Anti aging, yaşlanmayı yavaşlatmak ya da önlemek için uygulanan tekniklere denir. Cilt, tüm organları korumakla yükümlü bir bariyer görevi görür. Cildimiz güneş ışınları, serbest radikaller, hava kirliliği, kolajen azalması, stres, sigara kullanımı ve beslenme tarzı gibi faktörler sebebiyle zamanla yaşlanır. Tüm bu iç ve dış faktörler, cildin yaşlanmasına sebep olur. Ancak doğru bakım ve müdahalelerle, cildin yaşlanması geciktirilebilir. Bu uygulamaların tümü anti aging olarak adlandırılır.

Anti Aging Nasıl Yapılır?

Yaşa bağlı olarak yaşlanmanın yanı sıra beslenme tarzı, hareketsiz yaşam, kas ve yağ oranının azalması, hormon seviyesindeki azalma gibi faktörler biyolojik yaşlanmayı hızlandırır. Anti aging cilt ve hücreleri yenilemeyi, sağlığı artırmayı, hormonal düzensizlikleri dengelemeyi, yaşla beraber gelen hastalıkları erkenden fark etmeyi ve tedaviyi kapsar. Peki, cilt zamana karşı nasıl daha dirençli hale getirilir?

Anti Aging Check-Up

Anti aging check-up; erken yaşlanmaya sebep olan risk faktörlerini tespit edip, önceden önlem almayı sağlayan kapsamlı sağlık taramasıdır. Yaşlılığı hızlandıran sağlık sorunları, hormonal dengesizlikler ya da vitamin eksiklikleri tespit edilerek tedavi edilir. Bireyin sağlık durumuna ve eksikliklere yönelik takviyeler ve ilaçlarla denge sağlanır.

Kök Hücre Tedavisiyle Yaşlılığı Yavaşlatın

Cildin yaşlanmasını durdurmak mümkün değil ancak, bugünkü gelişmiş uygulamalar sayesinde geciktirmek mümkündür. En etkili anti aging yöntemlerinden biri, kök hücre tedavisidir. ‘’Gençlik kaynağı’’ olarak da bilinen kök hücre tedavisi, bireyin kendi kanından elde edilebileceği gibi; bireyin bölgesel yağlarından da elde edilebilir.

Anti Aging Kremlere Zamanında Başlayın

Yaşlanma karşıtı kremler, doğru zamanda ve doğru şekilde kullanıldığında iyi sonuçlar verir. Daha genç, sağlıklı ve güzel bir cilt için yaşlılık karşıtı kremlerin; 30 yaşından itibaren kullanılması önerilir. Bu kremlerin aktif içeriklerden oluşması önemlidir. Özellikle A vitamini, C vitamini, E vitamini gibi bileşenlerin yanı sıra; peptit ve hyalüronik asit gibi aktifler de ince çizgilerin oluşmasını engellemeye yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı krem ve serumlar, hali hazırda var olan çizgi ve kırışıklıkların açılmasını da sağlar.

Antioksidan İçeriklerle Serbest Radikallere Savaş Açın

Özellikle güneşin zararlı etkilerini geri çevirmek için, antioksidan içerikli kremler kullanmak önemli. Leke tedavisinde de tercih edilen C vitamini, en etkili antioksidanlardan biri. Bunun yanı sıra E vitamini de güçlü bir antioksidan. Özellikle C vitamini ile birlikte kullanıldığında lekeler, kırışıklıklar ve ince çizgilerde gözle görülür sonuçlar elde etmeye yarayan içeriklerden. Resveratrol, A vitamini, yeşil çay gibi içerikler de serbest radikallerin yıkıcılığına karşı cildi korur. Aynı zamanda anti-aging etki sağlarlar.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizAnti aging, estetik ve medikal cerrahideki temel anlayıştır. Yüzün ve bedenin kişinin yaşından tamamen bağımsız, canlı ve olabileceği en iyi forma ulaşması asıl hedeftir. Estpoint’de medikal ve cerrahi estetik uzman kadromuzla, ‘en iyi siz’ için hizmetinizdeyiz.