Ameliyatsız Göğüs Büyütme işlemi Mümkün Mü?;  Oldukça sık sorulan bir sorudur. Kitaptaki her numarayı denediniz – push-up sütyenler, silikon pedler, hatta şekillendirme makyajı – ama bunun etrafından dolaşmak yok: Göğüslerinizin büyüklüğünden memnun değilsiniz. Kıyafetleri istediğin gibi doldurmuyorlar. Vücudunuzun geri kalanına kıyasla orantısız şekilde küçükler. Boyutları, samimi partnerler ile kendinizi bilinçli hale getirir. Göğüslerinizi günlük hayatta daha büyük göstermek için ne yaparsanız yapın, asıl istediğiniz şey göğüs büyüklüğünüzü kalıcı olarak artırmaktır.

Göğüs büyütme ameliyatı bariz cevaptır, ancak aynı zamanda karmaşık görünmektedir. Ameliyat olmadan meme boyutunu büyütmenin yollarını arayan bir Google araması bazı sonuçlar verir ve evde çözümlerin başlamak için iyi bir yol olduğunu düşünmek kolaydır. Bununla birlikte, tehlikeli bir oyun oynuyor olabilirsiniz: en iyi ihtimalle, daha güçlü göğüs kaslarına sahip olacaksınız ve başka pek bir şey olmayacak ve en kötüsü, diyet kısıtlamaları veya denenmemiş takviyelerle sağlığınıza ciddi zarar verebileceksiniz.

Daha Büyük Göğüsler için Egzersiz Yapın

Ameliyatsız göğüs büyütme işlemi mümkün mü araştırmasına giren çoğu kişi ilk olarak çeşitli egzersizlerle karşılaşmaktadır. Bazı kaynaklar, göğüs kaslarınızı çalıştırmanın göğüslerinizi büyüteceğini iddia ediyor. Bu tavsiye tamamen sapma değildir – göğüs kaslarınız göğüs dokunuzun altına yerleştirilmiştir ve bölgede kas kütlesi oluşturmak teorik olarak göğsünüze hacim katacaktır. Ancak göğüslerinizi bu şekilde büyütmenin iki önemli sorunu vardır.

lk olarak, göğüs kaslarınızın boyutunda önemli bir fark yaratmak için birkaç şınav ve baskıdan fazlası gerekir. Görünüşünüzde bir değişiklik görmeden önce spor salonunda özel egzersizler ve ekipmanlarla birçok saat geçirmeniz gerekir. İkincisi, kas kütlesi eklemek göğüslerinizi büyütmekle aynı şey değildir. Vücudunuza ekleyeceğiniz doku türü yumuşak, esnek, yuvarlak ve projeksiyonlu bir görünüm yaratmaz; bunun yerine, sertleşmiş bir kas gibi hissedecek ve göğüs duvarı boyunca daha geniş ve daha düz görünecektir. Ameliyatsız göğüs büyütme işlemi mümkün mü sorusunu soran hastalar denedikleri kanıtlanmamış yöntemlerin sonuçları hakkında da araştırma yapmalıdırlar.

Göğüs Büyüklüğünü Arttırmak için Beslenme

Ameliyatsız göğüs büyütme işlemi mümkün mü sorusu sorulduktan sonra çeşitli diyetlerle karşılaşmak olasıdır. Göğüs büyütme için diyet tavsiyesi tipik olarak hormonlar ve göğüs boyutu arasındaki bağlantıya dayanır. Özellikle östrojen gibi kadın cinsiyet hormonları meme hacmini belirlemede bilinen bir faktördür. Bazı doğal sağlık ve zindelik blogları, belirli bir tür yiyecek veya içeriğin östrojen seviyelerini artırabileceğini gösteren çalışmaları arar ve bu kanıtı, göğüslerinizi büyütmek için diyet değişiklikleri önermek için kullanır. Bu mantıkta birkaç boşluk var.

Birincisi, östrojen esas olarak meme gelişimi sırasında meme boyutuyla bağlantılıdır. Daha yüksek östrojen seviyelerinin, tam gelişmiş göğüslerin boyutunda kalıcı bir fark yaratması olası değildir. İkincisi, bu bileşenlerin çok azı veya hiçbiri, tutarlı östrojen düzenlemesi veya göğüs boyutu ile kesin olarak bağlantılı değildir. Bu tür makalelerin atıfta bulunduğu çalışmaların çoğu kısa sürelidir, küçük bir örneklem boyutunda yapılır veya anormal sonuçlar üretir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizÜçüncüsü, östrojen artırıcı besinleri yiyeceklerin sindirimi yoluyla emmenin hormon seviyelerini etkilemenin etkili bir yolu olduğunu gösteren çok az kanıt var. Lisanslı bir sağlık hizmeti sağlayıcısının bakış açısından, bu tür bir tavsiye yanıltıcıdır ve potansiyel olarak zararlıdır. Ameliyatsız göğüs büyütme işlemi mümkün mü sorgusu yapıldıktan sonra tıbbi olarak ispatlanmamış yöntemler denemek istenmeyen sonuçları da beraberinde getirebilmektedir.

Sağlıklı, dengeli beslenmek ve daha büyük göğüsler umuduyla beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek, vücudunuzu öngörülemeyen şekillerde etkileyebilecek çeşitli nedenlerden dolayı önemlidir. Dahası, östrojen seviyenizi değiştirmek – “doğal” yollarla bile – akneden ağrılı dönemlere ve hormonal doğum kontrolünü engellemeye kadar değişen istenmeyen etkilere sahip olabilir.

Daha İyi Bir Göğüs için Takviyeler Ve Kremler

Ameliyatsız göğüs büyütme işlemi mümkün mü sorgusu yapanların karşılaştığı unsurlardan biri kremler ve takviyeler olmaktadır. İnternette, dergilerde veya sosyal medyada meme büyütme ürünleri için reklamlar nadir değildir. Daha büyük göğüsler için “mucize bir bileşen” içerdiğini iddia eden vitamin benzeri haplar ve topikal kremler veya jeller, özellikle bir etkileyici veya ünlü tarafından desteklendiğinde caziptir. Bu ürünler genellikle prensip olarak diyet tavsiyesine benzer ve belirli maddelerin vücutla göğüs dokusunun büyümesine neden olacak şekilde etkileşime gireceği fikri üzerine çalışır. Ancak doğal göğüs büyütme pazarının bu bölümü, belki de gıda temelli taktiklerden daha kötüdür.

Bu ürünler genellikle klinik çalışmalar, sağlık uzmanları veya diğer bilimsel kanıtlarla desteklendiği iddia edilmektedir. Gerçekte, bunlar büyük ölçüde düzenlenmemiş güzellik pazarının parçasıdırlar ve yasal sağlık ürünleri değildirler. Bu, göğüs büyütme kremi olarak pazarlanan ucuz bir nemlendirici kadar basit olabilir veya aldığınız ekin, yapay renklendirme veya potansiyel olarak zararlı kimyasallar gibi şüpheli bileşenler içermesi olabilir. Bu ürünlerden ne pahasına olursa olsun kaçınmak en iyisidir.

Pompa Kullanımı

Ameliyatsız göğüs büyütme işlemi mümkün mü oldukça sık merak edilse de pompa kullanımı yan etkileri nedeniyle oldukça dışlanmıştır. Göğüs büyütme pompası, göğüslere takılan emme tabanlı bir cihazdır. Göğüs bölgesindeki damarlara daha fazla kan çekerek doku genişlemesini uyardığını, böylece sıvı hacmini artırdığını ve göğüslerin daha büyük görünmesini sağladığını iddia ediyor. Bu ürünler genellikle sonuç almanın ciddi bir zaman taahhüdü gerektirdiğini belirtir – bazen pompayı birkaç hafta boyunca günde 10 saat takmak kadar çok. Pompa talimatlarını takip edebilseniz ve doğru süre boyunca tutarlı bir şekilde taksanız bile, bunların işe yaradığını gösteren tıbbi kanıt yoktur.

Emme, bölgeyi geçici olarak genişletebilir, ancak kızarıklığa, görünür morarmalara, göğüs ağrısına veya muhtemelen çabaya değmeyecek diğer sorunlu yan etkilere de neden olabilir. Tıpkı takviyeler ve kremler gibi, göğüs büyütme pompaları da FDA veya başka herhangi bir devlet kurumu tarafından düzenlenmez veya göz yumulmaz ve sağlık veya medikal estetik uzmanları tarafından meme büyütmenin meşru bir yöntemi olarak kabul edilmez.

Göğüslerinizi Büyütmek için Kendi Yağlarınızı Kullanmak

Ameliyatsız göğüs büyütme işlemi mümkün mü sorgusunda çıkan sonuçlardan biri de yağ aşılama olmaktadır. Pek çok insan plastik cerrahi dünyasında son teknoloji olarak kabul edilen şeylerle ilgileniyor: Yağ Aşılama. Bu, cerrahi bir prosedür gerektirir, ancak göğüslerde daha büyük hacim üretmenin “doğal” bir yolu olarak kabul edilebilir.

Basitçe söylemek gerekirse, kendi yağlarınız fazla olan bölgelerden liposuction ile alınır, steril bir şekilde işlenir ve memelerin cilt altı tabakasına yeniden enjekte edilir. Yağ grefti meme rekonstrüksiyonu yaptıran hastalarda sıklıkla kullanılmakta olup, implant kullanılmadan meme boyutunu büyütmek isteyen hastalarda da kullanılabilir.

Yağ grefti kullanmanın dezavantajı, büyük hacimli uygulamalarda yaşayabilirliğinin tahmin edilemez olabilmesidir. Bunun anlamı, istenen sonuçları elde etmek için birden fazla prosedüre sahip olmanız gerekebileceğidir. Bununla birlikte, implantlarla meme büyütme güncel endüstri standardı olmaya devam etmektedir. Diğer seçenekler düzensizdir, potansiyel olarak güvensizdir ve istediğiniz sonuçları vermesi garanti değildir.