Alexandrite lazer nedir son zamanlarda lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyen hastaların en çok sorduğu sorudur.

Alexandrite Lazer ile Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerinizi cımbızlamaktan, tıraş etmekten veya ağda yapmaktan yoruldunuz mu? Bu istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulabileceğiniz kalıcı bir çözüm mü arıyorsunuz? O zaman Lazer epilasyon sizin için mükemmel bir çözüm olacaktır. Temelde, pigmentin saçı yok edecek ışığı emebilmesi için saç folikülüne yüksek enerjili bir ışığın gönderildiği bir sistemdir. Diğer tüy alma tekniklerinden daha hızlı ve kolaydır. Kalıcı saç dökülmesine yol açmak için ortalama üç ila beş seans gerekir. Alexandrite lazer nedir bakmadan önce gelin lazerlere bakalım. Ekşi sözlük gibi platformlarda da sıkça önerilmektedir. Alexandrite lazer yorum açısından pek çok kişiden tam puan almış eşsiz bir uygulamadır.

Tedavi için ihtiyaç duyulan miktar ve dalga boyuna göre cilt cerrahisinde kullanılan çeşitli lazerler bulunmaktadır. Alexandrite lazer yorumları açısından diğer lazer türlerine göre oldukça öne çıkmaktadır. Lazer epilasyon tedavileri beş temel sistemle yapılmaktadır. Bu lazerler Ruby, Diode, Nd: Yag, Alexandrite ve IPL’dir. İstenilen ten rengi, saç rengi ve saç tipine göre en iyi verimi sağlayabilirler. Ancak bu lazer tedavileri arasında Alexandrite lazer tedavilerde daha iyi performans göstermesi ve düşük riski nedeniyle daha çok kullanılmaktadır.

Makineler Alexandrite lazer operasyon ile lazer epilasyon hastalarına daha yenilikçi tedavi sağlamak için üretilmiştir. Dünya’da çoğu lazer epilasyon klinikleri ve merkezleri bu tedaviyi Alexandrite lazer ile sağlamak için bu makinelere sahiptir. Beyaz tenli ve açık renkli tüylere sahip kişiler nedeniyle bu bölgede de popülerdir. Peki Alexandrite lazer nedir

Alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatı diğer epilasyon cihazlarına göre daha yüksek olduğundan, bu işlemin fiyatı da biraz daha pahalıdır. Fiyatları yüksek olmasının sebebi en gelişmiş ve en yenilikçi teknoloji olmasıdır.

Alexandrite Lazer nedir?

Alexandrite lazer lazer epilasyonda kullanılan en popüler yöntemlerden biridir. Aleksandrit kristallerinin ortamın kaynağı olduğu kırmızı ışık lazeridir. 755nm dalga boyu üretir ve çok kısa darbelerde yüksek yoğunluklu ışın üretebildiği Q-anahtarlamalı modda mevcuttur. Bu lazer damar lezyonları, dövme silme, pigmentli lezyonlar ve epilasyon gibi çeşitli cilt bozukluğu tedavilerinde kullanılmaktadır.  Alexandrite lazer cihazları fiyatları ve popülaritesi özellikle etki alanı nedeniyle artmıştır. Diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre çok daha geniş bir yüzey alanında çalışabilir. Hastanın daha az seansta kalıcı epilasyon solüsyonu sonucunu elde etmesini sağlar ki bu da sıkı programda kalanlar için dikkate alınması gereken oldukça önemli bir husustur. Alexandrite lazer nedir sorusunun kısa cevabı budur.

Nasıl Çalışır?


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizAlexandrite lazer nedir baktıktan sonra şimdi de çalışma prosedürüne bakalım. Alexandrite lazerin çalışma prosedürü, herhangi bir alana uygulandığında lazerden yayılan ışıktan belirli noktaya zarar verecek ısı enerjisi üretilmesidir. Bir doku çok hassas bir şekilde tahrip edilebilir ancak çevresi bu Alexandrite lazer makinası sayesinde zarar görmeden kalacaktır.

Yan Etkiler

Alexandrite lazer cihazı beyaz ten üzerindeki açık renkli tüyler için önerilen bir yöntemdir. Daha koyu ciltlerde de kullanılabilir ancak yan etki riski olacaktır. Tabaklanmış veya koyu tenli hasta, beyaz lekeler şeklinde görünebilen cilt renklerinde değişiklikten muzdarip olabilir. Alexandrite lazer ciharları ile kullanılan Lazer ışınının kıl folikülündeki melanini yok etmesine neden olabilir. Tedavi sırasında ağrıyı önlemek için hastanın soğuk temas yapması gerekebilir. Bazıları işlemden hemen sonra birkaç gün sürebilen kızarıklık, kaşıntı veya şişlikle karşılaşabilir. Yan etkiler oldukça küçük olsa da yine de doktor ve lazer operatörünün hasta için doğru lazer yöntemini seçmesi gerçekten önemlidir. Bu yüzden Alexandrite lazer nedir ne değildir bilmek önemlidir.

Robotx Hybrid Alexandrite Lazer

Alexandrite sistemleri için kullanılan sistemler robotx hybrid alexandrite lazer teknolojisinde çok popüler hale gelen ve bu alanda altın standart olarak kabul edilen bir ürünüdür. Hem etkili hem de güvenli sonuçları kanıtlanmış bir Alexandrite lazer epilasyon cihazı türüdür. Bu sistem, tek tek tüyler üzerinde çalışmak yerine, kıl büyümesini kalıcı olarak azaltmak için doğrudan kıl kökleri üzerinde çalışır.

Alexandrite lazer cihazı fiyat açısından bu yüzden de pahalıdır. Sistem ayrıca hastanın güvenliğini ve konforunu sağlamak için Dinamik Soğutma Cihazı özelliğine sahiptir. Bu J / cm 100 755 nm kadar taşımak için en yüksek güç 17.666 vat gerekir 2darbe sürelerinde. En hızlı tekrar oranına sahip olarak büyük spot boyutu hedeflenebilir. Koyu ve bronz ciltler dahil tüm cilt tipleri için idealdir. Çevrimiçi mağazalarda mevcuttur ve İstanbul’daki lazer epilasyon tedavileri için yaygın olarak kullanılmaktadır. Alexandrite lazer nedir ve basıl çalışır bu şekilde inceledik.

İşlemden Sonra Ne Bekleyebilirim?

Alexandrite lazer sonrası tedavi edilen bölge, tedaviden birkaç dakika ila birkaç saat sonra hafif pembe olabilir. Sonuçlar muhteşemdir, alexandrite lazer epilasyon yaptıranların yorumları oldukça olumlu ve yüksektir.

Kesinti Süresi Nedir?

Kesinti yok. Hastalar tedaviden hemen sonra normal aktivitelerine dönebilirler. Alexandrite lazer nedir ne değildir çok önemli ama bu işlemin en büyük avantajlarından birisi de budur.

Tedaviden Önce Ne Gibi Önlemler Almalıyım?

Alexandrite lazer çeşitleri epilasyon tedavinizden en az iki hafta önce güneşe maruz kalmaktan kaçınmanızı önerir. Tabaklanmış deri kabarır, bu nedenle bir tedavi görmeden önce bronzlaşmanın solmasını beklemek daha iyidir. Tedaviden 4-6 hafta önce ve sonra ağartma veya ağda yapmayın. Bunun yerine, tedavinizden birkaç hafta önce tıraş olun. Alexandrite lazer nedir bu şekilde daha iyi anlayabilirsiniz.

Kaç Tedaviye İhtiyacım Olacak?

Laserderm 6-8’i önermektedir ancak ortalama bir hasta 4-6 tedaviden sonra epilasyondan memnun kalmaktadır. Her bireyin yaşının, etnik kökeninin, kilosunun, metabolizmasının, vücut bölgesinin, ilaçlarının ve hormonlarının tüy büyümesi üzerinde doğrudan bir sonucu olduğunu ve lazer epilasyon sürecini etkileyebileceğini unutmamak önemlidir.

Alexandrite lazer nedir konusunu detaylıca işledik sizler de artık lazer epilasyon öncesi yöntem seçerken bu yöntem hakkında da fikir sahibisiniz.

Alexandrite lazer fiyat olarak diğer lazer epilasyon yöntemlerinden biraz daha fazladır. Fiyatları yüksek olmasının sebebi yüksek etkinliğidir.

Neden Birden Fazla Tedaviye İhtiyacım Var?

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları seans sayısına göre değişeceğinden aklınızda bu sorunun olması gayet normaldir.

Kıl döngüsel olarak uzar, bu nedenle kalıcı tüy azalması elde etmek için her büyüme döngüsünün lazerle tedavi edilmesi gerekecektir. Kıl aktif olarak uzadığında, her bir saç üç ana döngüden geçer, yani; Anagen, Catagen ve Telogen. Anagen büyüme aşaması olarak kabul edilir, bu, saç kökünün en büyük olduğu, bol miktarda melanine sahip olduğu ve köke bağlandığı zamandır. Sadece bu aşamada saç lazerler tarafından hedef alınabilir. Anagen normal olarak birkaç hafta sürebilir ve herhangi bir zamanda bir kişinin saçının yaklaşık %15-20’si bu aşamadadır.

Alexandrite lazer cihazı fiyatları seanslarınıza göre değişiklik göstereceğini anlamanız ve kabul etmeniz çok önemlidir. Alexandrite lazer epilasyon fiyat yüzünden tedaviyi yarım bırakmamalısınız. Bu bilgiyi önden bilip kabul etmeniz tedaviyi bitirmenizi gerektirir.