Akupunktur ile zayıflama belirlenmiş vücut bölgelerine özel hazırlanmış ince uçlu akupunktur iğnelerinin batırılması yolu ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.

Akupunktur tedavisi geleneksel olarak kullanılan bir Çin şifa yöntemidir. Bu yöntem geleneksel Çin tıbbi yöntemleri arasında oldukça fazla uygulanır. Akupunktur yöntemi günümüzden yaklaşık olarak üç bin yıl öncesinde Çin’de icat edilen bir yöntemdir. Günümüzde akupunktur tedavisi tıp tedavilerine ilave olarak hastalara uygulanmaktadır. Ancak akupunktur yöntemi mutlaka bu konuda uzmanlaşmış bir doktor tarafından uygulanmalıdır.

Akupunktur Yorumları

Zayıflama yorumlarına bakıldığında hastaların dönüşleri pozitif yönde olmaktadır. Birçok kişinin gerçekten işe yarayıp yaşamadığını bilmediği bu yöntem sonucunda birçok hasta sağlığına kavuşmuştur.

Akupunktur ile zayıflama tedavisinin vücuda nasıl etki ettiği hala tam olarak anlaşılmamış olsa da yapılan araştırmalara bakarak akupunktur tedavisinin beynin belli noktalarına elde ettiği bulunmuştur. Beynin pozitif ruh halini sağlayan kısmı akupunktur tedavisi ile harekete geçirilir. Beynin bu bölümünde salgılanan mutluluk hormonları sayesinde hastalarda tedavi süreci olumlu olarak sonuçlanır.

Akupunktur tedavisi uygulanırken kullanılan iğneler tedavinin amacına göre belirlenmiş olan noktalara batırılır. Tedavi için kullanılan iğneler, oldukça incedir ve tek kullanımlık olan steril iğnelerdir. Akupunktur tedavisinde hastalar genellikle sadece iğnelerin girişinde çok ufak bir acı hisseder. Tedavi edilen bölgede bir süre sonra hafif sıcaklık hissi olabilir. Akupunktur ile zayıflama tedavisinde bu iğneler yaklaşık yirmi veya otuz dakika boyunca kişinin vücudunda kalır ve farklı teknikler uygulanarak etki sağlanmasına yardımcı olunur.

Akupunktur İle Zayıflama Zararları

Akupunktur ile zayıflama zararları neredeyse olmayan bir alternatif tıp tedavisi yöntemidir. Kilo kaybı için uygulanan akupunktur tedavisinde akupunktur iğneleri sayesinde vücudun çeşitli mekanizmalarının etkisi artırılır.

Akupunktur tedavisi vücudun enerji akışını etkiler ve böylece zayıflamaya yardımcı olur. Bu sayede kişilerin metabolizması hızlanır, iştahı kapanır ve beynin belli noktaları uyarılarak açlık hissini azaltmak amaçlanır. Böylelikle akupunktur ile zayıflama tedavisi uygulanan kişiler bir süre sonra iştahlarında bir azalma yaşar. Bu azalmayı doktorunuzun tavsiye ettiği bir diyet ve spor programı ile birleştirdiğimizde hızlı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız.

Çin tıbbına göre kilo alma durumu  vücudun dengede olamamasından kaynaklanmaktadır. Ve bu dengesizlikler karaciğer, tiroid bezi veya hormonlardaki bozulmamışsan kaynaklanabilir. Bu nedenle akupunktur ile zayıflama tedavisi vücudun bu kısımlarındaki dengesizlikler düzeltecek olan bölgeler üzerinde çalışır.

Doğru bir diyet programı ve spor programı olmadan akupunktur yöntemi tek başın etkisi olan bir yöntem olmamaktadır. Kilo vermeyi sağlamaya yardımcı olan en önemli akupunktur noktaları genellikle kulak bölgesinde bulunmaktadır.

Genellikle insanlar beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlardan dolayı kilo alırlar.  Yıllardır oturmuş olan beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ise oldukça zordur. Diyet yaparken genellikle birçok kişinin yaşadığı ve diyetlerin yarım bırakılmasına sebep olan baş ağrısı, halsizlik, mide problemleri, baş dönmesi, stres ve sinirlilik gibi durumlar akupunktur ile zayıflama tedavisi ile kontrol altına alınabilir.

Akupunktur tedavisi yolu ile beynin belli noktalarına sinyaller gönderilir. Bu sinyaller sayesinde kişide seratonin ve endorfin gibi mutluluk hormonlarının salgılanması artar. Böylece hastalar kendilerini daha iyi ve daha mutlu hissederler.

Akupunktur Fiyatları

Akupunktur ile zayıflama fiyatları 2020 yılında önceki yıllara göre farklılık göstermektedir. En doğru fiyat bilgisine ulaşmak için bu tedaviyi uygulayan bir klinikten bilgi alabilirsiniz. Akupunktur tedavisi için sabit bir fiyat aralığı bulunmamakta ve yapılacak olan işleme göre fiyat değişmektedir.

Akupunktur tedavisi birçok farklı amaca göre yapıldığı için hastanın talep ettiği tedavi konusuna göre akupunktur tedavisinin fiyatları değişecektir. Değişen fiyat seçenekleri akupunktur ile zayıflama tedavisi için hastanın isteklerine göre belirlenmektedir.

Akupunktur İle Zayıflama Tedavisi Yaptıranlar

İzmir ilinde birçok uzman tarafından gerçekleştirilmektedir. Hangi uzmanların bu alanda tedavi uyguladığını araştırmalar yaparak veya kliniklerden bilgi alarak öğrenebilirsiniz. Akupuntur tedavisinde hastaların sindirim sistemi problemleri düzeltilir, mide asidine azalma sağlanır ve hormon dengesi düzenlendiği düşünülür.

Akupunktur ile zayıflama tedavisi yaptırmak isteyen hastalar kilo verme konusunda ancak iyi bir sağlıklı beslenme  planı ve yoğun bir spor programı ile daha hızlı sonuç elde edebileceğini ve  sonuçların kalıcı olacağını akıldan çıkarılmamalıdır. Akupunktur tedavisi ile desteklenen diyet ve spor programları ile fazla kilolarınızın bir kısmından sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Akupunktur ile zayıflama tedavisini uygulayarak kendinize olan güveninizi yeniden kazanabilir ve kilo verme süreciniz sağlıklı bir şekilde devam edebilirsiniz.

İstanbul ilinde birçok alanında uzman doktor tarafından yapılan bir uygulamadır. İstanbul ilinde hangi uzmanların bu konuda tedavi imkanı sunduğunu öğrenmek için ufak çaplı bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Akupunktur tedavisi sayesinde birçok hasta aşırı atıştırma ve özellikle aşırı tatlı yeme isteklerinin kesildiğini belirtmektedir. Bu sayede hastalar sağlıklı beslenmeye çok daha kolay adapte olabilmektedir. Sağlık beslenmeyi yaşam tarzı hâline getirdikten sonra ise fazla kilolarınızdan kurtulmak oldukça kolay olacaktır.

Akupunktur ile zayıflama Ankara ilinde de diğer illerde olduğu gibi birçok uzman tarafından uygulanan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Bu tedavi yöntemini kullanmadan önce hastaların problemleri etraflıca dinlenir ve hastaya en uygun akupunktur yöntemi seçilerek tedaviye başlanır.

Akupunktur ile zayıflama tedavisi genç veya yaşlı birçok hasta tarafından kullanılabilen bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi sonucunda birçok hasta fazla kilolarını oldukça sağlıklı bir şekilde vererek istedikleri kilolara kolayca düşebilmiştir. Akupunktur tedavisinin vücuda nasıl etki ettiği hala tam olarak anlaşılmamış olsa da, tedavi sonrasında hastaların üzerinde göstermiş olduğu etkiler gözle görülür biçimde faydalı bir tedavi yöntemi olduğunu kanıtlamaktadır.