Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler konulu yazımızı okumadan lazer epilasyon yaptırmayın.

Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer nedir sorusu aslında tüm lazer epilasyonlar için geçerlidir. Ancak daha çok kıl kökünü yok etme yeteneğine sahip olması ve nerdeyse sıfır kılsızlığı sağlaması ayırt edici özelliğidir. Tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler gibi geçici epilasyon yöntemlerinin aksine hem erkekler hem de kadınlar tercih edilmekte, cilde zarar vermeden kıl köklerin yeniden oluşması engellenmektedir. Epilasyon öncesi alexandrite lazer çeşitleri hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Lazer Güvenli Bir Uygulama mı?

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler yazımızda, lazer epilasyonun tarihine de kısaca bakmamız doğru olacaktır. Lazer sistemleri 1983 yılından bu yana yaklaşık 25 yıldır diş hekimliği, oftalmoloji, plastik cerrahi, medikal estetik gibi çeşitli tıbbi alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatı özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Epilasyon için lazer sistemleri 15-20 yıldır kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde lazer epilasyon ve diğer estetik uygulamalar daha güvenli hale getirilmektedir. Alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları buna göre farklılaşmaktadır. Lazerin kansere neden olduğuna veya sağlığı etkileyen radyasyon ürettiğine dair bilimsel bir kanıt yoktur. Robotx hybrid alexandrite lazer gibi gelişmiş başka modeller de bulunmaktadır.

İstanbul’da bulunan kliniklerde kullanılan lazerler dünya çapında birçok ülkede kullanılmaktadır ve FDA onayına sahiptir. Lazer epilasyon düşünüyorsanız, İstanbul’da bulanan klinikleri tercih etmeniz önerilir. Alexandrite lazer cihazı fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca, alexandrite lazer epilasyon fiyat aralıkları için kliniğe gelmeniz gerekmektedir.

Lazer Epilasyondan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler oldukça hassas detaylardır, tamamına uyulması doğru olacaktır. Lazer epilasyon uygulamasından birkaç hafta önce ağda ve cımbız gibi kıl köküne zarar veren yöntemler sonlandırılmalıdır. Saçlar tedaviye başlamadan önce sararmamalıdır. Çünkü lazer enerjisi sadece gelişme aşamasında olan ve pigment içeren kıl kökünü etkiler. Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında ayrıca, lazerden etkilenecek hedef cımbızla önceden saç çıkarılırsa veya rengi açılırsa kaybolacağı için beklenen etki görülemez. Beta karoten içeren ilaçlar (A vitamini gibi) veya karoten bakımından zengin gıdalar (havuç, portakal gibi) kullanan kişilerin beklenen uzun vadeli etkisini azaltabileceğinden lazer epilasyon öncesi kesilmelidir. Fiyatları hakkında kliniğinizden bilgi almanız doğru olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz



Alexandrite lazer makinası tek dalga boyundaki ışıktan oluşan optik enerji sağlar. Alexandrite lazer makineleri çoğu seçici fototermoliz prensibine göre hareket eder.

Hedef yapıda anında (milisaniye) 80-90 ° C ısı artışı oluşturarak geri dönüşü olmayan bir hasar oluştururlar. Çevre dokular üzerinde çok az etkiye sahiptir ve hedef yapıyı tahrip eder. Alexandrite lazer epilasyon yaptıranların yorumları lazer epilasyon öncesi incelemeniz gereken konular arasında bulunmaktadır. Bu konuda en detaylı yorumları forum sayfalarından ve alexandrite lazer ekşi sözlükten bulabilirsiniz.

Alexandrite Lazerin Temel Avantajları Nelerdir?

Alexandrite lazer şu anda lazer teknolojisinin en son ürünüdür.

Uzun puls ND YAG koyu tenli hastalarda kullanılabilir. Ve en önemlisi, Amerikan FDA onaylı en yüksek sayıda lazerle yapılabilen tüm işlemlerin % 93’ünü gerçekleştirebilen, dünyadaki en etkili ve güvenli benzersiz lazer sistemidir. Robotx hybrid alexandrite lazer yorumlar için forum sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler yazımızda önemli bir başlık ise nereye uygulanacağıdır. Alexandrite lazer makinesi ile lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Özellikle koltuk altı, genital bölge, bacak, kollar, yüz ve göbek bölgesi kadınların % 80’i tarafından sıklıkla tercih edilmekte, erkekler ise sakal bölgesi, göğüs çevresi ve sırt bölgelerinde lazer epilasyon tercih etmektedir. Ayrıca kollarında ve bacaklarında fazla kıl olan erkekler tüylenmeyi azalttığı için tedavi olmak isteyebilirler. Bu konu hakkında alexandrite lazer yorum forum sayfalarına bakabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler konulu yazımız içerisinde, lazer epilasyon ile ilgili en çok sorulan sorulara da cevap bulmaya çalışacağız. Bu konu hakkında sık sorulan sorular şunlardır:

 • Neden bu tek seans değil?
 • Başlangıçta seans sayısı net mi?
 • Alexandrite diğer lazerler gibi yetersiz mi?
 • Alexandrite Lazer Epilasyon avantajları nelerdir?
 • Lazer epilasyon sonrası leke kalır mı?
 • Kontrol oturumu nedir?

Alexandrite lazer yorumlar için forum sayfalarına göz atabilirsiniz.

Kimlere Lazer Epilasyon Uygulanmaz?

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler yazımızda, lazer epilasyon kimler için uygun değildir, kimlere uygulanamaz:

 • 15 yaşın altındaki çocuklarda,
 • Hamileliğin ilk üç ayında,
 • Kanserli deri veya kanser öncesi lezyonları olanlarda,
 • Deri kollajen dokusu hastalığı olanlarda (sedef hastalığı gibi),
 • Cilt renginin değişmesine neden olan hastalığı olanlarda,
 • Akne nedeniyle son 6 ayda Roacutane kullanmış kişilerde
 • Herpes (uçuk) alanları, sedef hastalarında,
 • Deri enfeksiyonlarında lazer epilasyon mümkün değildir.

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler konularından bir başkası ise lazer epilasyon uygulanan bölgeye en az 30 SPF güneş koruyucu krem sürülmelidir. En az 1 hafta güneşlenilmez ve solaryuma girilmez. Bu konulara dikkat edilmez ve gözlenmez ise lazerle tedavi edilen bölgelerde lekelenme olasılığı artacaktır. İlk 2-3 gün cilt tahrişi peelingi gibi peeling operasyonları kesinlikle yapılmamalı, sıkı ve sert giysiler giyilmemelidir.

Bazen koyu tenli, kalın ve koyu saçlı bölgeler, aşırı duyarlı kişilerde kabuklanma, uzun süren kızarıklık, akne oluşabilir.

Ancak kullanılan cihazlar nedeniyle hissedilen ağrılarda büyük değişiklikler olmaktadır. Alexandrite Sistemleri, teknolojisi ve gelişmiş soğutma sistemleri ile konfor ve minimum ağrı garantilidir. Bu konuda alexandrite lazer yorumları forum sayfalarına bakabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Seanslarına Düzenli Olarak Katılmazsam Bu Tedaviye Engel Olur Mu?

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler konularından bir diğeri ise lazer epilasyon uygulaması seans aralıkları 4 ila 8 hafta olmalıdır.

Tedaviye tamamen tüysüz devam etmek istiyorsanız seanslarınızı düzenli olarak yapmanız gerekir. Alexandrite lazer fiyat tarifesi de seanslarınıza göre değişiklik gösterebilmektedir.

Alexandrite Diğer Lazerler Gibi Yetersiz Mi?

Hayır. Kıl kökü üzerindeki etkiyi sağlayan, kılın tutunduğu enerjidir. Kalın, siyah tüyler daha düşük lazer enerjisinde yeterli enerjiyi emer. İnce kıllarda bir etki elde etmek için kısa sürede daha yüksek miktarda enerji sağlanması gerekir. Diğer lazerlerin aksine Alexandrite lazer cihazı ateşleme sırasında sağladığı enerji ateşleme süresine bağlı değildir. Tekrarlanan çekimlerde ince tüyler için gerekli olan yüksek enerjili ve kısa süreli lazer atışlarını sağlayabilmektedir.

Alexandrite lazer cihaz fiyatları satın alınma aşamasında diğer cihazlardan oldukça pahalıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Kalıcı veya uzun süreli epilasyon sağlar. Kıllar yeniden uzasa bile oluşacak kıllar zayıf, açık renkli ve kozmetik önemi az olan kıllar olacaktır. Güvenilir bir yöntemdir. Kanserojen değildir. Ağda uygulamalarında görülebilecek cilt enfeksiyonu ve enfeksiyon hastalıkları riski yoktur. Alexandrite lazer cihazı fiyat için merkezimize uğramanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Leke Kalır Mı?

Alexandrite lazer sonrası leke kalır mı? Hayır. Saç kökü üzerindeki etkiyi sağlayan, saçın tuttuğu enerjidir. Kalın, siyah tüyler daha düşük lazer enerjisinde yeterli enerjiyi emer. İnce saçlarda bir etki elde etmek için kısa sürede daha yüksek miktarda enerji sağlanması gerekir. Diğer lazerlerin aksine Alexandrite lazer cihazları lazerin ateşleme sırasında sağladığı enerji ateşleme süresine bağlı değildir. Tekrarlanan çekimlerde ince tüyler için gerekli olan yüksek enerjili ve kısa süreli lazer atışlarını sağlayabilmektedir. Alexandrite lazer cihazı fiyatı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Kontrol Oturumu Nedir?

Alexandrite lazer öncesi dikkat edilmesi gerekenler içinde kontrol seansı da ayrıca dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir.Kontrol seansı, 10-20 atışlık ücretsiz bir lazer epilasyondur, çünkü lazer atışı geniş alan uygulamalarında (sırt, göğüs, bacak) ihmal edilebilir. Alexandrite lazer epilasyon cihazı ile epilasyon uygulaması, lazer epilasyon uygulamasından sonrası gerektiği durumlarda 15-20 gün sonra yapılmaktadır. İhtiyacınız olmadığını düşünürseniz veya doktorunuz buna ihtiyaç duymazsa tedaviniz bozulmayacaktır. 15-20 günlük bir sürenin ardından bir kontrol seansı gerilemeye ve dinlenen kılların etkilenmesine neden olacaktır. Bu nedenle sonraki lazer seanslarının etkisi kontrol oturumları ile tamamlanır. Alexandrite lazer fiyatları içerisinde kontrol oturumları bulunmamaktadır.