Altın iğne daha çok cilt bakımı ve estetik alanda kullanılan bir yöntemdir. Altın iğne bir bakıma ameliyatsız olarak cildi germe yöntemlerinden biridir. Aynaya baktığınızda görmek istemediğiniz cilt kusurlarını altın iğne sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz.

Altın iğne ile yüzdeki lekelerinizi giderebilir ve gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Ayrıca daha önce sivilcelerin yüzünüzde bıraktığı boşluklar varsa çukurları da ortadan kaldıracaktır. Daha aydınlık ve temiz bir cilde sahip olmak için altın iğne işlemi yaptırabilirsiniz. Göz altı morlukları, yanık izleri, vücutta sarkmaların olması, küçük ve ince kırışıklıkların yok edilmesi, yaşlılık izlerinin ve lekelerinin giderilmesi için kullanılabilir. Ayrıca boyun, göğüs dekoltesi ve gıdı bölgesinde daha gergin ve canlı bir görünüm için de çok fazla tercih ediliyor.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması bir cihaz yardımı ile yapılır ve ağrısız bir yöntemdir. Bu işlem alanında uzman bir yerde ve cilt uzmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi halde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Altın iğne fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye uygulamayı yapan yerden ulaşabilirsiniz.

İşlem süresi çok uzun olmayan altın iğne uygulaması yapılmadan önce işlem yapılacak bölge temizlenir. Cilde anestezik krem sürülür ve uyuşmanın gerçekleşmesi beklenir. Çok ince olan altın iğneler ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açılır. Kanallar açıldıktan sonra ise yüksek frekanslı radyo dalgaları cilt altına gönderilir. Bu işlem yaklaşık olarak yarım saatten fazla olarak yapılır. Daha sonra ise işlem biter. İşlem sonrası ciltte kızarıklıkların olması doğal bir durumdur ve birkaç saate kadar bu kızarıklar da kaybolur. İşlem sonrası günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem bittikten sonra bile dalgalar deri altında onarım işlemi yapmaya devam edecektir. Bir süre güneş ışınlarına dikkat etmeniz gerekir. İşlem sonrası bile hemen etkisini hissedersiniz.

Altın İğne Kalıcı Mı?
Altın iğne uygulamasının kalıcılığı yaptırdığınız seansa bağlıdır. Tek bir seansta bile etkisini cildin durumuna göre 6 ay süre ile fark edebilirsiniz. Seans süresi dördü bulduğu takdirde tedavinin etkisini daha fazla görürsünüz. Ancak ileri yaşlarda tek seans değil de birkaç seans gerekebilir.