Doktorunuz ile sürekli iletişim halinde olmak çok önemlidir.

Başarısız Ekim

Saç ekimi, birçokları için hayatını değiştiren harika bir prosedürdür, ancak bunun yalnızca doğru adaylar için yapılması gerektiğini unutmayın.

Ameliyattan önce, doktorun kişinin genetik ve sağlık durumunu değerlendirmesi ve ameliyat sonrası ve ameliyat sonrası sorunları tartışması önemlidir. Muayene sırasında doktor çeşitli değerlendirmeler yapacak, gelecekteki saç dökülmesini analiz edecek, saç tipini değerlendirecek ve saç dökülmesinin nedenini belirleyecektir. Bunların tümü, prosedür için iyi bir aday olup olmadığınızı belirlemenize yardımcı olan faktörlerdir.

Bazen bir kişinin saç dökülmesi henüz saç ekimi ameliyatı olmak için yeterli değildir. Yani henüz operasyona hazır olmayabilir. Aksi taktirde doğru aşamada saç ekilmezse saç ekimi öncesi sonrası tuhaf görünebilir.

Öte yandan, saç ekimi prosedürünü gerçekleştirmek için yeterli donör saçınız yoksa, muhtemelen diğer seçenekleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Donör alan çok zayıf ve yetersiz ise sonuçlar çok kötü olacaktır. Çünkü donör bölgeden saç kökü üniteleri çıkarıldığında o bölgede o saç kökleri çıkmaz.

Boyundan alınabilecek çok az saç kökü varsa boyundaki kafa derisi ameliyat sonrası aşırı derecede ince kalabilir. Saç ekimi başarısını / başarısızlığını etkileyebilecek bir diğer faktör de saç dökülmesinin ana sebebidir. Doktorunuz, saç dökülmesinin gerçek nedenini belirlemek için test sırasında bunu değerlendirecektir.

Dürüst Olmayan Saç Ekim Merkezi

Ne yazık ki tıp alanında çalışan insanlar her meslekte olduğu gibi her zaman iyi ve dürüst insanlar değildir.

Tıpkı bir doktorun deneyimini incelediğiniz gibi, güvenilirlik için bir saç ekim merkezini de incelemelisiniz. Sonuçta, paranızla değil, düzgün bir saç ekimiyle ilerlemek istiyorsunuz.

Bir saç ekim merkezi, ancak paranızın size mutluluk, sağlığınız ve tatmin edici bir sürü sonucu verdiğini önemsemediğinde iyi bir sonuç alabilirsiniz.

İyi bir FUE akın doktoru ve ekibi, endişelerinizi ve isteklerinizi açıkça ele alacaktır. Saç ekimi testleri, temasa geçmek için çok az çaba harcayan biri yerine güvenebileceğiniz ve konuşabileceğiniz bir doktor ve ekip gerektirir.

Hileli ticari çıkarlara öncelik veren merkezler, kaliteden çok sayılarla öne çıkar. Yüksek greft sayılarını naklettiklerini söyleyerek promosyon yaparlar. Flok uygulayan kişinin doğru sayıda greft toplamaması sizin için sorun olmamalıdır.

Tabii ki greftleri tek tek sayamayacağınız için bunu öğrenemeyebilirsiniz. Bu nedenle doktorların ve kliniklerin itibarı ve hastaların değerlendirilmesi önemlidir. Saç ekimi fiyatları yüksekliğine rağmen paranızı boşa harcamak veya başarılı bir saç ekimi sonuçları ihtimalinden mahrum kalmak istemezsiniz.

Yanlış Anlama

Aslında, burada bahsettiğimiz şey gerçekten bir başarısızlık değil. Saç ekimi ameliyatı, işlemin ilk adımıdır ve saç ekimi sonrası süreçte insanları uzun bir süreç beklemektedir.

Bazı kişiler saçlara uzama şansı vermeden önce işlem tamamlanmadan operasyonun başarısız olduğunu beyan eder.

İlk sonucu almak 12 aydan fazla sürebilir ve bazı durumlarda sabırsız hissedebilir veya sonucu sorgulayabilirsiniz. Elbette sonuçları bir an önce görmek istersiniz.

Doktorunuz veya hasta temsilciniz ile ameliyat öncesi tedavi sırasında hangi saç ekimi sonuçlarının beklenmesi gerektiğini tartışarak yanlış anlamaları önleyebilirsiniz.

Sonuç Olarak

Tüm bu konuları aklınızda bulundurursanız saç ekimi nasıl yapılır konusundaki başarısızlıklar üzerine endişelenmenize gerek kalmaz. En önemli nokta sorunuzun cevabını bulabilecek ve başarılı sonuçlar üretebilecek bir saç ekim merkezi ve uzmanı bulmaktır.