Boyun estetiği yaptırmak için birçok alternatif bulunmaktadır. Bunların içerisinde ameliyatsız olanları da bulunmaktadır. Bu yöntemler hakkındaki yazımızı okumanızı öneririz.

Boynu Etkileyen Durumlar

Doğal yaşlanma sürecinin yanı sıra yerçekimi etkileri, kilo alıp verme ve genetik özellikler gibi faktörlerin en olumsuz etkilerinden biri çene ve boyundur. Bu bölgedeki deri ve deri altı dokusunun gevşemesi, genellikle boyun bandı adı verilen dikey kıvrımlara ve çene altında yağ birikmesine ve sarkmasına neden olur. Bu durum boyun estetiği ile düzeltilebilir. Çift çene görünümü olarak da bilinen bu durum, invaziv olmayan bir cilt sıkılaştırma yöntemi ile erken evrelerde kısmen düzeltilebilir ancak etkili sonuçlar genellikle cerrahi bir yaklaşım gerektirir.

Çok iyi sonuçlar çene (çene) altındaki yağ dokusunu vakumlamaktır, özellikle iyi kas gücü, gerginliği olan ve özellikle çene problemlerinde önemli bir cilt gevşemesi veya fazlalığı olmayan nispeten genç hastalarda. Dudaklar kaldırılarak elde edilebilir). Boyun estetiği fiyatları sizlerin taleplerine göre farklılık göstermektedir. Cildinde belirgin gevşeme ve sarkma olan hastalarda başarılı sonuçlar elde etmek için gevşek deri altı kas dokusunun platismaplasti ve fazla derinin alınması gibi prosedürler de yapılmalıdır.

Boyun Germe Nedir?

Yaşlandıkça sadece boyundaki deri değil yüz de gevşer ve sarkar. Kilo alan veya veren kişilerde, alt çenesi ve sırtı daha küçük olan kişilerde ne kadar genç olursa boyun altındaki cilt o kadar sarkar. Fazla kilolu kişiler için çene altındaki deri bolluğuna yağ eklenir. Sonuç, boyunda eski, estetik olmayan bir görünümdür ve bu boyun estetiği ile geri getirilebilir.

Boyun Ve Çene Sarkmalarının Yaygın Nedenleri

Boyun estetiği yaptıranlar genellikle bu durumlardan dolayı operasyon geçirmektedir:

  • Genetik olarak etkilenmiş cilt gevşemesine neden olan hastalıklar.
  • Normal kilodan fazla kilo alarak cildin genişlemesi.
  • Çok fazla kilo değişimi ile ciltte deformasyon.
  • Yaşlandıkça yanaklarımdaki deri sarkmaya başlar.
  • Cilt elastikiyetini kaybeder ve gevşemeye başlar.

Bu durumlar sonucu söz konusu görünümden rahatsızlık duymanız halinde boyun estetiği ameliyatı düşünebilirsiniz.

Boyun Germe Muayenesi (Konsültasyon)

Bu görüşme sırasında boyun estetiği için detaylı tıbbi geçmişiniz alınacaktır. Bu ameliyatın amacı ve sonuçları hakkında doktorunuzla bilgi alacaksınız. Bu röportajda 40’lı yıllardan itibaren submandibuler bez (submandibular bez görünür hale gelir, boyun kaslarının altında yağ birikimi ve boyun derisi yüzeyinde yağ birikiminden bahsedilir. Sarkan submandibuler bez, daha iyi bir boyun sınırı sağlamak için modifiye edilebilir ve aynı anda yüz germe veya diğer estetik manipülasyonlar yapılmalıdır.

Boyun Germe Operasyonu İçin Beklentiler

Boyun estetiği ameliyatları tek başına veya yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Boyun germe, birkaç saat süren günlük bir ameliyat türüdür.

Dik bir boyun askınız varsa ve sarkık bir cildiniz yoksa kuğu boyun estetiği ameliyatı için iyi bir adaysınız. Bunlar iyi tanımlanmış ve gergin bir şekilde serbest bırakılır ve yumuşatılır. Sadece gevşek bir cilt yapısı varsa benzer bir kesi yapılır. Deri serbest bırakılır, fazlalık alınır ve dikilir. Bir hafta boyunca hafif basınçlı bir bandaj giyin.

Fazla yağ dokusu varsa buradaki yağ önce çok ince bir kanülle (liposuction) çekilir. Daha iyi bir kontur ve görünüm sağlamak için çene altında genetik olarak fazla yağ olan veya fazla kilolu olanlarda dahi çene altından küçük bir kesi yapılarak bu bölge de inceltilir. Boyun estetiği hareketleri ile süreç daha iyi bir şekilde yönetilebilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz ve boyundaki cilt serbest bırakılır ve aslında bu temel olarak boyun estetiği nasıl yapılır sorusunun genel cevabıdır. Taklit kasları da dahil olmak üzere yüzün yumuşak dokuları dikişlerle yukarı doğru asılır. Kulağın önündeki ve arkasındaki kesilere fazla deri ve dikiş atılır. Çene altında çene bölgesinde yağ birikimi varsa liposuction ile alınacaktır. Çene altından 3-4 cm’lik yatay bir kesi yapılarak boyundaki dikey bant gevşetilir ve birbirine dikilerek iç korse oluşturulur.

Alt çenesi küçük olan kişilerde boyundaki deri sarkması erken yaşlarda belirginleşir. Çene ucuna protez yerleştirmek boyun germe işlemi sırasında çeneyi temizlemenizi sağlar. Bu nedenle yüz profili de geri yüklenir. Boyun estetiği operasyonu genel anestezi altında yapılır.

Boyun Germe Ve Yüz

Boyun estetiğini yüz estetiğinden ayırmak çoğu zaman yanlış olur. Boyun yüzün bir devamıdır ve gençleştirme çalışması bir bütün olarak yapılmalıdır. Boyun bölgesindeki bu problemler yüz bölgesinde de mevcutsa birlikte yapılan operasyonlar çok daha etkileyici ve etkili sonuçlar verecektir ve boyun estetik bir görünüme geri dönecektir.

Örümcek Ağı Estetiği İle Boyun Germe

Boyun estetiği konusunda çok iyi ve etkili geri dönüşler alan Örümcek ağı estetiği, hastalara ameliyatsız boyun germe rahatlığı sağlıyor. Hastanın boynundaki deformasyon derecesine göre belirlenen iplik sayısı ince uçlu bir iğne ile deri altı dokuya yerleştirilir. İpliğe duyarlı gövde, o bölgedeki kolajen üretimini artırarak elastin ve fibroblast oluşumunu hızlandırır. Bu şekilde boyun bölgesi gerilir ve var olan deformasyon zamanla şekillenmeye başlar. Örümcek ağı estetiğinin hemen ardından, pansuman ya da bandaja gerek kalmadan sosyal hayata geçebilir ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ameliyattan Önce Ne Yapmalıyım?

Güvenilir bir merkezde tıbbi muayeneye girmeli ve bu ameliyat için bir sağlık sorunu olmadığını belirlemelisiniz. Aksi durumda ameliyatsız boyun estetiği alternatiflerini düşünebilirsiniz.

Aspirin ve aspirin bazlı ilaçlar 10 gün önceden kesilmelidir. Tüm alternatif tıp ve bitki çayları (siyah çay ve yeşil çay hariç) terk edilmelidir. Benzer şekilde, tüm bu kullanımlar ameliyattan sonra 3 hafta süreyle durdurulmalıdır.

Hızlı ve sorunsuz bir iyileşme sağlamak ve kan dolaşımını veya anjiyogenezi engellememek için sigara bırakma ameliyattan 2 hafta önce ve boyun estetiği ameliyatından en az 4 hafta sonra yapılmalıdır.

Tüm yiyecek ve içeceklerin tüketimi, anestezi gerektiren ameliyat öncesi olduğu gibi ameliyattan en az 8 saat önce durdurulmalıdır.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ameliyattan sonraki gün taburcu olacaksınız. Yüz boyun maskesi kullanır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Yüzdeki uyuşma genellikle birkaç hafta içinde kaybolur. Güneş koruyucu krem ​​6 aya kadar düzenli olarak kullanılmalıdır. 3 haftada şişlik ve morluklar kaybolur. İşe genellikle ikinci haftada dönmek mümkündür. Boyun estetiği egzersizleri ile iyileşme sürecinize destek olabilirsiniz.

Boyun Sarkması Tedavisi

Boyun bölgesinde sarkma varsa, onu çıkarmak için cerrahi ve ameliyatsız yöntemler vardır. Ameliyatsız boyun estetiği yöntemleri ameliyatsız estetik bölümünde bulabilirsiniz. Ameliyat geçirmiş bir hastada muayene sonrası gıdıklama bölgesinin yağ dokusundan mı yoksa tükürük bezlerinin sarkmasından mı kaynaklandığını anlamak için boyun ultrasonografisi talep etmekte fayda vardır. Sonuç olarak boyun bölgesindeki tıkama bölgesi ve gevşeklik, boyun germe veya lazer liposuction ameliyatı ile rahatlatılır.

Boyun Germe Ameliyatı Ve İyileşme Süreci

Boyun bölgesindeki kırışıklıklar da boyun germe ameliyatı ile düzeltilir. Diğer bölümlerde ameliyatsız gençlik aşıları ve mezoterapi yöntemleri anlatılmaktadır. Boyun estetiği ameliyatı, boyundaki kasları gevşetmek ve fazla deriyi çıkarmak için kulak arkasına veya çene altına bir kesi yapılarak yapılır.

Boyun germe ameliyatı sonrası oluşan tüm izler vücut kıvrımları içindedir ve dışarıdan görünmez ve normal hayata dönmesi yaklaşık 2-3 gün sürer.

Ameliyattan Sonra Nasıl Görüneceksiniz?

Bu ameliyattan sonra hastanın boyun çizgisi daha genç olacaktır. Boyun ve domuz derisi daha gergin ve genç görünür, ekstra deri görünümü giderilmiş ve zeminin net ifade için hazırlanmıştır. Ameliyat kemik yapısını ve kasları değiştirmeden sadece cilt üzerinde hareket ettiği için boyun ve yüz hatları değişmez.

Boyun estetiği Ankara şehrinde birçok klinikte uzman hekimler tarafından yapılabilmektedir. Birden fazla klinik ve doktordan bilgi almayı ihmal etmeyin ve mümkünse İstanbul’daki kliniklerden de bilgi alın ve yapılma ihtimalinde buraları da değerlendirin.