Altın İğne Tedavisi Nedir?

Erken yaşlanma genellikle sigara ve alkol alışkanlığı, hava kirliliği, çevre koşulları, güneş, kullanılan kozmetik ve bakım ürünleri nedeniyle ortaya çıkıyor. Birçok kişi cildinde erken yaşlanma belirtilerini gördüğünde olumsuz etkileniyor ve kendisini kötü hissediyor. Bu belirtileri ortadan kaldırmak için bildiği bütün yöntemleri deniyor, kısa sürede sonuç verecek yöntemleri araştırıyor. Erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıracak en etkili yöntemler arasında altın iğne tedavisi geliyor.  Altın iğne tedavisinin ne olduğunu ve yararlarını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Altın İğne Tedavisi Ne İşe Yarar?

Altın iğne tedavisi medikal teknoloji kullanılarak uygulanan bir cilt bakımıdır. Fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da bilinen tedavi yöntemi, erken yaşlanma belirtilerinin yanı sıra göz çevresi morlukları, gözenek sıkılaştırma, cilt lekeleri, cilt sarkması, yara izleri, kırışıklıklar, akne ve sivilce izi tedavilerinde kullanılır. Altın iğne tedavisinde başarı oranı son derece yüksektir. Genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapıldığı için, pek çok kişi tercihini altın iğne tedavisinden yana kullanıyor.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Altın iğne tedavisi tıpkı ameliyatsız yüz germe tedavileri gibi, cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilir. Altın iğne tedavi yönteminde bir cihaz yardımıyla, cildin alt katmanları radyofrekanslarla uyarılır. Bu tedavi yönteminde, cildin alt  katmanlarının uyarılması için kontrollü hasar verilir. Böylece, vücutta doğal kolajen üretimi ve iyileşme süreçleri uyarılmış olur. Altın iğne tedavisi erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Altın iğne tedavisi sayesinde cilt daha genç ve dolgun göründüğü gibi, yüzde oluşan lekeler de kaybolur. Altın iğne tedavisi, altın uçlu iğneler kullanılarak yapılır. Altın uçlu iğneler cilde enerji verilirken, enerjinin dağılmasını önler ve enerjinin cilde nüfuz etmesini sağlar.  Altın iğne tedavisini, birçok kişi herhangi bir yan etkisi olmaması nedeniyle de tercih eder.

Altın İğne Tedavisi Ne İşe Yarar?

Birçok insan ameliyatla yüz germe yöntemi yerine, farklı alternatifler tercih eder. Altın iğne tedavisi herhangi bir yan etkisi olmadığı ve genel anesteziye gerek duyulmadığı için tercih edilen yöntemler arasındadır. Altın iğne tedavisi

  • Vücuttaki form kaybı
  • Yüzde oluşan kırışıklıkların önlenmesi
  • Vücutta ortaya çıkan sarkmalar
  • Kilo alıp verirken oluşan çatlamalar
  • Hamilelik nedeniyle oluşan çatlaklıklar
  • Cilt gözeneklerini sıkılaştırmak

Amacıyla kullanılır. Altın iğne tedavisi hakkında bilgi almak veya randevu oluşturmak için lütfen tıklayın.

 


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz