Altın iğne yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda büyük bir başarı ile karşılaşılmaktadır. Son teknoloji olan altın iğne uygulaması sayesinde çoğu insan cilt lekelerinden ve kırışıklarından kurtulmuştur.

Cildi Altın İğne İle İyileştirme

Yaşlanmayı, güneşe maruz kalmayı, mevsimleri, hava kirliliğinin etkilerini birçok kişinin cildinde görebiliriz. Daha sağlıklı, daha parlak ve daha genç cildin görüntülenmesi için son uygulamalar en son medikal teknoloji ile yapılmaktadır. Çoğu lazer ışınları ve radyo dalgaları ile karşılaştırılabilir. Altın iğneler de bu uygulamalara dahildir. Fraksiyonel radyo frekansı (FRF) dalgası uygulamaları veya daha yaygın olarak altın iğneler olarak adlandırılan son teknoloji uygulama bu duruma çözüm sunabilir. Altın iğne yaptıranlar ne diyor konusunda cilt çözümleri öne çıkmaktadır.

Altın İğne Uygulamasının Amacı Nedir

Cildin daha canlı, parlak ve gergin görünmesidir. Ayrıca yüzünüzü kesi veya çizik olmadan da basit bir şekilde gençleştirebilirsiniz.

Altın iğne yaptıranlar ne diyor ve yaptırım alanları nelerdir sorusunun cevabı şu şekilde sıralanabilir:

 • Boyun, çene, dekolte görünümü düzeltmesi,
 • Sivilce ve yara izlerinin tedavisi,
 • Göz çevresindeki morlukların giderilmesi,
 • Gözenekleri sıkılaştırma,
 • Vücut şekli kaybı veya sarkması görülen bölgelerin düzeltilmesi,
 • Ciltteki lekelerin giderilmesi gibi uygulamalarda kullanılabilir.

Altın İğne Hangi Alanda Kullanılır

Altın iğneler yüz ve vücutta kullanımı kolay bir tekniktir. Cilt gençleştirme, düzletme ve hata giderme tedavileri vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabilir. Bacağın geniş alanlarına yayılan çatlakların tedavisi gibi geniş çalışma alanlarındaki uygulamalar için birkaç seans gerçekleştirilir. Altın iğne yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda seans sayısının değişikliği bu yüzden gözlemlenebilir.

Benzer şekilde, süreci aynı anda birden fazla bölgeye uygularsanız, normalden biraz daha uzun olacaktır. İsteğin işlenmesi için yanıt süresi farklıdır. Ek olarak, kapsanan tedavi planları farklıdır. Bu nedenle farklı rezervasyon tarihleri ​​görüntülenebilir. Seansınızı kesintiye uğratmadan sonuçları almak için yapmanız gerekenler bu yüzden değişiklik gösterecektir.

Altın İğne Uygulaması


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizAltın iğneyi kullanmadan önce uygulama alanını temizleyin. Yüze uygulandığında makyaj kalıntılarını temizleyin. Derinlemesine cilt temizliği, ardından anestezik krem kullanılır. Ucuna takılan ve bu işlem için üretilen yüksek frekanslı cihazlar deri ile temas eder.

Altın iğne cihazı cildi tarar. Altın iğne, bir uzman tarafından belirlenen derinliğe kadar cilde temas eder. Bu temas aniden derinin içine ve dışına hareket eder. Böylelikle cilt yüzeyine zarar gelmez, cildin alt katmanlarında kolajen ve elastin üretimi artar.

Altın iğne yapısının iletkenliği sayesinde en iyi enerji deri altına iletilir. Hasta mezoterapi kokteyli ile daha fazla etkileşim elde etmek isterse müşteriye özel açılan bir kanal tarafından emilir. İşlem sonrası ciltte hafif pembemsi bir kızarıklık gelişebilir. Ameliyattan sonra kişi normal hayatına dönebilir. Uygulamadan sonraki gün işe başlayabilir. Altın iğne işleminden sonra uygulandığı bölgeyi soymayınız veya fırçalamayınız. Vücudun terlemesine neden olan aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Altın İğne Uygulamasının Faydaları

Piyasada cilt yenileme ve gençleştirme işlemlerinde kullanılan birçok yöntem ve cihaz bulunmaktadır. İnsanlar bunlardan hangisine öncelik verilmesi gerektiğine karar veremezler. Altın iğne yaptıranlar ne diyor konusunda doğru kararları vermeniz gerektiği cevapları gözlemlenmiştir. Ancak uygulama birçok avantaj barındırır;

 • Tedaviden sonra ciltte kabuklanma veya pul pul dökülme olmaz.
 • Şişlik, morarma veya kızarıklık yoktur. Bu nedenle uygulama dışarıdan görünmez.
 • Uzun bir etkisi vardır, geçici değildir.
 • İlk seanstan itibaren olumlu bir etki göreceksiniz.
 • Hastanede yatmaya gerek yoktur.
 • Kişi günlük hayatına hemen dönebilir.
 • Cilt yenilenmesinin ve kusurlarının sonuçları bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.
 • Cerrahi bir işlem değildir.
 • İstenilen zamanda kısa sürede yaptırılabilir.

Altın İğne Uygulama Fiyatları

İncelenecek durum ve deformasyon yoğunluğu farklıdır. Bu teklif aynı zamanda fiyat dalgalanmalarına da neden olur. Bu, doktorunuzu gördükten sonra altın iğne fiyatları, seans sayısı ve seans aralığı gibi detaylı bilgileri almanızı sağlar.

Altın İğne Uygulamasını Kimler Tercih Edebilir

Cilt izleri, çatlaklar, sivilce izleri ve kırışma gibi sorunlar yaşayan kişiler altın iğneleri uygulayabilirler. Kısa seanslar şeklinde yapılan bu işlemden sonra genç, güzel ve canlı bir cilde sahip olacaksınız. Bu prosedür için yaş sınırı yoktur.

Benzer şekilde, bir erkek veya kadın fark etmeden de altın iğneler kullanılabilir. Ciddi bir cilt probleminiz varsa ve altın iğne fiyat işlemi için mutlaka doktorunuza danışmalıdır.

Tedavi İçin Kaç Seansa İhtiyacınız Var

Uygulama 2 haftada bir ortalama 3 seansdır. Sorunun nedenine ve cildinize göre daha fazla seans uygulayabilirsiniz. Bu karar doktor tarafından verilir. Seansta lokal anestezik krem ​​kullanılmaktadır. Bu krem sayesinde hasta ​​acı hissetmez. Altın iğne tedavisi sonuçları ilk seanstan sonra öne çıkar. Etkisi bir sonraki seansta daha belirgin olacaktır.

Bu yöntem sarkıklıkları düzeltmek için çok etkili bir tedavi yöntemidir. Yara izi tedavisi için kullanılır. Doğrudan etkilenen bölgeye uygulandığı için oldukça etkilidir. Ayrıca izler daha iyi ve daha kabul edilebilir olacaktır.

Akne İzi Tedavisi

Altın iğne radyo frekansının en yaygın alanlarından biri akne izlerinin tedavisidir. Bu çiziklerin çapı bu tedavi sayesinde küçülür. Akne izi derinliği azalır. Derinlemesine azalan sivilce izleri seans sonrasında hafifler ve kaybolur.

Altın iğne yaptıranlar ne diyor sorusunda daha canlı bir görünüm için geniş gözenekler daraltıldığı cevabı ile karşılaşabilinmektedir. Bunun için fraksiyonel CO2 lazer kullanılır. Cilt için farklı Altın İğne Tedavileri mevcuttur.

Altın İğne Radyo Frekansı

Modern zamanlarda insanlar daha çok iş yapar, daha fazla strese maruz kalır ve zamanın taleplerine göre dinlenmeleri daha az olasıdır. Yorgunluk, uykusuzluk, fazla çalışma, stres, hormonal gıdaların sağlıksız alımı, alkol ve sigara, güneşin etkileri ve diğer birçok farklılık bu duruma neden olabilir. Bu sorunlarkırışıklıklardan cilt elastikiyetine ve su kaybına kadar pek çok yerde bulunabilir.

Şüphesiz olumsuz faktörlerden kaçınmak, daha sağlıklı ve güzel bir cilde giden ilk adımdır. Ancak tüm faktörlerin ortadan kaldırılması zaman kaybını ortadan kaldırmaz. FDA onaylı Altın İğne Yüksek Frekans Uygulaması, yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede hem cildi hem de cilt altı dokuyu sıkılaştırmak ve tedavi etmek için en etkili ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden biridir. Altın iğne nedir sorusunu bu çalışma prensibi cevaplamaktadır.

Altın ​​İğne Radyofrekansı Nedir Ve Nasıl Uygulanır

Radyofrekans teknolojisi, plastik cerrahlar ve kulak burun boğaz uzmanları tarafından, yüz estetiği amacıyla kullanılmadan çok önce genişlemiş türbinleri küçültmek ve sıkılaştırmak için yıllardır kullanılmaktadır. Dokuya kontrollü bir şekilde yüksek frekanslı enerji uygulandığında tepki daha küçük bir alanda yani sıkılaştırma şeklinde yoğunlaşır.

FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanan altın iğne Yüksek Frekans Teknolojisi ile cihaz 100-800ms ve 2Mhz elektromanyetik dalgalar üretir. 25 altın kaplama ucu vardır ve bu iğneler 0,5-3,5 mm derinliğe kadar ateşlenebilir. Bu sayede uygulanan yüksek frekanslı enerjinin ciltten derinin alt kısmına aktarılması mümkündür. Altın iğne yaptıranlar ne diyor sorusunda bu işlemin acılı olmadığı da dikkat çekmektedir.

Altın İğnede Bulunan Radyofrekans Avantajı Nedir

Altın İğne Yüksek Frekans Uygulaması ile tedavi sonrası çok kısa sürede etkin bir iyileşme süreci elde etmek mümkündür. Ayrıca bu teknik 0,5-3,5 mm derinliğe kadar indirilebilen mikrogold iğnelere de uygulanabilir.

Altın iğne tedavisi uygulamasında Yüksek frekanslı enerjiyi kararlı ve tekdüze bir şekilde sağlamak mümkündür. Ancak bu tekniğin en büyük avantajı, yüz gençleştirme sırasında yaşlanmanın temel etkileri olan cilt altı bağ dokusunu yüksek frekanslı enerji ile sıkılaştırabilmesidir.

Radyofrekans Nasıl Altın İğne Uygulamasına Etki Eder

Altın uçlu mikroiğnelerin cilde ve deri altı dokulara ilettiği yüksek frekanslı enerji sayesinde bu dokuların sıcaklığı kontrollü bir şekilde yükselir ve uygulama alanında mikro uyaranlar üretir. Bu hücrelerde cilt yüzeyindeki epitel hücreleri yeniden şekillenme ve onarım sürecini başlatır.

Cildin orta ve alt katmanlarında elastik bağların ve kolajenin bu bölgedeki sıkı hizalanması artarak bağ dokusunun en önemli bileşenlerinden biri olan fibroblast adı verilen hücrelerin üretimini önemli ölçüde arttırır. Altın iğne yaptıranlar ne diyor konusunda verilen cevaplarda tedavi sonrası gözle görülür onarım ve rekonstrüksiyon sağlanır ve bu yapılanma tamamen doğaldır şeklinde belirtilen cevaplar bulunur. Yani kendi organizasyonu içinde çalışır.

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi Cilt Sorunlarına Nasıl Etki Eder

Altın İğne teknolojisinin temel kullanım süresi, çözünme sorununu hafifletmek, daha genç ve dinamik cilt yenilenmesi ve ince kırıkların tedavisidir. Ayrıca yüz ve çenenin karakteristik hatlarını belirginleştirir, boyun bölgesindeki gevşekliği azaltır, boynu sıkılaştırır, kollarda, bölgelerde ve bölgelerde gevşekliği ve aşırı terleme problemlerine bağlı hiperhidrozu azaltır.

Ayrıca çeşitli sivilce sorunlarının neden olduğu düzensiz görünüm ve yara izlerinin tedavisi, çeşitli yara izlerinin, farklı izlerin, yanıkların, cilt izlerinin düzelmesi, cilt çatlaklarının damar gibi koyu görünmesi tedavisinde etkilidir. Ayrıca altın iğne yaptıranlar da şahit olmuştur, cildi düzeltme ve sıkılaştırma için kullanılabilir.

Altın İğne Tedavisinde Acı Hissedilir Mi

Altın iğne uygulama sırasında ağrıyı en aza indirir. Bu çare genellikle çok rahattır. Hissedilen ağrı, önceki botulinum toksini prosedürlerine kıyasla diğer prosedürlerden daha azdır.

Uygulamadan 30 dakika önce, tedaviye hazırlanmak için uygulamaya özel bir krem ​​sürülür. Böylece herhangi bir acı hissedilmez. Altın iğnenin işlem süresi 20 ila 50 dakika arasındadır, ancak işlem genişliğine ve kullanıma bağlı olarak uygulanabilir farklılıklar görüntülenebilir. Böylece Etkili tedavi sonuçları alabilirsiniz. Seans sayısı, çok parçalanmış hacimlerde 4’e çıkabilir. Altın iğne kadınlar kulübü gibi kaynaklardan bilgi almak yerine farklı insanların deneyimlerinden yararlanmak faydalı olacaktır.

Altın İğne ile Birlikte Hangi Uygulamalar Kullanılabilir

Altın iğne yüksek frekans uygulamalarının en iyi kombinasyonu PRP uygulamasıdır. PRP, kendi kanınızdaki trombosit açısından zengin plazmadır. Bu tedavi yöntemi cildinize kısa sürede canlılık ve nem kazandırır. Ayrıca ince kırışıklıkların ve ten rengi alıntılarının tedavisinde ek faydalar sunar. Bu uygulama kanınızın özel bir kit ile ayrılmasıyla oluşturulur. Bu durumda kullanılan kitin kalitesi çok önemlidir.

Öte yandan PRP uygulanabilmesi için trombosit düzeyinin bilinmesi gerekir. Normal trombosit seviyeleri 150.000 ile 450.000 arasında değişir ve 250.000’in altındaki PRP’ler beklenen optimum faydayı göstermez.

Aynı anda PRP ve altın iğne uygulaması dışında, dermaroller veya dermapen uygulaması vardır ve PRP işlevselliğine sahiptir. PRP ve mezoterapi gibi uygulamalardan yararlanmak Altın iğne yaptıranlar ne diyor cevaplarından biri olmuştur.

Bu uygulamaların ortalama 12 saat sonra hastayı tehlikeye atacak hiçbir yan etkisi yoktur. Deride herhangi bir morluk veya iğne izi yoktur.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

Prosedürün ardından uygun güneş kremini cildinize uygulamak çok önemlidir. 50 faktör ve üstü kremler, günlük yaşamın cilt tipine uygundur. Bazı nemlendirici ve makyaj markaları markalı güneş kremlerini kirletebilir.

Akşamları her zamanki gibi yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Ayrıca güzellik uzmanlarından tedavi sonrası cilt bakımı ve temizliği ile ilgili profesyonel öneriler alabilirsiniz. Altın iğne yaptıranlar ne diyor konusu yan etki barındırmadığından işlem sonrası az bakım gerektirdiğini vurgular.

Lazerlerin Odaklanmış Ultrasondan Farkı Nedir

Cildi sıkılaştırmak için lazer teknolojisi yıllardır kullanılmaktadır. Özellikle fraksiyonel lazerler cildi bir dereceye kadar sıkılaştırmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, fraksiyonel lazerlerin dezavantajları, dermisin altındaki daha derin dokuyu ışınlayamama ve dört deri altı dokuyu sıkılaştırma yetersizliğidir. Ayrıca cildin koyulaşması ve beyazlaşması (depigmentasyon / hiperpigmentasyon) gibi yan etkileri de vardır.

Odaklanmış ultrason teknolojisi, lazer teknolojisinde yeni bir teknolojidir. Ancak bu teknolojinin önemli bir riski, riskli yağ dokusunun erimesi riskidir. Bu yan etkiler, araştırmacıları, bu riskler olmadan aynı ve hatta daha iyi etkileri üreten teknolojiler geliştirmeye yöneltmiştir. Altın iğne cihazı yüksek frekans teknolojisi, sadece bu problemsiz sonuçları sağlayabilir. Literatürdeki uzun dönemli sonuçlar, güvenilir ve etkili bir yöntem olduğunu kanıtlamıştır.

Cilt Sarkması ve Sivilce İzleri

30 yaşındaki kadın ve erkeklerde yavaş yavaş sarkma ve kırık gibi rahatsızlıklar gelişir. Cildinizi ihmal etmek veya bakımını yapmamak veya uygunsuz bakım veya kozmetik kaliteniz sarkma ve leke riskini artırır.

Yüzlerin sarkması sorunu özellikle kadınları rahatsız ediyor. Güzel görünmeyen sarkma sorunu güven kaybına ve günlük hayatın azalmasına neden olabilir. Altın iğne yaptıranlar ne diyor şeklinde sorulduğunda özellikle bu sorunu giderebildiği görülmektedir.

Yüzün Sarkmasına Ne Sebep Olur

Yaşla birlikte, korumasız yüz sarkması yaşa göre oluşur. Cilt Zamanla esnekliğini kaybetmeye başlar. Bu cilt daha bol hale gelerek hasara ve sarkmalara neden olur.

Bir kişinin cildi yağlı ise, cilt yer çekimine karşı koyamaz ve hayatın ilerleyen dönemlerinde sarkar. Bir kişinin cildi kuru ise, kırışık ve kırılma gibi sorunlarda oluşabilir.

Aşırı kilo alımıyla cilt esner, genişler ve büyür. Ani kilo kaybı deride sarkmaya neden olur. Bunun nedeni, cildin gerilmesi ve eski haline getirilememesidir. Çok dikkatli davranması gerekiyor. Haftada ortalama 1 kilo vermek en iyisidir. Bu durumların çözümü olan altın iğne ekşi sözlük gibi kaynaklardan da araştırılabilir.

Büyük Ve Aşırı Kilolu Yüz Cildi, Cilt Sarkmalarına Neden Olabilir

Yüz sarkmasına düzensiz yorgunluk, stres ve halsizlik neden olabilir. Bu tarz bir yaşam tarzına sahip bireylerin kendilerine bakmamaları yüzün tüm cilt dokusuna yansıyabilir. Yüzde ve gözlerin altında sarkmalar olabilir.

Aşırı dozda tütün de yüzün sarkmasına neden olabilir. Altın iğne yaptıranlar ne diyor sorusunda tedavinin bu sarkmalara iyi geldiği de anlaşılmıştır.

İnsanların makyaj şekli de cilde zararlıdır. Bu hasar sonrası cilt daha esnek bir yapıya sahip olabilir. Bu sarkmaya neden olabilir. Yanlış uyku duruşları, vitamin ve mineral eksikliği ve az su alımı da sarkık yüzlere neden olabilir.

Ergenlik çağındaki bir kabus olan sivilce, tedavi edilmezse kalıcı izler bırakabilir. Bu tür verilecek bir zarar, psikolojiye zarar verebilir.

Sivilce İzleri Nedenleri

Akne sonrası iz kalmasının nedeni, şiddetine ve türüne bağlıdır.

1) Şiddetli iltihaplı sivilce tedavi edilmez, yara izine neden olur.

2) Akne 0,5 cm’ye yakın ve çok derin olduğunda iz görülebilir.

3) Sürekli ve kontrolsüz oynama veya sivilce sıkma iz nedeni olabilir. Sıkıldığında, alttaki iltihaplı bölge cilde yayılır ve iltihaplanmaya ve izlenmeye neden olur.

4) Akne genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar ve geçtiği düşünülür ve sonraki dönemde herhangi bir koruyucu önlem alınmaz. Ancak bu akneler uzun süredir tedavi edilmezse iz kalabilir. Bu nedenle tedavi süreci bir an önce başlamalıdır ve altın iğne sonrası bu izlere veda edilebilir.

5) Sivilce cilt tipine göre farklı izler bırakabilir. Bu iltihap kahverengi lekelere neden olabilir. Bu lekeler çoğunlukla koyu tenli kişilerde bulunur ve güneş ışığına maruz kaldığında daha da belirgindir.

Altın İğne Frekansı İle Bu Sorunların Üstesinden Gelmek

Uzun yıllardır izleri gençleştirmek, sıkılaştırmak ve tedavi etmek için kullanılan yüksek frekans enerjisi bu alanda da oldukça başarılı bir yöntemdir. Genellikle lazer cihazlarında kullanılan fraksiyonel terimi, enerjinin cilde zarar vermeyecek şekilde küçük noktalar aracılığıyla geniş bir alana iletilmesi anlamına gelir.

Fraksiyonel mikroiğneler, gerekli RF enerjisi seviyesini ve cilt altında sıkılaştırıcı bir etki sağlarken 0,5 mm’den 3,5 mm’ye kadar ayarlanabilir derinliklere ulaşır. Ayrıca mikroiğneler cilt yüzeyini uyararak iyileşmeyi sağlar. Bu radyofrekans altın iğne zararları arasında değildir, herhangi bir sağlık tehlikesi bulundurmaz.

Altın İğnenin Cilde Etkisi

Altın İğne Altın kaplama mikro iğneler aracılığıyla yüksek frekanslı enerji kullanan bir cilt yenileme sistemidir. Bu işlemde kullanılan iğneler altınla kaplı olduğu için “altın iğneler” olarak da adlandırılır.

Altın iğne, radyo frekansı (RF) enerjisini cildin ayarlanabilir derinliği olan mikroiğnelerle birleştiren bir teknolojidir. Bu işlemden sonra tedaviden sonra 18 ila 20 kolajen uyarımı verilir. 7. gün başlar ve 3. ayda maksimum seviyeye ulaşır. Bu nedenle altın iğne tedavisi sonrası iyileşmenin fark edilmesi üç ayı bulur ve sonrasında iyileşme devam eder. Altın iğne nasıl yapılır sorusunu cevaplamak için böyle bir cevap verilebilir

Altın İğne; yan etkisi neredeyse bulunmayan ve iyileşme zamanı az olan bir tedavidir. Çünkü sarkan cildi tedavi etmek, kırışıklıkları azaltmak, yaşlanmış cildi germek, sivilce izlerini onarmak, gözenekleri tedavi etmek ve epidermisi (üst cilt) korumak için gerekli olduğu için enerji sağlar. Diğer yöntem ve lazerlerin aksine ciltte kabuklanma, pullanma veya ödem yapmaz.

Yüz Ve Boyun Gençleştirme Ve Sıkılaştırma (Dekolte Gençleştirme)

Hemen herkesin belli aralıklarla yaralanabileceği bir uygulamadır. Yaş grubu farketmeksizin bu uygulamadan faydalanılabilir. Altın iğne yaptıranlar ne diyor konusu bu yüzden çok çeşitli insan gruplarını içerir.

Altın İğne RF’nin temel özelliği, çok noktalı çekimlerde deri altına (dermis tabakası) yüksek düzeyde enerji aktarması ve cilt yüzeyine zarar vermeden kolajen ve elastinin bağlanmasını harekete geçirmesidir. Böylece cilt kendi kendini onarabilir. Bu tedavi gençler için tek seanstır ve 3-4 seansta uygulanabilmektedir.

Akne İzlerinin Tedavisi

Akne tedavisi ile ilgili temel problemler, bölgenin çökmesi ve cilt kalitesinin bozulmasıdır. Basit izler tek seansta giderilebilir ancak birkaç seansta ihtiyaç duyulabilir. Akne izleri için hem altın iğneler hem de sürekli atış kanülü radyo frekansı kullanılarak hem cilt yenilenmesini hem de cilt altı dolgusunu veya PRP (trombositten zengin plazma) tedavisini etkinleştirmek mümkündür.

Altın iğne yaptıranlar ne diyor cevaplarında bulunduğu gibi bir veya iki seansta elde edilebilen iğneli radyofrekans seçenekleri ile aktif aknesi olan hastalara yardımcı olunabilmektedir.

Gözeneklerin Sıkılaştırılması

Gözenek sıkılaştırma tedavisinde yüzdeki gözenekler altın iğne RF ile bir veya iki seansta tedavi edilir. Bu, istenen enerji seviyesinde aralıklı atışlara izin verir ve yüksek frekans enerjisini doğrudan gözeneklere aktarır.

Yara izlerinin tedavisinde PRP veya adiposit nakli veya dolgu uygulamaları altın iğne, tek iğneli direkt atış radyofrekans veya kanül RF eksizyon teknikleri veya bu tekniklerden biri ile birlikte 1 ila 4 seansta tedavi edilir. Altın iğne yaptıranlar ne diyor konusunda seans sayısının değişimi bu şekilde açıklanmıştır.

Bu problemin çözümünde özellikle kilo verdikten sonra ameliyat olmak istemeyen hastalarda 4-5 seans altın iğne RF tedavisinde gözle görülür bir iyileşme elde etmek mümkündür.

Altın İğne Radyo Frekansı Doldurma Uygulaması

Yüzün birçok bölgesine uyguladığımız dolgu uygulamaları artık yüksek frekanslı kanüller kullanılarak kliniklerde uygulanmaktadır. Bu tedavi ile amaç daha az dolgu ile daha fazla iyileştirmedir. Faydaları ise şu şekildedir;

-Doldurmanın gereksiz yere gitmesini engeller

-Azaltılmış granülom veya kist oluşumu riski

-Aynı zamanda derinlemesine sıkılaşmasını sağlar

-Morluk riskini azaltın

-Göz çürüğü tedavisi sırasında

Altın İğne ve PRP birleştirilerek aynı anda hem cilt yenileme hem de PRP hücre infüzyonu gerçekleştirilebilir. Bu tedaviyi 15-20 gün aralıklarla 3-4 kez uygulamak ciltte ciddi fark yaratabilir. Altın iğne yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda, prp ya da mezoterapi kullanmış hastaların bu konuda daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir.

Cildi soyan lazer uygulamalarının aksine iyileşme süreci kısadır ve yaz aylarında uygulanır. Yaklaşık her 2-3 haftada bir 3 uygulama seansı şeklinde yapılır. Ancak tekrar ihtiyacınıza göre sivilce, yara izi, kırılma gibi emülsiyonlar tek seansta veya 4-5 seansta uygulanır.

İşlemden önce lokal anestezik krem, ekranın rahatlığını artırır. Tedaviden 24-36 saat sonra kızarıklık ve hafiflik olabilir. Bazen hafif bir kabuklanma görülür.

Altın İğneden Sonra Özel Bir Bakıma İhtiyacınız Var Mı

Uygulama sonrası nemlendirici ve koruyucu kremler kullanılmalıdır. Derin uygulamalar için kızarıklık daha uzun olabilir. Ancak hasta ertesi gün işe gidebilir bir görüntüye sahip olur. Ertesi gün hasta dilerse fondöten gibi bir kapatıcı kullanabilmesi Altın iğne yaptıranlar ne diyor cevaplarındandır.

Cildin yenilenme ve sıkılaşma etkisi 4-6 haftada ortaya çıkar. Tedavinin ardından hastanın sosyal hayata dönmekte zorlanmaması ve cildi rahatlatması için farklı tedaviler önerilebilir.

Altın İğne Kimlere Uygulanmamalıdır

 • Kalp pili ve implante edilebilir kardiyoverter defibrilatör (ICD) olan kişiler
 • Kardiyovasküler bozukluk durumunda
 • Hamilelik sırasında kullanılmaması Altın iğne yaptıranlar ne diyor sorusunun negatif cevaplarından biridir.
 • Herpes labialis (uçuk) varlığında veya uygulanan cilt enfeksiyonlarında
 • Keloid eğilimleri olan insanlar
 • Kanser hastalarında altın iğne yüksek frekans kullanılmamalıdır.

Altın İğne Radyofrekans Terapisi Seansları Nasıl Belirlenir

Seansı öncelikle belirleyen en önemli faktör sizin cildinizdir. Cildinizin durumuna göre seans sayısı ve yapılacak teknikler belirlenir ve bu duruma göre bir tedavi oluşturulur. Altın iğne ile birlikte mezoterapi ya da prp uygulaması istemenize bağlı olarak seanslar değişebilir ya da vücudun hangi bölgesine yapılacağına göre de değişiklik gösterebilir.

Altın iğne yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda, en önemli faktörün doktor ve klinik olduğu gözlemlenmiştir. Güvendiğiniz doktor ve klinikte bu işlemleri yaptırmak hem sağlığınız hem de iyileşmeniz için size en iyi şansı verebilecek durumdur. Bu konuda önemli olan bu uygulamadan verim alınabilmesidir.

Seans sayıları farklılığı ve değişimi size göre değişklik gösterse de, ilk seanstan ihtibaren değişiklikleri görmenizi sağlayabilecek bir uygulamadır ve hemen her türlü cilt probleminize bir çözüm sunabilir. Kırışıklıklardan yara izlerine hatta çözümü neredeyse imkansız kabul edilen sivilce izlerine kadar belli derecede bir çözüm sağlayabilen bu yeni teknoloji ile tanışmak ve hayatınızda yeni bir adım atmak sizin elinizdedir.