Aquafacial cildi temizleme konusunda yardımcı olur ve ciltte oluşan sivilce ve buna benzer problemleri ortadan kaldırır.

Kusursuz, taze bir cilde sahip olmak herkes istemektedir. Ancak, bu durum her zaman mümkün olmayabilmektedir. Gün içinde yaşadığımız birçok sebepten dolayı cildimizde yağlanma veya lekeler meydana gelmektedir.

Bu lekelerden ve yağlanmadan kurtulmanın yolu ise, son yıllarda adını çok defa duyduğumuz aqafacial işlemidir. Aquafacial, cildin tazeliğini geri veriyor ve yeni bir cilt görünümüne kavuşturulmasını sağlıyor. Vücuttaki istenmeyen lekelerden ve yağlanma sorunundan sizi kurtarıyor. Yaşlanmanızı geciktiriyor, cildinizde istemediğiniz çizgileri yok ediyor ve ölü hücrelerinizi yeniden harekete geçiriyor.

Bu yenilikler olurken acı hissetmiyorsunuz, bıçak altına yatmıyorsunuz. Kısa bir tedavi süreci geçirerek canlı, ışıl ışıl, göz kamaştırıcı bir cilde kavuşuyorsunuz. Aquafacial faydaları olduğu bilinmekte ve yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır.

Aquafacial Nedir

Aquafacial sırasında cilde farklı türde işlemler gerçekleştirilir. İlk işlem cildin üstünde oluşan ölü tabakaları temizlemekle başlanır. Bu temizleme işlemi ise vortex denilen vakumla gerçekleştirilir. Cilt temizlenirken cildinize serum verilir. Bu serum ile cildinizi güçlendirecek vitaminler aşılanır.

Diğer bir tedavi uygulaması ise led tedavi işlemidir. Tedavi iki türde yapılmaktadır:

  • Kolajen kaybetmiş orta yaşlı kişilere kırmızı led tedavisi uygulanır
  • Cildinde akne sorunu yaşayanlara ise mavi led tedavisi uygulanır.

Bu iki işlem sonucunda cildinizde olan sarkma ve sivilce sorunundan kurtulmuş olursunuz.

Tedavi bitiminde hastaya güneş kremi önerilir ve hasta gündelik hayatına geri dönüş yapabilir. Aquafacial uygulaması tek bir cihazda yapılır, manuel bir şekilde temizleme söz konusu bile olamaz. Cildinizde hiçbir sorun yaşamadan seans bitiminde gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.   

Aquafacial işlemi öncesi ve sonrası yapılmaması gerekenler şöyledir:

  • Aquafacial İşlem öncesinde makyaj yapılmamalıdır.
  • İşlem sonrasında cilt hassaslaştığı için korumasızdır. Bu yüzden güneşe çıkılmamalı ve cilde 3 ila 4 saat boyunca su değmemesi gerekir.
  • Kimyasal ürünler kullanılmamalıdır.
  • Sigaradan uzak durulmalıdır.
  • Cilde kozmetik hiçbir ürünün temas etmemesi önerilir.

İşlemin bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Cilt problemleri yaşayan kişilerde kızarıklık, işlem yapılan yerde ufak şişkinlikler ve yanma gözükebilir. Oluşan yan etkilerin süresi çok kısa bir zamanda geçer ve cilt normal eski haline geri gelir. Uygulama esnasında buhar terapisi işlemi gerçekleştiği için ciltte bulunan yağın yüzeye çıkması sebebiyle ciltte nadiren aknelenme oluşabilir. Ama bu akne çok kısa bir süre içerisinde kaybolur.

Aquafacial Cihazı

Aquafacial cihazı cildinizde bulunan lekelerden kurtulmanız sağlar, akne ve sivilceleri yok eder ve yüzeysel oluşan cilt lekelerini gidermede yardımcı olur. Cilt maltlıklarını, komedonları, ciltte bulunan ölü hücreleri ve genişlemiş gözeneklerden kurtulmanızı sağlar.

Aquafacial işlem süresi sadece 20 dakikadır. Tüm ciltlere uygundur ve zengin serum içerdiği için tüm yaş gruplarına rahatlıkla uygulanabilir. Tedavi bittikten sonra parlak ve yeni bir cilde kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Uygulama tek bir cihaz ile gerçekleşir ve yüzde hiçbir şekilde iz bırakmaz. Bu sayede kolay bir şekilde berrak bir cilt elde edilmesi sağlanmış olur.

Aquafacial cilt bakımı fiyatı işlemin hangi bölgeye ve kaç seans olacağına bağlıdır. Fiyat genelde doktor kontrolü yapıldıktan sonra işlemin süresi belli olunca kararlaştırılır ve tedavi olacak olan kişiye söylenir.

Aquafacial Ne Demek

Aquafacial ne demek, Kozmetik ürünlerinin içeriğinde ‘’Aqua’’ kelimesi sıklıkla gözükmektedir. Bu kelime “su” demektedir. Ürünün çoğunluk su bazlı olduğunu ve hafif ve doğal bir yapısı olduğu gösterilir. Eğer cildiniz çok yağlı ise, bu tür su bazlı ürünleri kullanmak yararınıza olabilir. Ve bu şekilde cildinizde oluşan yağlardan kısa bir süre içerisinde kurtulup pürüzsüz, canlı ve yeni cildinize kavuşursunuz.

Aquafacial cildinizi temizlemek için yapılan bir uygulamadır. Ayrıca elastin ve sivilce gibi cilt sorunlarınızı da ortadan kaldırır. Detoksifikasyon yolu ile cildinizi dış etmenlerden ve güneş ışınlarından korur.

Aquafacial Faydaları

Cilt temizliği herkesin temel bakımlarındandır. Günlük hayatımızda cildimiz birçok sorunla karşı karşıya gelmektedir. Bu sorunlar makyaj, kir ve tozdur. Makyaj sonrasında cildimiz çok iyi temizlenmez. Zamanla cildimizde siyah noktalar ve akneler gözükür.

Herkesin cilt tipine göre cilt bakımı farklı olarak yapılır. Derilerimiz bu şekilde temizlenirken ayrıca beslenir ve yenilenir. Bu şekilde cildin kan akışı hızlanır. Kan akışı hızlandığı için kolajen tetiklenir. Bu sayede, cildiniz sağlıklı ve yeni görünüme kavuşur.

Uygulanan işlem sayesinde cilt esneklik kazanır, dengeli ve parlak bir görünüm elde edilir. Düzenli cilt bakımı yaptıran kişiler ciltlerini uzun süre boyunca kirlerden, sivilcelerden ve siyah noktalardan korur. Aquafacial uygulayanlar ve cilt bakımını aksatmayanlarda sarkma, yaş ilerlemesinden kaynaklı oluşan çizgilerle geç tanışır.

Aquafacial işlem süresi 40 ila 45 dakika arası sürmektedir. Ancak, uygulanan ciltte siyah nokta ve yağ bezeleri fazlaysa bu süre 60 dakikaya çıkabilir. Tedavi başlamadan önce cilt tipine uyacak kremler ve losyonları belirlemek için detaylı bir biçimde cilt analizi yapılır. Aquafacial ile cilt yağdan, kirden ve makyaj artıklarından temizlenerek sağlıklı bir yüzey oluşturulur.

Bu uygulama yapıldığında ciltte yenilenme ve gözeneklerde ise kaybolma ve sıkılaşma meydana gelir. İşlemin devamında ise cilt tipine uygun, besleyici maske yapılır maske ciltte 10-20 dakika bekletilir ve ardından temizlenir. Vitamin içeren serumlar, nemlendirici ve güneş koruyucu krem cilde sürülerek bakım işlemi son bulur.

Aquafacial işleminin seans süresi kısadır. Haftada birden başlayıp haftada dört keze kadar uygulanabilir. Sonrasında ise klasik bakımlar ayda bir kere ya da altı ayda iki defa cilde uygulanılırsa cildiniz temiz, nemli ve bebeksi bir görüme kavuşabilir, güneşe karşı cildiniz güçlü olur.