Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında birden fazla seçenek bulunmaktadır. Önemli olan bu seçeneklerden hangisi size uygun olduğunu uzman doktorunuzla birlikte karar vermenizdir. Bu yöntemler arasında ameliyatı veya ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır.

İnsanlar estetik görünümlerini kolay ve ameliyatsız yöntemlerle değiştirmenin yollarını araştırmaktadır. Hızla artmakta olan obezite problemine çözüm olarak uygulanan cerrahi yöntemlerin haricinde, kişiler için uygulama kolaylığı olan, düşük riskli, bölgesel incelme yöntemleri tercih edilmektedir.

Her insan için bu işlemler uygun değildir. Medikal olarak sağlıklı olmalısınız ve geçmişte geçirdiğiniz hastalıklar bu operasyonu etkilemektedir bu nedenle işlemden önce doktorunuzun istediği tetkikleri tam şekilde yaptırmanız ve hastalık geçmişiniz varsa doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. Bu işlem için uygun olmamanız başka işlemler uygulanamayacağı anlamına gelmeye bilir.

BodyFX Bölgesel İncelme

Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında FDA onaylı bir sistem olan BodyFx işlemi vardır. Bu işlem silueti şekillendirmek için yağ dokusuna termal enerji gönderir ve yağ hücrelerinin sıcaklığını 41-43 dereceye çıkarır. Egzersiz ve diyetlerle dirençli bölgesel yağlanmalar için planlanmış vakum ve radyo frekans dalgaları kullanılır. Yapısı ısıdan zarar gören yağ hücreleri vücut tarafından metabolize edilir. Seans süresi 40-70 dakikadır ve haftada 1 seans genelde yeterli olur. Genellikle 4-9 seans yeterli olur. BodyFx teknolojisinin önemli özelliklerinden biri de tedavi edilen bölgede yarattığı cilt sıkılaştırma etkisidir.

UltraShape

Vücuttaki yağları parçalayarak ameliyat gerektirmeyen bölgesel incelme yöntemleri arasındadır. Konforlu ve ağrısız, uygulanan bölgedeki damar ve sinir sistemine zarar vermeden, cilde zarar vermeden yalnızca yağ bölgesine etki eder. Vücuttaki belli fazlalıklar için kullanılan UltraShape 3, yağ depolarını eriterek vücut tarafından emilmesini sağlar. İşlem esnasında hücre zarları kırılır ve cihaz tarafından bir kısmı eritilir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında bu yöntem sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir.

Parçalanan yağ hücreleri, karaciğer tarafından metabolik yollarla, örneğin aynı gıdalardan alınan yağlar yoluyla işlenir. UltraShape operasyonu kalça, bel ve karın bölgelerinde kullanılabilir ve bölgede bulunan fazlalıkları gidererek vücut şeklini belirler. Yaklaşık 1 ila 2 saat süren rahat ve ağrısız bir işlem olduğu bilinir. Daha sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında işlem süresi kısalığı ve sonrasında sosyal hayata dönülebildiği için tercih edilen yöntemler arasında yerini almaktadır.

Bölgesel Kilo Kaybı İçin VShape Teknolojisi

Vücut şeklini ortaya çıkaran ve fazlalıklardan kurtulmanızı sağlan VShape teknolojisi, vücudunuzdaki yağ kitlelerini hedef alan radyo frekansı ve ultrason dalgası teknolojilerini birleştirmektedir. VShape teknolojisi, vücudunuzdaki diğer dokulara zarar vermeden yalnızca yağ kitlelerine zarar veren teknoloji başarısı üstün bir teknoloji olarak bilinir.

Tek kutuplu yüksek frekans fonksiyonu ile cildin sıkılaşmasına ve yapısının düzeltilmesine yardımcı olan sistem tüm vücutta kullanılabilir. Operasyonun en önemli özelliği olarak kabul edilen bir teknoloji ürünüdür nedeni tedavi sonrası ağrı e morluk gibi şikayetlerinin çok az görülmesidir. VShape, güneş ışığına karşı hassasiyeti artırmadığı ve lekelenmeye neden olmadığı için yılın her zamanında kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. En iyi sonuçlar için 10 gün arayla 5 seans yapılması önerilir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında vücuda lekelenmeye neden olmayan bir yöntem olduğu için sıkça tercih edilmektedir.

VelaShape Teknolojisi ile İncelme

Vücut geliştirme ile mücadele edilmesine yardımcı olan bir vücut şekillendirme sistemi olan VelaShape 3, yüksek frekanslı ve kızıl ışık enerjisi ile vücut yağlarının atılmasına yardımcı olur. Bu üç sistemin kombinasyonu, optimum sonuçlara katkıda bulunur. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında üç sistem ile operasyon yapabilme özelliğini taşımaktadır.

Sistemin avantajlarından biri de bölgesel fazlalıkları etkilerken aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Mekanik masaj mekanizması ile lenfatik drenajı ve kan dolaşımını uyararak vücuttan yağ hücrelerinin atılmasını hızlandıran sistem, silüetini hem inceltmek hem de isteyenler için tasarlandı. VelaShape 3 tedavisi haftada 6 seans ve 1 seans tarif. Sürdürmek için 40 dakika sonra yağ hücrelerinin vücuttan tavsiye edilir.Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında bu yöntem zayıflamaya istinaden ayrı zamanda sıkılaşmaya olanak sağlamaktadır.

VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili yöntemlerden biridir. Bu sistem, vücuttaki yağları hedef alan radyo frekansı ve ultrason teknolojilerini birleştirmektedir. VShape operasyonu, başka dokulara zarar vermeden hedef bölgeye kitlenir. Tek kutuplu yüksek frekans fonksiyonu ile cildin sıkılaşmasına ve yapısının düzeltilmesine yardımcı olan sistem vücudun her yerinde kullanılabilir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri içinde en yaygın kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

Uygulamada ağrı veya sızı en minimum düzeyde hissedilmektedir. VShape, güneş ışığına karşı hassasiyeti artırmadığı ve lekelenmeye neden olmadığı için yılın her zamanında kullanılabilen bir tedavidir. En iyi sonuçlar için 10-15 gün arayla 5 seans yapılması tavsiye edilir.

Ultrashape

Ultrashape yöntemi, bölgesel kilo vermeyi de içeren, ultrasonik dalgalar ile yağ hücrelerinin parçalanabildiği bir yöntemdir. Bölgesel zayıflamaya gidenler işlemin hızlı gerçekleşmesinden dolayı bu işlemi daha sık tercih edebilmektedirler.

Lazer Liposuction

Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasında bulunan lazer ile yağ aldırma yöntemi hem sıkılaştırdığı hem de zayıflattığı için sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir.

Bu işlem yalnızca eritme işlemi sırasında gerçekleşmez; Deri altı yağların olduğu ve lokal incelmenin istendiği her yerde de kullanılabilir.

Kırılan yağ vücut tarafından 1.5-2 ayda eritilir. Bölgesel zayıflama yorumları arasında 6-7 aydan sonra şişliğin kaybolduğu kişiler tarafından belirtilmiştir. Kişiler operasyondan sonra sonucu koruya bilmek için doktorunuzun tavsiyesi ile yeme ve içme programı ile birlikte egzersizlerini aksatmadan devam ettirmeleri gerektirmektedir.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, çok kullanılan ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri arasındadır. Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağları uzaklaştırır. İlaçlı ince iğneler vücudun belirli bölgelerine enjekte edilerek yağ hücrelerinin erimesi sağlanır. Bölgesel zayıflama işlemi yaptırmak isteyenler operasyondan çekindikleri için, bu yöntem iğneli bir tedavi olduğu için en çok tercih edilen işlemler arsındadır.

İşlem Gerektirmeden Evde Yapabileceğiniz Hareketler ile Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme adından da anlaşılacağı üzere spesifik bir bölgedir. Dolayısıyla birçok bölgesel hareket var. Bölgesel zayıflama hareketleri birbirinden farklıdır. Midesini ve kalçasını kaybetmek isteyen kişilerin hareketleri çok farklıdır. Bölgesel incelme hareketlerinden bazıları şunlardır:

  • Köprü hareketi
  • Çömelme hareketi
  • Yukarı hareket
  • Çekme eylemi
  • Merdiven egzersizi

Kilo vermek isteyen kişiler genellikle bölgesel incelme yöntemlerine başvurmaktadır. Bölgesel kilo verme, diğer kilo verme yöntemlerine göre çok daha az yorucu ve daha kolaydır. Birden fazla bölgesel incelme yöntemi vardır. Gerek bölgesel incelme hareketleri gerekse diyetler kişinin eritmek istediği bölgesel yağları kolayca eritmesini sağlar. Evde kendiniz kullanabileceğiniz birçok bölgesel zayıflama aletleri mevcuttur kullanıcı yorumları arasında memnun olduğunu veya memnun kalmadıklarını belirten birçok yorum bulunmaktadır.

Bölgesel İncelme İçin Uygulanan Fiyat

Fiyatları elbette hangi yöntemin kullanıldığına bağlı olarak değişecektir. Bölgesel incelme fiyatları için en doğru bilgi, uzmanınız ile konuşarak seans sayısı belirlemek ve hangi yöntemin uygulanacağını görüşmektir

Metinde bahsi geçen tüm tedavi yöntemleri sadece bilgilendirme amaçlıdır kişiden kişiye yöntem değişikliklerinin değiştiği unutulmamalı, şikayetleriniz var ise mutlaka bir doktora başvurmanız önemle tavsiye edilir.