Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler uygulanan lazer epilasyonun istenilen sonuçlara daha kolay ve sorunsuz bir şekilde ulaşılmasını sağlar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler gibi geçici epilasyon yöntemlerinin aksine hem erkekler hem de kadınlar tercih edebilmekte, cilde zarar vermeden köklerin yeniden oluşması engellenmektedir. Lazer epilasyon hizmetleri özellikle İstanbul’da bulunan kliniklerin nerdeyse bir çoğunda uzman ve deneyimli personelleri ile beraber Alexandrite laser, YAG lazer, Diode lazer ve IPL sistemleri kullanılmaktadır.

Alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatı özelliğine göre farklılık göstermektedir. Alexandrite lazer makinesi farklı dalga boylarını kullanır, geri dönüşü olmayan bir şekilde kıllarınızı yok eder. Kıl tipine ve cilt tipine göre tedavi başarısı farklıdır. Aynı kişi kıl tipine, ten rengine ve hatta vücut bölgesinde ki değişikliklere göre farklı sistemlere sahip olabilir. Bu konuyu alexandrite lazer yorum sayfalarından inceleyebilirsiniz.

Deneyimli hekimler hastayı değerlendirdikten sonra cilt tipine ve kıl tipine göre hastalara hangi lazerin uygulanacağına karar verirler, İstanbul’da bulunan kliniklerde farklı lazer uygulamaları hizmeti verilebilmektedir. Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda oldukça hassas davranmak gerekmektedir. Bu cihazlar tüm cilt tiplerine uygundur, ince veya kalın kıllara uygulanabilir. Cilt tipiniz veya tüy tipiniz ne olursa olsun, lazer epilasyon teknolojisini kullanarak istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Neye Göre Yapılır?

Kıl yapısı alexandrite lazer epilasyon için belirleyici olarak gösterilmiş ancak teknolojinin ilerlemesiyle artık bir kriter olarak kabul edilmemektedir. Her kıl tipine uygulama yapılabilecek şekilde çok ince tüyleri görebilen cihazlar da üretilmiştir. Hastalarda kıllanma sorunu varsa nedenleri araştırılmalı, sorun hormon bozukluğundan kaynaklanıyorsa tedavi buna göre şekillendirilmelidir. Ve alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda da oldukça dikkatli olmak gerekir.

Lazer Ve Işık Sistemlerinin Etki Mekanizması Nedir?

Alexandrite lazer ve ışık sistemlerinde amaç çevreleyen cilde zarar vermeden kıl köküne kalıcı hasar oluşturmaktır. Alexandrite lazer nedir dersek, lazer enerjisi, kıl kökünde bulunan melanin hücreleri tarafından emilir ve çevredeki cilde ve dokuya zarar vermeden kıl kökünü yakar diyebiliriz. Hasarlı kıl muhtemelen tekrar oluşmaz. Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda dikkatli olmak gerekmekte ve kurallara uymamız sonuçlar için olumlu etki yaratmaktadır. Lazere maruz kalan kılların bir kısmı hemen dökülür, bir kısmı ise yaklaşık 15-20 gün içerisinde ciltten atılır. Alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları, uygulamada ki başarısı ile doğru orantılıdır.

Epilasyon İçin Kullanılan Lazer Ve Işık Sistemleri Nelerdir?

Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda kliniğinizde ki uzman sizi bilgilendirecektir. Özellikle hangi cihaz kullanıldıysa ona göre bilgilendirmelerde değişiklik olabilmektedir. Cihazların özelliklerine göre alexandrite lazer cihaz fiyatları değişmektedir.

 • Alexandrite lazer- dalga boyu:755 nm
 • Diyot lazer- dalga boyu: 800-810 nm
 • Nd-yag lazer- dalga boyu: 1064 nm
 • Yakut lazer- dalga boyu: 694 nm
 • IPL – Bu sistem lazerden farklı şekilde çalışmaktadır.

İstanbul’da bulunan uzman kliniklerde aşağıda ki alexandrite lazer cihazları ve ışık sistemleri kullanılmaktadır. Alexandrite lazer cihazı fiyat her ürüne göre değişiklik göstermektedir. Kliniklerin kalite ve başarısına göre en üst düzey cihazlar alınmaktadır. Çeşitleri aşağıda ki gibidir.

 • Alexandrite lazer (Cynosure)
 • Alexandrite lazer (Candela)
 • Diyot Lazer (Soprano ICE) (Buz Lazeri)
 • Diyot lazer (elos teknolojisi-diyot + radyofrekans)
 • Nd-yag lazer (Cynosure)
 • ELOS IPL (ışık sistemi)

Bunların dışında bazı kliniklerde robotx hybrid alexandrite lazer de mevcuttur. Robotx hybrid alexandrite lazer yorumlar hakkında bilgi almak için forum sitelerine göz atabilirsiniz.

Uygulamada kullanılan cihaza göre alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler farklılık gösterebilir.

Kullanılan cihaza göre alexandrite lazer fiyat değişiklik gösterecektir.

Neden Birden Fazla Tedavi Seans Uygulanır?

Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanınız sizi bilgilendirecektir, bilgilendirme doğrultusunda hareket etmeniz sonuçları olumlu etkileyecektir. Tüm lazerler kılın aktif olduğu dönem üzerinde etkilidir. Dinlenme aşamasındaki tüy kökleri lazerden etkilenmez. Vücuttaki tüyler farklı dönemlerde aktif aşamaya ve dinlenme aşamasına girer. Lazer uygulaması sırasında aktif kılları etkiler. Alexandrite lazer yorumları size gerçek kişilerin tecrübelerini aktaracaktır. Bir süre sonra dinlenme aşamasındaki tüyler aktif hale gelir ve sonraki uygulamada bu tüyler yok edilir. Alexandrite lazer fiyatları uygulama alanına göre farklılık gösterir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Alexandrite lazer cihazı fiyatı verimliliği ile doğru orantılıdır, kliniğinizde hangi cihaz olduğunu sorabilirsiniz. Lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Özellikle koltuk altı, genital bölge, bacak, kollar, yüz ve göbek bölgesi kadınların % 80’i tarafından sıklıkla tercih edilmekte, erkekler ise sakal bölgesi, göğüs çevresi ve sırt bölgelerinde lazer epilasyon tercih etmektedir. Ayrıca kollarında ve bacaklarında fazla kıl olan erkekler tüylenmeyi azalttığı için tedavi etmek isteyebilirler. Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanınıza danışabilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Sonucu Kalıcı Mıdır?

Lazer epilasyon büyük ölçüde kalıcıdır. Ancak alexandrite lazer cihazı fiyatları tedavinin başarısı ile doğru orantılıdır. Kılda azalma 4-6 seanstan sonra % 70-90 görülür, bu azalma yıllarca sürer, kalan kılların rengi ve kalınlığı azalır. Ancak tamamen kurtulmak mümkün değildir. Alexandrite lazer epilasyon fiyat uygulaması ise tedavi gören alanlara göre değişmektedir. Tedavi etkinliği, tedavi esanslarının tamamlanmasından sonraki 6 ay içinde değerlendirilmelidir. Tekrar gelecek olan kıllar 6 ay içerisinde net olarak görünür hale gelir. Bu konu hakkında gerçek kişilerin yaşamış oldukları tecrübeleri paylaştıkları forum sitelerinden alexandrite lazer epilasyon yaptıranların yorumları başlıklarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca alexandrite lazer ekşi sözlükte bulunan başlıktan da inceleme yapabilirsiniz.

Seans Sayısını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda ne kadar titizlik gösterirsek, seans sayılarımız planlandığı gibi devam eder.

 • Kıl rengi, örnek: kızıl ve sarı gibi açık renkli kıllar çok sayıda seans gerektirir.
 • Etnik ve genetik yapı, örnek: koyu tenli kişiler çok sayıda seans gerektirir
 • Hormonal durumlar seans sayısında belirleyici bir etkendir
 • Tedavi edilen bölge
 • Kıl yoğunluğu
 • Yaşınız
 • Kilo durumu, örnek: fazla kilo saç büyümesini artırır.
 • Bazı İlaçlar

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları yukarıda ki etkenlere öre her kişide farklılık göstermektedir.

Diğer Kozmetik Alanlar Nelerdir?

Alexandrite lazer makinası batık kılların tedavisinde ve pilonidal sinüs probleminde de kullanılabilir.

Hangi Tüy Renklerinin Önemi?

Alexandrite lazer epilasyon cihazı için kıl kökündeki pigment ve lazer tedavisi önemlidir, bu nedenle siyah veya kahverengi kıllar tedavi grubuna en iyi yanıt verir. Ancak alexandrite lazer makineleri beyaz ve gri kılların tedavisine yanıt vermez.

Lazer Epilasyon Sonrası

Alexandrite lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanınız sizi bilgilendirecektir. Ancak genel olarak alexandrite lazer sonrası uyulması gerek kurallar şu şekildedir:

 • Birkaç hafta güneşe veya solaryuma maruz kalmamalısınız, maruziyetten kaçınmak mümkün değilse en yüksek koruma faktörüne sahip koruyucu kremler kullanılmalıdır.
 • Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmeli, vücudun dayanabileceği ılık su seçilmeli. Alexandrite lazer yorumlar içerisinde bu konu hakkında da yaşanmış durumları bulabilirsiniz.
 • Alexandrite lazer cihazı epilasyon sonrası dökülen kıllar epilasyon, ağda, epilasyon aleti, kıskaç, iplikler veya epilasyon kremi ile benzer şekilde alınmamalıdır. Makas veya bıçakla maksimum kapatılabilirler.
 • Cildi tahriş edebilecek peeling, ovalama ve diğer uygulamalardan kaçınılmalıdır.