Alexandrite lazer epilasyon adı ülkemizde çok fazla duyulmamış olsa bile sağlığınız açısından etkili bir lazer epilasyon yöntemidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Tarihi

Lazer epilasyon 1997 yılında, Finkel ve meslektaşları ilk olarak yüz, kollar, bacaklar ve bikini hattında etkili epilasyon için uzun darbeli 755 nm Alexandrite lazerin kullanıldığını bildirdiler. %59. Uzun nabız alexandrite’nin uzun vadeli etkileri Diyot lazerle tedavi edilen ciltte histolojik analiz istatistiksel olarak önemlidir.

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları 6 aya varan epilasyon süresi, Lazer aralığı%65 ile%80,6 arasındadır. Darbe süresi ile ve Saç yoğunluğunu ve kalınlığını azaltın. Benzer şekilde, Handrick ve Alster aynı klinik ve histolojiyi buldu.

Alexandrite lazer epilasyon İstanbul merkezimizde Diyotların yan etkileri Daha uzun dalga boylarına sahip lazerler (diyotlar ve 1,064 nm Nd: YAG lazerler gibi), daha kısa dalga boylu lazerlere göre daha fazla yan etki (ağrı ve iltihap sonrası pigmentasyon gibi) ürettikleri için koyu cilt tedavisinde tercih edilir. az. Daha uzun dalga boyları epidermal melaninin daha az emilmesine neden olur.

Alexandrite lazer epilasyon Diyot ve Nd: YAG lazerler arasındaki tüy almanın etkinliği çalışmalar arasında tutarsızdır. Diğer uzun darbeli Nd: YAG ile karşılaştırıldığında, Li ve meslektaşları, daha yüksek tüy alma etkinliği göstermek için diyot lazerleri (%78,6) kullandı.

Aleksandrit lazerlerin ve diğer benzer lazerlerin eşdeğer etkinliğini gösteren kötü çalışmalar yoktur. Bouzari ve meslektaşları, hastaları tedavi ederken alexandrite lazerler ve diyot lazerler arasında etkinlik açısından önemli bir fark olmadığını buldular.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizCilt tipleri I ila IV olan hastalar için diyotlar Chen ve meslektaşları Alexandrite lazer. Lazer (%64,5), Alexandrite Gem Lazer, aynı cilt tedavisinden daha fazla ortalama saç dökülmesi üretmedi. Tek başına alexandrite lazeri kullanın, ancak ilki folikülitin daha fazla yan etkisi ile ilişkili olsa da Alexandrite lazer epilasyon aleti kullanılır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Cilt tipleri I ila IV’ü tek tek veya sırayla tedavi ederken benzer etkilere sahip olduğu gösterilmiştir. Alexandrite lazerlerin darbe süresi diyot lazerlere göre daha kısa olduğundan, alexandrite lazerleri ince tüyleri işlemek için daha uygun olabilir.

IPL ile karşılaştırıldığında II ve IV cilt tipleri Alexandrite lazer epilasyon cihazı üzerindeki uzun darbeli ve kısa darbeli aleksandrit lazerlerin etkililiğinde istatistiksel olarak anlamlı bir fark yoktur. Uzun darbeli alexandritin kısa vadeli yan etkileri (eritem, şişkinlik ve anormal saç büyümesi gibi) en büyük ve en az olanıdır. Epidermal melanin az olduğu ve lazer kaynaklı pigmentasyon veya yanık riski düşük olduğu için, rakipler I ila III cilt tiplerinde aleksandrit lazerlerin kullanılmasını önermektedir.

Alexandrite Lazer Epiasyon Cihazı

Diyot lazerleri cihazı kullanan son araştırma önerileri Yüksek standartlardan sapma Düşük akıcılık ekipmanını destekleyin (5-15 J / cm2) yöntem. İkincisi, benzer saçlar sağlar Rahatsızlığı ve yan etkileri azaltın Tip V cilt ve bronzlaşmış cildi tedavi ederken bile Çeşitlilik. Uzun vadeli yan etkiler kaydedilmemiştir. Düşük akışlı cihazların kullanıldığı epilasyon mekanizması, kalın terminal tüylerin minyatürleştirilmesiyle sağlanabilir.

Geleneksel teknikler kullanılarak kök hücrelerin ışıkla yok edilmesiyle karşılaştırıldığında, düşük verimli lazerler, germ hücrelerinin ışık modülasyonunu da tetikleyebilir.

En sık görülen yan etkiler, hafif ve geçici kızarıklık ve pigmentasyondur. kişisel. Tip III ila V, etkili ve güvenli bir şekilde tedavi edilebilir. Ciltte düşük ışık akısı (5-15 J / cm2) olan diyot lazerler kullanan kişiler.

Alexandrite Lazer Epilasyon Etkileri

Yüksek güç yoğunluğu ve minimum uyum (ıraksama) ile monokromatik ışık (tek bir dalga boyu veya dar bir dalga boyu bandı üreten) üreten lazerlerin aksine, IPL cihazları, uyumsuz ışınlar üretmek için bir xenon filtreli çok renkli geniş bant flaş lambası kullanır.

Kızılötesi spektrumda görülebilir (500-1,200 nm). IPL cihazı, kullanılan kesme filtresinin türüne bağlı olarak, istenen hedef yapı derinliğini elde etmek için tanımlanmış bir dalga boyu aralığı yayar.

Lazere benzer şekilde IPL teknolojisi, seçici fotopiroliz ilkesine dayanmaktadır. Bir ışık spektrumu yayma kabiliyeti nedeniyle, Alexandrite lazer epilasyon zararları tek bir ışığa maruz kalma, aynı anda ciltte birden fazla kromoforu (hemoglobin, su ve melanin) uyarabilir. Bu nedenle tecrübesiz hekimlerin veya tıbbi olmayan personelin elinde deneyimsiz termal yaralanmanın neden olduğu komplikasyonlar kolaylıkla ortaya çıkabilir.

IPL ile yüzleşirken, sonraki atımı bir öncekinin yanına doğru şekilde konumlandırmak zordur ve istemeden cilt yamalarını tedavi edilmeden bırakabilir.

Son olarak, IPL ekipmanının darbeden darbeye kadar akışkanlığı ve dalga boyu tutarsızdır, bu klinik olarak IPL esasen lazerlerden farklıdır ve farklı avantajları ve dezavantajları vardır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Sonuçları

Alexandrite lazer epilasyon IPL cihazından yayılan spektrumdaki düşük dalga boyları, epidermal melanini olumsuz olarak hedefleyebilir, bu nedenle koyu ten için, daha düşük dalga boyu aralığından başlayan ışık aralıklarına sahip IPL cihazlarının kullanılmaması önerilir.

Birkaç çalışma, IPL cihazlarının verimliliği ile lazerlerin verimliliğini karşılaştırmıştır. Amin ve meslektaşları, tip I ve tip III cilt hastalıkları olan 10 hastada IPL, kırmızı filtreli IPL, sarı filtreli IPL, diyot lazer ve alexandrite lazeri karşılaştırdı. IPL cihazının küçük kullanımına rağmen, 1, 3 ve 6 aylık değerlendirmeler, her zaman noktasında dört cihaz arasında istatistiksel olarak önemli farklılıklar göstermedi.