Altın iğne tedavisi nedir, altın iğne tedavisi son dönemlerde sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Mevsimsel değişiklikler, ileri yaş, hava kirliği ve yaşam boyunca maruz kaldığımız kimyasallar cildimizi yıpratır, yorar ve hızlı yaşlanmasına sebep olur. Bu etkilere bağlı olarak ise lekeler ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Eğer bu lekelerden ve kırışıklardan kurtulmak istiyorsanız, son zamanlarda adını birçok kez duyduğumuz, Altın iğne tedavisi kullanabilirsiniz.

Altın iğne tedavisi, cildin yüzeyine değil, direkt olarak alt tarafına uygulanır. Bu da, cildin gergin, parlak ve sağlıklı gözükmesine yardımcı oluyor. Cilde uygulanan tedavi cildinizde olan birçok sıkıntıyı yok eder ve cildinizi yeniler.

Altın iğne tedavisi kimlere yapılmaz diye düşünülürken aklımıza hemen hamilelik gelmelidir.

Altın İğne Tedavisinin Faydaları ve Yan Etkileri

Tedaviyi yaptıran kişi, işlem bittikten sonra normal yaşantısına geri dönebilir. Tedavi süresi 35 ila 40 dakika arasıdır ancak, bu sürede değişkenlik olabilir. Vücudun hangi kısmına yapıldığı önemlidir. Seans süresini ise tedaviyi yapan doktor belirlemektedir.

Altın iğne tedavisi gerçekleştiğinde günden güne cildinizde canlanma ve yenilenme görülür. Altın iğne hem vücut için hem de yüz için uygundur ve rahatlıkla yapılabilir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizAltın iğne tedavisinin faydaları şöyledir:

 • Vücutta oluşan sarkmaların giderilmesi
 • Göz altında oluşan morluklar, yanık izlerinden kurtulma
 • Doğum sonrası oluşan çatlaklıklar
 • Yara izleri ve sivilce izlerinden kurtulma

Altın iğne tedavisi yan etkileri çok fazla gözükmese bile işlem sonrasında oluşabilecek birkaç yan etki mevcuttur.

 • Seans bittikten sonra ciltte ödem oluşabilir.
 • İşlem yapılan bölgede damara denk geldiği taktirde morluklar çıkabilir.
 • Vücut direnci zayıf kişilerde uçuk oluşturabilir.

İşlem öncesinde ilaç kullanılarak oluşabilecek yan etkilerinin önüne geçilmesi mümkündür. Bu sayılan etkiler geçicidir.

Altın İğne Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Altın iğne tedavisi öncesi ve sonrası yapılacaklar hastadan hastaya değişiklik göstermektedir.

Altın iğne tedavisinden önce yapılması doktorlar tarafından önerilen en önemli konular şöyledir:

 • Altın iğne tedavisi öncesinde sigara kullanılmaması gerekiyor. Sigarayının 6 veya 7 ay kadar önce bırakılmalıdır.
 • Eğer kanınızı sulandıran ilaç kullanıyorsanız 4 hafta öncesinden bu ilaçların bırakılması gerekiyor.
 • Tedaviye başlamadan önce alkol bırakılmalıdır ve sarhoşken ameliyata girilmemelidir.
 • Yüzde makyaj ya da kimyasal boyalar varsa çıkartılmalıdır.

İşlem sonrasında ise ağrı hissedilmez. Altın iğne tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.

 • Tedavi bittikten sonra duş alınmaması ve yüze su temas etmemesi gerekir
 • 2 ila 5 gün arası güneşe çıkılmamalı eğer çıkılıyorsa en az 50 faktör güneş koruyucu krem sürülmelidir.
 • İşlem bittiği zaman makyajdan uzak durulmalıdır. 6 veya fazlası olarak uygulanan seanslarda yaraların iyileşmesini bekleyip makyaj yapılabilir.

İlk seansta bile fark gözle görülür haldedir. Ancak, tam sonuç almak için doktorun verdiği seanslara uyulması gerekir. Seanslar tam olarak bittiği zaman ise yılda bir kez tekrar yapılması önerilmektedir.

Altın iğnesi tedavisini uygulayacaksanız, altın iğne tedavisi öncesi ve sonrası yapılması gerekenlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Altın İğne Tedavisi Acıyor Mu

Altın iğne tedavisi acıyor mu sorusu birçok hasta tarafından sorulmaktadır. Bunun nedeni ise en hassas olan bölgelerimizden biri olan yüzümüze uygulanmasıdır.

Altın iğne tedavisi sadece cildimizi yenilemeye yarayan bir işlem değildir. Cilt lekesini açma ve akne tedavileri için de altın iğne tedavisi doktorlar tarafından önerilmektedir. Cildinize işlem uygulanmadan önce uyuşturucu etkisi olan bir krem sürülür ve yüze yapılan işlemler sırasında hastalar acı hissetmez.

Yüze uygulanan iğne tek kullanımlıktır. Kişiye özel olarak kullanılır ve her seansta yeni bir iğne kullanılmaktadır. Gençleştirme tedavisi başlarken yüzümüz bir cihazla taranır ve uygulanmanın yapılacağı bölge bu şekilde tespit edilir. İşlem süresi ise 30 ila 40 dakika arasıdır.

Altın İğne Tedavisi Nerede Yapılıyor

Altın iğne tedavisi için uzman estetisyenler, güzellik salonları, cilt ve bakım uzmanı dermologlar bulunmalıdır.  İğne tedavisi çok hassas bölgelere yapıldığı için kesinlikle işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmelidir.  Bu yüzden, bu tedavinin uygulanması isteniyorsa iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. İşin uzmanlarına danışarak seanslar dikkatli bir gözle takip edilmelidir. İşlem yapılan yerde bir sorunla karşılaşılırsa hastanın kendisinin müdahale etmemesi gerekir. İşlemi gerçekleştiren uzmanınıza danışıp hareket edilmesi sağlığınız açısından önemlidir.

Altın iğne tedavisi ücreti farklı merkezlerde değişkenlik göstermektedir. Ayrıca, tedavi hangi bölgeye uygulanacaksa işlemi gerçekleştirecek doktor ya da uzman fiyatı ona göre de değişiklik gösterir. İşlem başlamadan önce küçük bir muayene gerçekleşir ve eğer ekstra sorun varsa bu da işlemin pahalılaşmasına sebebiyet verir.

Altın İğne Tedavisi Kalıcı Mı

Altın iğne tedavisi nedir, Altın iğine tedavisi kalıcı mı değil mi konusu tedaviyi gören kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisidir.

Altın iğne tedavisi ameliyatsız güzelleşmeyi sağlayan en bilinen tedavi yöntemlerinin başındadır. Altın iğne tedavisi genç görünüm için ünlüler tarafından sıkça kullanılır. İşlemi gerçekleştiren kişilerin bir çocuğu tedaviden memnun ayrılmaktadır. Altın iğne, ilk seanslardan itibaren her seans daha da iyi fark edilen olumlu sonuçlar göstermektedir. Cildinizde parlaklık, sıkılaşma ve canlılığı kalıcı olmasını istiyorsanız doktorunuzu dinlemelisiniz. Doktorunuzun söylediği seans sayılarına uyduğunuz sürece uzun süreli etkisini yüzünüzde çok iyi bir şekilde hissedeceksiniz.

Altın iğne tedavisinin bu kadar çok kullanıldığına ve bu kadar popüler olduğuna şaşırılmamalıdır. İğne tedavisi ile ameliyatsız bir şekilde yüzünüzde, dekolte bölgenizde ve boyun kısmınızda oluşan sarkmalardan ve kırışıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Altın iğine tedavisi ünlüler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Danla Biliç, Şeyma Subaşı, Alişan, Çağla Şikel gibi pek çok ünlü tarafından yaptırılmaktadır. Herhangi bir işlem yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra uzman doktorunuzun en iyi şekilde dinlemeniz gerekmektedir.