Bağdat caddesi lazer epilasyon için en sık başvurulan bölgelerdendir. Lazer epilasyon nedir denilirse, kıl köküne zarar veren veya yok eden uzun süreli bir epilasyon şeklidir. Bununla birlikte, özellikle lazer epilasyon prosedürü sırasında folikül hasar görürse ve yok olmazsa, tüyler yeniden büyüyebilir. Bu nedenle birçok doktor artık lazer epilasyonunu kalıcı epilasyondan çok uzun vadeli epilasyon olarak adlandırıyor. Lazer epilasyonun nasıl çalıştığını, ne kadar sürdüğünü ve lazer epilasyon prosedürlerinin maliyetlerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Bağdat caddesi lazer epilasyon kıl kökünü yok etmek için ışıkla çalışır. Kıl kökü yok edildiğinde lazer epilasyon kalıcıdır. Lazer epilasyon, tek tek tüylerdeki pigmenti hedeflemek için ışık kullanır. Işık saçın gövdesinden aşağıya ve saç folikülüne doğru ilerler. Lazer ışığından gelen ısı, kıl folikülünü yok eder ve bundan artık bir kıl çıkamaz.

Saç, dinlenme, dökülme ve uzama dönemlerini içeren benzersiz bir büyüme döngüsünü takip eder. Son zamanlarda çıkarılan ve dinlenme aşamasında olan tüyler teknisyen veya lazer tarafından görülemeyeceğinden, bir kişinin saçı çıkarmadan önce yeniden uzamasını beklemesi gerekebilir. Çoğu insan için lazer epilasyon, 2 ila 3 ay boyunca birkaç tedavi gerektirir. Lazer epilasyon yorumları oldukça olumludur.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Bağdat caddesi lazer epilasyon kalıcı olması kıl yapısına bağlıdır. Tahrip olmuş bir kıl folikülünden epilasyon kalıcıdır. Bununla birlikte, epilasyon yaptıran kişiler, hedeflenen bölgedeki bazı tüylerin tekrar çıkmasını bekleyebilir. Zamanla, yeniden çıkan tüylerin sayısını azaltmak için bölgeyi tekrar tedavi etmek mümkündür. Hatta bazı durumlarda tüm saçları yok etmek bile mümkün olabilir. Saçın tekrar uzayıp uzamaması, yeniden uzayan saç tipi ve kişinin saçı alma becerisi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Çoğu insan, saçların yeniden uzadığında, eskisinden daha açık ve daha az fark edilir olduğunu fark eder. Bunun nedeni, lazerin saç kökünü yok edemese bile saç köküne zarar verebilmesidir. Bir saç kökü hasar görürse ancak yok olmazsa, sonunda saç yeniden uzar. Her bir saç kökünü yok etmek zor olabilir, bu nedenle çoğu insan bir miktar saç çıktığını görecektir.Saçlar yeniden uzadığında tekrar tedavi etmek mümkündür, bu nedenle tüm saçları almak isteyen kişilerin birkaç tedaviye ihtiyacı olabilir. Bazı durumlarda saç çok açık, çok kısa veya tedaviye dirençli olabilir. Bu durumlarda, kişi başıboş tüyleri yolmak gibi başka tüy alma yöntemlerini kullanmayı seçebilir. Lazer epilasyon çeşitleri uygulanacak kıla göre değişkenlik gösterir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Bağdat caddesi lazer epilasyon genellikle 6 la 8 seans arasında sürmektedir. Lazer epilasyon, kıl kökü yok edildiğinde kalıcıdır. Saç folikülü sadece hasar gördüğünde, saç sonunda yeniden uzar. Saçın yeniden uzaması için geçen süre, kişinin benzersiz saç büyüme döngüsüne bağlıdır.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizBazı insanların diğerlerinden daha hızlı uzayan saçları vardır. Dinlenme aşamasında olan saç, başka bir aşamadaki saça göre daha yavaş uzar. Çoğu insan birkaç ay içinde bir miktar saç çıkmasını bekleyebilir. Bu gerçekleştiğinde, daha fazla kaldırma tedavisi seçebilirler. Lazer epilasyon İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde başarıyla uygulanmaktadır.

Cilt Veya Saç Rengi Bir Fark Yaratır Mı?

Bağdat caddesi lazer epilasyon kıl çeşidine göre farklı sonuçlar verebilmektedir. Açık tenli ve koyu saçlı kişiler diğerlerinden daha az tedaviye ihtiyaç duyabilir. Epilasyon, en çok koyu saçlı, açık tenli kişilerde işe yarar. Bunun nedeni, pigment kontrastının lazerin kılları hedeflemesini, foliküle gitmesini ve folikülü yok etmesini kolaylaştırmasıdır.

Koyu tenli veya açık renkli saçlı kişiler, diğerlerinden daha fazla tedaviye ihtiyaç duyabilir ve daha fazla saçın yeniden uzadığını görebilir. Tüyleri kalıcı olarak almak için teknisyenin saçı nasıl hedef alacağını bilmesi ve doğru lazer türünü seçmesi gerekir. 2013’te yayınlanan araştırma, daha uzun dalga boyları üreten lazerlerin en iyi koyu ten üzerinde çalıştığını buldu. Lazer epilasyon fırsatları oldukça sık karşımıza çıkmaktadır.

Yan Etkiler Ve Riskler

Bağdat caddesi lazer epilasyon oldukça dikkatli uygulama yapan merkezlere sahiptir. Tedavi sırasında bazı insanlar yanma, batma veya rahatsızlık hissederler. Bu nedenle birçok teknisyen tedavi ettiği bölgeye uyuşturucu krem ​​sürmektedir. Bununla birlikte, bazı kişilerde uyuşma kremine tepki olarak alerjik reaksiyon veya cilt tahrişi olabilir. Küçük yan etkiler yaygındır ve şunları içerebilir: cilt rengindeki değişiklikler, özellikle koyu tenli kişilerde, bunlar genellikle geçici cilt kızarıklığı, deride kabarma veya kabuklanma.

Bazen epilasyonla ilgili tahriş, yara izine neden olabilir. Hasarlı cilt de enfekte olabilir. Nadir de olsa cilt enfeksiyonları yayılabilir ve hayati tehlike oluşturabilir. Ayrıntılı bir tıbbi geçmiş sağlamak ve riskleri ve faydaları tartışmak, sağlayıcının doğru tedaviyi belirlemesine yardımcı olabilir ve ciddi yan etki riskini azaltır. Epilasyondan sonra kişi güneşe maruz kalmaktan kaçınmalıdır. Güneş cildi tahriş edebilir ve bu da kabarcık ve yara izi riskini artırır. Yoğun ağrı, ateş, kabuklanma, kabarcıklar veya diğer cilt hasarı veya enfeksiyon belirtileri yaşayan kişiler tıbbi yardım almalıdır. Lazer epilasyon fırsatı makul fiyatlara işlemi yaptırmak isteyenler için takip edilmesi gereken bir husustur. Anadolu yakası lazer epilasyon için en başarılı merkezlere sahiptir.

Görünüm

Bağdat caddesi lazer epilasyon sonrası görünüm etkili sonucu gözler önüne sermektedir. Lazer epilasyon, bir kişinin sahip olduğu vücut tüyü miktarını önemli ölçüde azaltabilir. Çoğu insanda, bazı saçlar zamanla yeniden uzar. Saçlar yeniden uzadığında bile, daha pürüzsüz bir görünüm üreten daha az saç olacaktır. Lazer epilasyondan ne beklenebileceğini gerçekçi bir şekilde anlamak için tedavi hedeflerini bir doktor veya epilasyon uzmanıyla görüşün. Bazı cilt tenleri ve saç tipleri diğerlerinden daha iyi sonuçlar verir. Ne bekleyeceğinizi kesin olarak bilmenin tek yolu bir doktorla, bir dermatologla veya başka bir yetenekli pratisyenle konuşmaktır. Bağdat caddesi lazer epilasyon başarılı sonuç elde etmek isteyen müşterileri beklemektedir. Lazer epilasyon fiyatları uygulamanın yapılacağı merkeze göre değişmektedir.